Soovitage akutrelli

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#26

Kusjuures palju on selliseid trelle kus on kaasas ainult 1 aku? Kumbasid variante on rohkem kas 2 akuga komplekte või 1 akuga.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#27

Rikkad mehed olete pole midagi öelda... ;)
Ostsin 4 a tagasi Push (designed in Holland, made in China, 2 akut) 18V akudrelli 600 kr eest. Töötab siiamaani probleemideta ja annab jõu ning aku kestvuse poolest 12V Boschile silmad ette. Ainuke probleem on nagu mainitud - akude saadavus. NiMH aku sai üle laetud ja enam voolu sees ei hoia. Uut on raske leida, kuigi täpselt samasuguseid on erinevate nimede all (Horse power, Nordic jne) üksjagu müügil. Andsin äiapapale - las kruvib. Ta pole seda vist 3 kuud laadinud ja ikka töötab :P
Nüüd ostsin DWT 16,8V (1 aku) - ka 600 kr. Töötab kogu raha eest.
Milleks maksta rohkem? :cool:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#28

Jah .. eks ta ole.. peaks mainima mitu kruvi sa sellega keerad või mitu auku puurid, keskmiselt kuus. Peale seda pole vist väga suurt teemaarendust vaja.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#29

Algselt postitas: MadMan
Rikkad mehed olete pole midagi öelda... ;)
[...]
Nüüd ostsin DWT 16,8V (1 aku) - ka 600 kr. Töötab kogu raha eest.
Milleks maksta rohkem? :cool:

Kiita võid siis, kui mõnda aega kasutanud oled;) Eks ta ole maitse asi aga kui juba uus osta, siis eelistan nüüd sellist, millega ei peaks kartma, et kõige ebasobivamal hetkel lusika nurka viskab. Inglastel oli selle kohta üks ütlemine, millest järeldub kaudselt, et kogu raha eest töötamine ei olegi alati piisav;)
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#30

Milleks maksta rohkem? :cool:
Ka Saab pole mitte kõige ökonoomsem ega optimaalsem auto, samuti ei sõida sellega hommikust õhtuni nagu taksojuht. Milleks maksta rohkem? Mina küll tean, miks ma Saabi eest rohkem olen nõus maksma:P
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#31

Puurin palju puurin - ehitustööline ma ei ole, aga kõik on ära tehtud, mis nende riistadega ette on võetud. Milleks halvustada, Cyber? Kes töötab rohkem - ostab meelepärase. Võiks ju teha küsitluse, et palju keegi puurib/kruvib - siis tekiks ka arusaam kasutajagruppidest. Lüüa nüüd ühe mütsiga, et Makita (Bosch, Panasonic, DeWalt vms) on kõigi jaoks hea - pole õige.

krss - ka mina tean, miks Saab hea on, aga kuidas on see seotud mingi hingetu tööriistaga?
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#32

To MadMan: Toosama tuttav ehitaja mul kasutab igapäevatöös lisariistana mingit suvalist trelli (tavaline juhtmega mitte akukas) Asi on ostetud kuskilt soome supermarketist 5 eur eest ja on kestnud profikasutuses juba aasta. Mul omal ka kodus selline ja olen teist ka nii ja naa pidi vägistanud ja on veel vastu pidanud üllatavalt. Samas ega tal päris profikatega võrreldavat jõudu ei ole kui kuhugi betooni kallale päris minna, aga pisemaid asju saab teha - koju mailm.
Nende vuhvlite seas on teinekord pärleid, ainult et tuleb üles leida.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#33

OT Minu kasutuses olev juhtmega drell AEG on pärit aastast 1989... Nõukaaegset betooni järab nagu loom, kuigi harjad ja pea võiks ära vahetada.
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#34

1989 oli veel see aeg, kus tehti kvaliteetseid asju. Selline odav masstoodang pask (igal elualal) nagu praegu poelettidel vastu irvitab praktiliselt puudus.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#35

Olen kah Panasonicu akutrellidest head kuulnud. Paari aasta eest ühes Pirita tee tööriista kaupluses sattus ette, hind üsna soolane...kui mälu ei peta siis 5k või üle selle. Muidu käes hoides oli vinge küll...mitte mingi hiina plärakas :)
Aga noh, kui vaja kuu jooksul mõned augud puurida siis on selline vist ilmne luksus.

Endal mingi 10a vanune 7,2V Bosch, eelnevalt ehitusmehe käes hirmsat elu näinud. Välimuselt kah juba paras närakas. Akut reanimeerisin ja toimib nagu kulda. Vahepeal kiskusin ka pulkadeks, et näha mis kassil kõhus. Kohe selge, et asi on loodud kestma! Praeguseid abimootoriga puure ei julgegi lahti võtta, midagi roosilist sealt vastu niikuinii ei vaata.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#36

Hingetustest tööriistadest niipalju, et mul pole küll akutrelli kogemust (hingetutega), küll aga odava otsa lööktrelli kogemus.
Paar aastat tagasi, kui korterit remontima hakkasin, tekkis vajadus lööktrelli järele ning otsustasin valida odavama otsa trelli millel võimsust numbrite järgi piisavalt. Arvasin, et mitteprofina piisab mulle odavast 600 kroonisest käkist küll. Alguses käiski. Betooni puurimine oli muidugi vääga vaevaline. Kohe mitte ei tahtnud kivipuur löökrežiimil betooni tungida. Lõpuks siiski sain vajalikud asjad tehtud.
Mingi hetk ütles trelli lüliti üles ning viisin käki garantiisse.
Samal ajal laenasin sugulaselt Boshi rohelist võimsusnäitajatelt poole nõrgemat trelli. Ja kurat kui hästi see betooni puuris. Lausa lust oli tüübliauke puurida.
Pool aastat hiljem ostsin ka endale samasuguse Boschi rohelise, mis maksis umbes 1200 raha. Ja see puurib veatult siiamaani.

