pahalased tegutsevad??

Foorumi kohta...
Vasta
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#1

K Mär 31, 2004 16:33

Ma sain aadressilt saab ät haridus punkt ee miski meili subjektiga "Hokki =)", mingi passwordiga, attachiga "message.zip" mis sisaldab kahtlast scr faili. (no worries, mul pole windows süsteem). Tundub VÄGA kahtlane. Võimalus, et foorumist on mingi emaili aadresside korjamise spider üle käinud, peaks igaks juhuks emaili näitamise ära keelama ja soovitama inimestel U2U-d kasutada.
Igal juhul oleks tore kui adminid uuriksid, mis värk toimub
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#2

K Mär 31, 2004 17:29

Ma arvan et paanikaks pole põhjust. Viirused kasutavad mailide välja saatmiseks arvatavasti spiderite poolt üles korjatud suvalisi emaile (saab@haridus.ee on webis kenasti näha), seega ei pruugi see account olla ise nakatunud vaid kasutatakse ainult ta nime enda levitamisel. see, kust viirus sinu emaili üles on korjanud, et sinna ennast edasi saata ei kujuta ma ette. endal maanduvad viirused ka selliste accountide alla, mis kohe kindlasti kuskil avalikud olla ei saa ja mida ma ei kasutagi, niiet mine võta kinni.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

N Apr 01, 2004 9:52

Nojah .. seda ma ise ka kahtulustasin. Paraku pole ma seda emaili aadressi eriti mujal kasutanud. Niiet spider korjas mõlemad siit, tark spider iseenesest, ühelt saidilt korjatud aadressid tekitavad inimestel vähem kahtlusi. Äkki peaks mõtlema väikesele täiendusele, et sisestatud aadresse näidatakse kujul "nimi ät mingikoht punkt ee" vms, teeb spideri jaoks asja raskemaks. Inimene suudab vastavad sõnad ka õigete märkidega asendada. Kui aru ei saa siis peaks sellisel inimesel meilisaatmine keelatud olema..:)

EDIT: full header näitab kusjuures Eestis olevat kasutajat saatjaks...:( ip-aadress on sees. Miski Elioni ADSL tundub olema
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#4

K Apr 14, 2004 15:53

peab tegema nii et emailid on kõik piltidega ... ja rahu majas las korjab see spider siis ...
Vasta