Vajaks mahlapressi riiet

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#1

Ei tea paljud siinsed asjaga tegelenud on, aga selline mure, et vana riie läbi ja uut vaja,äkki on kellelgil kogemusi või hüva nõu, kust toda saada.

tänud
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#2

Kas mitte tegu polnud purjeriidega? Vähemalt, mulle on kuskilt kõrvu jäänud selline asi. Kui see peab paika, siis võib-olla Pirita jahisadamast, merekarudelt vanu purjeid ostma.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#3

Omal ajal oli kasutusel tavaline "marliriie"
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14308
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

Marli ehk pisut õrn, äkki jute parem? Millegipärast meenud juast see kunagistest mahlapressimistest.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
KOLE
Postitusi: 53
Liitunud: N Apr 29, 2004 21:51
Asukoht:
Auto:

#5

Suhkrukott on hea tugev. Peab mitmed aastad vastu.
LiVE FAST,DiE OLD!
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#6

Mina ostsin Abakhanist paksemat täispuuvillast kangast (ka paksem voodilina kangas sobib)
Täitsa töötav lahendus.
Kasutan samast riidest tehtud lappe juba 4ndat aastat.
Mida peab jälgima riide juures on tema rebenemistugevus. Jama lugu ju kui poole pressimise peal riie järele annab ja plöga kõik välja vajub.
Ja meeles tuleb pidada ka enne lappide kasutuselevõttu neid keeva veega desinfitseerida.
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#7

Ise soovitaks samuti suhkrukotti
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7621
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#8

äkki keegi pressi ja purustajat soovib?
mul viimane komplekt veel sel aastal pakkuda. KÕIK asjad kaasas!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#9

Kõige parem on linasest tehtud riie, see tugev.
Saku PEOREKKA hooldaja:)
Sil
Postitusi: 208
Liitunud: R Apr 13, 2007 12:41
Asukoht:
Auto:

#10

Algselt postitas: ivomets
äkki keegi pressi ja purustajat soovib?
mul viimane komplekt veel sel aastal pakkuda. KÕIK asjad kaasas!


mis tingimustel selle saaks ?:D
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7621
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#11

selline komplekt saabisõbrale 7000 kr,
tõesti võimas asi, saab korviga pealt sisse uhada; samas saab õunariivi asemele panna teise tera ehk kapsariivi, saab ka kapsast teha.

edit: myydud

Lisatud failid
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#12

Selge !!! palju toredaid mõtteid eks mõtlesin isegi homme jalad kangajuneli poole seada:D
Minu jaoks on huvitav just see ,et tänapäeval on teatavad aiandus ja agrotarbe kauplused sellise asja nahu mahla pressimise täiesti ära unustanud (kaasaarvatud mahlapressimis masinad mille valmistamine jäetut osavatele külaseppdele), isegi ei teata milline see riie välja peaks nägema kui küsid . Kuigi nende jutu järgi pidi nii ligi 10 inimest päevas seda küsima ei ole keegi poeomanikest viitsinud asja endale selgeks teha ja lihtsa asjana see riie poodi müüki paisata neil kasu rohkem ja minul elu lihtsam:gun:
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 569
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#13

Algselt postitas: ivomets
selline komplekt saabisõbrale 7000 kr,
tõesti võimas asi, saab korviga pealt sisse uhada; samas saab õunariivi asemele panna teise tera ehk kapsariivi, saab ka kapsast teha.


Sellele asjale tuleb kohe teha modifikatsioon. Pressile siis. See pealt keeratav käkk unustage ära, seal kasutatakse korralikku vähemalt 5 tonnist tungrauda :P Siis saad mahla kätte, muidu jääb ca 1/4 sisse.

Ja mahlapressiriie on kõige lihtlabasem voodilina. A see peab vastu ca ühe hooaja. Vähe tugevam linane riie on bueno. Kestab isalt pojale.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7621
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#14

eks tehtud neid pressegi, hydraulilise tungiga jne.see lihtsalt sellel aastal kõige viimane komplekt oli. aga töötab ka selline variant ja enda tarbeks kõlbab vägagi.

Lisatud failid
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 569
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#15

ega pressi pole vajagi ringi keevitada vms. Seesama eelmisel pildil, millel see 'vänt' pääle käib, sellele saab ideaalselt tungi vahele sokutada 'as is'. Selliste rängemate ca 8 tonniste korral (vanad zilli omad), kippus vähe kaardu tirima, a kestis ikka pealt 10 aasta, puru ei läinud. Niiet ostke mant ära, kohalikust autopoest tung juurde ja tuld, raha eest mahla tegema :)

Sellise varustusega pressib 200 liitrit päevas ära mis koliseb :)
Vasta