Kas saabneti kujundus vajaks uuendamist?

Foorumi kohta...
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#1

K Dets 07, 2005 13:27

mida siis meie kasutajad asjast arvavad?
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#2

K Dets 07, 2005 13:31

Zazou, ehk täpsustaks natuke. Kas saabneti all mõtled sa Saabneti esilehte või foorumit? Foorumis ei ole midagit vaja muuta (kui ainult uus logo ülessse), see on üks parimaid, mida mu silmad näinud.
Kui räägime Saabnet'i esilehest www.saabnet.ee - seda oleks küll vaja "kaasajastada" ning ka korrastada.

terv, teager
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#3

K Dets 07, 2005 13:39

küsimus käiks siis lehe kui terviku kohta, millest foorum on üks osa. Foorumis peale selle päislogo midagi eriti muuta ju polegi. ja foorumi päis peaks kujunduslikult ühtima lehe üldise päisega või logoga, ükskõik kuidas nimetada.

Kui eelnev jutt liiga keeruline, siis hindame saabnet.ee lehte (ilma foorumita)
ja hindame praegu KUJUNDUST. sisu on eraldi teema.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#4

K Dets 07, 2005 14:34

Esilehte võiks hästi natuke muuta. Muidugi saab Saabneti liige foorumis toimuvast kiire ülevaate, niiet see on väga hea. Võib olla tuleks esilehte lihtsalt kaasajastada. Ise küll midagi kahjuks (või õnneks, kuidas kellelegi tundub) pakkuda ei oska, aga selleks on teised isikud. Vaevalt foorumit ennast muuta vaja on.
Arno
Postitusi: 318
Liitunud: P Apr 18, 2004 18:07
Asukoht:
Auto:

#5

K Dets 07, 2005 15:10

Võibolla peaks siis lisama veidi BMW asju ning mõne Fordialase teema kah :P Kui juba ringitegemiseks läheb...
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#6

K Dets 07, 2005 15:17

Kui lihtne või keeruline kogu foorumi kujunduse muutmine üldse oleks? Kui keegi minu käest küsiks, siis väga meeldib selline kujundus: http://www.dvxuser.com/V3/
Juba selle pärast, et mõnusalt tume taust, hämaras mugav lugeda. Enamus foorumeid kasutavad heledat tausta...kui loed siis kogu tuba valge, aga tume on soliidne :)
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#7

K Dets 07, 2005 15:25

muideks, foorumi värvikujundust saab (mingil määral) iseenda jaoks ka igaüks ise muuta - Isiklikud seaded -> Muuda Profiili -> Kujundus ja valida rippmenüüst omale sobiv. Mina omale sobivamat kui vaikekujundus hetkel veel leidnud pole, pealegi tundub et kujunduseteemad on osaliselt konfimata, saabnet.ee foorumi logo on olemas igatahes ainult vaikekujunduse jaoks, muidu näeb XMB foorumitarkvara reklaami.
EDIT: iconic ning calm on päris talutavad tegelikult. Ainult lingid ei taha nendes jällegi välja paista.
EDIT2: ei, iconic suisa rokib :D Palun alandlikult õiget logo ja ehk ka väljapaistvamaid linke.. kui võimalik :D
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

K Dets 07, 2005 15:50

xpolive puhul on ka pilt õige..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#9

K Dets 07, 2005 16:03

jätame siit rubriigist foorumi disaini (seda saab ise muuta nagu eelpool mainiti) ja teised automargid välja. :cool:

ps ise olen alati pooldanud valget tausta. lihtsam pilte integreerida ja üldse silmasõbralikum minu arust. mõnikord on muidugi tumedad taustad ka ilusad.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#10

K Dets 07, 2005 16:11

Sorry, ma ikkagi ajan veel teemast mööda... tegelt on nüüd kõigil kujundustel õige pilt..:) aga sellega palun OT lõpetatuks lugeda, ma ise ka enam ei tee..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#11

K Dets 07, 2005 16:36

Algselt postitas: Cyber
Sorry, ma ikkagi ajan veel teemast mööda... tegelt on nüüd kõigil kujundustel õige pilt..:) aga sellega palun OT lõpetatuks lugeda, ma ise ka enam ei tee..:)

Ei usu, vastaseljuhul ei vastaks su kasutajastaatus tõele :mad::P

Teemasse: Jah kindlasti tuleks lehte kaasajastada, isiklikarvamus, et Saabneti leht on veidi mannetu, lehte tuleks veidike paremini disainida, uus ja parem logo (mis siis on sama foorumi päises olevaga). Lisaks veel parem süstemaatilisus, mis tuleks põhjalikumalt välja mõelda!
Üldiselt on see VÄGA suur töö ning au ja kiitus nendele, kes sellega tegelevad!:notworthy:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#12

K Dets 07, 2005 21:27

hoolimata minu lugupidamisest saabnet.ee veebi tegija(te) vastu olen siiski arvamusel, et kujundus vajaks päris põhjalikku ümbertegemist. Saab on väga stiilipuhas automark ja tema fännide veebikodu peaks olema samuti automargi kõrgusel (või vähemalt püüdlema sinna ;) ). mulle jääb pisut arusaamatuks, mida mõeldakse "natukese muutmise" all... veebi kujundamist on uuel tegijal palju lihtsam alustada "puhtalt lehelt" ja leian, et antud juhul oleks see ka põhjendatud. mõistlik oleks anda see töö ühe kindla profesionaalse kujundaja (või firma) kätte, kes teeks mitu võimalikku visandit, mille hulgast me saaksime valida. omaette küsimus on muidugi see, kes selle töö viitsib ette võtta...
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#13

K Dets 07, 2005 22:30

Ühinen eelkõnelejaga täielikult.
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#14

N Dets 08, 2005 0:51

Lühidalt oma seisukohad ka kujunduse osas:

Saabnet avalehe kujundus võib tunduda uuele/esmakordsele liitujale-külastajale pisut algupärane aga vanema olija jaoks (siiski isiklik seisukoht) ei ole see häiriv. Vaatasin kriitilise pilguga ja kui miski küsimust tekitaks siis vast see tumelilla pisut kosmose avarust koos planeetidega meenutav taust kasti sees. Et võib-olla seost sellele raske leida/põhjendada.

Saabifoorumi lehe kujundusega olen väga rahul. Kui siiski minnakse avalehe uuendamise/muutmise teed siis võiks sisse tuua ka lätted ehk selle millest SAAB alguse sai, üks Viggeni siluett ei teeks paha. Tegemist ju algupäraselt ikka lennukiehitajaga aga hetkel ei ole selle kohta ühtegi viidet. Veel meeldib rahulikuna mõjuv värvilahendus, hele taust. Olen seisukohal, et heleda tausta pealt on tumedat kirja igal ajal parem lugeda, kui tumeda tausta pealt valget kirja. Paljud viidavad siin foorumis pikki tunde (ka õhtutundidel) siis kui silmad päevatööst väsinud on, milleks siis veel liigset pingutamist vaja.

Oluline on see, et need kes tänasel päeval uut kujundust pooldavad seda aasta pärast uuesti tahtma ei hakkaks. Teate ju ise kuidas nende uuendustega on ja aeg lendab valguse kiirusel ning tänane kujundus võib juba poole aasta möödudes ajast ja arust kellelegi tunduda.

Kord parkisid Vabaduse Väljakul autod, siis kasvatati seal poti sees lilli aga nüüd pargivad jälle autod. Vahepeal on aga miljoneid lendanud. Loodan, et suutsin mõtte edasi kanda.

OK, ma olen ka konservatiivne inimene ja ei hakka seda siin ka salgama.
Executive
Postitusi: 314
Liitunud: E Veebr 28, 2005 13:45
Asukoht:
Auto:

#15

N Dets 08, 2005 10:20

Isiklikult olen nii kujundusega kui ka sisuga 100% rahul.
Kõik on siin ergonoomiline, kiire ja praktiline.
Ja ilus ka muidugi.
Vaadates selle teema arutlevate foorumlaste sõidukeid, saan aru, et kõikidele meeldivad SAABid, enamus eelistab tonnist (mille tootmine lõppes pa 8 aastat tagasi).
Miks Me siis selliseid valikuid teeme? SAABism ei ole eriti odav harrastus/haigus!
Sest Meile meeldib kvaliteet, vastupidavus, turvalisus - ühesõnaga kindlustunne.
Ainult konservatiivne maailmavaade võib tagada kindlustunnet.
Et milleks Meil midagi uut vaja?
Meie SAABnet on nagunii parim!

Uue logo suhtes pole aga mul midagi vastu.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#16

N Dets 08, 2005 11:39

Algselt postitas: Executive
Ainult konservatiivne maailmavaade võib tagada kindlustunnet. Et milleks Meil midagi uut vaja?

Saabid on konservatiivsusest ikka väga kaugel, IMO.
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#17

N Dets 08, 2005 11:40


mulle jääb pisut arusaamatuks, mida mõeldakse "natukese muutmise" all...


ütleme siis nii, et teeme mingi logo, mudime natuke bannerit, aga lehe üldine väljanägemine ja struktuur jääks samaks.

ühesõnaga peale "natuke muutmist" tunneb lehe ära, aga päris uus on selline, mida esmapilgul ei oska kuidagi samastada endise saabnetiga ;)
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#18

N Dets 08, 2005 23:06

ühesõnaga ma panen teile mingi aeg siia mõne versiooni, eks siis kommenteerige ja fleimige palju tahate :D ja ei pea seda lehele implementeerima :P
copypaste
Postitusi: 54
Liitunud: L Juul 02, 2005 11:52
Asukoht:
Auto:

#19

N Dets 08, 2005 23:34

Algselt postitas: Zazou

mulle jääb pisut arusaamatuks, mida mõeldakse "natukese muutmise" all...


ütleme siis nii, et teeme mingi logo, mudime natuke bannerit, aga lehe üldine väljanägemine ja struktuur jääks samaks.

ühesõnaga peale "natuke muutmist" tunneb lehe ära, aga päris uus on selline, mida esmapilgul ei oska kuidagi samastada endise saabnetiga ;)


Väge hea mõte!
andreas
Postitusi: 381
Liitunud: P Okt 02, 2005 1:00
Asukoht:
Auto:

#20

E Dets 12, 2005 19:00

Minu arvates on saabneti kujunduses hea selle lihtsus ja funktsionaalsus. Soovida jätab just niiöelda välimus, mis on mu arust - ärge solvuge - natuke vanamoodne ja amatöörlik ....no offence :) Ma mõtlen seda lillat riba ja planeedikesi näiteks.....

Samas on foorumi kujundus üks parimaid, mis ma kohanud olen :thumb:

Muidugi on veel saabnet.ee kahtlaselt 9000 keskne :D aga see ei käi enam kujunduse teema alla.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#21

E Dets 12, 2005 19:19

Kas mitte esilehel kuskil kirjas ei olnud, et Saabnet ongi pühendatud "rohkem" tonnistele, sest mujal netis on palju lehekülgi muude Saabikute kohta aga 9000 on vähe juttu. Foorum on kindlasti üks parimatest.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#22

E Dets 12, 2005 20:48

Muuseas, Chipy käis täna Vikingis. Jutuajamise tulemused on meeldivad..;). Aga ehk ta ise kirjutab, kui täpsustused kohale jõuavad. Vähemalt spetsiifiliste disainielementide kasutamises probleemi ei nähtud..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#23

E Dets 12, 2005 21:14

no kui on infot siis ma usun, et saavad asjad selgeks ja siin foorumiski saab vähe värskemat näha nii sisu kui ka välimuse poolest
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#24

T Jaan 10, 2006 17:25

no vähe kihevust ka - järgmine nädal saame uuema välimuse foorumi nendele lehtedele, millel hetkel "disaini pole" ;)
mts
Postitusi: 112
Liitunud: T Veebr 07, 2006 13:17
Asukoht:
Auto:

#25

T Okt 03, 2006 21:59

äratan vana teemat siis veidi. Mõtlesin et peab uue teema tegema,aga õnneks mitte :)
Jutt siis saabneti lehe uuest kujundusest.Ega mul midagi lisada pole, jutt juba räägitud eelnevalt,ja nõustun sellega,et leht vajab uuenduskuuri.
Kuna ise olen ilge disaini"pede" siis vorpisin isegi ühe raksuga ka oma visiooni asjast valmis. See on muidugi vaid idee ja kui kellegile see üldse peale läheb,siis saab asja üheskoos edasi arendada. :)
Lisaks tekkis ka selline idee,et lehel endal kirjutada ka muudest mudelitest peale tonnise.On ju ikkagi saabnet igasuguseid lennukeid täis meil.
Kindlapeale leiab ka inimesed sellest kirjutama.Nimesid nimetamata (900-cyber ja teised juhtivad 900se mehed, küülik- Lepa ja teised lendurid jaaniiedasi :D ).heh.
Niiet minumeelest võiks ju taas asja arutama hakata ja tegudele end utsitada :)
Mida arvate?

Pilt

edit.kuramuse pildlingid...
Vasta