Autonet.ee - iPod võis põhjustada 9-3 põlengu

Uudiseid Saab'i maailmast, uued mudelid, pildid...
Vasta
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#1

K Juul 15, 2009 13:47

[URL=http://www.autonet.ee/uudised/saab/9-3-41948.html]iPod võis põhjustada Saabis puhkenud tulekahju[/URL]

Veel General Motorsi kontserni kuuluv Rootsi ettevõte Saab uurib ühe universaaliga Saab 9-3 juhtunud tuleõnnetust. Auto omaniku sõnul tekkis seisva mootoriga pargitud sõiduki salongis ühtäkki tulekahju, mis loetud sekundite jooksul levis üle terve auto.

Ekspertiisi tulemusel õnnestus välja selgitada, et õnnetuses polnud süüdi Saabi tehniline seisukord. Kõige tõenäolisemaks õnnetuse põhjustajaks peetakse hetkel auto sõitjateruumi jäetud iPod Nano playerit.

Viimased uuringud, kas iPod võis põhjustada tulekahju ja kui, siis millistel tingimustel, viiakse läbi juba koos Apple´i spetsialistidega.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#2

N Juul 16, 2009 13:21

Mulle rääkis kunagi üks mu tuttavatest, kelle vennal oli samuti uuem 9-3 ning see oli tema koduõues lihtsalt lambist maha põlenud.
ei arva, et see inimene peaks mulle udu ajama.
Kahtlen, kas 5 aastat umbes tagasi oli temal autos nt ipod.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#3

N Juul 16, 2009 14:06

IMHO paljude autopõlengute taga on autos suitsetamine.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#4

N Juul 16, 2009 14:14

Algselt postitas: Jupats
IMHO paljude autopõlengute taga on autos suitsetamine.


seda usun ma pigem rohkem!
Kuigi ei tea, kas suitsetaja oli
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#5

R Juul 17, 2009 13:23

Elektrist maha põlemised on väga tõenäolised noorte rullnokkade seas kes ei taipa oma võimsatele suubvuuhvrimõimudele korralikke juhtmeid vedaja ja ühendusi teha. Amperaaz on kõrge ja säde lihtne tekkima. Käpardlikult paigaldatud helitehnikast alguse saanud põlenguid tean mitmeid.
Kuidas Ipod auto põlema tundub pisut kahtlane, selles seadmes on väga madal pinge ju.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#6

R Juul 17, 2009 15:02

Algselt postitas: stennadi
Kuidas Ipod auto põlema tundub pisut kahtlane, selles seadmes on väga madal pinge ju.

Pinge on küll madal, aga Li-Ion aku (tänapäeval kasutatakse enamustes sarnastes seadmetes, k.a. läptopid, mobiilid jne) võib olla väga tuleohtlik. Metalliline liitium süttib õhuga kokkupuutel, piisab, kui aku mingil põhjusel hakkab lekkima.
Probleem on ammu teada ja mitmed tuntud firmad on tuhandeid seadmeid "tagasi kutsunud" just akude pärast.
Mingi aeg tagasi vahetas näiteks Nokia mobiiliakusid tasuta, kuna need kuumenesid ohtlikult. Samuti olid Sony'l suured probleemid oma läpakaakudega.

Juhtub taolisi põlenguid siiski harva. Samas pole toodetud akuelemendid alati ühtmoodi kvaliteetsed. Toote kontrolli käigus ei tarvitse midagi kahtlast selguda. Eks ikka kasutaja on see "garantiikontroll".
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#7

N Aug 06, 2009 1:21

Sattusin sellise info peale.
Eesti keeles kah juttu...

Peaks vist ettevaatlik olema nende i-poodidega :cool:
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#8

N Aug 06, 2009 11:12

Algselt postitas: sebastian
Sattusin sellise info peale.
Eesti keeles kah juttu...

Peaks vist ettevaatlik olema nende i-poodidega :cool:



Mina lugesin "ühest foorumist" ka sellist juttu veel....


ma vist mitmes teemas ka maininud, et nende PDA/MP3/läpakate jms junnide väljund maa on tegelt pool toitest(valjuhääldi tahab kahepoolset toidet ju ja suur lüüt ei mahu ja maksab), tootjad teevad et käiks kõrvakappidega, pistad midagi muud järele saad varsti suitsu. Seega galvaaniline eraldus ainuke lahendus sama seadmega.

Seega oletan, et kui kasutatakse Line in'i võib see ka makist tehasest sissepandud suitsu väljalasta ja halvimal juhul põlema minna :conf:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Vasta