Kasko kas õige või vale

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#26

Tundub, et seadusest on puudu üks punkt, mis käseks antud juhul anda näiteks 6-kuulise garantii kõigile vahetatavatele detailidele. Kui töökoda soovib, kasutab pruugitud osa, kui mitte, siis uut. Kui töökoja pakutud hind jääb liiga kõrgeks, siis ostetakse auto kindlustuse poolt välja ja mõni remondimees saab õnnelikuks ja parandab auto poole odamalt iseenda garantiiga ära (ja müüb auto tagasi ringlusesse ilma garantiita :D)
andu30
Postitusi: 27
Liitunud: N Mai 25, 2006 19:11
Asukoht:
Auto:

#27

TIMUTILE

see konkreetne suvaline jupp toodi rootsi romulast ,seal ju keegi seda garantiid teenindusele ei anna kui ma kirjutan vastvõtuaktile alla siis tähendab et ma olen ju sellega rahul, aga ma ju ei saa kindel olla selles et kaua see asi töökorras on ,avariieelne seisukord on ju selge ,aga kui niivõtta siis kui mul oleks roolilatt niisama katki läinud ega kindlustus ju seda ei korva...
Ma ei saa kindlustuse mõttest eriti hästi aru ,ma teen ju kindlustuse ja maksan seda igakord oma riskide vähendamiseks,minuarust peaks see olema ju kasko tegemisel arusaadav,kuma ei teeks kaskot siis ei oleks ka seda teemat siin teeksin remondi ära ju oma äranägemise järgi kas panen kasutatud või suvalise või b kategooria jupi
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#28

Algselt postitas: andu30
TIMUTILE

see konkreetne suvaline jupp toodi rootsi romulast ,seal ju keegi seda garantiid teenindusele ei anna kui ma kirjutan vastvõtuaktile alla siis tähendab et ma olen ju sellega rahul, aga ma ju ei saa kindel olla selles et kaua see asi töökorras on ,avariieelne seisukord on ju selge ,aga kui niivõtta siis kui mul oleks roolilatt niisama katki läinud ega kindlustus ju seda ei korva...
Ma ei saa kindlustuse mõttest eriti hästi aru ,ma teen ju kindlustuse ja maksan seda igakord oma riskide vähendamiseks,minuarust peaks see olema ju kasko tegemisel arusaadav,kuma ei teeks kaskot siis ei oleks ka seda teemat siin teeksin remondi ära ju oma äranägemise järgi kas panen kasutatud või suvalise või b kategooria jupi

Kulla inimene, kas ÜHEKSAKÜMMEND TUHAT krooni ei ole piisav riskiargument, et midagi maksta?Ma ei tea, kas Sa olid süüdlane või kannatanu.Ma tean omast käest, et õnnetus, kus ise olin süüdlane tuli väga lihtsalt.Ja kahju, mida ise pärast omast taskust likvideerida, võib suur olla.

Mis asi siis on usaldusväärne ja mis on mingi suvaline kasutatud jupp.Oletame, et mu korras olnud auto nina sai õnnetuses hukka.Auto läks mingisse suvalisse rootsi romulasse.Suvaline rootsi romula on see, kes litsentsi saamiseks on teinud suuri kulutusi.Kes tahab ka homme juppe müüa, mitte ainult täna selle ühe suvalise tüki pealt mõni tuhat saada. Kui ta nüüd müüb minu endise auto terve tagasilla kellegile kolmandale-viiendale, kas see on siis mingi suvaline või on hea jupp.
Või on hea kasutatud osa see, mis on mu vana klassivenna endise auto küljest.Või teenindusraamatuga(kus on ilusasti õlivahetused kõik kirjas) auto küljest.

Jääb mulje, et osa inimesi arvavad, et terve maailm tahab neil p...t lohku tõmmata.Proovige laiemalt vaadata.Ja, kui ei usalda remonditöökoja pakutavat latti pimesi, siis lepi töökojas nii kokku, et enne kui kasutatud latt peale läheb, saad asjatundjaga seda enne paigaldust vaatama minna.
andu30
Postitusi: 27
Liitunud: N Mai 25, 2006 19:11
Asukoht:
Auto:

#29

Keda sa pead asjatundjaks .... Kas seda inimest kes on koguaeg kasutatud juppe peale pannud ja ütleb oma profi silmadega ära et asi on korras või tehakse katsed ... Minu arvamus on see vastaval asjal peaks ka kirjalik tõend et asi on korras ja kui ilmnevad rikked siis vahetakse välja mulle seda kirja ju ei anta
andu30
Postitusi: 27
Liitunud: N Mai 25, 2006 19:11
Asukoht:
Auto:

#30

ja veel see esimene kalkulatsioon oli 90000 teist ma kahjuks pole n'inud
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#31

Algselt postitas: andu30
Keda sa pead asjatundjaks .... Kas seda inimest kes on koguaeg kasutatud juppe peale pannud ja ütleb oma profi silmadega ära et asi on korras või tehakse katsed ... Minu arvamus on see vastaval asjal peaks ka kirjalik tõend et asi on korras ja kui ilmnevad rikked siis vahetakse välja mulle seda kirja ju ei anta
Asjatundjaks pean ma seda, kes suudab aru saada, et jupp on korras.Ma eeldan, et kindlustuse poolt soovitatud töökojas olevad inimesed suudavad seda teha.
Lati puhul peaks vaatama sisemiste rooliotsade kaitsekummide alla, kas sinna alla ei ole lekkinud vedelikku.Hammaslatiga roolilatil peaks mõlemale poole hammaslati välja tõmbama ja fikseeritud korpusega proovima, hammaslati lõtku suurust korpuse suhtes.Ja lõtku olemasolu ristpulga suhtes.Kõik.Rohkem ei ole selle asjanduse ehituse tõttu eriti mingeid võimalikke vigu.Tean autot, kus olen näinud ka võimalikku viga vedeliku liikumise osas õlijaotuskanalites, aga oma kogemuses(15a) saabi osas ei mäleta sellist defekti.
andu30
Postitusi: 27
Liitunud: N Mai 25, 2006 19:11
Asukoht:
Auto:

#32

Roolilatt on peal juba ja auto l'heb värvimisse kahjuks
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#33

Algselt postitas: andu30
Roolilatt on peal juba ja auto l'heb värvimisse kahjuks
Minu eelmises postis tehtud vea otsimise mooduseid on ka auto küljes olevale latile teha.Seega, kui tahad printsipiaalne olla, siis auto kätte saamise hetkel võid kedagi spetsilisti kaasa võtta.
andu30
Postitusi: 27
Liitunud: N Mai 25, 2006 19:11
Asukoht:
Auto:

#34

Reaalselt ei ole spetsialistist ju kasu midagi see ei anna kui ma alla kirjutan see tähendab et mul pretensioone ei ole
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#35

Algselt postitas: andu30
Reaalselt ei ole spetsialistist ju kasu midagi see ei anna kui ma alla kirjutan see tähendab et mul pretensioone ei ole
No nüüd on Sul probleem peas.Keegi ei sunni püssi ähvardusel Sind kuskile alla kirjutama ja autot vastu võtma.Kui autol on midagi viga, siis lihtsalt ei võta enne autot vastu, kui asjad ei ole korras.
Skol
Postitusi: 244
Liitunud: R Aug 17, 2007 23:35
Asukoht:
Auto:

#36

küll ühel inimesel jagub jaksu jonnida.
Mul ei ole midagi kasutatud jupi vastu midagi kui ma ise selle kasuks otsustan oma rahakoti sisu tõttu. Aga kui ma olen kaskot maksnud kuude kaupa siis mu ainus kulu saab ja peab olema õnnetuse puhul AINULT omavastutuse jagu. Ülejäänud osas tahan saada korralikult UUTEST juppidest masinat remondist. Need ilma taustata kellegi x-tegelase auto pealt maha kruvitud jupid ON "suvalised jupid" ja selleks ka nad jäävad. Ära haavu sellest. Jutt ei käi sinu kaubast. Ilmselt tegu on sinu puhul ausa kaupmehega nagu sa väidad aga suur osa mistahes ala kaubitsejatest tänapäeval just tahavadki sul nahka ja muud koorida. Sa isegi ei tea selle jupi tausta mis praegu Andule peale pandi aga ikka vehid edasi. Sa kaitsed nii pimesi oma ala aga ei saa aru, et keegi ei tümita sind vaid kindlustusseltsi kes oma kasu silmas pidades kliendile ebarahuldava lahenduse leiab. Ehk siis lahmid veidi vales suunas, valel teemal ja valede inimeste suunas.
Äkki aitaks sellest teemast. Paraku ei olnud meie süljepritsimisest eriti kasu, ei jõudnud nagu kuhugi ja teemaalgatajal polnud meist ka abi. Latt on peal ja saabisõbral meel mõru.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#37

Oleksid pidanud laskma siis enne paigaldamist teha ekspertiisi. Ekspertiis oleks sulle kinnitanud, et kasutatavad osad vastavad/ ei vasta kehtestatud ohutusnormidele jne.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#38

Ma ütleks siia lisana, et need asjad on liiga keeruliseks tehtud. Sa maksad, sa tahad head asja saada. Kahjuks pead sa aga lisaks hullult vaeva nägema, et midagi üldse liigutatama hakataks, pead pidevalt jälgima, et keegi "nuga selga ei lööks". Pead karjuma, sest tädi klienditeenindajal on sust täiesti ükskõik, pead kõrgemasse asutusse pöörduma, et asjad liiguksid sulle soovitud suunas. Neid "pead" sõnaga algavaid lauseid tuleks veelgi.

Isiklikult mina olen kõigest sellest pasast väsinud. Liiga väsinud :(

(kes iganes mu arvamuse kohta oma arvamuse avaldab, saadan pikalt. Mokk maha, kõike pole vaja vastu kommida)
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#39

Algselt postitas: Skol
küll ühel inimesel jagub jaksu jonnida.
Mul ei ole midagi kasutatud jupi vastu midagi kui ma ise selle kasuks otsustan oma rahakoti sisu tõttu. Aga kui ma olen kaskot maksnud kuude kaupa siis mu ainus kulu saab ja peab olema õnnetuse puhul AINULT omavastutuse jagu. Ülejäänud osas tahan saada korralikult UUTEST juppidest masinat remondist. Need ilma taustata kellegi x-tegelase auto pealt maha kruvitud jupid ON "suvalised jupid" ja selleks ka nad jäävad. Ära haavu sellest. Jutt ei käi sinu kaubast. Ilmselt tegu on sinu puhul ausa kaupmehega nagu sa väidad aga suur osa mistahes ala kaubitsejatest tänapäeval just tahavadki sul nahka ja muud koorida. Sa isegi ei tea selle jupi tausta mis praegu Andule peale pandi aga ikka vehid edasi. Sa kaitsed nii pimesi oma ala aga ei saa aru, et keegi ei tümita sind vaid kindlustusseltsi kes oma kasu silmas pidades kliendile ebarahuldava lahenduse leiab. Ehk siis lahmid veidi vales suunas, valel teemal ja valede inimeste suunas.
Äkki aitaks sellest teemast. Paraku ei olnud meie süljepritsimisest eriti kasu, ei jõudnud nagu kuhugi ja teemaalgatajal polnud meist ka abi. Latt on peal ja saabisõbral meel mõru.
Ma olen sunnitud jälle vastama.Ma saan aru, et kui vastaspoole aju ei suuda või ei taha vastu võtta, siis ei ole sellel jutul mingit mõtet, aga ma olen ikkagi lollilt järjekindel.Ehk siiski.


Ma ei haavu mitte millestki ja mul ei ole selle juhtumiga mingit kokkupuudet.Ma ei kaitse kellegi huve, vaid asi on üldises põhimõttes.Tsiitaati tsiteerides-Järjekordne väide sellest, et suur osa mis ala kaubitsejatest tahab nahka kõrva tõmmata.Seega vähemalt 51% ehk siis üle poolte(ka sedagi ei saa veel suureks osaks nimetada) siinsetest foorumikasutajatest, kes osalevad oma leivateenimises millegi müümisega, omavad sisimas tungi sul, mul ja teistel rämpsu müümisega nahka üle kõrvade tõmmata.Teadlikku tahtmist.Kõlab veidi räigelt, aga nii Sa ju väidad.
Kas nüüd on arusaadav, et need hirmud lihtsalt umbmääraseks paanitsemiseks, on mõttetud.
Kui jutt käib avariieelsesse seisukorda taastamisest, siis nii see ka on.Kui oletada, et kõik osad peavad saadud asendatud uutega, siis järelikult see vähemalt 51%-ne kaabakate seltskond hakkabki ju sellega tegelema.Maksab omavastuse 3000-5000 ära ja laseb pidevalt oma autole järjest tuliuusi osi külge kruvida.Täna arvab, et nää käigukast võiks paremini käike vahetada ja radikas ka näe tilgub- panen jälle matsu ja tutikas 70tuhandene kast on peal.Päris hää äritegevus.
andu30
Postitusi: 27
Liitunud: N Mai 25, 2006 19:11
Asukoht:
Auto:

#40

selle peale jutt postimehest

mul endal polnud kavas selle äriga tegelema hakata timuti .
Malihtsalt tahtsi oma õigusi teada aga nagu ma aru saan mul ei olegi õigusi paksan lihtsalt katuse ei vabandan kaskoraha ja kõik
Skol
Postitusi: 244
Liitunud: R Aug 17, 2007 23:35
Asukoht:
Auto:

#41

Algselt postitas: timutit
Kui oletada, et kõik osad peavad saadud asendatud uutega, siis järelikult see vähemalt 51%-ne kaabakate seltskond hakkabki ju sellega tegelema.Maksab omavastuse 3000-5000 ära ja laseb pidevalt oma autole järjest tuliuusi osi külge kruvida.Täna arvab, et nää käigukast võiks paremini käike vahetada ja radikas ka näe tilgub- panen jälle matsu ja tutikas 70tuhandene kast on peal.Päris hää äritegevus.

sellise huvitava idee peale saad ainult sina tulla. Et uut käigukasti saada, tasub oma auto kõveraks sõita? Jee mees! Vot see on tase. :thumb:
Aga see et on inimesi kes oma esiaknaid ise kiviga ämblikusse viskavad et uut esiakent saada, on ilmselt sulle uudis, onju. Ja see, et esiaken vahetatakse alati uue vastu kasko poolt, on ilmselge laristamine, sest enne avariid oli ju kasutatud aken ees. Rootsist saaks poolhägusa klaasi oluliselt odavamalt ju.
Lollilt järjekindel oled sa tõesti ja see su õnnetus ongi. Jaura edasi. Ma tõmban joone alla.
Nägemist. :notworthy:
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#42

Nagu timutit ütles, siis kasko mõte ei ole pärast avariid kõik vigastatud detailid tuliuute vastu vahetada vaid auto avariieelsesse seisukorda taastada. Kui sa suudad tõestada, et sinu roolilatt oli täiesti uus seal all, siis ma usun, et sul on õigus omale ka täiesti uut nõuda.
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#43

Minul on kindlustuse kulul tulnud autot remontida viimase 10 aasta jooksul 5 korda - olen olnud ise süüdi (siis on kasko mind päästnud) ja olen olnud ka kannatanu. Ning ALATI on kõik jupid olnud uued, mis külge kruvitud. Ilma mingisuguse väitluse või vaidluse või teistlaadi ettepanekuteta. Teisiti nagu ei kujuta ettegi. Alati on töö olnud 5+ korralik. Kaskost rääkides, siis ma parem ei hakka kokku arvutama, kui palju pappi on nende aastate jooksul kindlustus selle teenuse pakkumise eest mult saanud, see rikub tuju ära, aga no krt sellist juttu küll ei tahaks kuulda, kui järgmisel korral jälle mingi laks on, et a la "me paneme sulle hoopis selle kasutatud jupi, kuna see on odavam, aga töötab ikka". Olgu veel öeldud, et olen suhelnud ainult ühe firmaga, mis on eestis suurim kindlustusfirma. Mingisuguste "peldikutega" (nagu keegi eelnevalt kirjeldas) ei ole ma õnneks pidanud kokku puutuma.
Ning eelmisele postitusele oponeerides, mitte klient ei pea tõestama, kui uus või kasutatud tal masinal erinevad jupid on, vaid kindlustus peab suutma seda tõestama. Ja kui ei suuda, siis järelikult garanteerimaks töö kvaliteedi, tuleb alla keerata uus jupp. Ettevõtlus on Eesti Vabariigis vabatahtlik tegevus ning seotud äririskidega. Loogiline, et mõni juhtum jääb miinusesse aga üldiselt on vabatahtliku sõidukikindlustuse teenuse pakkumine kasumlik tegevus.
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#44

Algselt postitas: geneetik
Minul on kindlustuse kulul tulnud autot remontida viimase 10 aasta jooksul 5 korda - olen olnud ise süüdi (siis on kasko mind päästnud) ja olen olnud ka kannatanu. Ning ALATI on kõik jupid olnud uued, mis külge kruvitud. Ilma mingisuguse väitluse või vaidluse või teistlaadi ettepanekuteta. Teisiti nagu ei kujuta ettegi. Alati on töö olnud 5+ korralik. Kaskost rääkides, siis ma parem ei hakka kokku arvutama, kui palju pappi on nende aastate jooksul kindlustus selle teenuse pakkumise eest mult saanud, see rikub tuju ära, aga no krt sellist juttu küll ei tahaks kuulda, kui järgmisel korral jälle mingi laks on, et a la "me paneme sulle hoopis selle kasutatud jupi, kuna see on odavam, aga töötab ikka". Olgu veel öeldud, et olen suhelnud ainult ühe firmaga, mis on eestis suurim kindlustusfirma. Mingisuguste "peldikutega" (nagu keegi eelnevalt kirjeldas) ei ole ma õnneks pidanud kokku puutuma.
Ning eelmisele postitusele oponeerides, mitte klient ei pea tõestama, kui uus või kasutatud tal masinal erinevad jupid on, vaid kindlustus peab suutma seda tõestama. Ja kui ei suuda, siis järelikult garanteerimaks töö kvaliteedi, tuleb alla keerata uus jupp. Ettevõtlus on Eesti Vabariigis vabatahtlik tegevus ning seotud äririskidega. Loogiline, et mõni juhtum jääb miinusesse aga üldiselt on vabatahtliku sõidukikindlustuse teenuse pakkumine kasumlik tegevus.

Ma miskipärast kahtlen, kui sa oma (näiteks) 200 000 maksval autol sõidad 80 000 maksva osa katki, et see uus pannakse... Mingid tuled ja stanged jne pannakse muidugi uued, ma arvan, et see ei tekita kuskil probleeme ka.
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#45

Algselt postitas: sigaelmar
Ma miskipärast kahtlen, kui sa oma (näiteks) 200 000 maksval autol sõidad 80 000 maksva osa katki, et see uus pannakse... Mingid tuled ja stanged jne pannakse muidugi uued, ma arvan, et see ei tekita kuskil probleeme ka.
No u. sellise hinnaga on mul autol ainult üks jupp - automaatkast (sinna kanti rahanumbreid mainiti remondis, kui sellega viimati jama oli). Ma tahaks näha seda meest, kes pärast seda, kui kast on korraliku laksu liikluskeerises saanud, suudab määrata selle avariieelset seisu. Ja loomulikult põhjendada oma arvamust! Ja kui ei suuda, siis... Siis pangu uus! Ma kujutan ette, et muidugi üritataks kasutatud osaga piirduda. Aga milline hiromant suudab selle kasutatud kasti tulevast elu ette ennustada? Võib-olla on see kusagil varasemalt näiteks tosooli maitsta saanud ja mul aasta pärast ära kooleb kätte, siis mis saab? Siis pean hakkama mina tõestama, et seda ei rikkunud mina oma tegevusega ära, vaid et see oligi varasemast probleemne. Aga olgu, see on teoretiseerimine, päris huvitav oleks teada, kas selliseid juhtumeid on ka kohtus vaidlustatud ja millised on tulemused.
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#46

Ütlen siis ka sõna sekka. Eelmisel aastal oli auto kahel korral kasko korras remondis, mõlemal puhul siis pleki mõlkimised.
Remondi eelarve nägi ette kõikide vigastatud plekkide vahetamist aga tegelikkuses löödi need lihtsalt üles ja keevitati ukse sees olevale augule lapp peale. Esilatern polnud ka uus pandud vaid rootsi romulast toodud ja ma ei kurda, kuna nüüd ei saa arugi, et üks tuli on vahetatud, ainuke asi mis pandi tutikas on põhjakate ja seda ka tänu sellele, et neid vist tervena romulast leida on võimatu. Ka õhufiltri korpus telliti rootsi romulast ja lõpuks tõin selle ise veel soomest ära ja panin ise külge ka, kusjuures hinnavahe tutikaga võrreldes oli ainult 500.- eeki
Minu pärimise peale, et lubasite ju uued jupid panna, öeldi viisakalt ja konkreetselt, et pidime auto viima avariieelsesse seisu ja enne avariid oli seis selline, et jupid ja plekid olid 4a. vanad.
Samas andis remonditöökoda oma tööle ka garantii ja lõppude-lõpuks, mind ei huvitagi eriti, kas mu autol on nüüd uued plekid, mis on üle värvitud või siis originaalid, mis on ikka üle värvitud.
Remondifirma muidugi tuli mulle niipalju vastu, et andis mulle auto kätte, ilma omavastutust maksmata, kuna ma olin ikka jube pikalt ilma autota.
Ühesõnaga, selge on see, et näiteks 5a. vana masin endale enam uusi juppe külge eriti ei saa, uued jupid pannakse ikka ainult siis (vist) kui autot remondib VM.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#47

tsitaat: uued jupid pannakse ikka ainult siis (vist) kui autot remondib VM.


Siiski mitte, just saabus tohutult tohutult uusi juppe esiotsa avariiga 2003 a autole. Samuti kasko, Ja absoluutselt kõik jupid lähevad uued, kaasa arvatud velg mis sai kriipida, sai tellitud tutikas. Seega on ikka siiski asi kinni kindlustuses ja inimestes endis.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#48

Algselt postitas: Eleri
tsitaat: uued jupid pannakse ikka ainult siis (vist) kui autot remondib VM.


Siiski mitte, just saabus tohutult tohutult uusi juppe esiotsa avariiga 2003 a autole. Samuti kasko, Ja absoluutselt kõik jupid lähevad uued, kaasa arvatud velg mis sai kriipida, sai tellitud tutikas. Seega on ikka siiski asi kinni kindlustuses ja inimestes endis.
Sry. minu viga, mõtlesingi tegelikult remonditöökoda mida külastades jätkub ka tehasegarantii, Teie läksite mul meelest:red:
Ja pigem ikka remondifirmas, kuna kindlustus maksis ka minu puhul remondifirmale uute varuosade hinna. Vähemalt hinnapakkumine oli selline.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#49

Algselt postitas: geneetik
Algselt postitas: sigaelmar
Ma miskipärast kahtlen, kui sa oma (näiteks) 200 000 maksval autol sõidad 80 000 maksva osa katki, et see uus pannakse... Mingid tuled ja stanged jne pannakse muidugi uued, ma arvan, et see ei tekita kuskil probleeme ka.
No u. sellise hinnaga on mul autol ainult üks jupp - automaatkast (sinna kanti rahanumbreid mainiti remondis, kui sellega viimati jama oli). Ma tahaks näha seda meest, kes pärast seda, kui kast on korraliku laksu liikluskeerises saanud, suudab määrata selle avariieelset seisu. Ja loomulikult põhjendada oma arvamust! Ja kui ei suuda, siis... Siis pangu uus! Ma kujutan ette, et muidugi üritataks kasutatud osaga piirduda. Aga milline hiromant suudab selle kasutatud kasti tulevast elu ette ennustada? Võib-olla on see kusagil varasemalt näiteks tosooli maitsta saanud ja mul aasta pärast ära kooleb kätte, siis mis saab? Siis pean hakkama mina tõestama, et seda ei rikkunud mina oma tegevusega ära, vaid et see oligi varasemast probleemne. Aga olgu, see on teoretiseerimine, päris huvitav oleks teada, kas selliseid juhtumeid on ka kohtus vaidlustatud ja millised on tulemused.

Sa ei saa seda asja niiviisi võtta... milline "hiromant" suudab sinu praeguse kasti tulevast elu ette ennustada? Sa tahad õelda, et sul on õigust nõuda uut käigukasti, kuna sinu praegune kast oleks kestnud sama kaua kui tuttuus kast? Võibolla oleks su vana kast nädala aja pärast laiali läinud peale avariid, seda ei tea ju samamoodi keegi ette. Ma arvan, et seda asja ei saa niimoodi vaadelda.
muuseas
Postitusi: 128
Liitunud: N Mai 25, 2006 14:57
Asukoht:
Auto:

#50

Minu arvamus on selline, et vigasaanud autole paigaldatavad detailid ei tohi mingil juhul olla halvemad neist, mis enne jama juhtumist küljes olid. Seda saab tagada vaid uue vidina paigaldamisega.
Kogemused on näidanud, et ka pisike mõlk esitiival, mis mu enda arvates oleks olnud loomulik välja taguda, likvideeriti uue tiiva paigaldamisega. Saksas nad ütlesid, et vana tiiva taastamiseks kuluv aeg nullib tekkinud kokkuhoiu, auto oli 4-5 a vana. Teine juhus, kus esiots mersul sai kergelt põrutada, aga niipalju, et turvapadi lahti läks - vahetati ära terve turvatala, mis kaitseraua taga ja pandi uus kaitseraud kuigi stangel olid vaid kriimud, mida oleks asjatundmatu arvates sobinud üle pahteldada ja lihvida/värvida.. remont maksis 14.000.-DEM !!! (see oli aastake enne euro tulekut). Tõsi, auto oli vaid paar-kolm aastat vana...

Ikkagi, kindlustust maksame, et oma tagumikku jamade eest hoida ja et mitte hävida. Endast lugupidav kindlustus paneb kas uue pulga või saab klient garantii, et asendatud osa toimib nagu uus - kinnitatud garantii 0,5 või 1a või midaiganes aga peab olema tagatud, et klient ei hävi.

Millegipärast on ju nii, et kindlustust maksame "täie rauaga" ja peale paugu juhtumist , hmm, pole mina veel kuulnud, et mõni kindlustus maksaks lisaks kindlustushüvitisele ka tehtud sissemakseid tagasi, sest "võtsime kindlustusmakseid täies mahus, aga Teie autole kruvisime külge vana osa kuskilt romulast" heh, koomiline...

Timutit räägib õiget juttu, ja kui mingi jama on temalt saadud detailiga, piisab elementaarsest rääkimisoskusest probleemi lahendamiseks, täpsemini - ennetamiseks. :)

Kõik see jutt on IMHO ja puudub soov vaielda sel juba niigi läbinämmutatud teemal. Ise teeksin nii, kuis hetkel kasulikum tundub. :)

Lõpetuseks.
LKF on asutus, kust pidavat ka taolistes küsimustes abi saama. Enne vastuvõtmisaktile allakirjutamist tasub ka sealt uurida, et mis ja kuidas... roolilatt on siiski detail, millest liiklusohutus sõltub enam kui esitiivast.
Renault Espace '07 2,2 102kW Pilt
Vasta