Varuosade müük - uuendusi saabnet.ee-s

Ametlikud teadaanded seoses foorumiga...
Vasta
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#1

K Jaan 19, 2011 17:22

Sai siis üle mitmete aastate väike lisafunktsionaalsus saabnet.ee lehele tehtud. Plaan oli juba ammu (siis kui oma tonnise ära lammutasin) teha üks lihtne varuosade müügilahendus, aga alles sel nädalal jõudsin niikaugele et esmane lahendus hakkab ilmet võtma.

Ühesõnaga varsti peaks olema kõigil soovijatel, kes on foorumis ennast registreerinud lisada varuosade kuulutusi saabnet lehele. Praeguseks on valmis lihtne frontend ja ka kuulutuste sisestamise haldamise moodul. Kuna foorumiga sidestus on mul veel tegemata, siis hetkel saan ainult mina kuulutusi sisestada :cool:

Kuna mulle meeldivad kuulutused, kus on hind ja pilt, siis hakkabki saama sisestada ainult selliseid kuulutusi. Müüja andmed tulevad otse foorumi profiilist ja seega on soovitav nendel, kes juppe müüvad seal oma telefon ka ära märkida.

Paar Saabi spetsiifilist põnevat funktsionaalsust on veel plaanis, aga enne kui need välja hõikan tahan natuke testida, kas on võimalik neid realiseerida või mitte.

link ise on siin:
http://saabnet.ee/varuosad

Kommentaarid ja soovitused on teretulnud, aga igaks juhuks hoiatan et realiseerin ainult need mis mulle meeldivad ja need ka ainult siis kui aega leian ja enne ära ei tüdine sellest :)

Ahjaa, kui keegi on kõva käsi XMB foorumi softis, siis võiks mulle kohe öelda, kas XMB hoiab jooksva kasutaja infot sessioonis või mingis oma globaalses muutujas/konstandis.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

K Jaan 19, 2011 21:32

XMB kasutab cookiesid. Ma vist võin sulle üles otsida koha, kus see koostatakse ja mis sinna kirjutatakse.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#3

N Jaan 20, 2011 9:34


http://saabnet.ee/varuosad

Kommentaarid ja soovitused on teretulnud

"mark" asemele kirjuta "mudel" ! (mark on Saab :cool: )
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#4

T Jaan 25, 2011 1:56

Muutsin natuke seda ja panin Mark/mudel, kuna baasis on ka Saab xxx

aga nüüd siis nii kaugel et kõik foorumi kasutajad saavad oma kuulutusi sisestada.

Prooviga ja andke vigadest teada. Oma kuulutused olen kõik otse andmebaasi sisestatnud seega pole kuulutuste lisamist/muutmist läbi veebivormi palju testinud ja tõenäoliselt on seal mingid kombinatsioonid, mis võivad valesti toimida. Kasutajate tuvastamine toimub foorumi andmebaasi vastu. Tahtsin et oleks päris automaatne, st. kui oled foorumisse sisse loginud, siis ka automaatselt varuosade saidis sees, aga praegu ei suutnud seda kohe nii teha, võibolla hiljem.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#5

N Jaan 27, 2011 19:39

Peaks varuosade teemasse mingi viite kleepima sellest asjast, muidu inimesed ei leia seda üles :wise:

Üldiselt on päris meeldiv asi. Tundub olevat väga lihtne ja loogiline kasutada, asjad on kategooriate järgi ilusti leitavad jne. :thumb:
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#6

R Jaan 28, 2011 17:44

Viite panen, kui asi enamvähem valmis. Paar ekstar asja tahan veel lisada ja loodetavasti tulevad mõned vead veel välja, kui mõned kasutajad seda natuke kasutama hakavad. Hetkel Türgis ja edasi saan seda teha alles siis kui tagasi, ehk järgmise nädala teises pooles (võibolla).
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#7

T Veebr 01, 2011 1:13

tore et vahepeal kui ära olin on juba kasutajaid tekkinud.
täna sai juurde tehtud nimekirja sorteerimine ja pandud viide avalehele.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#8

T Veebr 01, 2011 9:11

mulle isiklikult need piltidega tundmatud viited ei meeldi.
nagu laste leht mingi. ja kui peale ei klõpsa, siis aru ei saa, millega tegu.

paremal juhul võiks kirjad ka all olla, et " foorum" ja " varuosad"

jne...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

T Veebr 01, 2011 9:36

Ei saanud aru, mida sa, Ivomets, pead silmas "piltidega tundmatud viited" all?

Minu meelest täiesti normaalne nimekiri seal, isegi pisipildilt on aru saada, millega tegu, klikkimisel tuleb suurem ja parem pilt...

