Õigekiri

Foorumi kohta...
Vasta
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#1

T Mai 27, 2008 0:09

Ettepanek!
Elementaarne õigekiri võiks vähemalt teemade pealkirjades korras olla. Muulaste puhul on see andeksantav (isegi tervitatav et Eestikeelses foorumis suheldakse) aga pealkirju võiksid moderaatorid siiski muuta. Või mis :?:bs:
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#2

T Mai 27, 2008 0:40

Täiesti õige tähelepanek :)
Olen püüdnud ka parandada, kui mõni pealkiri väga silma kriibib, aga päris kõiki teemasid pole jõudnud lugeda..


edit: pealkirjade õigekiri enamuses parandatud, loodetavasti ka õiges suunas..
edit2: "soendus" sõna "soojendus" asemel - seda kohtas tihti.
edit3: kõigele lisaks sai rohkesti vanemaid teemasid loetud. Mäluvärskendus kulub alati ära :)
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#3

T Mai 27, 2008 7:06

Oeh, Seb on agar:). Mina olen laisk ja olen tihti puutumata jätnud - minul näiteks kujuneb ka õigekirja põhjal küsijast oma arvamus. Eelarvamus pole küll hea, kuid parem kui mitte midagi.

Üldiselt pooldan õigekirja.

EDIT, kasutan samuti FF'i spellerit.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#4

T Mai 27, 2008 8:01

Ma õnneks olen sellest tööst prii. Mul on isegi firefoxil eestikeelne speller peal, düsgraafik nagu ma olen. :red:
Iga ratas veab and then some!
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#5

T Mai 27, 2008 8:10

Mul ka speller peal :thumb:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14290
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#6

T Mai 27, 2008 8:42

No ei hakka ma niisama siin miskit parandama. Nende vigaste linkidega on niigi tegemist (no ei vaevu inimesed elementaarset "Abi" sektsiooni lugema), et hakata veel kasutajate grammatikat parandama. Parem nõuan kasutajalt endalt parandamist. No pisut reegleid interpreteerides võiks ju ka reeglite vastaseks sellised asjad kuulutada..:P ("Hoia oma väljendused korrektsena. Eesti keel ei ole risustamiseks"). Õigekiri on ikka iga mehe enda teha.

Aga üldiselt on küll nii, et mida vanemaks ma saan, seda rohkem ma õigekirjale tähelepanu hakkan pöörama :)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#7

T Mai 27, 2008 8:46

Iga kord, kui lugesin teemat nimega 'Laepolstri riide vahetus', oli seal enne midagi muud kirjutatud. Nuta või naera, aga iga kord jäi silm sinna peale kinni ja mõtesin, et see on ju puha valesti.
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#8

T Mai 27, 2008 8:53

Mõni mees pole ikka veel aru saanud, et koma järel käib tühik, :poke: (juhul kui ikka tahetakse olla keeleliselt korrektne). Ja ega... Cyberi lause lõpust on ka punkt kuhugi ära jooksnud. :P See pole tähenärimine, ma arvan et see on ajapuudusest. Vahest ise ka ei tea, kuidas ja mida mingis olukorras kasutada. Kui muu ei aita, siis:
http://www.eki.ee/keeleabi/
SimoL
Postitusi: 76
Liitunud: E Mär 03, 2008 22:13
Asukoht:
Auto:

#9

T Mai 27, 2008 10:47

Algselt postitas: ml
Mõni mees pole ikka veel aru saanud, et koma järel käib tühik, :poke: (juhul kui ikka tahetakse olla keeleliselt korrektne). Ja ega... Cyberi lause lõpust on ka punkt kuhugi ära jooksnud. :P See pole tähenärimine, ma arvan et see on ajapuudusest. Vahest ise ka ei tea, kuidas ja mida mingis olukorras kasutada. Kui muu ei aita, siis:
http://www.eki.ee/keeleabi/


Ma soovitaksin sul oma postitus läbi lugeda. Enne, kui Cyberi punkte otsima lähed, loe kokku mitu koma sul puudu on.

Muidugi on hea lugeda korrektset eesti keelt, aga kas mõne punkti või tühiku pärast on vaja viidata keeleabile?
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#10

T Mai 27, 2008 10:51

Algselt postitas: SimoL
Algselt postitas: ml
Mõni mees pole ikka veel aru saanud, et koma järel käib tühik, :poke: (juhul kui ikka tahetakse olla keeleliselt korrektne). Ja ega... Cyberi lause lõpust on ka punkt kuhugi ära jooksnud. :P See pole tähenärimine, ma arvan et see on ajapuudusest. Vahest ise ka ei tea, kuidas ja mida mingis olukorras kasutada. Kui muu ei aita, siis:
http://www.eki.ee/keeleabi/


Ma soovitaksin sul oma postitus läbi lugeda. Enne, kui Cyberi punkte otsima lähed, loe kokku mitu koma sul puudu on.

Muidugi on hea lugeda korrektset eesti keelt, aga kas mõne punkti või tühiku pärast on vaja viidata keeleabile?


Kust mul siis komad puudu on? OK, üks koht on selline kahevahel. Keeleabist saab e-maili teel nõu küsida, olen seda teinud kunagi.
P.S. Seda punkti pärast küll ei teinud.
Kui siin nüüd sõnasõjaks läheb, siis ma kustutan kõik ära, ei viitsi vaielda.
mm17
Postitusi: 366
Liitunud: P Aug 12, 2007 23:06
Asukoht:
Auto:

#11

T Mai 27, 2008 11:06

Mingisuguse punkti puudumise pärast lause lõpus, kus jutt otsa saab, pole vist väga mõtet viriseda. Küll aga on siit läbi jooksnud postitusi, kus puuduvad igasugused kirjavahemärgid ja lause sisust arusaamiseks kulub ikka päris palju aega :) Usun, et kõigil ei olnud emakeel koolis viis ja ehk võiks andeks anda selle. Taunida tuleks pigem sihilikult tehtud vigu ja kirja kirjutamist mingis tohutus slängis nagu noortel praegu kombeks on. Vot selline minu arvamus :headbang:
mm17
Postitusi: 366
Liitunud: P Aug 12, 2007 23:06
Asukoht:
Auto:

#12

T Mai 27, 2008 11:13

Teeks siis foorumisse eraldi teema, kus tuuakse välja erinevad õigekirja vastu eksimused, mis siit foorumist läbi käivad. Enda harimise vastu ei tohiks ju kellegil midagi olla :)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14290
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

T Mai 27, 2008 11:17

"juhul, kui"
"ma arvan, et see"

;)

Ja mu viimase lause lõpus on suur pildiline punkt :D
Algselt postitas: ml
Mõni mees pole ikka veel aru saanud, et koma järel käib tühik, :poke: (juhul kui ikka tahetakse olla keeleliselt korrektne). Ja ega... Cyberi lause lõpust on ka punkt kuhugi ära jooksnud. :P See pole tähenärimine, ma arvan et see on ajapuudusest. Vahest ise ka ei tea, kuidas ja mida mingis olukorras kasutada. Kui muu ei aita, siis:
http://www.eki.ee/keeleabi/
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
SimoL
Postitusi: 76
Liitunud: E Mär 03, 2008 22:13
Asukoht:
Auto:

#14

T Mai 27, 2008 11:23

Just need samad.

Algselt postitas: Cyber
"juhul, kui"
"ma arvan, et see"

;)

Ja mu viimase lause lõpus on suur pildiline punkt :D
Algselt postitas: ml
Mõni mees pole ikka veel aru saanud, et koma järel käib tühik, :poke: (juhul kui ikka tahetakse olla keeleliselt korrektne). Ja ega... Cyberi lause lõpust on ka punkt kuhugi ära jooksnud. :P See pole tähenärimine, ma arvan et see on ajapuudusest. Vahest ise ka ei tea, kuidas ja mida mingis olukorras kasutada. Kui muu ei aita, siis:
http://www.eki.ee/keeleabi/
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14290
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#15

T Mai 27, 2008 11:29

No ega nende paari koma või punkti pärast ei tasu paanitseda. Nähtud küll siin selliseid toredaid postitusi, kus lause on mitu head rida pikk, ilma ühegi kirjavahemärgita ja lõpuks veel ka slängi ja tugevate grammatiliste "iseärasustega". :) Sellist asja peaks iga kasutaja ikka suutma vältida. Juba austusest teiste lugejate vastu.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14290
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#16

K Mai 28, 2008 8:25

Olemas juba pikemat aega..:)
Algselt postitas: mm17
Teeks siis foorumisse eraldi teema, kus tuuakse välja erinevad õigekirja vastu eksimused, mis siit foorumist läbi käivad. Enda harimise vastu ei tohiks ju kellegil midagi olla :)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta