Kellaaeg

Foorumi kohta...
Vasta
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#1

K Sept 29, 2004 10:04

ei pannud ise tähelegi. nüüd korras.
teinekord võib otse mulle maili ka saata.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

K Sept 29, 2004 10:28

Mingi imelik kamm on endiselt, ma kunagi ammu küsisin ka selle kohta. Nimelt kui sisse pole loginud siis näitab postituse aja 2h varasemaks kui tegelikult on. Peale sisselogimist on kõik õige. Mul on tunne, et see on selle foorumi "featuur", nimelt käitub ka see foorum (1.9.1 RC2 Nexus (RC2)), mille ma testiks omal masinasse püsti ajasin, samamoodi. Ilmselt on seal mingi kamm ajavööndite ja nende tõlgendamisega.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

K Sept 29, 2004 11:43

Äkki annab midagi teha foorumi kellaajaga, praegu on postitused tulevikus, tunniga ees.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#4

N Jaan 19, 2006 10:29

to Cyber, just notiseerisin sama asja ja pidin juba äärepealt topikeerima:P õnneks otsisin veidi ja etskae, sama tähelepanek pea poolteist aastat tagasi juba tehtud... a kas see peapki nii olema et ajanihe on kaks tundi ? kudagi naljakas on :freak:
daidalus
Postitusi: 80
Liitunud: L Juun 19, 2004 10:30
Asukoht:
Auto:

#5

N Jaan 19, 2006 10:47

ITimehi ju palju hulgas.

Linux mu tagasihoidlikku kogemust mööda logib osad operatsioonid GMT-s ja osad operatsioonid kohalikus ajas. Korra tüütasin üht administraatorit oma FTP-serveri pärast ja lõpuks jäigi nii, et tuleb leppida. Samas failis logi kellaajad hüppavad edasi tagasi nagu ajamasinaga.

Muretsemiseks muidugi põhjus.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#6

N Jaan 19, 2006 11:00

Krt, ei ole süvenenud enam asjasse. Ära harjunud vist. Serveri kell on kah õige, ilmselt õnnestuks kusagil konfis midagi torkida, aga pole hetkel veel inspiratsiooni tekkinud...:P
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#7

N Jaan 19, 2006 11:07

kuna olen tartu päritoluga ja kohalikus muusikakoolis samuti aastaid pinki nühkinud vabast ajast (esivanema pärand vist:P) siis tsiteerin suunaga härra Cyberile eesti tuntud heliloojat Heino Ellerit: "Inspiratsioon tuleb siis, kui hästi palju ja järjekindlalt tööd teed!" :love:
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#8

N Jaan 19, 2006 15:58

Foorumis sisselogimata ringi uidates näitatakse kellaegu foorumi vaikimisi ajatsoonis. Mis hetkel tundub küll olevat GMT peale jäänud.
Algselt postitas: Cyber
Krt, ei ole süvenenud enam asjasse. Ära harjunud vist.

Arusaadav, palju Sa (regulaarse kasutajana) ikka ennast sisselogimata foorumis postitusi uurid ;)
Algselt postitas: Cyber
Serveri kell on kah õige, ilmselt õnnestuks kusagil konfis midagi torkida, aga pole hetkel veel inspiratsiooni tekkinud...:P

Niipalju kui ma karu kõhtu vaadanud olen (ühtegi elusat XMB foorumit mul kahjuks pole) - siis kuskil (pakun et adminni control panelis - lingi lõpus cp.php ;) ) peaks olema selline valik nagu "Default Timezone". Server võib ise suvalise aja peal joosta (koodi järgi peaks olema võimalik seda "foorumi UTC"-d finetuunida, kui serveri enda aeg mööda on), külalistele keeratakse peale vaikimisi ajavööndi seade ja kasutajad saavad kõik ise omale meelepärast ajavööndit valida.

PS. Linux opereerib UTC ajaga. See, et mõnedes rakendustes võivad läbisegi ette tulla korrigeeritud (ajavööndi järgi) ja korrigeerimata ajad, võib olla nii programmi kirjutaja, seadistaja või kasutaja enda probleem.. aga mitte Linuxi ;)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

N Jaan 19, 2006 16:11

Seal on lahter "Et muuta ajavööndit, sisesta number siia. Foorumi kella keeratakse edasi (positiivne arv) või tagasi (negatiivne arv) antud arv tunde kõigil kasutajatel.", hetkel on see 0.00. Tegin kiire testi, peale selle numbri 2 peale keeramist läks sisselogituna kellaaeg 2 tundi ette.. Välja logituna oli see-eest kell õige..:). Seega õnnestuks ühendada asi ainult siis kui oma settingutes end valesse ajavööndisse määran..:) Niiet, mingi mäda on siin kusagil endiselt. Peab vist xmb support foorumitesse kaevuma.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#10

N Jaan 19, 2006 16:19

Njah.. XMB tõlkijatel tuleks munad pihku võtta ;) sest see seadistus seal on justnimelt selle foorumi-alus-UTC korrigeerimiseks ja ei seostu kuidagi ajavöönditega. Inglise keeles (kiire grep...) on antud featuuri kirjeldus selline - "To crank the base time up, or down, input a number here. Time will be raised, or lowered by this amount for everyone. Put X to add time, or -X to subtract". Igal juhul, vale asi :)

Aga otsitav asi peaks olema eestikeelse kirjeldusega "Vaikimisi ajavöönd".
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

N Jaan 19, 2006 16:24

Sul on ju isiklike seadete all kah ajavööndi valik olemas.. Kahjuks puudub seal "foorumi ajavöönd", keerad end seal GMT +2 peale, justnagu peab ja kui base time on muudetud siis elad kohe 2 tundi ajast ees..:P Ehk neil on mingi totter seos tehtud base time ja ajavööndi vahel. Pannes end GMT vööndisse on kõik õige, ükskõik kuhu siis base time krutitud on.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#12

N Jaan 19, 2006 16:38

Nii, uuringud jätkusid vahepeal, olin juba postitust muutmas aga Cyber jõudis vastusega ette.

Nimelt, see "vaikimisi ajavöönd" peaks (koodi järgi jällegi.. grr, peaks ikka asja käima jooksma kuskil, hetkel ole nagu Vetinari kes muusikat nootide järgi nautis) adminpaneelis olema otse enne seda õnnetut valestitõlgitud baasaja tuunimise seadet? Mis selle koha peal tegelikult siis on? :-|

Jah, mul endal on oma personaalne ajavöönd igati paigas ning isiklikult polegi midagi kurtmist. Lihtsalt kuna niigi oli PHP-ga tegemist ja mõtlemine vastaval lainel, siis hakkas tõstatatud probleem huvitama, et kas tõesti üks foorumitarkvara ei oma võimalust seada "üldist" ajavööndit? Koodi järgi peaks lubama.

Kellaaegade süsteem tundub XMB-l muidu lihtne olevat, on süsteemist tulev aeg, millele liidetakse (või millest lahutatakse) see üldine "korrektsioon" (mis - ma kordan - ei oma mingit seost ajavöönditega, vaid pigem sellega et paljud foorumid jooksevad paratamatult serverites, mille süsteemiaeg näitab mida iganes ja see annab foorumiadminnile võimaluse oma foorumi jaoks kell enam-vähem õigeks keerata) ning sellest korrigeeritud ajast arvutatakse juba näidatavad ajad, külalistele siis foorumi vaikimisi ajavööndi ja kasutajatele nende personaalsete seadistuste järgi.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

E Veebr 06, 2006 20:12

Nautige nüüd siis õiget kellaaega nii sisselogituna kui väljalogituna. Aitas xmb support foorumis pakutud koodinäppimine.
Iseenesest totter lahendus. Quick hack oleks asja õige nimi. Foorumi ajavööndi ja useri timezone omavahelist sõltuvust ei tohiks ikkagi sisse kirjutada. Foorumi upgrade peaks tegelikult õige lahenduse tooma, seal on vaikimisi timezone koht olemas.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta