Saabnetile oma logo??

Foorumi kohta...
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#26

N Dets 16, 2004 16:16

Algselt postitas: Cyber
..Ootaks stiliseeritumat, sellist "hoogsa pintslitõmbega paberilevisatud" profiili..:)...


see hoogne pintslitõmme on tõenäoliselt õige suund, aga olgem ettevaatlikud - selliseid on tehtud mujalgi.

soovitaks siinkohal siiski alustada bänneri kujundamisest - logo võib ka hiljem sinna juurde panna kui koht reserveerida.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#27

N Dets 16, 2004 16:27

point on selles, et kuna logo on vektoris, siis selle suurendamine/vähendamine on probleemivaba ning seda saab alati teravustada. algkavandid tehaksegi ALATI suured, kuna see annab kujundajale rohkem mänguruumi ja täpsust (praegu väljatoodu on minu poolt niigi juba 50% vähendatud). selle vähendamine foorumikasti, visiitkaardi, särgilogo või kleepeka suuruseks ei kujuta endast mingit raskust ja teravus jääb identselt heaks.

Algselt postitas: vaade
kuna see on ilgelt suur, siis bänneris kasutamiseks tuleb teda vähendada (samuti visiitkaardil kasutamiseks), vähendamiseks on ta aga liiga detailselt joonistatud. Seega on vaja rohkem siliseerivam pilt voolida. Pealegi ei jääks kiri vähendamisel näha.
teiseks, on nüüd räägitud küll ja edasi oleks vaja konkreetsemaks minna (minu meelest) - see tähendab aluseks tuleb võtta konkreetne ülemise bänneri suurus (ning samuti visiitkaardi suurus, millest on jutt teises topikus)


JA VEEL: tehke mulle selgeks, millest te räägite - mis vahe on bänneril ja logol? minu nägemuses võikski konkreetne logo olla samas ka foorumikastis (bänneris?!). tähtis on valmis saada LOGO kui selline. kui logo on õiges formaadis, saab seda ilma kahjustusteta paigutada igas suuruses igale poole.

kirja koha pealt ei vaidle ivometsale vastu ega ka otseselt poolda. minu arvates ei pea ilmtingimata olema saabifoorum, samas võiks olla midagi lihtsat ühesõnalist, mis ei võtaks palju ruumi ja oleks tabav. "saabifännide klubi" vms imo ei sobi hästi, kuna kipub nati lohisema. ma ise pooldaksin esialgu siiski saabifoorumit, kuniks keegi mõne parema variandiga välja ei tule :)
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#28

N Dets 16, 2004 18:31

pole samuti sõna foorum pooldaja. kui keegi mäletab, siis algselt oligi mul siin "vestlusring" aga enamus on harjunud sõnaga foorum ja seepärast ei hakanud eesti keelset sõna peale suruma.

ma ei taha sellega muidugi seda öelda, et logol peaks olema sõna vestlusring :)

Cyberil on selles osas õigus. teeme ajurünnakut ja pakume seinast seina ideid. kiiret pole kuhugi. Kui aga soovime üldisemat logo, siis oleks mõistlik mingi klubilisele tegevusele viitav sõna olla küll.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#29

N Dets 16, 2004 20:00

Algselt postitas: aljoga
point on selles, et kuna logo on vektoris, siis selle suurendamine/vähendamine on probleemivaba ning seda saab alati teravustada. algkavandid tehaksegi ALATI suured, kuna see annab kujundajale rohkem mänguruumi ja täpsust (praegu väljatoodu on minu poolt niigi juba 50% vähendatud). selle vähendamine foorumikasti, visiitkaardi, särgilogo või kleepeka suuruseks ei kujuta endast mingit raskust ja teravus jääb identselt heaks.


sellise logo suurendamine vähendamine, millest räägid on tehniliselt võimalik, aga usu, logo loetavus, selle idee, ei ole lõputult vähendatav.

Algselt postitas: aljoga
JA VEEL: tehke mulle selgeks, millest te räägite - mis vahe on bänneril ja logol? minu nägemuses võikski konkreetne logo olla samas ka foorumikastis (bänneris?!). tähtis on valmis saada LOGO kui selline. kui logo on õiges formaadis, saab seda ilma kahjustusteta paigutada igas suuruses igale poole.


logo on logo - üks märk, mida saab igale poole panna, aga bänner on ette antud suurusega kast, mis kaugeltki mitte ei ole logo mõõdus, sinna lähevad logo ja auto pildid ja taustad ja mida iganes, mis kujundab weebi.

seega mina lahendaks nende kujundusi eraldi. ei oskagi öelda kumb enne peaks olema valmis, kas bänner kuhu võib igal ajal ka logo lisada või logo mille järgi ka bänner ideed saaks.
Cornholio
Postitusi: 64
Liitunud: R Apr 16, 2004 8:56
Asukoht:
Auto:

#30

N Dets 16, 2004 22:55

Mulle kah oma logo idee meeldib. Sellega seoses tekkis mul mõte, et kuna mu auto numbri all on juba tekst www.saabnet.ee siis äkki võiks ka logol olla sama tekst.
www.saabnet.ee' st sai kõik alguse ja see ka ühendab meid kõiki.

