Ärifoorumite reeglid.

Foorumi kohta...
Vasta
SvenR
Postitusi: 269
Liitunud: T Mär 05, 2013 8:53
Asukoht: Võrumaa
Auto:
Kontakt:

#1

N Mär 27, 2014 20:56

Häirib nimelt et ärifoorumites pressitakse kogu suhtlus U2U raamidesse. Ostmise teemas võiks olla lubatud pakkumiste tegemine teemasse. Tüütu on sealt postkastist seda kogu infot ammutada.

Ettepanek oleks teha O: teema puhul lubatuks pakkumiste tegemine teemasse.

Sven
Rootslane kagunukas!
Volvo diagnostika 1996-2016 autod, FB Volvokodu.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#2

N Mär 27, 2014 21:36

Ei pressita ju kõike U2U-sse, kel huvi saab alati helistada ja otse telefonis küsida/pakkuda.

Tõtt öelda ei ole ma kunagi aru saanud neist kodanikest, kes hakkavad müüjale päringuid foorumisse või meilile saatma. Aga mõnda meiliaadressi või U2U ei loe ma müüjana näiteks nädalaid. Eriline kategooria on veel need kodanikud, kes sms teel autot osta soovivad saates sõnumeid: "Mulle meeldib teie auto, aga kas sellel midagi ka viga on" :wall:

Minu poliitika on, et kui oled nii kooner, et ei leia kauba kohta uurimiseks telefonikõne jaoks raha, siis pole sust ostjat ka. Mina jätan reeglina sellised meilipäringud üldse vastuseta kui kuulutuses on kontakttelefon ära toodud. Need meilijad ja messijad on reeglina niisama kõvatajad.
Aga võib-olla ei suuda ma lihtsalt tänapäeva internetipõlvkonda mõista, kes eelistavad vahetule operatiivsele suhtlusele sõnumite saatmist.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
SvenR
Postitusi: 269
Liitunud: T Mär 05, 2013 8:53
Asukoht: Võrumaa
Auto:
Kontakt:

#3

N Mär 27, 2014 21:53

Pildi kirjeldad ka telefoni teel?
Rootslane kagunukas!
Volvo diagnostika 1996-2016 autod, FB Volvokodu.
que
Postitusi: 1406
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#4

N Mär 27, 2014 22:03

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=23020 :drink:
Everyday Regular SAAB guy!
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#5

N Mär 27, 2014 22:14

Pildi kirjeldad ka telefoni teel?

Pildi olukorrast tekitad oma silmaga koha peal. Või ostadki asju vaid piltide järgi nagu see mees ;) http://www.youtube.com/watch?v=JLT2GHQa_PM?
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#6

N Mär 27, 2014 22:45

Esiteks võibolla see teemasse kirjutaja polegi otseselt ostja ega müüja vaid tahab suunavaid küsimusi esitada, et ta oma kaupa või soove potentsiaalsete huviliste jaoks täpsemalt kirjeldab.

Teiseks näiteks mulle meeldib rohkem e-maili teel suhelda. Kui oled näiteks avatud kontoris, siis ei taha alati kõikide kolleegide kuuldes oma isiklikke asju telefonis ajama hakata. Samuti on e-mail selles suhtes parem, et kui pole võimalust kohe vastata, siis saab vastuse hiljem anda.

Ise tehinguid tehes olen tihti suhtlemiseks e-maili või privaatsõnumit kasutanud kuigi olen alati lisanud telefoni juhuks kui teine osapool telefonis suhelda eelistab. Rahaga pole siin midagi pistmist, kui teine osapool just satelliittelefoni ei kasuta, on kõneminuti hind nagunii nii odav, et isegi kui kõne poole tunni pikkuseks venib, pole selle kõne maksumus mingi argument.

Isiklikult ei saa ma neist tegelastest aru, kes väidavad et kui asja on, siis helista. Jah, kiireloomuliste asjadega helistan ja helistan ka siis, kui suhtlus eeldab aktiivset dialoogi mitte vastust mõnele küsimusele, aga mõnele lihtsale küsimusele vastust küsin küll e-maili või skype kaudu kui pole põhjust eeldada, et teise osapoole jaoks on elektrooniline suhtlus nagu härjale punane rätik.
SvenR
Postitusi: 269
Liitunud: T Mär 05, 2013 8:53
Asukoht: Võrumaa
Auto:
Kontakt:

#7

R Mär 28, 2014 7:35

Pildi kirjeldad ka telefoni teel?

Pildi olukorrast tekitad oma silmaga koha peal. Või ostadki asju vaid piltide järgi nagu see mees ;) http://www.youtube.com/watch?v=JLT2GHQa_PM?


Kas pean näiteks velgede puhul iga velje jaoks ootamamingit maili ja seda mailis alla laadima, või minema igat velge kohapeale vaatama et kas mulle sellise välimusega veljed üldse meeldivad?

Minus tekitas teema algatamise soovi kuna soovin osta velgi rehvidega või lihtsalt rehve, üldiselt on palju parem võrrelda erinevaid pakutud velgi teemat pisut üles ja alla rullides mitte erinevaid maile lapates.

Sven
Rootslane kagunukas!
Volvo diagnostika 1996-2016 autod, FB Volvokodu.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14285
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

R Mär 28, 2014 8:40

Tüütu on sealt postkastist seda kogu infot ammutada.

Ettepanek oleks teha O: teema puhul lubatuks pakkumiste tegemine teemasse.
No aga mina vastaks, et tüütu on pidevalt üles hüppavaid teemasid näha ja nende vahelt midagi loetavat otsida. Ma ütleks küll, et peale mula ära keelamist ostu-müügi all on tunduvalt lihtsam foorumit lugeda. Nö puhtam ja kuivem tunne..:) Paljude mugavus kaalub üles mõne ebamugavuse..:P

Mina jätan ka "keeluvastased" suunavad küsimused alles, kui algne ostuteema on väga ebatäpselt kirja pandud. Nt, kui tahetakse mingit juppi, mida on väga mitmeid erinevaid variante ja vaja oleks rohkem infot. Jätan alles ka sellised kommentaarid, mis suht selgelt toovad välja, et müüja ajab jama.

Mind ei häiri paari kliki tegemine, et u2u lahti võtta ja sealt täpselt sama info kätte saada. Lisaks on võimalik ju konfida u2u edasi saatmine emailile, mis omakorda annab võimaluse ostjal pakkumine kätte saada suht suva kohas (kui vähegi nutitelefoniinimene on).
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta