Kas teha rubriik "Lugejate autod" piiratud ligipääsuga foorumiks?

Foorumi kohta...
Vasta
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#1

N Veebr 26, 2004 23:09

On meeldiv tõdeda et on levinud 2 sorti arvamus, Piiratud ligipääsuga ja mitte.

1) Pole vaja, kes ei taha oma "saladusi" avalikult jagada see ei jaga.
2) Vajalik sest siis ei teki varastel himu tehnika vastu mis võib olla autosse pandud...

Hääletagem palun!
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#2

N Veebr 26, 2004 23:54

Hääletusõigus peaks olema siis just neil inimestel, kes oma autot näitavad. Mitte uudishimutsejatel, kes siin lugeja rollis või juhuslikult ära eksinud. Ise eelistan kindlalt suletud foorumit just sellepärast, et siis julgeks ka oma autost rohkem rääkida ja nii tundub see olema suuremas osas margifoorumites (www.audiclub.ee jt, tänu sellele avaldatud ka hulk häid ideid koos teostusega üksikasjadeni, mida saab kasutada ka oma auto ringiehitamisel). Oma auto pildid võiks olla näiteks galerii all, sest pilte auto välimusest küll näidata ei häbene, juurdekäiv jutt natuke teine asi. Oma auto näitamiseks on internetis juba piisavalt kohti olemas ( www.carrating.org , www.streetrace.org , www.uno.ee/autoline jne). Piiratud foorumite hulka võiks kuuluda ka "Klubiüritused", kuna tõsistel huvilistel on sinna juurdepääs olemas, ning ei tahaks, et klubiüritused muutuksid purjus teenagerite või muidu rullnokkade kogenemiskohtadeks (nagu juhtus algul tõsimeeli alustatud striitreissidega). Vaielge aga heaga vastu, sest sellised põhimõttelised küsimused oleks mugavam saada sirgeks räägitud foorumi "alguses"
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#3

N Veebr 26, 2004 23:58

minu arust on jutus point sees, võib teha eraldi galerii aga võiks jääda ikka selline kitsale ringile mõeldud üksikasjalik jutt auto kohta ....
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#4

N Mär 04, 2004 15:55

see teema hakkab vist vaikselt aeguma ...
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#5

R Mär 05, 2004 10:18

Mina olen erapooletu. Selles mõttes on õige et "klubiüritused muutuksid purjus teenagerite või muidu rullnokkade kogenemiskohtadeks" ehk mitteliikmed ei topiks oma bemmeide pilte sinna.
Aga ma ei saa aru mida Krss tahab oma autost rääkida mida ta avalikult teha ei julge??? Kas sa põled soovist rääkida et sul on kapoti alla mingi hirmkallisjupp kruvitud ja kardad et murtivõtmetega vennad tulevad järgmisel ööl külla? Kui see on tõsi, siis miks te arvate et kinnisesse foorumisse vargal nii raske liikmeks astuda on - isikukoodi ju ei küsita?
Mina seda kinnist foorumit siis küll külastama ei hakka - milleks mulle jama kaela vaja - kui kellegil midagi pänna pannakse, kutsutakse järgmisel päeval kinnise foorumi liikmed ülekuulamisele?
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#6

R Mär 05, 2004 11:41

Mina pean ka erapooletu olema! Aga asja mõte on selles, et kui sul on mingi hea tehnika autos või mmingid kavalad vargavastased süsteemid siis sa seda avalikus foorumis ei räägi. Kinnises foorumis saaks sellest rääkida ja teistele saabi omanikele mõtteid anda. Kinnisesse foorumisse saaks õigusi nii, et kas administraatorid teavad otse inimest või soovitavad kaks inimest kellel on sinna juba õigus. Vähemalt oli algselt mõtte selline.