Aga mingi ikaldus on seal väljalogimisega. Peale Exit nupu vajutamist öeldakse küll, et oled välja logitud, aga samas on ekraanil ka "tere Cyber" näha..:)

Lisatud failid
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
pumps
Postitusi: 184
Liitunud: T Dets 15, 2009 17:19
Asukoht:
Auto: Saab 9-3ss 2,2tid

#10

T Veebr 01, 2011 10:39

Margi all võiks olla valik suurem ja tulp ka suurem.
Näiteks: 9-3og ja 9-3ss
või 9-3 (YS3D) 02.98 - 08.03 ja 9-3 (YS3F) 09.02 - 09.07 ja 9-3 (YS3F) 07.07 - .
pumps
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#11

K Veebr 02, 2011 11:08

mulle isiklikult need piltidega tundmatud viited ei meeldi.
nagu laste leht mingi. ja kui peale ei klõpsa, siis aru ei saa, millega tegu.

paremal juhul võiks kirjad ka all olla, et " foorum" ja " varuosad"

jne...


Ise vaatasin just sama lehele sisenedes. Et foorumi nimi võiks ikka foorum olla ja müügikuulutuste oma varuosade müük vms - hetkel on need lahendatud piltide näol, mis ei pruugi võõramale kasutajale anda selget viidet kust saab foorumisse jne.

Aga see müügirubriik on iseenesest jube hea idee.
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#12

K Veebr 02, 2011 11:37

Väljalogimisel on hetkel jah loogiline konflikt. Tegelikult väljalogimine toimub, aga lehe see osa, kus Tere ... näidatakse genereeritakse enne, kui väljalogimise funktsioon käivitatakse.
Seega ongi lehe parsimisel peale väljalogimise nupu vajutamise ikka näha Tere (nimi) kuigi tegelikult on väljalogimine juba toimunud.
See selline formaalne asi ja ma pean mõtlema, kuidas sellest ümber minna, kuna oma html-i genereerimise loogikat ei taha väga lõhkuda. Tõenäoliselt on seal lihtne lahendus olemas aga tahan enne viimase uue funktsiooni sinna ära teha, mis on huvitavam, kui pisiasjade parandamine :)

Ikoonide alla võib tekstid panna, algul nii mõtlesingi, aga kuna aeg oli hiline tegin kähku lihtsama tabeli.

Aga kujunduse osas jääb alati erinevaid arvamusi. Kuna saabnet.ee kujundust pole vist juba pea 10 aastat muutnud siis ei tohiks selline väike stiilivaheldus kellelegi shokki põhjustada :)
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

K Veebr 02, 2011 13:08

Nüüd ma sain alles neile "piltidega viidetele" pihta..:) Sry OT...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#14

K Veebr 02, 2011 14:17

Kuna see nii väike näpuliigutus, siis panin tekstid kohe alla. Nii on parem küll (kui ma ka ikka õieti probleemist aru sain).
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#15

K Veebr 02, 2011 19:08

tänud.
nii asi ju neile ka selge, kes tähed juba selgeks saand . :notworthy:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#16

K Mai 04, 2011 21:13

nii, üle pika aja tegin väikese lisa, mis oli juba alguses plaanis.
nimelt näitab nüüd kasutajale müüdud juppide summat, ehk siis müügilt teenitud raha.

infoks kopeerin siia ka loogika seletuse:
'Müügi hinna' sisestamisel muudetakse kuulutus automaatselt mitteaktiivseks. Selle alusel näidatakse sulle müügist teenitud summat.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#17

K Mai 04, 2011 21:35

Enamus (eriti uued) foorumikasutajad ei pruugi seda rubriiki üldse üles leida.
Peaks mingi viite kleepima foorumi varuosade teemasse.
Ma vist olen seda juba korra öelnud ka aga eks asjaosalised ise otsustagu, aga antud juhul ei ole see asi kuigi lihtsalt leitav ja seega ka mitte väga jätkusuutlik.
See müügilt teenitud raha kuvamine on kellele vajalik? Maksuametile või :)
Üldiselt see formaat mulle meeldib, kõik on loogiline, hästi leitav, piltide lisamine üli lihtne jne. Õnnestus omalgi ühed asjad seda kaudu maha müüa
:thumb:
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#18

R Mai 06, 2011 17:11

See raha kuvamine on ikka sulle endale, tore ju vaadata kui number suureneb, aga pole paha mõte teha ka kohe maksu arvestus ja otselink maksuametlile ;)
Praegu ongi ju pop salaja kasutaja andmeid koguda ja need siis kuhugi edastada :cool:
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Vasta