Saabist tänases Postimehes

Uudiseid Saab'i maailmast, uued mudelid, pildid...
Vasta
Gunn
Postitusi: 187
Liitunud: K Okt 20, 2004 12:22
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Aero 2004

#1

E Apr 24, 2006 11:06

Tänases Postimehes artikkel Saabi müügitulemustest :) Midagi ilusa(ma)t ka vahelduseks .....
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#2

E Apr 24, 2006 11:47

Algselt postitas: Gunn
Tänases Postimehes artikkel Saabi müügitulemustest :) Midagi ilusa(ma)t ka vahelduseks .....


Müügitulemused on jah uhked, aga veel vingem on suurepärane saavutus keemias, tsiteerin: "Bioetanooli toodetakse põllumajandussaadustest ja põlemisel ei tekita see süsihappegaasi. (PM)" ..
Oh jah, ajakirjanikuks sünnitakse ja kooliharidust pole neile vaja :wall:
tog
Postitusi: 160
Liitunud: T Sept 20, 2005 22:07
Asukoht:
Auto:

#3

E Apr 24, 2006 11:49

Algselt postitas: Tan
Algselt postitas: Gunn
Tänases Postimehes artikkel "Bioetanooli toodetakse põllumajandussaadustest ja põlemisel ei tekita see süsihappegaasi. (PM)" ..


Jajah see võib olla miski ränikeskne mateeria:thumb:
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#4

E Apr 24, 2006 12:02

ma just lugesin Dan Browni üllitist teemal antiaine jne. Tekivad jaburad seosed :D
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#5

E Apr 24, 2006 13:04

Mul ei olnud ka keemia kõva, 3 või 4 kobistas ikka ära.

Aga võib-olla tahtis ajakirjanik öelda, et põllumajandussaadustest saadav bioetanool põhineb rohelisel energial e. siis taaskasutataval energial.

Tegu ei ole fossiilse (kaevandatava, ammutatava, tööstuslikult teistest lähteainetest toodetava energiaga). Katlameeste juttu siia paralleelina tuues võib vist öelda, et see kütus ei tooda nn. "lisa" süsihappegaasi meie atmosfääri, kuna need samad põllumajandussaadused on juba oma eluajal seda sama süsihappegaasi põletanud endasse imemisega.

Näen seost selles, et tulevikus maksustatakse sellised kütuseliigid erinevate koefitsentidega, lähtudes nende algallikatest ja saamisviisist. a la mida "rohelisem" seda parem ja kasulikum planeedi Maa elukeskkonnale.

Aga kas meie seas siis keemikuid polnud, kes asja täpsemalt seletaks !
Mina panin lihtsalt kirja ühe osa sellest mida kuulnud olen ja mis meelde jäänud on.

Kaks eraldi asja on muidugi mida ajakirjanik mõtles ja mida ta ütles.
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#6

E Apr 24, 2006 13:26

Algselt postitas: maxuud
Aga võib-olla tahtis ajakirjanik öelda, et põllumajandussaadustest saadav bioetanool põhineb rohelisel energial e. siis taaskasutataval energial.
..
Aga kas meie seas siis keemikuid polnud, kes asja täpsemalt seletaks !..


Milleks keemik, kui sa ise naelapead tabasid :) Minu mõte oligi, et keskharitud inimene sellist lollust paberile panna ei tohiks.
Ilmselt tõlgiti lihtsalt mingi võõrkeelne jutt ära, visati võõras sõna "fossiilne" CO2 eest minema ja saigi valmis.. Miks üldse seda CO2 jagada fossiilseks ja mittefossiilseks, see pole mul päris selge. Öelgu lihtsalt, et ei põleta taastumatuid kütuseid ja asi vask. Ega õhus enam vahet pole, kas see molekul CO2 on nüüd naftast või etanoolist. Vahe tuleb ju ainult sellest, et etanool saadi biomassist, mille kasvuks CO2 kulutatakse (fotosüntees).

Tan (keemik)
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#7

E Apr 24, 2006 20:25

Algselt postitas: Tan
Ilmselt tõlgiti lihtsalt mingi võõrkeelne jutt ära, visati võõras sõna "fossiilne" CO2 eest minema ja saigi valmis.. Miks üldse seda CO2 jagada fossiilseks ja mittefossiilseks, see pole mul päris selge. Öelgu lihtsalt, et ei põleta taastumatuid kütuseid ja asi vask. Ega õhus enam vahet pole, kas see molekul CO2 on nüüd naftast või etanoolist. Vahe tuleb ju ainult sellest, et etanool saadi biomassist, mille kasvuks CO2 kulutatakse (fotosüntees).

Tan (keemik)

CO2 iseenesest ei jagunegi fossiilseks ja mittefossiilseks. Küll on aga probleemiks kunagi aastamiljonite eest ringlusest välja läinud süsiniku (Carboneum ehk C) taas ringlusse paiskamine. Ja seda eriti tingimustes, kus looduslik süsiniku seostumine inimtegevuse mõjul väheneb - troopilised vihmametsad ja parasvöötme sood-rabad on suurimad süsiniku sidujad. Kasutades lühikesetsüklilisest biomassist (nt põhk, kiirekasvuliste puude puit jms) valmistatud kütust ei suurendata ringluses oleva süsiniku hulka ega kahjustata taimestiku CO2 sidumisvõimet.

Ryhkija@bioloog&keskkonnateadlane
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
KrikU
Postitusi: 313
Liitunud: E Dets 27, 2004 19:12
Asukoht:
Auto:

#8

K Mai 03, 2006 18:34

http://www.postimees.ee/030506/esileht/siseuudised/tallinn/200198.php

Mingi müstikavaldkonda kuuluv artikkel kus meile armas automark jälle mängus on :mad:
Vasta