96 sumbuti vähem mürisevaks

Kõik kahetaktilistest ja V-4 mootoriga autodest
Vasta
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#1

N Mär 30, 2006 16:25

hallist ajast saadik on suureks probleemiks saab 96-l sumbutaja keskmise osa kinnitus. just sellest aspektist vaadates, et kinnitus on liiga jäik ja annab sumbuti toru vibratsiooni ja myra kerele edasi.
selle keskmise osa kinnituse ärajätmine teeb asja paremaks aga puuduseks liiga liikuv sumbuti, mis vibratsiooni ja liigse liikumise tulemusena aja pikku mõrad mõnedesse kohtadesse sisse logistab.
ratsionalisserimisbyroosse laekunud joonise põhjal töötas töögrupp välja uue ja novaatorliku lahenduse, mis peatselt toob töökollektiivile suuri preemiaid ja autasusid.
kuid juhuslikult kaotasid nad yhe oma piltidest, mida siinkirjutaja vaid endateada ei jäta vaid saabisõpradele lahkesti näitab.

kuigi katsetused alles käivad on tulemus selline, et sumbutaja ei ole liiga jäigalt vastu kere ja saab liikuda piiratud ulatuses.
Kel soovi see võib järele proovida. riputuskummideks kasutatud saab 96 tagapyta riputuskumme.

Lisatud failid
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#2

N Mär 30, 2006 16:47

braavo Ivomets:head:

täiesti õige jutt ja lahendus samuti.

Kusjuures sama asi kehtib ka Simonsi sportsumpsi kohta.
Ma ei viitsinud aretada sinna uusi kinnitusi ja samamoodi kandus vibra kerele edasi. Teine häda Simonsiga oli see, et kuna seal oli osa asju roostevabast, siis oli heli kuidagi metalsem ja ''kalgim'', aga hääl väljast kuulates oli üldiselt super-see zapaka-sarnane sound kadus ja asi lähenes Subaru häälele. Ja üks huvitav asi oli veel-kui sõidust tulid ja sumps hakkas jahtuma-siis hakkasid kostma sellised metallsed kõlksud... samu asju on ka teised vennad kurtnud, kellel Simons.

Muide , need 96 sumpsi kinnituse(keskmised siis) läksid jälle käiku mul 900 juures-tagaistme seljatugi toetab vastu mingit kummipuksi-mul üks oli puudu ja sain uue lõigates sumpsi kinnituse pooleks-ühest sai lausa kaks;)
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

N Mär 30, 2006 18:07

no mul seda metallset kõla ikka jätkub kah....
see sumpsimeeste sitt töö! :gun:
tagumises paagis nagu miskit lahti sees. tegelikult tean kyll mis seal sees lahti on aga seda kinni keevitada ei saa purki katki tegemata

aga zapaka-sound on puhtalt ebatihedatate yhenduste ja läbiroostetanud systeemi viga.( ka sapakal)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta