Asustustiheduskaart

Foorumi kohta...
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#1

L Dets 09, 2006 0:19

Google Earthis peaks see täiesti võimalik olema?
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#2

L Dets 09, 2006 0:32

Jah nii ma mõtlesin
ja aeg ajalt siis seda kmz faili uuendatakse.

sest et need üks haaval koordinaadid moodustavad kataloogi my places ja seda kataloogi saab korraga üheks failiks seivida.

nende pisikeste "nööpnõelte" nimed peaksid olema stiilis
Saab 900 1993 -Stennadi Saab 96 1975 Stennadi jne...

see oleks lihtsaim võimalus kasutades olemasolevat tarkvara.

Google Earth võimaldab juba neid olemasolevaid punkte päris täiuslikult hallata.
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#3

L Dets 09, 2006 0:36

Google Earthi pakkusin välja sellepärast, et see on juba olemas ja toimib. Samas peaks saama midagi analoogset teha ka regio Cd atlases- selles pole aga enam päris kindel (kontrollin järgi)
Google Earthi kasuks räägib ,see et ta on vabavara ja võimalik kõigil downloadida. Regio CD-atlast igaühel pole.
Google Earthiga see jama muidugi, et eesti pole veel peensusteni sisestatud sinna (sellega tegeletakse)
Samas piisab ka exceli tabelist. või mingist veebipõhisest tabelist. Kus on kirjas: auto, omanik, mudel, aastaarv jne...
Auto on selline suht liikuva iseloomuga objekt, seda polegi mõtet kaardistama hakata.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

L Dets 09, 2006 9:34

Jessas, kas teil on nii palju vaba aega? Mina küll ei viitsiks..:)

Aga kui see teid aitab, siis kasutajad ju märgivad omale mingi asukoha...;) Kirjutage sealt maha.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#5

L Dets 09, 2006 14:46

Kui teemale pisut paranoiliselt läheneda, siis google earth-s liiga täpsete koordinaatidega baas võib olla suurepärane "töövahend" ka kurikaeltele. Foorumi postitustega kõrvutades saab teada nii mõndagi auto seisukorrast, omaniku harjumustest jms. Saabid ei kuulu õnneks küll varaste lemmikute hulka aga kui asi nende jaoks liiga lihtsaks muuta, ei või iial teada....
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#6

L Dets 09, 2006 17:28

Mina isiklikult ei pea seda andmebaasi vajalikuks. Auto sõidavad nagunii mööda Eestit ringi, vahetavad omanikke jne... ma lihtsalt pakkusin variandi kuidas saaks lahendada.
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#7

L Dets 09, 2006 20:35

Kas siis tulemas SAABNETIKESKNEKGB:(
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#8

L Dets 09, 2006 21:06

Algselt postitas: roomlane
Tegelikult vist piisaks sellest, kui Tallinnas, Tartus pesetsejad linnaosa ka profiili märgiksid. Mind algselt lihtsalt huvitas, palju rahvast Tammelinnast pärit on.


to Roomlane: Märgi siis endale see Tammelinn ära. Minul juba ammusest ajast kirjas.;)

Näiteks neljapäeva õhtal nägin Tammelinnas üht NG900 moodi Saabi. Tamme pst lõpuosas, teisel pool Aardla tn. Kesse küll olla võis?:freak:
Kasutajate alt "Laiendatud otsingu" abiga võiks olla võimalik filtreerida välja nt kõik Tartus elavad NG900 omanikud. Hetkel saab sealt otsida vaid konkreetset nime, mida saab mujalt juba niiehknaa kätte.

Kes kardavad pahalasi (uuemate Saabide omanikud ehk?), ei pea ju neid andmeid profiili lisama.
:)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

L Dets 09, 2006 21:13

/me thinks . o 0 ( select username from xmb_members where location like "tartu"; 93 rows in set (0.01 sec) )
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#10

L Dets 09, 2006 21:19

Algselt postitas: Cyber
/me thinks . o 0 ( select username from xmb_members where location like "tartu"; 93 rows in set (0.01 sec) )


Selge. Arvasingi, et kuidagi nii see asi käib. Aitäh! :D

Krt. Kas keegi sai aru kod. Cyberi vihjest?:wall:
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#11

P Dets 10, 2006 2:16

Algselt postitas: Cyber
/me thinks . o 0 ( select username from xmb_members where location like "tartu"; 93 rows in set (0.01 sec) )


päring on idee poolest vigane aga isegi vigase päringu serveri poole kupatamine on siin õnneks või kahjuks väheste privileeg;)

PS. muidugi võib üritada kuskilt kangutada ja 0-st erineva tõenäosusega see ka õnnestuks aga viisakas inimene nii ju ei tee;)
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#12

P Dets 10, 2006 2:17

See Cyberi nipp seisneb ilmselt otsingu tegemises foorumi andmebaasis, aga kas seda ka iga tavakasutaja teha saab, jäi mulle küll mõistatuseks :wall:
Hetkel ei suutnud ma selle tarkusega küll miskit pihta hakata :red:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

P Dets 10, 2006 8:52

Mis asi sul vigane on? Päring töötab ja seal taga on lihtsalt vastuse kõige alumine rida... võiks ju count(username) ka kasutada, tulemus sama.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#14

P Dets 10, 2006 10:11

Hää mõte :)

ma siin - http://alpha.frontier86.ee/~smr/saab/smr.kmz

A keegi tubli poiss võiks nüüd natukene RTFMi teha ja kõik erinevad punktid ühe network kmz faili kokku panna.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#15

P Dets 10, 2006 10:57

Algselt postitas: Cyber
Mis asi sul vigane on? Päring töötab ja seal taga on lihtsalt vastuse kõige alumine rida... võiks ju count(username) ka kasutada, tulemus sama.


Siin tuleb sisse see teema, et foorumi kasutajate hulgas on ka mitte-IT inimesi. Ja nende jauks võiks keegi selle ädväänsd otsingu süsteemi ära seletada. Kui ma näen, et inimesed pusivad alguses päris pikalt piltide väiksemaks tegemise ning linkide korrektse lisamisega, siis andmebaasides sorkimine on juba järgmine tase. :P
Äkist on siin teema kasutajate õigustes? Noh et tavakasutaja ei pääse ligi või talle ei näidata mingeid nuppe laiendatud otsingu alt?:freak:

Kui ise siiski pusima hakata, siis kuhu selle "select username from xmb_members where location like "tartu";" peaks peistima?

Saabiomanikust proviisor tahab ka aru saada. :red:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#16

P Dets 10, 2006 11:19

Ega jah, tavauser ei saa seda teha tõesti... See oli päring otse andmebaasist. Mu küsimus oli suunatud rohkem Napoleoni väite kohta,et see on idee poolest vigane päring...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#17

P Dets 10, 2006 21:26

Nojah, seega oli mu oletus kasutusõiguste kohta õige - tavakasutajal pole Cyberi antud vihjega mitte mõhvigi pääle hakata :poke: - vahest ehk aint siis kui tegemist andeka häkkeriga tavakasutaja nahas :P

Kui miskit asustustihedust üldse teha, siis IMHO suurim täpsus, kui inf tuleb kõigile kättesaadav võiks olla omavalitsusüksus, Tallinnas ehk ka linnaosa. Ja selles käsitluses on info, mis on kasutatav registreerunud kasutajale, tegelikult üldkättesaadav - sisulist kontrolli, kas mõni registreerunuist ei ole end reganud vaid teatava info kuritegelikuks kasutuseks (pisut paranoiline vaatepunkt sai, aga ka sellega tuleks arvestada).
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
mardikas
Postitusi: 263
Liitunud: T Sept 20, 2005 10:35
Asukoht:
Auto:

#18

P Dets 10, 2006 21:46

mina olen ka Tartu Tammelinnas( Tedre uulitsas). Kuna ma siinkandis alles uus siis ei ole veel naabritega tuttav aga silma on hakanud, et minust paar maja edasi seisab ka üks 9000.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#19

P Dets 10, 2006 22:12

Algselt postitas: mardikas
mina olen ka Tartu Tammelinnas( Tedre uulitsas). Kuna ma siinkandis alles uus siis ei ole veel naabritega tuttav aga silma on hakanud, et minust paar maja edasi seisab ka üks 9000.


Et Tedre tänavalt, Tartust? Endal asukohana märgitud ju Pärnu...:P
Mina elan ikka sootuks kaugel sinust - teisel pool Soinastet, Tihase tn-l. Siin pool otsas peaks olema Haraka ja kuskile põllule pidi tulema veel Varese tänav.:headbang:
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#20

P Dets 10, 2006 23:11

Algselt postitas: Cyber
Mis asi sul vigane on? Päring töötab ja seal taga on lihtsalt vastuse kõige alumine rida... võiks ju count(username) ka kasutada, tulemus sama.


Ütlesin idee poolest vigane, mitte et ei tööta.
location like "tartu" on samaväärne sellega, kui kirjutad location = 'tartu' ehk see päring ei leia kasutajat, kes kirjutab asukohaks näiteks "tartus tammelinnas tedre uulitsal". Like operaatori kasutamine on siin mõttetu ja erinevus on vaid selles, et ühel juhul kasutatakse indeksit(kui see muidugi olemas on) ja teisel juhul mitte.

PS. vabandan OT postituse pärast, ärge nüüd väga kõvasti lööge:)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#21

E Dets 11, 2006 8:22

OT jätk: No siis võid ju ka "like %tartu%" teha..;) Sel juhul tuleb 115 vastust. Ega ma sql-i põhitööna ei kirjuta, vahel natukene..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Susanna
Postitusi: 38
Liitunud: N Nov 09, 2006 22:56
Asukoht:
Auto:

#22

E Dets 11, 2006 10:35

Mind hoopis huvitaks, et mida te selle infoga peale hakkate?

Kui lihtsalt "oleks tore tedada", siis ma ei oska midagi soovitada.

Kui tahate mingit Tammelinna Saabiomanike klubilist tegevust arendada, siis käige/sõitke Tammelinn läbi ja pange Saabidele kojamehe vahele flaier kutsega kohvile nt... :wise: Ise olen näinud üht 9-3 seismas Lemmatsi tänaval ja veel üht tumerohelist (vist) 9-3 ka tihti siin kandis sõitmas.
mardikas
Postitusi: 263
Liitunud: T Sept 20, 2005 10:35
Asukoht:
Auto:

#23

E Dets 11, 2006 10:49

Algselt postitas: kaarel
Algselt postitas: mardikas
mina olen ka Tartu Tammelinnas( Tedre uulitsas). Kuna ma siinkandis alles uus siis ei ole veel naabritega tuttav aga silma on hakanud, et minust paar maja edasi seisab ka üks 9000.


Et Tedre tänavalt, Tartust? Endal asukohana märgitud ju Pärnu...:P
Mina elan ikka sootuks kaugel sinust - teisel pool Soinastet, Tihase tn-l. Siin pool otsas peaks olema Haraka ja kuskile põllule pidi tulema veel Varese tänav.:headbang:




Ma Tartus alles 2 kuud olnud ja profiili pole muutnud (vabandan siinjuures).Parandan kohe ära
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#24

E Dets 11, 2006 11:13

Algselt postitas: Susanna
Mind hoopis huvitaks, et mida te selle infoga peale hakkate?

Kui lihtsalt "oleks tore tedada", siis ma ei oska midagi soovitada.

Kui tahate mingit Tammelinna Saabiomanike klubilist tegevust arendada, siis käige/sõitke Tammelinn läbi ja pange Saabidele kojamehe vahele flaier kutsega kohvile nt... :wise: Ise olen näinud üht 9-3 seismas Lemmatsi tänaval ja veel üht tumerohelist (vist) 9-3 ka tihti siin kandis sõitmas.


Algne idee oli oma (saabi)haiguse üle kurtma koguneda 6teist kannu nimelisse kõrtsu. Umbes nagu anonüümsed alkohoolikud vms... Et saab jala kohale ja nii.
:beer:

Arvestades suht madalat asustustihedust siinses linnajaos, on siin Saabisid kohutavalt palju 1 elaniku kohta. Mulle tundub nii.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#25

E Dets 11, 2006 11:55

Algselt postitas: kaarel

Algne idee oli oma (saabi)haiguse üle kurtma koguneda 6teist kannu nimelisse kõrtsu. Umbes nagu anonüümsed alkohoolikud vms... Et saab jala kohale ja nii.
:beer:

No aga sel juhul käi parem välja konkreetne kuupäev ja kellaaeg "kokkutulekutes" vastava teemaga ja saad tulemuseks ehk isegi rohkem kui vaid Tammelinna saabikuid :P :beer:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Vasta