Egon
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#7

R Mär 05, 2004 11:55

olgu see foorum kui kinnine tahes ei kavatse mina oma vargavastasest süsteemist kellegile rääkida

Pealegi on siis sinna kinnisesse ringi üsna raske pääseda - järelikult oluliselt vähem kasutajaid, kui tavafoorumis ja seega auditooriumit nagu poleks, kui uskuda et pääseb ainult isiklike tutviste ja nende poolt soovitatute kaudu?
Kuidas mina siis liikmeks saan - ma ei tunne siin foorumis olijatest kedagi isiklikult?
Või siis, et kui ma ajaksin siin foorumis aktiivselt 2 a sama tarka juttu kui Trionic, siis oleksin populaarne ja näiliselt lausa tuttav inimene ja usun et mind võetaks liikmeks ilma, et isikut tuvastataks.
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#8

R Mär 05, 2004 12:00

see on sinu valik ...
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#9

R Mär 05, 2004 12:09

sorry, panin oma eelmisele teatele ühe pika lõigu "editiga" ruttu juurde, aga jõudsid esialgsele versioonile vastata
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#10

R Mär 05, 2004 12:36

Kui sa kirjutad sinna pikalt oma autost ja pildid ka, siis meil pole kahtlust arvata, et sa oleks mitte sobiv inimene sinna. Kui sa kirjutad oma autost ja selle tehnikast ja asjadest, mis sa sinna teinud oled, siis sa riskid ise sama palju kui need, kes oma juba kirjutanud sinna. Sellisel juhul ma ei näeks probleemi, miks ma ei võiks sulle sinna õigust anda.

Kuna see pole veel otsustatud siis hetkel kirjuta nii palju kui vajalikuks pead, hiljem kui asi on otsustatud siis tekitan inimestele võimaluse teha postitus ära ilma detailideta. Sellisel juhul mina või keegi teine tõstab selle sinna ja annab sulle õigused ning saad lisada oma detailid kui tahad ...

Kõik on nii lahtine ja pole midagi otsustatud kui sul on häid ettepanekuid siis foorumi stuff võtab need hea meelega arvesse ...

Egon
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#11

R Mär 05, 2004 13:41

Nii on see vist enamikes kohtades, et piiratud ligipääsu saamiseks pead end foorumi staffile näole andma (kokkusaamised), omama 2 soovitajat vöi lihtsalt oskama väga hästi ära pöhjendada, milleks Sul on vaja ligipääsu sinna (ja teed seda nt amelikult eesnimi.perenimi@firmanimi.ee mailiaadressilt). Eesmärk, et piiratud juurdepääsuga inimesed tunneksid teineteist ka nägupidi, vähemalt kaudselt (nii on ju igal pool) ja sellega välistada "kahtlaste tegelaste" sattumine sinna.

Yks abstraktne näide: kui ma seletan, et Saabil on kusagil armatuuri all just sobiv auk cd vahetaja jaoks ning on ringiehitatud käigukast, siis iga mötlev inimene oskab järeldada, et mul pole enam Saabile tyypilist käigukastilukku ning hoolikalt peidetud CD-vahetaja leiab yles hetkega. Saabi omanikke on aga niivörd vähe möne teise margi austajatega vörreldes, et mingi aja möödudes on töenäoliselt köigil igapäevastel saabifoorumi kasutajatel ligipääs kinnistesse foorumitesse ning ka inimesed tunnevad teineteist nii nägu- kui nimepidi. Ja see jääb suletuks vaid siia juhuslikult kolama sattujatele

PS: oma muid autosid vöib kirjeldada oma profiilis, kuid klubiliikmete autode foorumis vöiks olla ainult saabid
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#12

R Mär 05, 2004 14:46

Panin siis ikkagi oma "EI" hääle ära küsitlusse.

Ikkagi ei saa ma aru milleks sa siis pead oma CD mängija kavalat asukohta ja vargalukkude ringiehitamist netis patrama, kui see on ainult neile üksikutele kas on saabiklubi auväärt liikmed ja kes on selleks adminilt härdalt luba küsinud? Nendega saad sa ju nagunii näostnäkku kokku ja eks kokutulekul siis räägid kuhu midagi peitsid, kui tahad.

Arvad et kui kirjutad sinna et tegid käigukasti ja ukse lingid ringi, siis varas loeb sellest välja et su autol pole enam ühtegi lukku ja on nagu läbikäigu hoov? Arvad et kui sa sinna "turvalisse" rubriiki kirjutad et tegid käigukasti (ja seega oletatavalt ka luku) ringi, et sa siis igaks juhuks ei rutta teatama et sellegipoolest täiustasid sa oma vargakaitsevahendeid muul viisil?

Eks tehku selline rubriik, ma kade pole, aga ma ei viitsiks igatahes ennast sellepärast näole andma tulla - ju siis jääb mul sealt oluline info kätte saamata. Mulle piisab sellest täiesti, kui sa näitad oma auto ilusaid pilte ja kirjutad lühidalt kuidas sa restaureerimisega vaeva nägid.
Rubriik tuleks ainult ümber nimetada "(registreerunud) kasutajate autod" või midagi sellist. "Lugejate autod" - lugejad on ju suvalised inimesed suvaliste autodega kes ka juhuslikult siia sattuvad.
Rubriik võiks olla hoopis nii et saadad oma auto info adminile ja tema riputab (soovitavalt ainult Saabe), sest minumeelest pole vaja piirata lugejaid vaid piirata seda et mingeid suvalisi rullide bemme seal varsti rippuma ei hakkaks.
Kärsa ja teiste saladustehimuliste jaoks võiks hoopis olla eraldi rubriik "suletud tuba" või "sakstekamber" ;)

PS.
Lp. Kärss või Krss - kas peaksime sind kutsuma nii nagu oleme harjunud mujalt foorumist või ikka Krss nagu siin?
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#13

R Mär 05, 2004 15:40

Soovitasin selliseid reegleid, mis valitsevad igal pool mujal (st enamikes margifoorumites). Loomulikult võib olla Saabi foorum teistest erinev ja selleks ka siin see küsitlus ja praegune mõttevahetus. Autode juures on palju asju, mida meist enamus ei tea, ning kui keegi sellest omaalgatuslikult rääkida ei julge, siis ei saagi kunagi teada. Ma ei taha mitte rääkida, vaid kuulata endast targemaid. Vaevalt Sul seda piiratud juurdepääsu kohe homme tarvis on, ning kui on aega siin netis surfata, siis leiad aega ka lähema aasta jooksul end "näole anda", kui huvi teiste inimeste autode vastu nii suureks kasvab:D. Aga selleks ma pakkusingi välja, et oleks autode galerii ja autode teemal arutlused eraldi. Ning mingil moel võiks olla ka "klubiliikmete teised autod", sest need huvitavamad on vist enamjaolt juba hobiautod, mitte igapäevaseks töölkäimiseks (iseasi, kas siia üldse on vaja riputada oma opeleid ja mersusid, isiklik arvamus et ei ole).
Kärss või krss, sel pole vahet: paljudes kohtades on täpiliste tähtedega kasutajanimed keelatud ja sellepärast olen siin "krss"
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#14

R Mär 05, 2004 16:29

Otse loomulikult pole lugejate autode alla vaja kirjutada täpset juhist kuidas kõige muretumalt su masinast CD makki kätte saada või seda kuidas su signa deaktiviseerida. Keda see huvitakski.

Ma kipun arvama, et kui oma auto pildi lisad ja paari sõnaga üldist juttu kirjutad ei ole see märkimisväärselt suuremt turvarisk kui autoga tänaval ringi sõitmine - potensiaalsele kurikaelale võid sa kusiganes silma hakata, kas linnaliikluses või foorumis.

Suvalisi automarke siia foorumisse nüüd vaevalt keegi toppima hakkab, ja kui hakkab saab need ju alati maha võtta. Aga mõnda ilusat Saabi tahaks näha küll.

Fofa@ auto foorumis üleval aga kaheraudsega öö läbi akna peal ei istu
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#15

L Mär 06, 2004 3:26

[
Algselt postitas: krss
Yks abstraktne näide: kui ma seletan, et Saabil on kusagil armatuuri all just sobiv auk cd vahetaja jaoks ning on ringiehitatud käigukast, siis iga mötlev inimene oskab järeldada, et mul pole enam Saabile tyypilist käigukastilukku ning hoolikalt peidetud CD-vahetaja leiab yles hetkega.

Ja nüüd tehke mulle selgeks kuidas te tõestate,et kogu see teadmine on tulnud oma auto ehitamisest...:) ma võin ju kõike seda teada sõbra auto ehitamise juurest.
Minu teadmised auto ehitusest ei pruugi ju kokku sobida minu isikliku auto ehitusega.
Keegi ei sunni ju teid avaldama "tundlikku infot". Kui tekib tunne, et kellelgi on vaja "minul teadaolevat eriti tähtsat infot" siis on ju alati võimalik suhelda privaadis. Siia käige välja täpselt niipalju infi kui teile mõistlik tundub. Ma arvan, et kui te tunnete vajadust kiidelda oma "viimasepeal" vargavastaste süsteemidega siis teil polegi seda. Alati on võimalus midagi endateada jätta.
Ma lähen üritan leida veel ühe õlle ja panna siia küsitlusele EI vastuse.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#16

L Mär 06, 2004 11:49

Cyberile: veelkord, nii on see kujunenud välja enamikes autofoorumites ning ühte kinnist foorumit on vaja nii või teisiti (näiteks kokkusaamiste korraldamiseks, nii on see igal pool). Ega mul endal polegi midagi rääkida, aga kuulaks meelsasti, mida targemad inimesed räägivad, kasvõi neist erinevatest võimalustest, kuidas vargavastaseid süsteeme saab teha just Saabidele. Ning ei taha, et autovaras saaks vastava "koolituse", kui vaid siia kolama tuleb. Tegelikult ma polegi veel aru saanud, kas siin vaieldakse praegu juba lihtsalt vaidlemise pärast, või on mõnel inimesel tohutu suur huvi näha autosid ja käia kokkusaamistel, kuid millegipärast meeletu hirm esineda klubiliikmete ees oma õige nimega või end modedele "näole anda"... See kõik pole ju kohustuslik, vastupidi, täiesti vabatahtlik:)
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#17

L Mär 06, 2004 19:24

Kui sa nuputad omale vargavastast süsteemi, siis pole minumeelest vahet mis marki auto sul on.
See et enamikes autofoorumites on kinnine koht pole veenev argument, samas ei oma mina ühegi kinnise koha ligipääsu, nii et ei oska öelda mis vajalikku infi sealt saada võiks mida tasuks teiste eest varjata.
Kas kokkusaamiste kohti ja aegu peab siis ka kinnises foorumis teadustama? Kas kardad et muidu tuleb sinna kohale ka hulk uudistajaid, kes vaatavad sabistide kokkusaamist mõne meetri kauguselt. Auto24-s pandi kokkukulek peaaegu paika ja keegi ei muretsenud privaatsuse pärast.

Seal kinnises rubriigis ei hakkagi tõenäoliselt mingeid saladusi levima vaid see on lihtsalt osadele seltsilistele "klubi klubis".
Näiteks on ju ka selliseid klubi-saite, kus ilma sisse logimata pole mitte ühtegi avalikku lauset. Saabi foorum pole vist päris see koht?

