95 generaatori remont

Kõik kahetaktilistest ja V-4 mootoriga autodest
Vasta
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#1

R Aug 01, 2008 11:20

Rohuplörtsu generaatoril on selline häda, et see ei lae korralikult - kõrgetel pööretel laeb, aga madalatel mitte (laadimisvool generaatori klemmidelt ca 13,9 V kõrgetel, tühikäigul 12,8 V). Varugeneraator veel hullem (maksimaalne 13,6 V), seega - oleks vaja generaator korda teha. Kas keegi oskab soovitada, kus sellist asja kõige tõenäolisemalt korralikult tehakse?
Sai korra käidud Melasi Auto töökojas uurimas (arvestades seda, et nad Fordi varuosadega tegelevad), aga neilt tuli vastuseks sedavõrd udune jutt, et ei tekitanud vähimatki tahtmist genekat sinna jätta. Tean ka seda, et Maardus on üks koht, kus remonditakse, aga selle kohaga on selline lugu, et nad annavad garantii vaid juhul, kui nad ise asja maha võtavad ja peale panevad, mulle see aga ei sobi, sest maha me ta juba võtsime ja peale oskan ma kah ise panna. Seega - ehk on mõni selline koht, kuhu ma saan kõndida genekas näpus ja kus selle peale nägusid tegema ei hakata, vaid asi ilusti korda tehakse?
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

R Aug 01, 2008 11:23

vaata õhtulehes vahepeal kuulutused, et genekate remont ja vahetusfond jne....
laagris vist asusid?
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

R Aug 01, 2008 11:24

~mudugi pingerelee võid ju ka proovida ymbervahetada tagavara oma vastu ,)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

R Aug 01, 2008 11:32

See Maardu kandi koht vanasti võttis küll vastu asju, kui ise kohale viisid, ma olen kunagi mingi starteri sinna viinud. Teisest küljest, ma ei saa ka sellisest "ise maha võtmise" jutust aru, ega sa ju seda genekat pilbasteks ei kisu, võtad lihtsalt paar polti ja rihma maha, et kätte saada?? Neil peaks siis mingi ilgelt suure know-how-ga töökoda olema seal, mis suvalistel autodel kõike maha keerata valdab.

Hiiu kaubahoov on vist see koht, mida Ivomets mõtleb. Seal kah mingeid genesid ja startereid tehakse. Täpset asukohta seal ei mäleta, aga sildid peaks seal väljas olema.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#5

R Aug 01, 2008 12:21

Vana Narva maanteel saab ikka jah nii, et viid jupi sinna. Ise ka selle ettevõtte teenust kasutanud ja julgen soovitada küll.

Auo Varuosade kaubamaja, Vana Narva mnt 7.
Ka Melasi Auto Laki tänaval tegeleb sellega.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#6

R Aug 01, 2008 12:54

Algselt postitas: Cyber
Teisest küljest, ma ei saa ka sellisest "ise maha võtmise" jutust aru, ega sa ju seda genekat pilbasteks ei kisu, võtad lihtsalt paar polti ja rihma maha, et kätte saada?? Neil peaks siis mingi ilgelt suure know-how-ga töökoda olema seal, mis suvalistel autodel kõike maha keerata valdab.

Kahtlemata oskavad nad seda maha keerata, seda nad tahavadki, et sõidad autoga sinna, nemad keeravad jupi maha, teevad korda ja keeravad tagasi. Kui asi on juba maha keeratud (nagu antud juhul) ja ma ei kavatse neilt ka tagasipaneku teenust tahta, siis nad garantiid ei anna. See et jupp pole pilbasteks kistud, ei puutu üldse asjasse - nad väidavad, et kui nad ise pole maha ja tagasi keeranud, siis juhul, kui asi pärast remonti ikka korras pole, võib olla maha ja tagasi keeramise käigus juhtunud midagi, milles nemad süüdi pole ja sellepärast nad garantiid ei annagi.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

R Aug 01, 2008 13:34

üsna :bs: maiguline jutt...:) Aga noh, kui nad nii väidavad, ega eriti vastu ka ei saa kuidagi...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#8

R Aug 01, 2008 13:42

Algselt postitas: Eleri
Vana Narva maanteel saab ikka jah nii, et viid jupi sinna. Ise ka selle ettevõtte teenust kasutanud ja julgen soovitada küll.

