Hooliva liikleja leping

Uudiseid Saab'i maailmast, uued mudelid, pildid...
Vasta
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#1

N Veebr 14, 2008 9:37

Ei tahtnud päris lobasse panna...:)
Avalik pöördumine

Ma olen kahe käega poolt seal toodud põhjustega. Kas nüüd mingi leping midagi muudab on kahtlane. Kes on viisakas, see on nagunii ja huligaani mingit lepingut tegema nagunii ei suuna. Võibolla aitab neil mõtet suunata see, kui suhteliselt paljudele autodele tekib vastav kleebis. nagu väikest viisi massipsühhoos..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#2

N Veebr 14, 2008 9:40

Ega leping sinu eest sõida?:poke:
Tegelikult ma ei tohiks vist üldse sõna võtta, Tallinna elu on nii erinev sellest mis siin on.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

N Veebr 14, 2008 9:57

Aga täpselt, leping ei sõida..:) Ehk see, kes nagunii viisakalt käitub, sellele pole vaja ja kes huligaanitseb, tema osas ei muuda see leping midagi...

Kerge massipsühoos võib tekkida, kui väga paljudel on vastav märgistus. Et tekib see "tahaks ka" efekt. Ehk siis läheb midagi läbi paksu pealuu... Aga ma olen pisut pessimistlik selle koha peal endiselt. Samas, parem mingisugunegi algus, kui üldse mitte midagi..:)
Algselt postitas: ml
Ega leping sinu eest sõida?:poke:


Aga linnas lõpevad liiklusõnnetused siiski harva surmaga. Kaos on maanteedel, seal on ka suurem osa surmaga lõppevatest liiklusõnnetustest.
Algselt postitas: ml
Tegelikult ma ei tohiks vist üldse sõna võtta, Tallinna elu on nii erinev sellest mis siin on.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#4

N Veebr 14, 2008 9:59

Huvitaval kombel on nimekrijas vähemalt 2 roolioodikut ja süüdi mõistetud liikluskurjategijaid - jällegi üritus stiilis "käige minu sõnade, mitte tegude järgi"?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

N Veebr 14, 2008 10:05

No ma ei tea..:) Kas tegu on minu hetke meeleolu vms-ga, aga .. inimesed ju õpivad. No said oma karistuse kätte, enam ei tee. Miks peaks neid nüüd elu lõpuni selle eest tampima? Tegu ei ole ju mingite hiljutiste asjadega...
Algselt postitas: fofa
Huvitaval kombel on nimekrijas vähemalt 2 roolioodikut ja süüdi mõistetud liikluskurjategijaid - jällegi üritus stiilis "käige minu sõnade, mitte tegude järgi"?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#6

N Veebr 14, 2008 10:16

Algselt postitas: Cyber
No ma ei tea..:) Kas tegu on minu hetke meeleolu vms-ga, aga .. inimesed ju õpivad. No said oma karistuse kätte, enam ei tee. Miks peaks neid nüüd elu lõpuni selle eest tampima? Tegu ei ole ju mingite hiljutiste asjadega...
Algselt postitas: fofa
Huvitaval kombel on nimekrijas vähemalt 2 roolioodikut ja süüdi mõistetud liikluskurjategijaid - jällegi üritus stiilis "käige minu sõnade, mitte tegude järgi"?


Minun uitmõte on lihtsalt see, et liikluskultuur võiks alata lastetoast, mitte patukahetsusest.

Aga üldiselt tervitan iga algatust, mis midagi üritavad paremuse poole muuta, irisen pigem niisama.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#7

N Veebr 14, 2008 10:22

OT: meie inglismaal elav tellija, kes viibib eestis väga palju ja tihti, ütleb et võrreldes inglismaaga on eesti liiklus väga viisakas ja teisi arvestav.
Maris
Postitusi: 5
Liitunud: N Mai 05, 2005 12:03
Asukoht:
Auto:

#8

N Veebr 14, 2008 11:01

Algatus ja kogu jutt on kena ja õige. Aga... :wtf: mõned nimed seal loetelus panevad ikka kulmu kergitama küll. Tõepoolest, pole võimatu, et inimesed muutuvad ja kahetsevat tehtut, aga nimi on ikkagi rikutud ja läheb aega, enne kui asi ununeb. Seega ma arvan, et antud kampaania oleks edukam, kui selliseid nn “endiseid” loetelus ei näidataks. Minus tekitas see kohe skepsist ja ma arvan, et ma ei ole ainuke.
Kaasvõitlejad maanteeametist on ka üllitanud siin igasugu kleebiseid, ja olen mõelnud, kas küsida neilt miskit ka enda Saabi peale. Seni ei ole küsinud. Sest ikka juhtub, et ületan (nt möödasõidul) kiirust, keeran kuskilt valesti, tekitan kummalise olukorra vms. Misiganes. Ja siis oleks eriti nõme, kui kleepsuga nagu deklareerid, et “teen kõike õigesti” ja tegelikult läheb valesti. Selleks pole ma ka väga selliste olen-nii-tubli kampaaniate toetaja. Sõidan võimalikult korralikult, nii nagu oskan, ilma kleepsuta ja selle ümber jahumata (ja seni ka registreeritud rikkumisteta;)).
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#9

N Veebr 14, 2008 14:17

Algselt postitas: qdwin
OT: meie inglismaal elav tellija, kes viibib eestis väga palju ja tihti, ütleb et võrreldes inglismaaga on eesti liiklus väga viisakas ja teisi arvestav.


OT jätkuks - eks seal ole ikka parem, kus meid ei ole;) Veebruari alguses käisin inglismaal ja ütleks vastupidist... no ok, kiirteel oli 70mph lubatud ja kui spido järgi 75mph sõitsin, siis umbes pooled läksid minust mööda, samas mingit emotsioonide liikluses väljaelamist seal ei kohanud. Eks võõras linnas ja lisaks veel elus esimest esimest korda "valetpidi" liiklusega riigis sõites vahel ikka koperdasin või tegin kummalisi manöövreid, aga sellist signaalitamist ja tagasi tegemist, mis eestis sellele järgnenud oleks, ei kohanud kordagi.
Mart900
Postitusi: 671
Liitunud: R Nov 18, 2005 14:17
Asukoht:
Auto:

#10

N Veebr 14, 2008 20:42

ma maapoiss tulin just päälinnast ja nagu tellitud tulin 17:05 piritapoolt linna siisse, ja tahaks öelda et pole sel linna liiklusel häda midagi, natuke aeglaselt kohati liigub, aga on viisakust täitsa mõnusalt. aga et mitte väga OT olla siis igast kleepsud võivad küll need tegelased oma kannile kleepida ja siis palja pirsiga mööda linna ringi lasta. mitte pahapärast lihtsalt niisma, et OT-ks ei läheks.
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#11

N Veebr 14, 2008 20:58

Oehhh.... Jälle liiklusteemaline hala.
Eks see jutt ju põhimõtteliselt õige ole aga no kuulge. See teema on ammu ammendanud ennast.
Sõidan iga päev mööda eestimaad ringi (kuu läbisõit ca 4000-5000km) ei näe küll kuskil, et sellel liiiklusel nüüd midagi häda oleks.
svenpu
Postitusi: 28
Liitunud: L Dets 01, 2007 8:55
Asukoht:
Auto:

#12

N Veebr 14, 2008 22:09

tegelikult võiks kõigepalt ikka teed korda teha, siis oleks ehk rahval aega ka rohkem "ette vaadata "mitte aukude vahel slaalomit sõita. aga noh, ega head teed vist kiirust ei vähenda...
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#13

N Veebr 14, 2008 23:26

Algselt postitas: svenpu
tegelikult võiks kõigepalt ikka teed korda teha, siis oleks ehk rahval aega ka rohkem "ette vaadata "mitte aukude vahel slaalomit sõita. aga noh, ega head teed vist kiirust ei vähenda...


Mida kiiremini sõidad seda vähem on auke tunda:poke: LOL
Aeronautik
Postitusi: 170
Liitunud: L Nov 24, 2007 16:28
Asukoht:
Auto:

#14

N Veebr 14, 2008 23:45

mmm....tegelikult on mujal maailmas paljudes riikides liiklus hullem kui siin....lihtsalt natuke rohkem on arvestamist teiste liiklejatega. See näitabki minuarust seda, et meie rahvas lihtsalt ei arvesta ligimesega ja sellest ka algab kõik. Arvestamist saab kasvatada lastele sisse, mitte ei muuda enam olevasolevat rahvast. Ise arvan, et ei aita siin trahvid ega muud piirangud....aeg teeb oma töö:drive:
Meil ronivad isegi sellised rooli ju http://www.youtube.com/watch?v=TZkBwrUjGDU&NR=1
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#15

R Veebr 15, 2008 12:12

kas kõik, kes selle lepinguga liituvad, saavad andropovilt hummeri ja vilkuri?
Vasta