Tegelikult ei tauni ma selliseid vajadusi, panin siia gallupisse "EI" aga samas respekteerin ma teie soovi teha kinnine rubriik, palun.
Muidugi on see vaidlus vaidluse pärast - see pole üldse vaidlust väärt, pange see teema siin lukku ja tehke kinnine jutukas ära. (tõenäoliselt mina sinna ligipääsu kunagi omama ei hakka ja kui ma näiteks käin Trionicu juures autot remontimas või kokkutulekul,siis pole vist tegu isiku varjamisega)(ahjaa... kui ma ligipääsu ei oma siis ma vist kokkutulekule enam ei saa)
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#18

L Mär 06, 2004 21:51

Sul täiesti õigus, see olekski "klubi klubis". Ning nende inimeste koht, kes selle esimese nädala jooksul juba selle foorumi üles leidnud ning viitsinud end ka ära registreerida, olekski just selles kinnisemas klubipooles. Ning kui tõsine Saabi-huviline (ei pea olema saabiomanik) leiab selle foorumi alles aasta pärast, siis on alati võimalik saata mail staffile ja kõik need probleemid saab normaalselt suheldes lahendatud

Kuna Sa vist ei oma kusagil mujal autofoorumis ligipääsu kinnistele foorumitele, siis Sa vist ei tea, et neid klubikohtumisi korraldatakse iga 2-3-4 nädala tagant, ning see on pigem tutvusringkond juba (vastasel korral tuleks teha maili-list). Kuid kunagi ei klapi need ajad kõigile inimestele ning kohal alati vaid osa rahvast. Praegu korraldatav suvine kokkutulek kujuneb vist jah "suurürituseks" ja saabi fännide vähesuse tõttu see pigem tervitatav (reklaam meile kõigile, ehk tekib juurde ka saabifänne). Kui nüüd ennustada julgeks, siis vajadus selle kinnise foorumi järgi tekibki ehk alles ca poole aasta pärast, kui see netilehekülg on tuttav juba ka paljudele teistele inimestele. Mujal on see kinnine foorum pigem hädavariant, et hoida neilt kokkusaamistelt eemale rullnokkasid

PS: ma pole otseselt kummagi variandi tuline pooldaja või vastane, kaitsen oma seisukohta, miks ma ise "jah" hääletasin. Kuigi praeguse hetke hääletustulemused on pigem "jah" kui "ei", oleks siiski tore, kui lõplik variant oleks kõigile vastuvõetav. Aga mida arvatakse sellest, kui oleks kinnine foorum + avatud autogalerii? Kritiseerige, aga konstruktiivselt:)
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#19

P Mär 07, 2004 18:20

Mis siin ikka kritiseerida. Tsiteerides ennast, arvan endiselt et see teema on lõppenud ja tuleb teha kinnine rubriik ära - kes soovib see osaleb.

* *
Aga nats ilguks ka. Alguses lubas Egonr mind liikmeks teha kui kirjutan haarava loo oma autost, siis Krss ikkagi arvas et liikmeks saab ainult näole andes. Seega, just siis kui mul hakkas lootus kaduma, mõtles ta ringi ja lubas staatust kõigile kes on esimestel päevadel siia foorumisse sattunud - lucky me. Ma saaksin siis ka liikmeks! Sa ikka tead millega riskid ;) oled sa kindel et ma pole rullnokk? Või Saabiga sõitjate seas pole rullnokkasid? (siis nad ei saaks vist kokkutulekule ka tulla?)
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#20

P Mär 07, 2004 20:19

Noored, jutt kisub juba nii segaseks et ma ei suuda enam hästi jälgida.
Tundub, et üks räägib aiast, teine aiaaugust.

Niiet et see värk siin ära lõpetada:

*) lugejate autode rubriik jääb esialgu vabalt ligipääsetavaks kõigile (kui kellegil vaja tõepoolest küsida mõne auto omanikult väga spetsiifilist valgustkartvat informatsiooni saab seda teha e-maili või U2U teel). Niisis ei oota sinna rubriiki mitte niiväga detailset tehnilist juttu vaid rohkem pilte ja emtosioone.

*) ühtegi muud kininst osa ei tule
(vähemalt esialgu)

Liigne paranoia pole tervisele hea ;)

Case closed.
Vasta