Mis puudutab reklaami siis Zazou saabil on see ka saba peale suurelt kirjutatud ;)

Kui maailmas ringi vaadata siis väga paljud saabiklubid kasutavad sarnast logo.
Pilt
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#31

R Dets 17, 2004 1:00

õige märkus krss.
olen poolt sellisele kursile.

mis te arvate, mis klubi logo see on?

Pilt
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
kyly

#32

R Dets 17, 2004 10:05

Rääkides Saabi logodest ja väljapakutud variandist, siis tundus see kuidagi kahtlaselt tuttav olevat. Kodus on olemas T-särk, mis sai toodud Trollhättanist Saabi 50nda aastapäeva ürituselt ja millel olemas selline logo:

http://saab.jie-net.com/97Convention/saab50th.jpg

Järgi saab selle küll teha, kuid kas selle peale mingeid jamasid ei tule?
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#33

R Dets 17, 2004 11:02

ma tahaks endale kah sellist teesärki
kyly

#34

R Dets 17, 2004 11:38

Algselt postitas: part
ma tahaks endale kah sellist teesärki


Njaa, tahta ikka võib :-)
Aastal 1997 käisis kolm ettevõtlikku Saabi, neist kaks Saab 96d ja üks Saab 95 (praegu Saaremaal elutsev) Rootsis, Trollhättanis Saabi tehase 50nda juubeli üritusel ja sealt see särk ka pärit on. Kahtlen sügavalt, kas sellist asja enam kusagilt välja ajada õnnestub..

Aga tulles tagasi teema juurde, kas selline logo veidi muudetud kujul võiks ka meie esindamiseks sobida? Ise arvan, et see oleks välja pakutud variandi veidi mahendatud variant ja oleks vägagi kena. tegemine oleks vaid kättevõtmise asi siis ju..
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#35

R Dets 17, 2004 12:00

Ooooh, see Ay toodud pildil olev asi on just minu maitse..:) Kuigi samahästi võiks see ka classicu profiil olla..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kyly

#36

R Dets 17, 2004 12:07

Kui juba siis juba :-)

siin on veel üks variant logost, mis kajastab nii vanu kui uusi Saabe:

http://www.stateofnine.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=EuroDecal&Category_Code=GI
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#37

R Dets 17, 2004 14:17

See logo Ay särgil on minu maitse järgi nii tapvalt hea, et tahaks selle sealt salaja maha joonistada ja siis näiteks selle foorumikirja sinna alla panna...
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#38

R Dets 17, 2004 15:49

pilt on kena ja tasemel. aga kiri foorum ei meeldi mitte põrmugi.
kuhugi kirjuasin, et mis see foorum tegelt on...

olgu seal all pigem www.saabnet.ee
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#39

R Dets 17, 2004 16:11

Mina asendaks tegelikult selle SAABIFOORUM kirja hoopis www.saabnet.ee-ga. Foorum on ju endiselt saabnet.ee osa. Ja Krssa lowrider on ka idee. Rattad ei anna suurt midagi juurde, kuid nende arvelt võib teha pildi nati suurema
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#40

R Dets 17, 2004 16:57

Algselt postitas: aljoga
1) foorumipäise kavand, kõrgus 70 px


njah, (minu kriitika peale pole igatahes reageeritud) foorumipäise kujunduse variant on tühipaljas kirja kõrvale tõstmine, mis minumeelest on haltuura.

Logo oleks näinud edasiarendusena midagi sinna poole nagu ay lingid pani - esimene link on hea, aga ehk liiga "vanat saabi rõhutav". Teine link on ka hea sest uus ja vana saavad kokku, aga liiga "lapse käe joonistus".

Ühesõnaga, minule aljoga pakutu, ei meeldi, sorry, aga kui logo otsustate selliseks jätta, siis ise teate, kuid foorumi(päise) kujundus on ju palju suurem asi.
Fooeumipäise kujundus peab olema tervik ja hõlmama ka seal olevaid sisselogimis kirjasid, taustavärvi (valge on mage) ja kõike muud.

Ma ei tea kas mulle viirastus, aga äkki oli aljogal vahepeal kommentaar, kus oli sõnapaar "ma ei saa aru mis vahet..."
selle peale kribasin SIIA pildi kus värvisin ära selle osa saabneti päisest mille kujundusest on jutt.

(võimalik et mu sõnadevalik on häiriv, aga see on kirjutatud sõbraliku hääletooniga)
ahti
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 31, 2004 19:12
Asukoht:
Auto:

#41

R Dets 17, 2004 17:46

Mulle meeldib Cornholio poolt välja pakutud logo, kuid minu arust võiks logo all muuta ära saabifoorumi kas Saabnet.ee või siis Saabiõprade klubiks.
Cornholio
Postitusi: 64
Liitunud: R Apr 16, 2004 8:56
Asukoht:
Auto:

#42

R Dets 17, 2004 19:28

Mulle meeldis Ay pakutud juubeli pilt kah, aga kui oma variante pakkusin siis ei suutnud näidet leida, et siia postitada.

Minu saadetud pilt on tükike ühe foorumi päisest
http://www.saabforum.nu/
holger
Postitusi: 83
Liitunud: T Mär 16, 2004 12:33
Asukoht:
Auto:

#43

R Dets 17, 2004 20:04

Mulle meeldib sisuliselt kõige rohkem Cornholio variant, kuigi ei saanud täpselt aru, kas tegu omaloomingu või lihtsalt leitud näitega internetist. See lennukiga logo on mu meelest aegumatu ja sellist oleks rõõm läbipaistva tagasihoidliku kleepsuna autoklaasile kleepida. Kirjaks tundub küll kõige paremini sobivat www.saabnet.ee, see foorumi nimetamise koha pealt olen nõus ivometsaga.
Aljoga idee pole ka paha, aga meenutab kuidagi pisut mänguautot :)
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#44

R Dets 17, 2004 20:45

Kiri võiks küll olla www.saabnet.ee
Logoga ei peaks ju mitte kiirustama,kuda oli see vanasõna et...kaua tehtud kaunikene!!
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
Cornholio
Postitusi: 64
Liitunud: R Apr 16, 2004 8:56
Asukoht:
Auto:

#45

R Dets 17, 2004 22:03

Lugedes neid poste tekkis mul silme ette umbes selline pilt.

Pilt

Pilt on suht robustne, kuna kasutasin esimesi ette juhtuvaid vahendeid, aga ideest saate ehk aru.
Ülemine tekst peaks siis moodustama poolkaare logo peale, aga paint ei võimaldanud sellist trikki teha
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#46

R Dets 17, 2004 23:57

rattad võiks ikka olla!
muidu nagu mootorpaat!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#47

L Dets 18, 2004 17:06

vastus nii "vaade" postitusele kui ka üldisemas plaanis:

1) algusest peale on jutt käinud foorumipäisele logo tegemisest, hiljem on lisandunud ka mõte saabnet.ee üldlogost, kuid MITTE KUNAGI foorumi üldkujundusest. vaate lisatud pilt hõlbam kogu foorumi kujunduse muutmist, mis on väga mahukas töö ja eeldab profssionaalsemat taset. esmakordselt lugesin foorumi üldkujunduse muutmisest vaate postitusest.
lisaks ei ole minu arvates mitte mingisugust vajadust foorumikujunduse muutmiseks - tegemist on kindla formaadiga. kui sulle värv ei meeldi, siis sa saad foorumi värvi muuta enda isiklike seadete alt. ainuke kujunduslik element, mida foorumis muuta saab (õigemini on mõtet), on seesama foorumi päises olev pilt (kus praegu on 9-5, 2 9000-t ja kiri "saabnet foorum").
kui vaade leiab, et muutmist vajab kogu foorumi kujundus, siis palun, lase käia. minu arusaamist mööda aga oli meil siiamaani jutt käinud ainult logo ja uue foorumipäise logo tegemisest.

2) mina saan väga hästi aru, mis vahe on logol ja bänneril. mulle jäi arusaamatuks lihtsalt vaate arusaam nendest mõistetest. logo on mingisugune kujutis, mis võib omada ka kaubamärgi omadusi. bänner on kindla suurusega kastike, interneti terminis tavaliselt reklaami eesmärgiga. see, mis asub foorumipäises, ei ole bänner, vaid foorumipäis. aga ok, ei ole mõtet vaielda terminite üle. loodetavasti saame nüüd edaspidi aru, millest jutt käib.

3) kui hoolikamalt vaadata, siis on minu poolt viimati välja pakutud logo peale tõstetud vana saabilogo. selleks oli vaja otsida interneti avarustest võimalikult suur selline logo (mis ei olnud tegelikult üldse kerge) ja seejärel see logo vektoriks teha. lisaks kokku sobitada musta autoga. väljaõppinud ja igapäevast leiba teenivale arvutikujundajale võttis kogu logo tegemine aega ca 2-3 h ja ta tegi seda lihtsalt enda vabast tahtest.
kui sa vaade leiad, et tegemist oli tõesti "tühipalja kirja kõrvaletõstmisega ja haltuuraga", siis on see su enda probleem. arvestades siinjuures veel seda, et siiamaani ei ole sa midagi muud teinud, kui lihtsalt oma kirjaoskust üles näidanud. konstruktiivsest kriitikast ma ei hakka siinkohal rääkima.

4) ay pakutud esimese lingi all olev logo on super ja mul oli see ka endal meeles, kuid leian, et ei ole mõtet teha plagiaati. see ei jäta head muljet ja võib tekitada lisaprobleeme. samuti arvan, et teiste maade saabifoorumite logodest kopi-peist tegemine oleks sama alatu ja mõttevaene. peame välja mõtlema ikkagi midagi sellist, mis oleks ainult meil! sellepärast leian, et ei ole mõtet mingit juba kasutusel olevat logo meie logo väljatöötamise juures kasutada, vaid tuleb ikka endal ajurakukesi rakendada.

5) mulle "muhedad saabi sõbrad" kui slogan ei meeldi. ma võin ju muhe olla küll, aga saabifoorumi logo peal ma seda küll ei rõhutaks. leian, et logo võiks olla siiski midagi neutraalset, samas piisavalt informatiivset. pooldan lihtsust ja tagasihoidlikkust.

6) kõrged rattad just imo ongi sheffid, see on URSAAB, mitte mingi hot-rod või (nagu ivomets juba mainis) paat. asi las olla originaalne, nende rataste mahalõikamine ei tekita sellist ruumi, mis õigustaks nende mahalõikamist.

aljoga@võimalik et ka minu sõnadevalik on häiriv, aga ka see on kirjutatud sõbraliku hääletooniga
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#48

L Dets 18, 2004 17:56

panin oma idee ka "paberile"


Pilt


Selgituseks siis:
Tegemist on ideega, mitte valmis logoga. Pandud kokku eelnevate pakutute baasil ca 10 min.

sõna foorum ma kuskil ei kasutaks.
tekst ei pea otseselt rõhuma ka veebiaadressile (logos). siin on see nii peidetud kujul.
SAABNET:EE
SAABNET - saabisõprade ühendus, EE - Eesti
kokku suhteliselt lihtne tuletada saabnet.ee

mida rohkem variante kokku saame, seda huvitavam on nende hulgast pärast valmida. Laske aga tulla erinevate ideede ja näidetega ja ära väga riidu minge ;)
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#49

L Dets 18, 2004 18:30

mulle Zazou oma meeldib, väga sümpaatne - lihtne, neutraalne, tagasihoidlik, hoogne. aga nagu ma aru saan, siis siluett pärineb Ay viidatud pildist - nagu ma varem mainisin, on see superdisain (sellepärast mulle meeldib ka Zazou logo), kuid paraku vist copyright`i all. sellest võib probleeme tulla... kas saabnet.ee on meelega kooloniga või ekslikult? kui meelega, siis miks?
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#50

L Dets 18, 2004 19:12

jah copyright on kindlasti asi, mis tuleks enne selgeks teha. Samas võime seda kaart natuke modifitseerida, aga ainult niipalju, et ei saaks enam otsese logo kasutamises süüdistada.

koolon on jah meelega.
mõte selle, et logo kui selline ei peaks otseselt veebilehe aadressi sisaldama.
et siis nagu eelpool kirjutasin on see selline kombinatsioon veebiaadressist aga ei ole ka päris veebiaadress. ütleme et intepreteeriks vajadusel veebiaadressi ja vajadusel lauset: Saabirõprade võrk Eestis (SAABNET:EE)

PS. olen seda kooloni varianti enne päris mitmes kohas kasutanud ka sellepärast et natuke erineda (kes tahab saab ju ikka aru, et see ka veebiaadress) ja erinemine millegist on ju saabi üks oluline külg.

PPS logo oli lihtsalt "idee paberil" kui kunagi tõesti sellest logo peaks vormima, siis on muidugi suurem töö. sellel jätsin kõik jooned ja kujundid sakilised, tekst ei ole piisavalt 'smooth' ja lennuki varjud vajaksid ka töötlemist.
tahtsin lihtsalt 10 minutiga oma idee kokku joonistada. nagu ise mainisid on korraliku logo tegemine professionaali 3-4h tööd ja loomulikult siis juba vektoris.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Vasta