Saabiklubi fotoalbum

Home > Fotokonkurss 2013 > Oktoober
Click to view full size image

Värviline sügis

10_-_DSC04818x.jpg 10_-_DSC04826x.jpg 10_-_Sygis_2013.jpg 2013_09_30_07_28.jpg DSCN7233.JPG

Comment 1 to 10 of 10
Page: 1

vuuduu   [Oct 28, 2013 at 03:27 PM]
selline algeline manipulatsioon ei sobi kalendripildi jaoks.
th   [Oct 29, 2013 at 02:50 PM]
vaidleks vastu, just äge pilt on. mida vuuduu algelise manipulatsiooni all silmas peab? lendlevaid lehti?
vuuduu   [Oct 29, 2013 at 03:10 PM]
lendlevaid lehti ja marju ja oksi ja üleval nurgas lendlevat pilti ka Wink
teager   [Oct 29, 2013 at 08:42 PM]
Tundub, et piltide tuunimist on see aasta rohkem lubatud....
cabric   [Oct 30, 2013 at 09:42 AM]
Sherlockid on lahtisest uksest sisse murdnud, otsivad asitõendeid, aga ei näe motiivi. Spetsiaalselt jätsin üles nurka valiku kasutatud kaadritest, et viidata pildi konstruktsioonilisele olemusele. On ilmne, et tegu pelgalt viimistlemata ideekavandiga, kes see loll enne ikka maja ehitama hakkab kui projekt pole heaks kiidetud. Töö kõrvalt pildi silumisele orgaaniliseks tervikuks kuluks tubli nädal. Pildi sisulist arutelu, millest õppida, pean ma oluliseks. Marjad või mitte marjad ei ole selles staadiumis tähtsaim, vaid küsimusele, kas poritiiva mustris olevat punast pildi tasakaalu mõttes mööda diagonaali laiendada või mitte otsisin ma vastust. Hetkel on rakenduslik praktia selline, et arutelu toimub tagantjärele tarkusena, vajakajäämised leiame üles, puudustele osundame, aga pildid südamerahuga saadame trükki vigastena, andmata võimalust vajalikke korrektiive sisse viia, või ei osata seda võimalust siis nõuda.
Tulles tagasi selle vana, nn. tuunimise lubatavust puudutava temaatika juurde, mis tänasel päeval võib olla ei olegi nii aktuaalne, aga ette mõeldes tulevastele liituvatele kujundusprogramme hästi tundvatele noortele, kes meie rõõmuks, labase, mehhaanilise fotograafia alternatiivina sooviksid harrastada fotokunsti, mis teatavasti sünnib mitte käskude, keeldude raames, mida tohib ja mida mitte, vaid demokraatia tunnetuses ja eneseväljendusvõimaluste valiku vabaduses, siis arutelu selle üle kuidas asja huvipakkuvamaks muuta, võiks olla jätkuvalt avatud.
Võimalik, et puht isiklik tunnetus, mida üldise arvamusena ei saa esitada, aga mingid stagneerumise märgid on õhus.
vuuduu   [Oct 30, 2013 at 03:53 PM]
Ma usun, et keegi ei ole manipulatsiooni vastu, mina kindlasti ei ole, aga kas on mõtet viimistlemata ideekavand esitada kalendri pildi konkursile?
cabric   [Oct 30, 2013 at 05:49 PM]
Kalendri pildi konkursi seisukohast võiks see olla okey kui nii saab otsustatud ja üks ettepanekutest olekski algaval aastal alustada selle nime all. Kuna manipulatsiooniprotsess olenevalt raskusastmest võib olla väga pikk ja vaevaline, poleks mõtekas perspektiivitut tööd teha ja hindamisalusena võiks piisata ideekavandist mis suudaks pildi potentsiaali piisaval määral avada. Autoajakirjade kaanekujundused juba ammugi suures osas valmivad laua taga. Valitakse perspektiivikas kavand mis läheb töösse. Tänapäeval väga vist enam ei praktiseerita sihukest asja kus fotograaf saadetaks nädalaks võssa ootama ja tabama sobivaid valgusolusid ja imelisi nüansse. Kardan, et karmides konkurentsitingimustes ei müü maha sellist asja.
Ükskord oleksin selle teemaks võtnud niikuinii, kas jätkata vanaviisi, või viia sisse uuendusi ja kui juhtumisi kellegil on selles osas ideid, arvamusi, ettepanekuid, siis võib sellest julgesti kirjutada teemasse, Reeglid ja Kommentaarid.
vuuduu   [Oct 30, 2013 at 06:52 PM]
Auto pilt pole loodusfoto haruldasest linnust keda peaks ootama nädal aega võsas. Autoajakirjade kaanepildid ei valmi kindlasti laua taga keskpäraste või juhusilke klõpsudega manipuleerides.
cabric   [Oct 30, 2013 at 07:18 PM]
Olles ratsionaalsed, kasutatakse eelnevalt loodud pildipankasid. Manipulaator nüüd ise küll kindlasti kontorihoonest aparaadiga tänavale ei torma kui kiiresti pilti vaja peaks minema.
Kaldun ka arvama,et nende töökorraldus, eesmärgid ja võimalused nii viletsal järjel pole kus päevi peaks mööda saatma kellegi keskpraseid või juhuslikke klõpse manipuleerides. Selles suhtes aga olen optimist ja mõtlen et kui anda võimalus, kasvab välja võimekaid tegijaid. EI taha leppida ega nõustuda sellega, et käesolevaga ongi meil lagi saavutatud.
TGB   [Nov 01, 2013 at 12:33 AM]
Minumeelest väga põnev ning asjakohane teostus. Kui ainult modell nii räbal ei oleks. (koopaääre plastik riknenud ja veljed pigised jne.) Sellegipoolest tuli minult 5.

Comment 1 to 10 of 10
Page: 1

Add your comment
Anonymous comments are not allowed here. Log in to post your comment