Auo Varuosade kaubamaja, Vana Narva mnt 7.
Ka Melasi Auto Laki tänaval tegeleb sellega.


Melasi Auto töökojas Lakiga paralleelsel Forelli tänaval me doonorilt saadud tol ajal teadmata seisundis genekas näpus käisimegi. Ja kui seal hakatakse ikka pikalt seletama, et seisundi kontroll on keeruline asi ja võtab palju aega, siis no vabandage. Ja kui Saabiiir veel teatas, et geneka mahavõtt ja pealepanek on imelihtne - siis vaadati meid küll üsna imeliku pilguga.
Mu meelest on vaja geneka põhikontrolliks vaid ühte sugugi mitte liig keerulist seadet, mis on võimeline genekaratast eri kiirustel ringi ajama, akut, tarbijaid ja mõningaid mõõteriistu vooluparameetrite mõõtmiseks. Edasine veaotsing on juba nõukaajast saadik sel riistapuul sama: harjade kulumine, mähiste seisund jne.
Hakka või ise aretama miskit genekakontrollimisstendi :wall:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#9

R Aug 01, 2008 13:59

jah, gene töötamise kontroll, veneaegsel pingil võtab aega 1minut!. sealjuures ka gene pinki panemine ja mahavõtt.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Martin460
Postitusi: 110
Liitunud: K Veebr 16, 2005 17:47
Asukoht:
Auto:

#10

R Aug 01, 2008 15:12

Mulle tuleb ausaltöeldes üllatusena, et veel leidub autoomanikke kes pole käinud Tallinnas Hiiul asuvas starterite ja genekate remondis. Samas nooremad tegelased ei pruugigi teada seda kohta ja ega kõik ei ela Tallinna kandis ka.
Igatahes on seal kümneid aastaid nende remondiga tegeletud ja mähitud, lapitud ja komplekteeritud kõige eksootilisemate autode omi ning seetõttu eriti keegi ei otsigi netifoorumitest vastavat teenust enam.
Nende kontakttelefon 6 506 019
Pärnu mnt 388 c
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#11

R Aug 01, 2008 17:31

Aitäh kõigile vastamast! :) Uurin esmaspäeval seda Hiiu kohta.
Lepa
Postitusi: 409
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:01
Asukoht:
Auto:

#12

T Mär 29, 2011 14:46

Ei hakka uut teemat tegema, tõstan parem selle vana üles, lootuses, et siia ka mõni 99 või klassiku mees piilub.

Nimelt - kas kellegil ehk on mõni üleliigne 99 / 900 (püstnina) genekas riiulis? Kasvõi oma tarbeks varutud. Tahaks küüliku omaga võrrelda - kinnitusi, korpust jms. Ehk siis kas saaks seda ka küülikule panna ja kas pääseks mõne väikse ratsiga või on päris bolt on. Soome foorumist selline vihje igatahes tuli, et võiks sobida.

Või kui keegi teab niisamagi mõnda kangemat genekat, mis küülikule sobib, andke mulle ka teada :)

Süsteem karjub hädasti veel ühe võimendi järele, aga praegune genekas jääb juba ühega hätta.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

T Mär 29, 2011 14:51

vaatan keldrisse õhtul, kui meeles on...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
farmacoma
Postitusi: 710
Liitunud: T Juul 13, 2004 22:53
Asukoht: Tallinn
Auto: 900 x2; 9000; 9-5

#14

T Mär 29, 2011 15:04

Mul on ka üks keldris.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#15

E Mai 16, 2011 16:09

Mul keldrit pole, aga geneka tõenäoliselt leiaks, vahetaks näiteks küüliku esipidurite rem-komplekti vastu :)
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Lepa
Postitusi: 409
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:01
Asukoht:
Auto:

#16

T Mai 17, 2011 14:15

Minu omal kenasti 70A gene peal ja mure lahendatud. Sellega seoses jäi üle igati korralik ja kontrollitud küüliku originaal koos vähe moodsama pingeregulaatoriga - kui keegi peaks tahtma :)
Vasta