Saabiklubi fotoalbum

Home > Fotokonkurss 2013 > Detsember
Click to view full size image

Karge talvehommik 1

DSC05794-2.jpg IMGP4428-1.jpg IMGP4448-1.jpg IMG_5617.JPG IMG_5627.JPG

Comment 1 to 9 of 9
Page: 1

teager   [Nov 21, 2013 at 08:01 PM]
Paremalt poolt oleks võinud rohkem lõigata, aga muidu meeldib
vuuduu   [Nov 28, 2013 at 05:25 PM]
liiga "akvarelliks" keeratud, detailid lähevad kaotsi...
cabric   [Dec 01, 2013 at 11:04 PM]
Reeglina arutleme siin rohkem vormi kui sisu üle. ja valikuline lähenemine mõistagi on mugavam, kuid samas ei tohiks siin välistada võimalust, et tegu võib olla kontseptualistliku käsitluse, leebema suuna esindajaga, kus oluline on esitletud idee ja vormistuslik külg mitte nii väga, või üldse mitte, kus tööd esitatakse tihtipeale visandite, jooniste või primitiivsete fotomontaazidena.
Mõttele, et keskendutud on peamiselt just kontseptsiooni loomisele, viib mind auto katusel asetsev salapärane kerajas objekt, mis lihtsustatud käsitluse puhul oleks nonsenss ja vasakult üle lumise välja lähenev jääkaru.
Väidet, et foto on "maaliline, võtaksin komplimendina, huvitav ja intrigeeriv pilt kahtlemata.
vuuduu   [Dec 02, 2013 at 03:57 PM]
Mina olen aru saanud, et pildid esitatakse siin kalendri konkursile, st et tähtis on just vormistuslik külg. Tulemuseks peaks olema tarbitav kalender, mitte visandite või jooniste kogum. Kas olen asjast valesti aru saanud? Ja veel, minu kommentaar ei olnud väide. Pilt ise on ilus, juhtisin lihtsalt tähelepanu detailidele.
cabric   [Dec 02, 2013 at 05:51 PM]
Vaatasin ka esmalt parimate traditsionide kohaselt,kuid mõistsin kiirelt, et kui pilti muuta ei saa, tuleb muuta suhtumist.
Edasi lähtusin teooriast, et kriitika on pildi väärtustamine, muutes hindamisaluseid, ei häiri mind selle pildi juures enam miskii.
heikiw   [Dec 05, 2013 at 03:03 PM]
Auto taga olev ümmargune vigur on päikesekalender muideks. Selle pildiga oli selline värk, et tehtud külmal talvehommikul, kui valgust oli suhteliselt vähe veel ja seetõttu auto väljajoonistamine oleks eeldanud lausa kuskilt eemalt lisavalgustamist. Kuna taamal olevad asjad olid kerge udu tõttu niikuinii mitteteravad, siis sai nad muudetud veelgi pehmemaks joontelt. Samas sai nii roosasid kui ka siniseid toone veidi võimendatud. Pildistan küll RAW formaati pilte, aga kasutan veidi mänguruumi, mida annab LightRoom. Aga mu pildi tegemised on tõesti sellised, et ega ma ei oska nagu seda autot alati paigutada parimasse asendisse. Enamasti piirdub asi ikkagi jalgadega suumimisel ja nurga otsimisel. Aga mingid detailid või jamad avastan alles siis kui pilt ammu arvutis .
cabric   [Dec 05, 2013 at 04:19 PM]
Enesekriitika on hea isikuomadus, aga ei kujuta ette, mis hakkab saama kui oma potentsiaali täielikult avad, sest hinded räägivad selget keelt , et tegu on parima pildiga terve aasta lõikes üldse. Meile, lihtsurelikele ei jää vist mingit võimalust.
Edu Sulle ja eks siis järgmisel aastal uue hooga!
vvs   [Dec 05, 2013 at 06:14 PM]
Fookus on veits imeliku koha peal aga üldine meeleolu on positiivne Cool Jõulukuusse sobib see pilt igati hästi Smile
TGB   [Dec 05, 2013 at 06:25 PM]
Üldiselt mulle meeldib. Ainuke häiriv asi, et see päikesekell täpselt auto katuse kohal on nagu mingi plafoon..

Comment 1 to 9 of 9
Page: 1

Add your comment
Anonymous comments are not allowed here. Log in to post your comment