1. leht 1-st

Soovitage head 2T mineraalõli vanale Saabile

Postitatud: K Veebr 06, 2019 7:30
Postitas aatom
Kuna valik on uskumatult kirju, siis ehk oskab keegi soovitada head mineraalset 2T õli. Ei taha enam oma vana 96 2T mootoritega katsetada, ehk siis kasutaks sellist õli, mis vanasti ette oli nähtud.

Re: Soovitage head 2T mineraalõli vanale Saabile

Postitatud: K Veebr 06, 2019 8:52
Postitas sigaelmar
Muidu Commal on olemas kohe klassikaliste autode õlisari aga ma pole kindel, et seal kahetaktilist ka on. Mercantile müüb Commat.

Re: Soovitage head 2T mineraalõli vanale Saabile

Postitatud: T Mai 21, 2019 14:51
Postitas part
Libe tee ja lai segment ja mitmed variandid. Vanal ajal samas ei olnud ka nii viletsat bensiini (bensiinil toona olid olemas üsnagi arvestatavad määrimisomadused) . 2T maailmas aastaid ringi hullates julgen mina nt siiralt soovitada enese poolt läbi proovitutest õlidest parima hinna- ja kvaliteedi suhtega toimivat Fixus´es müüdavat XL Racing Full Synth õli, hinnaga alla eur 10/liiter . Maailmas on muidugi palju inimesi ja seisukohti ja ka mootorite kasutustingimusi/spetsiifikat - nii nt tean ka fikseerunuid Castrol A747 "kastoriidi" usulisi (ja isegi teiselt poolt veendunuid M8V´lisi :D)

Re: Soovitage head 2T mineraalõli vanale Saabile

Postitatud: T Mai 21, 2019 15:08
Postitas wilddog
Puhtalt uudishimust küsin: Kas siis kasvõi näiteks Stihl-i 2T punase õliga ei kannatks lasta? Saed vinguvad päris pikalt sellega :D

Re: Soovitage head 2T mineraalõli vanale Saabile

Postitatud: T Mai 21, 2019 16:04
Postitas part
No, kardinaalselt erinevad "vingutamise pöörded" on (1930. aastate lõpu, disainiliselt) DKW-st pärineva Saabi mootori ja tänapäevase "mootorsae-mõrvari" Stihl´i näidete varal . 2T puhul kütusesegu: 1) "kütab" , 2) määrib , 3)peseb, 4)jahutab, … Eks nii see "Ema ja Tütar" ongi. Spetsiifika; koormusxpöörded:seguvahekord … mõnedel juhtudel veel ka õlituse tõhusus (õlipumbaga süsteem vs mitte-õlipumbaga süsteem), jahutuse liik (vedelik-, kombineeritud, õhk-, sundõhkjahutus …) …

… veel on 2T puhul teemaks ka ju see kui puhtalt segu ära põleb (2T on lõbusa südamega, aga loomult räpane ja lärmakas :)), ka see kui hästi valmissegatud segu end paagis" koos hoiab" jne jne . Lihtsalt, minu isiklik sümpaatia kuulub igasuguste erinevate tegurite üle juurdlemise tulemusena eespool mainitud õlile.

Re: Soovitage head 2T mineraalõli vanale Saabile

Postitatud: L Mai 25, 2019 11:25
Postitas aatom
part kirjutas:
T Mai 21, 2019 14:51
Mina nt siiralt soovitada enese poolt läbi proovitutest õlidest parima hinna- ja kvaliteedi suhtega toimivat Fixus´es müüdavat XL Racing Full Synth õli, hinnaga alla eur 10/liiter.
Kas pead seda silmas?
http://pood.fixus.ee/shop/prod/63/2?c=114-24