Vot selline lugu tuli odava otsa trellidest.

Akutrellide kohta nii palju, et aknafirmas töötades kogesin, et Atlas Copco (nüüd vist AEG) trellidel on akude kinnitus kehvasti lahendatud ning akude küljest murdusid kinnituskõrvad väga kergesti ära. Ehk siis jälgi ka seda, kuidas akud trellide külge kinnitatakse.
Muuseas meil töö juures on tehases valdavalt AEG trellid kasutuses. Ja Panasonicu akukruvikeerajad.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#37

Algselt postitas: MadMan
Puurin palju puurin - ehitustööline ma ei ole, aga kõik on ära tehtud, mis nende riistadega ette on võetud. Milleks halvustada, Cyber?
Eeeh.. see oli pigem teema algatajale mõeldud, mitte sulle..:) Mõeldud rohkem nii, et tuleks mõelda, kui suur see kasutus saab olema, kord päevas, kord nädalas, kord kuus ja siis leida see vajalik. Mingiks kolme kruvi/augu keeramiseks/puurimiseks kuu aja jooksul mitmetuhandest tööriista osta on ka mõttetus.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#38

Seda minagi mõtlen.
DWT peaks ka nagu Saksa kvaliteettootja olema - igatahes sai maakodusse soetatud igasuguseid tööriistu - vaatan kuidas vastu peavad.
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 393
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#39

DWT pange põlema! Tegelikult pole vaja,sest see põleb ise ja üsna ruttu!
Jutt voolabki vaikselt aiaauguni!! Kui nüüd esimese postituse juurde tagasi tulla,siis huvilisel oli hinnaskaala kuni 2000eeki.
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
Kroko
Postitusi: 11
Liitunud: T Jaan 09, 2007 17:36
Asukoht:
Auto:

#40

K-rautakeskost saaks rohelise boschi (aku 12v 1.5Ah) 1490.- eegu eest
kaasas 2 akut ja mingi kingitus, vist olid mingid otsikud. 1 tunni laadija
pakkumine kehtib 31. märtsini!

metabo trelle on kah seal alla 2000 pakkuda
metabo kasuks räägib see, et metabo teeb nende endi jutu järgi tooteid ainult proffidele.

kallimatel akutrellidel on juba li-ion akud peal
mis on tunduvalt vastupidavamad ja kergemad,

ise muidugi soovitaks DeWalti, mis on saadaval 2999.- koos 3 akuga
Aimar
Postitusi: 206
Liitunud: K Sept 27, 2006 21:26
Asukoht:
Auto:

#41

Mina kasutan DeWalti akutrelli ja ei nurise. Tõsi maksis ta küll 3k EEK-i.
Aga tööriista ostmisel olen küll seda meelt et, osta korralik relv kui vähegi rahakott lubab. Kunagi ei või teada mis elus ette võib tulla ja kui tihedalt tööriista kasutada tuleb. Olgu siis juba korralik.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#42

Olen enamasti sama meelt, et parem korralik... eelmine kollane sai ostetud supermarketist sel lihtsal põhjusel, et tahtsin kohe ja mujalt polnud sel hetkel võtta. Nüüd on otsus Makita kasuks tehtud ja kätte peaks saama järgmisel nädalal aga kogemusi võin jagada alles sügisel, kuna enne suve on vaja tõesti ainult mõned kruvid keerata, samas kui neid kruvisid juhtub rohkem, kui 3-4 olema, on suht tüütu käsitsi keerata;)
jannos
Postitusi: 53
Liitunud: L Juul 29, 2006 23:57
Asukoht:
Auto:

#43

Kui metabo ostad, tuleb teine veel võtta.Et oleks millega tööd reha, kui üks remondis on...
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#44

Algselt postitas: jannos
Kui metabo ostad, tuleb teine veel võtta.Et oleks millega tööd reha, kui üks remondis on...
Millest selline seisukoht? Metabo on vist pikima garantiiga tegija tööriistaturul (ainult Hiltil pikemad garantiid, aga see teistes riikides, sh ka Soomes, mitte Eestis)
lendur
Postitusi: 13
Liitunud: N Veebr 09, 2006 23:11
Asukoht:
Auto:

#45

Makita on hea valik. Ise kasutan pea iga päev ja väga rahul. Korralik ja alati töövalmis akutrell on asendamatu tööriist. Esialgu mõtled, et keerad mõned kruvid aga peagi selgub, et mugavalt saavad tehtud ka paljud muud tööd. Puurimised, keeramised, segamised jne -kord sai näiteks vahukoort tehtud kui elekter ära oli:D
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#46

Ehk piisab soovitustest.. katsuks foorumi temaatikasse jääda?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta