Saab 96 linnalehes

Kõik kahetaktilistest ja V-4 mootoriga autodest
Vasta
KrikU
Postitusi: 313
Liitunud: E Dets 27, 2004 19:12
Asukoht:
Auto:

#1

R Veebr 25, 2005 16:16

Tänases linnalehes on suur terve lehekülje võttev artikkel punasest Saab 96-st millega omanik igapäevaselt linnas kulgeb :cool:
Ei ole veel aru saanud kas omanik on ka selle foorumi liige, igaljuhul tervitused ;)

KLASSIKA! :head:
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#2

L Veebr 26, 2005 22:02

Milllise linna lehes? (Linnaleht ilmub nii Tallinnas, Tartus kui Pärnus, igaühes oma sisuga):o
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

L Veebr 26, 2005 23:12

pärnu omas kyll pole. isegi tahaks näha
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
KrikU
Postitusi: 313
Liitunud: E Dets 27, 2004 19:12
Asukoht:
Auto:

#4

L Veebr 26, 2005 23:29

Tallinna Linnalehes :gun:
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#5

P Veebr 27, 2005 1:26

Aitähh!
Tuleb paluda kellelgi see leht minu jaoks alles hoida...
Kui pole kirjas ei kirjutaja asukohta ja ka tekstis linna nime ei mainita, siis pole loogiline eeldada, et rääkides linnast mõeldakse automaatselt Tallinna. Nt saarlane mõtleb õeldes "lähen linna" - minekut Kuressaarde jne

Ryhkija@taaralinn, kuigi kilulinnast pärit
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#6

T Mär 01, 2005 4:23

Hea mõte, paneks või ise kui see leht käes oleks.... aga pole:(
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#7

T Mär 01, 2005 21:38

Skännida ei saa, koostasin retsensiooni. Aga ega seal mingit ilmaimet kirjas ei ole. Iga 96 omanik teab vähemalt sama palju või veelgi rohkem.

Pealkiri on järgmine: "Leekiv Leevike aastast 1977 / Ehe Saabi Klassika - mudel 96 - püüab veel praegugi linnatänavail pilke".

Juttu siis ühest vahtralehtedega noormehest / laulumehest tudengist, kes heas korras meie kliimasse suurepäraselt sobiva hea põhjamaise auto poolteist aastat tagasi teatava rahasumma eest enesele soetas. Suuremat remonti pole auto kallal vaja olnud peale nipet-näpet, mootor V4 ja natuke rohkem võimsust kuna karbuss kahekambriline. Teele on jäänud ainult siis, kui ei ole taibanud besnsiini õigel ajal juurde kallata. Kevadel lubas roostetõrjet tegema hakata, kuna viimane kerevärvimine toimus aastal 1996. Varuosi tellib Soomest, bensu võtab hetkel 9-10 liitrit keskmiselt aga hetkel 12-13 liitrit, kahtlustab, et karbuss vajab timmimist. Kiidab veel esivedu, maanteesõitu, head teelistumist, mootori podinat ja ka seda, et lapsed teda naerul pilguga saadavad. Võta sa kinni ka heast tahtest või siis irvitades :P.
Lisaks veel siis lühikokkuvõtte Saab 96 arenguloost ka juurde kirjutatud.
Juures on kolm pilti:
1. omanik oma väga korraliku leevikese taustal;
2. pilt armatuurlauast ja roolirattast
3. väike pilt eestvaatest
Loo autor: Ada Kallam (ajakirjanik)

Ühinen minagi klassiku meeste vaimustusega siis, kuna endal aasta võrra uuem sama mudel ka kunagi olnud. Aga kuna auto elas üle kaks matsu kummagisse esitiiba (üks neist kõva, lõi ratta viltu alla) ja oli ka muidu roostes (tagumised amordikinnitused, korduvalt keevitatud) siis temast õiget sõidulooma enam ei saanud ja müüsin ta lõpuks firmale, kellele just see V4 mootor huvi pakkus.
Ise olen ka sedasorti mees, kes Saabiga seonduvad kirjatükid kokku kogub ja alles hoiab. :head:
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#8

K Mär 02, 2005 10:43

mul on terve artikkel originaaltekstis olemas, aga mingis imelikus veebiteksti formaadis, imelikke vahemärke ja silbitamisi täis, ei tea kas seda siia üles panna või mitte sellisel kujul

on jah seesama 96 millel ka nr SAAB 96 , väga viisakas isend

pildid kah olemas, 2tk - eest ja parem
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

K Mär 02, 2005 21:04

Pardi mahitusel ja minu kaasabil on nüüd see lugu näha http://www.saabnet.ee/~cyber/linnaleht/. Palun vabandust asjaosalistelt luba mitte küsimise pärast. Ma loodan, et nad väga ei pahanda. Samas, kui keegi Kalle Seppa isiklikult teab, siis öelge talle, et ta oleks vägagi teretulnud meie sekka. Aitäh ka Ada Kallamile, et sellise asja ette võttis.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#10

N Nov 22, 2007 0:31

Kalle Sepp on nimelt minu tädipoeg ja kaudselt siis ka minu kaudu siin foorumis.
Kuna tegemist on muusiku ja kõva laulumehega, kes osaleb igal poole muusikalides on tema elu meie foorumis aktiivseks osalemiseks liiga kiire, siis üritan teda esindada.
Hetkel asub siis leevike minu juures meriväljal ja tegemisel on suuremat sorti keretöödega, kui huvi riputan ka pilte loomulikult, kui omanik lubab.
Autu on tõesti üks ainulaadseid eestis kuna omab täiesti omalaadset sisu, otsast otsani uuesti tehtud, polstrid, istmed isegi päikese sirmid ,millele on tikitud kuldelt peale Monte Carlo .

Mõni aasta tagasi hakkasid, aga välja tulema tõsised roostekahjustused, mis on üsnagi loomulik kuna viimane teadaolev värvimine oli 98 a ja nüüdseks tõdemuseks ,et alustööd olid suht puudulikud .
Masin sai just täna peale ka suht keerulist teed pidi tulnud tutikad pidurikettad, uued on ka amordid ja palju muid jubinaid.

Tööd on,aga masinaga palju ja ei usu, et Tallinna tänavail enne järgmise suve lõppu seda masinat näha saate, loodame parimat.

Samas ootan soodsaid pakkumisi, heas korras ustele või vähemalt sellistele mida on võimalik taastada, originaalide olukord on paari aastaga nii hulluks muutunud, et ei usu eriti, et sellest head nahka tuleb.

terv
vulkanus
arhitekt
Postitusi: 119
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:19
Asukoht:
Auto:

#11

N Nov 29, 2007 11:45

Kas sama auto oli ka mingis telereklaamis, kus mingi veokas kallas talle hunniku s...a peale?

EDIT: Kas keegi mäletab mida seal reklaamiti?
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#12

N Nov 29, 2007 19:47

See "Tegijatel ikka juhtub"(Kindlustus, milline - ei mäleta:D) reklaam? Seal oli ja punane 96
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#13

N Nov 29, 2007 22:50

Oli küll jah seal, õnneks ikka sitaseks ei saanud.
Martin460
Postitusi: 110
Liitunud: K Veebr 16, 2005 17:47
Asukoht:
Auto:

#14

L Dets 01, 2007 9:44

Neljasilindriline ülanukkvõlliga 1,5 liitrine mootor :D
Kas see tähendab seda, et nukkvõll asub teepinnast ülevalpool?
Sry, et naeran....äge masin ja lahedalt tuunitud: tuled uste sees, musta värvi veljed,liimitud triibud külgedel...Kas originaalis olidki sellel aastal sellised mustad plastmasskärakatest peeglid?
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1962
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#15

L Dets 01, 2007 10:18

Algselt postitas: Martin460
Neljasilindriline ülanukkvõlliga 1,5 liitrine mootor :D
Kas see tähendab seda, et nukkvõll asub teepinnast ülevalpool? Sry, et naeran....


Mis siin naljakat on? Auto on ajastust, mil oli veel küllaga alanukaga mootoreid.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#16

L Dets 01, 2007 11:46

Algselt postitas: Martin460
Neljasilindriline ülanukkvõlliga 1,5 liitrine mootor :D
Kas see tähendab seda, et nukkvõll asub teepinnast ülevalpool?
Sry, et naeran....äge masin ja lahedalt tuunitud: tuled uste sees, musta värvi veljed,liimitud triibud külgedel...Kas originaalis olidki sellel aastal sellised mustad plastmasskärakatest peeglid?


:wtf::bs:
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#17

L Dets 01, 2007 12:19

Algselt postitas: Martin460
Neljasilindriline ülanukkvõlliga 1,5 liitrine mootor :D
Kas see tähendab seda, et nukkvõll asub teepinnast ülevalpool?
Sry, et naeran....äge masin ja lahedalt tuunitud: tuled uste sees, musta värvi veljed,liimitud triibud külgedel...Kas originaalis olidki sellel aastal sellised mustad plastmasskärakatest peeglid?


Huvitav mis on selle kodaniku probleem, et ta nii ebaviisakas on

Arvan et kui pole seda autot lähedalt näinud siis võiksid lollid kommentarid ära olla.
Ja kui masin põhimõtteliselt oksele ajab ,siis võiks oksendada mõnes teises teada tuntud foorumis.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#18

L Dets 01, 2007 13:42

Algselt postitas: vulkanus

Huvitav mis on selle kodaniku probleem, et ta nii ebaviisakas on

Arvan et kui pole seda autot lähedalt näinud siis võiksid lollid kommentaArid ära olla.


ma arvan et ta ongi loll, no vähemalt vanasaabi osas ikka. no või siis on naljanina. aga ega sellest midagi hullu pole. Pealegi pani ta ka mõneti täppi , sest saab 96 v4 nukkvõll on tõepoolest ainult selle võrra ülanukkvõll , mille võrra ta asub teepinnast veidi kõrgemal
Martin460
Postitusi: 110
Liitunud: K Veebr 16, 2005 17:47
Asukoht:
Auto:

#19

L Dets 01, 2007 13:51

Parandage siis harimatut...
Tuled uste sees on ise külge aretatud, veljed on originaalis hõbedased mitte mustad ja iluliistud on ka mitte originaalid.Küsimus peeglite kohta on õigustatud.Fordi V4 on alanukkvõlliga mitte ülanukkvõlliga....siin on põhimõtteline viga.Kuidas ma ebaviisakas olin?Et konstanteerisin faktid?Sry.Moded võivad siis posti ära kustutada.
Küsiksin kas Eestis on restaureeritud või algsel kujul( nagu ta tehasest tuli ja ilma keevitamata ja originaalvärvi all olevat ning sõitvat)Saab 96-te?
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#20

L Dets 01, 2007 13:57

kunagi keegi olla taastanud sellise .

Lisatud failid
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#21

L Dets 01, 2007 14:15

must plastpeegel tuli tõepoolest 77, enne seda olid need väikesed alumiiniumid

liiste on erinevaid olnud ( ja pole ka üldse olnud mingi hetk) - plast(kumm-)põhjaga roostevaba liist tuli äkki mingi 1972?

kummistanged tulid vist 1976, tegelikult juba 1975 lõpust, aga alguses oli neil ehedast roostevabast lint kummise-plastise kombinatsiooni asemel keskjoonel jooksmas

tuli ukse sees - minu jaoks ennekuulmatu

alanukkvõll thats for sure.

vaata nt siit ka saab midagi (ketra allapoole) http://koti.mbnet.fi/saab9596/mallit/mallit.html

jari talvela on mees, kes vastab e-mailidele ka, ja täitsa normaalses inglise keeleski, temalt võid ka küsida kui mingi konkreetne detailne asi lahti on
Martin460
Postitusi: 110
Liitunud: K Veebr 16, 2005 17:47
Asukoht:
Auto:

#22

L Dets 01, 2007 14:33

Algselt postitas: part
must plastpeegel tuli tõepoolest 77, enne seda olid need väikesed alumiiniumid

liiste on erinevaid olnud ( ja pole ka üldse olnud mingi hetk) - plast(kumm-)põhjaga roostevaba liist tuli äkki mingi 1972?

kummistanged tulid vist 1976, tegelikult juba 1975 lõpust, aga alguses oli neil ehedast roostevabast lint kummise-plastise kombinatsiooni asemel keskjoonel jooksmas

tuli ukse sees - minu jaoks ennekuulmatu

alanukkvõll thats for sure.

vaata nt siit ka saab midagi (ketra allapoole) http://koti.mbnet.fi/saab9596/mallit/mallit.html

jari talvela on mees, kes vastab e-mailidele ka, ja täitsa normaalses inglise keeleski, temalt võid ka küsida kui mingi konkreetne detailne asi lahti on

Tänud lingi eest!
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#23

L Dets 01, 2007 17:53

Martin 460 ei olnud ka minu arvates üldsegi mitte evbaviisakas.
Seda aga ei saa öelda järgnevate sõnavõtjate kohta.
Tüüpiline eestlasele omane plõksimine hakkas pihta.

Ma isiklikult leian, et see ei sobiks ka neisse teistesse foorumitesse, millele vihjati. Saage ükskord täiskasvanuks
ärge otsige igas lauses viha-teinekord, nii uskumatu kui see eestlasele tundub tehakse ka nalja.

Ja Martin juhtis tähelepanu väga õigele ja minu arvates räigele veale artiklis. Vot ebakompetentsus on see, mille üle võib irvitada.
Lugesin ka ise aastaid tagasi seda artiklit, kuna mu ämm õnneks mulle ka selle lehe kusagilt tõi ja säilitas. Ning kah muigasin selle ajakirjaniku teksti üle. Autost kirjutades pead ikka põhitõed omale selgeks tegema, kui tahad autoajakirjanikuna näida.
Põhjus, miks see leht mulle oluline oli, on see, et mina selle auto ehitasingi ja niikaua ka sõitsingi, kuni praegusele omanikule ära müüsin. Sai seal pehmelt öeldes päris palju nikerdatud, aga nukkvõlli ma üles ei tõstnud:P

Peeglid on originaalid(auto aastast 1977), triibud on jah liimitud ja neid on kaks-paigutatud vanema mudeli Monte Carlo stiilis. Põhjus lihtne: originaalis ei istunud nad nii ühel joonel, kui mina tahtsin ja lisaks kinnitusid tüüblitega. Ehk siis jälle keres ühed augud, kust hargneb potentsiaalne rooste.
Stange peal olid sellised triibud 1976.Sellel autol olid sellised, kus keskel kumm ja äärtes kroomitud plastik, millelt kroom muidugi ammu lahkunud. Lasin siis sõbral lõigata roostevabast plekist= igavesed.
Tuled ustes on Lada tuled(03). NO kas ta nüüd rullnokatuuning on-no ma ei tea, ohutuse mõttes ju hea, kui ukse avad...

Veljed olid ennem hõbedased, siis sattusid mu kätte need kroomrõngad sinna velje äärde ja sellega seoses sai velje ääred mustaks lastud, et kroom paremini välja paistaks...

Hea oli hiljuti näha, et auto eksisteerib edasi ja tänu osavatele keevitajatele näeb seda ehk veel liikluses..

Kas on Eestis orig. värviga 96-te? Ei tea, ei usu.
Soomes olen sõitnud 96-ga, millel spidol 25 000 km. Ja see on tõene. Hoopis teine tunne on-auto on kuidagi selline ''jäik'', tunned, et kere ja kõik muu ei ole väsinud. Aga kuna ta nii vähe sõidab, siis kuulsin nagu ka et käigukast natuke undas.

Muide 1977 a. lõpus tulid osad juba suurte suunatuledega-mu Soome tuttaval Vesa Pohjalaisel on selline isend-vaadake netist. See auto on ka üle värvitud ja näeb välja parem, kui ta tehasest tuli..
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#24

L Dets 01, 2007 18:07

ka minule on kalle natuke tuttav :D
ülikõva tibimaganet igaljuhul :head:
Everyday Regular SAAB guy!
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#25

L Dets 01, 2007 21:50

Vabandage kui olin veidi kõva sõnavõtuga enne, kuid arvan, et tolle maina taastamisel pold mitte eesmärgiks originaal seisundi taastamine vaid originaali veel paremaks tegemine, kuna ka sisu on täielikult muudetud ja just selle paremuse poole.Ja muide mustad veljed ruulivad palju paremini, kui hõbedased eriti kui kroomriba on ääres, see muidugi maitse asi.

Artikli viga on loomulikult räige, ise pole seda ausalt öeldes läbi lugenudki, auto ise räägib kõige eest
mart96 on teinud ära tõsiselt tubli töö.
Vasta