Ego laks järelmaks

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#1

Mure järgmine, tahan vabaneda liisingu autost. Pole ma tööd leidnud aasta otsa ja elan vanemate kulul ja seda koormat ma neile ei soovi.
Kas on kellelgi kogemusi? Kui ei ole soovi siin avalikult suhelda siis võime ka u2u teel seda teha.
Kõige odavaim on vist lihtsalt auto müüki panemine aga sel juhul pean tasuma liisingule auto eest saadud tulu + puudu oleva summa, sest elusees ma ei saa selle eest sellist raha tagasi, mis liisingule veel maksta vaja on.
Üks variant on veel liisingu üle andmine. Mida see endas sisaldab? Kas lihtsalt võtab teine inimene liisingu üle ja mulle rohkem kohustusi pole?

Aitäh.
mm17
Postitusi: 366
Liitunud: P Aug 12, 2007 23:06
Asukoht:
Auto:

#2

Mu teada peaks lihtsalt käima see ülevõtmine jah, mingid lepingutasud vaid vaja tasuda. Infoks võibolla võiksid panna siia selle liisingujäägi ja kuumakse...või siis avaldad need numbrid konkreetsele huvilisele. Olen osta.ee oksjonikeskkonnas näinud selliseid oksjoneid, kus inimene kes soovib oma liisinguautost lahti saada, teeb oksjoni liisingu ülevõtmisele. 1 kroonise alghinnaga. Isegi saabe olen seal näinud kui mu mälu ei peta.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#3

Pean välja otsima.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#4

kui sa ütled, et sul liisingut veel maksta kõvasti rohkem kui turuväärtus on, siis sa sellist ullikest ei leia, kes nõus maksma edasi sinu makstavat summat. saab ju odavamalt. või kui võtabki üle, peaksid sina temale maksma mingi vahe kinni. oleks loogiline.
mm17
Postitusi: 366
Liitunud: P Aug 12, 2007 23:06
Asukoht:
Auto:

#5

Osta.ee-s tehakse niimoodi. Nagu näha antud masinale huvilisi leidub. Võid ju proovida :)

Edit: muidugi kui liisingu jääkväärtus liiga ulme ei ole :)
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#6

Hetkelise seisuga on küll ulme. Seda ma mõtlesin just ise mida saabSS kirjutas.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#7

siit said eluks väga õpetliku kogemuse.

aga yks tee, kus kaotad kõige vähem, on see, et surud veel ego alla ja lähed tööle. (( yhesõnaga ära kysi leiba, vaid kysi tööd!) kysi saabimeeste käest, äkki kellegil on, mida teha ja sinu suur pluss on su inglise keel....))
võtad vastu töö, mis pakutakse ja maksad oma liisingut ja sõidad 9-5 ga. ega kui aus olla, siis 9-5 ga on ikka päris hea sõita! peaaegu sama hea, kui 96 ga!

ja mingid kahtlased juriidilised tehingud osta.ee ga võid kyll maha matta, kui sul just head juristi/advokaati pole, kes sind pärast kohtus aitab, et oma kaup ikka oksioni võitjale pähe tõmmata.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#8

Õpetliku kogemuse? Praegu ma loen ja kuulen igaltpoolt, et inimesi lastakse lahti. Mis tööle võtmisest sa räägid veel. Parastamine jäta kohe ära. Tööd on küsitud. Viljandis POLE TÖÖD. Kaugemal käia ei ole otstarbekas. Tuleb leida muu lahendus.
Ja illegaalseid ning nõmedaid kõrvale hiilimisi pole mul mõtteski. Sõber siin soovitas, et keera auto käkki. EI AITÄH. Paluks minust mitte nii halvasti ka arvata, ma pole halb inimene ja ei ole ka sellist jama ära teeninud.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#9

üks variant on liisingut uuesti teha max pikkuse peale. sellega küll võidad ainult seda, et kuumakse on väiksem. kuid kui sul sissetulekut pole, siis ma ei tea arvatagi, mida need onud-tädid liisingus selle peale võiks öelda.
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#10

Kui enam kuidagi ei saa siis tulevad inkassod autole järgi.
KaidoV
Postitusi: 254
Liitunud: E Nov 28, 2005 13:49
Asukoht:
Auto:

#11

Lühidalt: kui leiad isegi inimese kes on nõus liisingu üle võtma siis paraku on väga raske leida liisingufirmat kes on nõus uuele kliendile võimaldama lihtsalt jätkamist kui sul jääk kaugelt üle turuhinna on. Nõutakse täiendavat sissemakset.
Sama jutt ka liisingu pikaks venitamise kohta.
Asja point see, et liisingu puhul on põhiline (ja sageli ainus) tagatis liisitav vara, ei ole kuigi mõistlik anda asja eest välja rohkem raha kui asi väärt on.
Mõlemal juhul võib juhtuda ka, et intress muutub ebasoodsas suunas (sõltub millal lepingu sõlmisid).

AGA päris selge on ka see, et ülim rumalus on lasta asjal areneda hetkeni, kus enam ei suuda makseid tasuda ning tullakse autot ära korjama. Siis ei ole mingitest kompromissidest mõtet unistada, auto läheb müüki ja võimalik müügist tekkiv kahju keeratakse sinu vastu (see juhtub igal juhul, ka siis kui ise leiad ostja hinnaga alla liisingujäägi).

Soovitus: suhtle oma pangaga ja küsi milliseid variante neil sulle pakkuda oleks. Seni kuni sa võlgu pole jäänud, ei mängi rolli fakt, et sa täna töötu oled ehk siis halvim mis saab juhtuda on tänase graafiku jätkumine muutumatul kujul.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#12

Suhtlen kindlasti :). Igasugu minu probleemid neid ei huvita enne kui pole makse võlgnevusi. Seda ma juba tean.
Vitautas
Postitusi: 435
Liitunud: T Juun 03, 2008 18:52
Asukoht:
Auto:

#13

Ma ise kohe mitte ei tea kuidas on lood liisinguga, aga laenude poole pealt olen küll kuulnud seda, et kui inimesel lihtsalt ei ole piisavalt finantsi tasumiseks ja ta läheb ise oma murega panka siis on saadud ka kokkuleppele seoses vähe teise kuumaksega. Niiet mina arvan, et tasub alustada just sellest.

EDIT: Põhimõtteliselt sama jutt, mis eelnevateltki.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#14

Algselt postitas: Vitautas
Ma ise kohe mitte ei tea kuidas on lood liisinguga, aga laenude poole pealt olen küll kuulnud seda, et kui inimesel lihtsalt ei ole piisavalt finantsi tasumiseks ja ta läheb ise oma murega panka siis on saadud ka kokkuleppele seoses vähe teise kuumaksega. Niiet mina arvan, et tasub alustada just sellest.

EDIT: Põhimõtteliselt sama jutt, mis eelnevateltki.

Saad pikendust kolm kuud kuid järgmised kuud maksad 1000 krooni rohekm. Selline on nende arvestus kirvega lüües, kuid pikemas perspektiivis see ei päästa.
1. proovi sõiduk välja rentida /kasvõi poole kuumakse ulatuses+hooldus/-kokkuhoid pool kuumaksust
2. Kui suur häda ja ei jõua tasuda-anna liisingule tagasi ning nad määravad hinna-seega pead mingi vahe kinni maksma.
Pikemas perspektiivis parim lahendus-sest olgem ausad-paistab, et hetkel raha ei ole ega tule.
Ning kui liisingfirma pöördub kohtusse saad enam vähem sealt kompromissina soodsa tulemuse-pika väikse maksega graafiku.
3. Kui jääk väga suur /suur on suhteline mõiste/ ning mingit valgust tunnelis ei paista- jäta lihtsalt tasumata, oota kuni sõidukile järgi tullakse ning kui sulle nõue esitatakse /mida kindlasti tehakse/ esita kohtule füüsilise isiku pankroti avaldus. See peatab igasuguste intresside, viiviste jne arvestuse.
Menetlus kestab 5 aastat ja kui sa pole kuritahtlikult kahju tekitanud ning palud võlgnevuste kustutamist.
Sisuliselt saavutad sellega kaitse võlausaldajate vastu ning pärast 5 aastat oled kõikidest võlgnevustest prii ning alustad puhtalt lehelt.
Seda kasutatakse hetkel väga palju.
Menetlus ise pole midagi hullu-sinu võimalikud sissetulekud lähevad halduri hoole alla, kuid sulle jäetakse iga kuu vajalik summa mis katab sinu esmased vajadused. Ning kui sissetulekuid ei ole siis neid ei ole ja ongi kõik.

Seda kõike eeldusel, et sul pole kinnisvara-muidu pannakse see müüki.
AntonG
Postitusi: 446
Liitunud: P Veebr 04, 2007 22:54
Asukoht:
Auto:

#15

Aga kindlasti ära võtta mingit SMS laenud. See on küll suur jama. Pärast, asjad veel hullemaks lähevad.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#16

Käisin pangas, küsisin kas muud moodi ka saab teha kui ainult maksepuhkus aga öeldi EI. Seda siis väikelaenu kohta. Mingit kinnisvara mul pole. Ainult tonnine on minu nimel.

Tänud will, seda arutan kodustega esmalt :)
Algselt postitas: AntonG
Aga kindlasti ära võtta mingit SMS laenud. See on küll suur jama. Pärast, asjad veel hullemaks lähevad.

Jumal hoidku ei. Mul on mõistus ikka veel alles.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#17

Sul sõpru pole,kes tahaks kuu sinu autoga ringi sõita ja kuumaksu ise maksta, nii juba tehakse .
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#18

Minu sõbrad sõidavad audidega. Ja ilma naljata kusjuures.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#19

Kui sul ka väikelaen peale liisingu siis tõesti-anna füüsilise isiku pankrot sisse. Ka sellega on nii, et kui liiga kaua viivitad siis võib kohus lugeda seda tahtlikuks viivitamiseks ning ei nõustu võlgadest vabastamise taotlusega.
Pankroti taotlusega tuleb küll nats lisakohustusi ehk halduri tasu aga ka seda peab maksma siis kui tööle lähed või muud ametlikku sissetulekut omad. Ning need ei ole suured summad.

OT:Kuna audidest tuli juttu siis mina ka enam kahjuks Saabi ei oma. Olen nüüd Audi leeris.
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#20

vabandan...tapitahti pole

natuke OT

kui minna selle fuusilise isiku pankroti teed...kas siis kui kaon Eestist ja teen mujal ametlikku tood siis kohtutaiturid saavad katte ka minu muu riigi konto ja sissetuleku?

ehk siis....kas saan jalga lasta ja olla muretu ning mone aja parast tagasi tulla nagu oige mees kunagi?
taneli01
Postitusi: 150
Liitunud: K Juun 18, 2008 15:44
Asukoht:
Auto:

#21

Need ilusad ajad on möödas kui sai kaduda nagu vits vette.EU-maades saavad suht kiiresti kätte,vastavad lepingud sõlmitud ja andmebaasid ühised!Mustalt pole aga eriti võimalik töötada ja ka sissekirjutust vaja.Sõltub muidugi kt.aktiivsusest ja nõude suurusest,kui kiiresti üles leitakse.Ka inkassofirmad on rahvusvahelised ja nende hammaste vahele.......Kohtutäitur saadab teate kohaliku riigi,kus võlgnikviibib,maksuametile ja see siis teeb vastavad toimingud vastavalt kohalikele seadustele.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#22

Algselt postitas: toolip
vabandan...tapitahti pole

natuke OT

kui minna selle fuusilise isiku pankroti teed...kas siis kui kaon Eestist ja teen mujal ametlikku tood siis kohtutaiturid saavad katte ka minu muu riigi konto ja sissetuleku?

ehk siis....kas saan jalga lasta ja olla muretu ning mone aja parast tagasi tulla nagu oige mees kunagi?

Kui füüsilise isiku pankrot siis ei ole sul KT-ga tegemist. Temaga tegeleb haldur. Pankrotiga kaasneb aruande kohustus jne. Kui silmapirilt kaod siis kohus ei anna võlgade vabastust ning menetlus kestab 30 aastat:)
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#23

Algselt postitas: taneli01
Need ilusad ajad on möödas kui sai kaduda nagu vits vette.EU-maades saavad suht kiiresti kätte,vastavad lepingud sõlmitud ja andmebaasid ühised!Mustalt pole aga eriti võimalik töötada ja ka sissekirjutust vaja.Sõltub muidugi kt.aktiivsusest ja nõude suurusest,kui kiiresti üles leitakse.Ka inkassofirmad on rahvusvahelised ja nende hammaste vahele.......Kohtutäitur saadab teate kohaliku riigi,kus võlgnikviibib,maksuametile ja see siis teeb vastavad toimingud vastavalt kohalikele seadustele.

Päris nii lihtne see ei ole.
Et teises riigis pöörata nõue täitmisele on vaja kõigepealt leida isiku asukoht siis selle riigi vastava rajooni&valla vms kohus, saata EV-s tehtud otsus sinna sealne kohus vaatab kas see otsus ei lähe nende seadustega vastuollu ja alles siis. Suht pikk protsess-olen ise mõned sellised menetlused algatanud ja suhteliselt kallis ning aeganõudev.
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#24

Ah mis krd pankrott, noor mees, käed-jalad terved, parem otsi tööd, siit maalt või välismaalt. Ei see asi ole niiiiii hull midagi, kes otsib see leiab. Palju sul see liisingu kuumakse siis ikka on? Vaat kui oleks 2 milli majalaenu kukil ja raha enam kusagilt ei tule, siis on nutune.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#25

Mis sa arvad, et ma istun siin niisama v? Ma hetkel ootan üht soome otsa. Aga nagu ENAMUS välismaa töödega, siis need EDASILÜKKAMISED venivad mõnikord väga pikaks. Ja igasugune lootus jälle sureb.
Liisikngu kuumakse on 3.3k, sinna otsa veel laenu kuumakse 3.3k ja sinna otsa veel omakorda iga kolme kuu tagant 1.3k liikluskindlustus. Kas nüüd tundub ikka lihtne veel? Otsi töö asemel sa täna parem õnne, et sul omal töö alles on.

Muide kas äkki saab kasko auto pealt maha võtta? Alla 100 000 kroonisel autol ju kaskot ei pea olema.
Vasta