Üle 139 kw maksu alla?

Uudiseid Saab'i maailmast, uued mudelid, pildid...
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#51

T Mai 13, 2008 14:36

Läti register, GB register jne jne jne. Pealegi-kui tuleb siis tuleb kõikidele masinatele.
Kuid tõenäosus, et RE ja IRL selle poolt on kaduvväike. See võrduks enesetapuga.
RE on oma seisukoha juba öelnud-EI. Isegi KE ütles, et suhtub "ettevaatlikult". Selline sõna poliitiku suust tähendab maakeel-midagi nii lolli pole pikka aega kuulnud.
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#52

N Juun 12, 2008 19:29

Aga kui juhtub, et nad võtavadki selle maksu seaduse vastu. Mis on halvim, mis võib juhtuda juhul kui ma lihtsalt ei maksa seda - auto konfiskeerimine? :red:
Homersimpson
Saabiklubi liige
Postitusi: 1036
Liitunud: P Juul 01, 2007 10:41
Asukoht:
Auto:

#53

N Juun 12, 2008 19:56

Selle 139+n kW mootoriga vajutad nõudjatel eest ära :drive: Nali naljaks, aga jah, kui auto oksjonil, siis pole enam nalja natukestki. Ise olen pessimist selle seaduse kohapealt. Või kui peaks tõesti juhtuma, et see asi läbi läheb, siis mõeldakse kindlasti välja mingid x valemid sellest mööda hiilimiseks
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#54

N Juun 12, 2008 20:04

Küll on ikka hea teistele sitta keerata, peaasi, et omal pappi tasku jookseb.
Aeronautik
Postitusi: 170
Liitunud: L Nov 24, 2007 16:28
Asukoht:
Auto:

#55

N Juun 12, 2008 20:10

Juhul, kui peaks selline maks tulema siis tekib minul kohe küsimus. Tahaks oma 184kw maha müüa....aga... 1. Keegi ei taha 2. Hind kukub kolinal alla. See siis tähendab ju, et riik on teinud minule
reaalse majandusliku kahju. Muidugi seda juhul, kui maks kehtetatakse kõigile registris olevatele autodele....aga eks siis paistab mis saama hakkab.:angry:

PS! Eriti ei usu, et see maks sellisel kujul tuleb. Vähemalt mitte enne valimisi.
Eugam
Postitusi: 199
Liitunud: T Dets 04, 2007 0:09
Asukoht:
Auto:

#56

N Juun 12, 2008 20:15

ma tean,et nüüd tuleb MEGA loll küsimus,aga võhik nagu ma olen ning asja kindlalt ei tea...Ee,kas autodele ei anna siis mingit "piirajat" peale panna?...ärge pahandage...:D
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#57

N Juun 12, 2008 20:22

Ma olen sama mõelnud juba. Mootorratastele paigaldatakse piirajaid. Ka autole saaks piiraja panna näiteks sisselaske õhku piirates või siis chipiga. Aga kuidas panna ARK seda aktsepteerima? Kas jalutada dynopingi lehekesega sisse ja nina ette visata? Mind ei huvitakski nii väga see tohutu kw arv tava autol. Lihtsalt tahan end ju hästi ja turvaliselt tunda. Hakkame kõik varsti polode, micrade ja muu pasaga ringi sõitma. Kokkupõrkel saab kooki moosiga, lisaks niisama sõites hakkavad kõrvad si*avett jooksma. Sorry, et nii palju si*tast kirjutasin.
Joonas
Postitusi: 186
Liitunud: T Mai 15, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#58

N Juun 12, 2008 20:31

Algselt postitas: avelito
Aga kui juhtub, et nad võtavadki selle maksu seaduse vastu. Mis on halvim, mis võib juhtuda juhul kui ma lihtsalt ei maksa seda - auto konfiskeerimine? :red:


Ma arvan, et auto konfiskeerimise pärast pole vaja muretseda.
Minu peast aga käivad läbi sellised asjad:
1. Kohtutäitur (loe kontode jms arest + täitekulud)
2. Maksuamet hakkab tülitama
3. Ja kindlasti muudetakse ka seadust nii, et tööandjal on võimalus su töötasust mingi osa kinni pidada :gun:
Eugam
Postitusi: 199
Liitunud: T Dets 04, 2007 0:09
Asukoht:
Auto:

#59

N Juun 12, 2008 22:09

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Ma olen sama mõelnud juba. Mootorratastele paigaldatakse piirajaid. Ka autole saaks piiraja panna näiteks sisselaske õhku piirates või siis chipiga. Aga kuidas panna ARK seda aktsepteerima? Kas jalutada dynopingi lehekesega sisse ja nina ette visata? Mind ei huvitakski nii väga see tohutu kw arv tava autol. Lihtsalt tahan end ju hästi ja turvaliselt tunda. Hakkame kõik varsti polode, micrade ja muu pasaga ringi sõitma. Kokkupõrkel saab kooki moosiga, lisaks niisama sõites hakkavad kõrvad si*avett jooksma. Sorry, et nii palju si*tast kirjutasin.





Aga mis on panna ARK seda aktsepteerima?!....ses suhtes,et Kw on Kw ja kui seda on vähem kui 139,siis ei tohiks ju nagu probleemi olla...iseasi on see,et kui paljud seda vahendit ka reaalselt kasutaks-paberil võib ju ükskõik mis kirjas olla...
mihkeltt
Postitusi: 258
Liitunud: E Mai 05, 2008 14:41
Asukoht:
Auto:

#60

R Juun 13, 2008 0:40

mina ikka ei saa aru, miks just see kw on näitaja mille järgi saastemaks kehtestada. mõni vana 50kw masin saastab kordades rohkem kui mõni uus 200kw. pigem maksustagu siis ülevaatlusel saadud heitgaasi hulk. samas siis jääks riigil palju raha uute autode pealt saamata :) - well, sucks to be them.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#61

R Juun 13, 2008 0:43

mingit sorti kadedus äkki, et liht töölised sõidavad kallite maasturite ja muude masinatega ringi. Või siis seda, et "meie riik peab olema ju ka samasugune nagu muud riigid, egas me ei saa ju alla jääda" Except palgad.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#62

R Juun 13, 2008 7:50

Algselt postitas: mihkeltt
mina ikka ei saa aru, miks just see kw on näitaja mille järgi saastemaks kehtestada.

Siin jutt pigem luksautomaksust. Mõte pigem see, et luksauto omamine on liigtarbimine ja see maksustada.
Aga imemise osas olen sinuga päri.

Üldiselt pole sel teemal mõtet halada, sest sellist jura lihtsalt ei tule. Vähemalt niipea mitte.
Vasta