Reeglite sektsioon

Foorumi reeglid

Antud reeglid on selleks, et selgitada erinevaid kohustusi, mis on järgimiseks kõigile liikmetele Eesti Saabiklubi foorum foorumis. Et kõik foorumi lugejad ja liikmed tunneksid ennast hästi, palume järgida neid reegleid.

 1. Reeglid

  1. Postitused

   Foorumis kasutatakse eesti keelt kogu oma ilus. Eesti keel ei ole risustamiseks. See tähendab ametlikku kirjakeelt koos kõigi õigekirja normidega. Aru tuleb saada ka sellest, et mitte kõigi foorumikasutajate emakeel ei ole eesti keel ning vigu juhtub kõigil.

   Mõelge enne, kui postitate! Kiiruga või emotsioonide ajel tehtud postitused kisuvad üles asjatut sõnavahetust.

   Hoiduge asjasse mittepuutuva jutu kirjutamisest teemasse. See hoiab foorumis sisalduva info konkreetsena ja vajaliku kergemini leitavana.

   Ärge tehke postitusi, mis sisaldavad vaid emotikoni/emotikone.

   Teiste ostu- või müügikuulutusse oma teemaarenduse kirjutamine ei ole viisakas. Isegi kui Te vajate või müüte sama asja, siis tehke selle jaoks eraldi teema.

   Ostu/Müügikuulutuste uuendamine (up-imine), on lubatud mitte varem, kui 7 päeva peale viimast postitust. Infopäringud müüdava osas tuleb teha läbi u2u (privaatsõnum). Täpsemad reeglid on ära toodud kõigis ostu-müügi alamfoorumites. Tutvuge nendega KINDLASTI!

   Vältige topeltpostitusi. Kasutage "Edit" nuppu oma postituse parandamiseks ja täiendamiseks. "Edit" nupu abil on võimalik ka oma postitus kustutada.

   Foorumi lehekülgede linkimine teistesse foorumitesse/lehekülgedele ei ole keelatud. Küll võiks see olla tehtud nii, et materjal avaneks eraldi aknas/tab\'is koos ülejäänud foorumiga.

   Keelatud on kasutada ebatsensuurseid väljendeid. Avaldatav pildimaterjal peab olema vaadatav ka alaealistele.

   Valesse alajaotusse postitatud või segased postitused liigutatatakse õigesse alajaotusesse või kustutatakse ilma hoiatamata.

   Foorumis postitatud teostele autoriõiguse seaduse § 4 tähenduses rakendub autoriõiguse seadus ning sellise teose kasutamine kolmandate isikute poolt võib toimuda üksnes teose autori eelneval nõusolekul. Foorumisse postitatud fakte, õpetusi jms võib igaüks kasutada oma äranägemise järgi ilma postitaja nõusolekuta. Foorumi haldajad ega kasutajad ei vastuta sellise informatsiooni õigsuse ega sellest tekkida võiva kahju eest. #
  2. Reklaamist

   Foorum pole kaubandusliku reklaami koht. Kasutajad, kes registreerivad end ainult selleks, et leida omale reklaamikanalit, eemaldatakse.

   Foorumikasutajatele võib teha suunatud pakkumisi. Selleks on olemas eraldi alafoorum "Pakkumised". Pakkumised peavad olema seotud Saabidega. Tingimuseks on soodsam teenuse/kauba hind, kui tavahinnakirjas. Pakkumised võivad olla suunatud nii ainult Eesti Saabiklubi liikemtele kui ka kõigile foorumi kasutajatele. Reeglid pakkumise vormistamiseks on toodud alamfoorumis. #
  3. Pildid, avatarid ja allkirjad


   Postitustele on võimalik lisada faile. Igale postitusele kuni 5 faili. Maksimumsuurus 1MB. Kui need on pildid (laiendiga .jpg, .png vms), siis tehakse neist thumbnailid ja näidatakse neid postituse sees automaatselt. Thumbnailil klõpsates avaneb suurem pilt eraldi aknas. Pildi pikem külg ei tohi olla suurem kui 1024 px.

   Serveri koormuse vähendamiseks soovitame siiski pilte hoida selleks ettenähtud veebilehtedel ja postitustesse lisada need lingina. Sellisel juhul saab ühte postitusse lisada ka rohkem pilte. Arvestama peate sellega, et kui eemaldate pildi, jääb foorumisse katkine link.

   Postitustesse piltide linkimisel hoolitsege palun selle eest, et see oleks kõigile vaatamiseks mugavas suuruses. 1600x1200px ei ole mugav. Soovitav 800x600 või väiksem.

   Iga kasutaja võib enda profiilis lisada omale avataripildi. Selle maksimaalseks suuruseks on 150x150px. Pilt peab olema mõnel välisel veebilehel vabalt lingitav (teadaolevalt ei kõlba selleks album.ee, zone.ee lehed ja ilmselt nii mõnigi veel). Avatari lahtrisse tuleb kirjutada pildi veebiaadress koos pildifaili laiendiga (png, jpg). Avataripiltide suurust kontrollib foorumi tarkvara ja automaatset vähendamist ei toimu.

   Avatarina ei ole soovitav kasutada võõraid pilte ilma selleks luba omamata. Avatariks ei või olla animeeritud pilt.

   Autofoorumisse sobimatud avatarid kustutatakse ilma hoiatamata.

   Allkirja pikkus ei tohi olla üle 3 rea. Kasutama peab foorumis kasutatavat fonti ja kirja suurust.

   Allkirjas võib kasutada veebiaadresse (vaata ka BBKoodi õpetusi "Abi" sektsioonis), reklaamida enda poolt pakutavat teenust.

   Allkirjas ei tohi kasutada pilte. Erandina võib kasutada Spritmonitor.de või mõne analoogse saidi poolt pakutavat kasutaja auto kohta käivat pilti/ikooni, mille suurus ei ületa tavalist allkirja suurust. #
  4. Üldist


   Palun märkige oma profiilis ära oma asukoht ja auto (mudel, aasta, mootor). Tehnilistele küsimustele on raske vastata teadmata, mis autoga on tegu. Igaks juhuks peaks seda mainima esimese asjana ka tehnilist laadi küsimuse esitamise juures. Olge täpsed! 93 ja 95 EI OLE sama, mis 9-3 ja 9-5.

   Vali oma kasutajanime hoolega, sest kuigi nimevahetus on võimalik, ei taha me seda eriti teha. Peale nime muutmist tuleb kuu aega enda profiili allkirjas kajastada nimemuutust:"Nimevahetus: Vana_nimi->Uus_nimi

   Registreerimise juures toimiva aadressi kasutamine on vajalik, sest sinna saadetakse esialgne parool. Palju probleeme on tekitanud hotmail.com aadressid, kuhu paroolid kohale ei kipu jõudma.
   Registreerimisel ei saa kasutada outlook.com, aol.com, email.com aadresse, sest sealtkaudu tuleb liiga palju spämmereid.

   Meeskond jätab endale õiguse keelata, käskida, puua ja lasta. Asjasse mittepuutuv kustutatakse. #