O: Siemens ECU S108518006 automaatkastile

Turbod, jupid, vidinad...
Vasta
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#1

E Mai 16, 2016 10:42

Olen hädas ühele automaatkastile aju otsimisega. Kahjuks ei ole tegemist küll Saabi kastiga aga kuna siin foorumis liigub palju toredaid inimesi, siis äkki keegi teab kedagi, kes teab kedagi kellel võiks olla infot sellise asja olemasolu kohta. :)
Otsin oma vanale Citroen Xantiale aut.kasti aju. Masin on aastast 99´ja 1.8 16V mootoriga. Sama tüüpi aut.kasti kasutati Peugeot 406 jt. prantslastel ka. ECU kood on S108518006 ja valmistaja Siemens. Olen huvitatud igasugusest infost, kuna ise olen otsinud paljudest Eesti autolammutustest, Citroeni foorumist, Citrolist ja ka Soome sitika foorumist aga mingit vastust või tagasisidet ei ole saanud. Isegi kui kellegi on pakkuda välja mõne uuema aut. kasti aju, siis võiks sedagi testida.
Ühesõnaga igasugune info on teretulnud!
tel. 50--18996
ebuprofen
Postitusi: 464
Liitunud: E Aug 01, 2011 23:05
Asukoht: Iru
Auto: SAAB 9-5 Aero MY07, Toyota C-HR Hybrid
Kontakt:

#2

E Mai 16, 2016 12:03

93 aasta oma ei sobi? Ebay pakub ühe inglismaal.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#3

E Mai 16, 2016 12:51

Pakun veel varianti helistada Alfa Romeo foorumis tegutsevale Janole aka Jan1. Tal võib mingil imekombel midagi isegi olla. Mingi vanema citroeni me koos tõime. Too võis XM olla. Kuid siiski.

Vast ehk töötab see number veel 58 015 798
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#4

E Mai 16, 2016 17:06

Pakun veel varianti helistada Alfa Romeo foorumis tegutsevale Janole aka Jan1. Tal võib mingil imekombel midagi isegi olla. Mingi vanema citroeni me koos tõime. Too võis XM olla. Kuid siiski.

Vast ehk töötab see number veel 58 015 798


Tänud! Proovin ühendust võtta - XM kasutas küll sama mootorit ja ka kasti. Äkki näkkab.
Üldjuhul peaks aju kood sama olema mis originaalil, et kast õigesti toimetaks aga testimiseks võib ka mõnd muud varianti proovida.
Kuna Xantia Kasti ECU asub aku all, siis mul oli üks aku mingi hetk hapet välja ajanud ja loomulikult oli see ka ajuni jõudnud. Ega ma osanud midagi kahtlustada, et seal all võib mingi aju olla ja nii see hape seal vaikselt toimetas :). Sõi lõpuks alumiinium korpusest läbi asus trükiplaadi kallale. Ühel hetkel mul auto edaspidi enam ei sõitnud, kuid tagurpidi sõitmisega sai hakkama.
Kahtlustasin ka kasti solenoid andureid ja suht vana õli. Õli vahetasin paar korda ära (profülaktika mõttes) aga tulemust ei midagi. Solenoidide osas ei oska vastata aga ühel hetkel tekkis mõte ECU üles otsida ja kui selle lõpuks leidsin, tundus kõige loogilisem probleemi põhjus just see olevat.
Masin ise Hiiumaal ja seda kuskile remonti viia ei ole enam suurt mõtet (auto väärtus parimal juhul 400.-). Kui leiaks kasvõi testiks ühe töötava aju siis prooviks veel masinale eluvaimu sisse puhuda aga muidu tundub tulevik tume :)
Nõme ongi, et enne kasti jama sai autole veel kallis remont tehtud aga rohkem ei tahaks küll suuri summasid sinna matta.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

E Mai 16, 2016 17:28

Sul ju Pärnus suur sõber Munaste. Ja tal on sõber, kes teab peenemast elektroonikast üht- kama teist. Võta näppu ja vii näitama.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#6

T Mai 17, 2016 9:57

Sul ju Pärnus suur sõber Munaste. Ja tal on sõber, kes teab peenemast elektroonikast üht- kama teist. Võta näppu ja vii näitama.

Aju sai juba korra pistiku kontaktide pealt maha joodetud, et uurida trükiplaadi olukorda ning otsest viga tegelt ei tuvastatud. Hape oli pääsenud küll kihtide vahele aga vähemalt silmaga ja testriga mingit katkestust ei leidnud. Samas peale seda toimingut ei võta auto enam aju üldse järgi. Kui enne sai vähemalt tagurpidi sõita :), siis nüüd ei lase enam isegi käiku sisse panna. Võibolla vajab aju uuesti üle kirjutamist aga seda ei tee vist Eestis keegi. Lihtsam siiski mingi uus aju leida ja vähemalt ära testida kas toimib või mitte.
mezilane
Postitusi: 196
Liitunud: E Mär 30, 2015 11:50
Asukoht:
Auto:

#7

R Mai 20, 2016 17:47

Mul ka veel terve hunnik Citroen xm jubinaid.
Automaat siiski ainult 2,1TD
Teised manuaalid.
Vasta