Kui õlu vaadis vahutab...

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
nuki
Postitusi: 2
Liitunud: R Mär 27, 2009 14:02
Asukoht:
Auto:

#201

R Mär 27, 2009 15:26

Milline see välja näeb?
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#202

R Mär 27, 2009 15:29

Algselt postitas: suur
Algselt postitas: mart284
Vana teema uuesti käima - olen hakanud Wiru Kadaka õllele suureks fänniks. Midagi nii mõnusat pole ammu saanud!

Minu plusspunktid samale õllele. Kergelt kadakane mahe maitse, vahelduseks täitsa mõnus.


+1 minu poolt :beer: Tõesti hea õlu.

Lisatud failid
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#203

R Mär 27, 2009 15:32

ostsin ka õkspäev sell ejutu peale seda. Selge on see, et teile jääb seda rohkem, sest mina ei osta seda enam kunagi...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#204

R Mär 27, 2009 18:46

Algselt postitas: Cyber
ostsin ka õkspäev sell ejutu peale seda. Selge on see, et teile jääb seda rohkem, sest mina ei osta seda enam kunagi...


Millest nii karm hinnang?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#205

R Mär 27, 2009 18:58

See oli lihtsalt jubeda maitsega..:D Ma küll üritasin, et lasin ta korralikult külmaks ja kallasin siis klaasi ja puha... ja no ikka oli jube.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#206

R Mär 27, 2009 21:13

See õlu sobib vist neile, kes tunnevad puudust Saaremaa Tuulikust :) Ega see "kadakane" maitse vist kõigile peale lähegi. Mina ja paljud tuttavad haipisid kunagi Tuulikut, aga sellegipoolest kadus see müügilt, ju vist ei müüdud piisavas koguses....
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#207

R Mär 27, 2009 22:58

Minu ja mõnede sõprade meelest veel ei kõlba eesti õlled mitte kuhugi, välja arvatud parima mitsega ROCK. Eriti need tavalised vesijoogid nagu alekoki preminum ning ka originaal. No need on ikka täiesti vesi...Mõttetu maitsega. Mõttetu raha raiskamine.
Siin lõunaosariikides käime ja laseme käia Lätis. Elav õlu ja milline maitse...krt nimi ei tule praegu meelde. Silt on silme ees...
Proovisin ka Arsenalnoet, Baltika toode. Sellel ka hea maitse. Aga minu jaoks on eesti õlledest vaieldamatult parima maitsega ROCK.
Õllel peab ikka ka pärast lonksu maitse jääma...
Alekoki red-ei iial
Presidendi 5- ei iial
Uutest jookidest...
salival
Postitusi: 34
Liitunud: P Nov 19, 2006 21:39
Asukoht:
Auto:

#208

P Sept 06, 2009 21:09

Algselt postitas: NO FEAR
Minu ja mõnede sõprade meelest veel ei kõlba eesti õlled mitte kuhugi, välja arvatud parima mitsega ROCK. Eriti need tavalised vesijoogid nagu alekoki preminum ning ka originaal. No need on ikka täiesti vesi...Mõttetu maitsega. Mõttetu raha raiskamine.
Siin lõunaosariikides käime ja laseme käia Lätis. Elav õlu ja milline maitse...krt nimi ei tule praegu meelde. Silt on silme ees...
Proovisin ka Arsenalnoet, Baltika toode. Sellel ka hea maitse. Aga minu jaoks on eesti õlledest vaieldamatult parima maitsega ROCK.
Õllel peab ikka ka pärast lonksu maitse jääma...
Alekoki red-ei iial
Presidendi 5- ei iial
Uutest jookidest...



+1 when it goes to Rock

Muide, history is repeating - hetkel poodides saadaval Saku Porter on isegi parem, kui see, mis on olnud kaks aastat tagasi. see, mis laagerdas 6 kuud... kes on proovinud, see kindlasti mäletab;) see, mis praegu on saadaval, on seisnud tankis oktoobrist juunini. julgen väita, et hetkel parim Eestis. hele õlu jääb selle maitsele kõvasti taga;)

kes ees, see mees - see partii on poodides ca oktoobri alguseni:)
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#209

P Sept 06, 2009 21:53

Porterifännide jaoks on see sait olemas: http://www.ratebeer.com/
Minu maitse järgi õlled saavad seal ainult negatiivseid kommentaare. Hindamine on umbes samal tasemel, et parim õlu on see, mida kellegi belglasest naabrimees kord aastas ajab ja kõik laua alla joodab.
Mitte, et mul kord aastas porteri või belgia õllede vastu midagi oleks.
Kui keegi kuuma ilmaga mõne "Mythos" õlut müüva kõrtsi või poe lähedale satub, siis soovitan külmalt ja külmast klaasist. 3 tk jood ära ja hirmus hea hakkab.
Saku Rock :thumb:
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#210

P Sept 06, 2009 22:57

Mulle jällegi Saku toodang ei meeldi - jube viha maitsega õlled, eriti rock. Tartu ja Pärnu õlled selles osas paremad, paljud välismaalased muidugi ka. Tegelikult on see viha-mahe eelistus kinni maitseelundite tundlikkuses.
Gösseri tume on siiani parim tume mida saanud olen. Kõige huvitavam oli Belglaste kirsiõlu, sellel pole midagi ühist Pulsi pisut kirsimaitselise vedelikuga. Belglaste toodang sisaldas 30% kirsimahla :)
vanasaab
Postitusi: 110
Liitunud: T Jaan 04, 2005 3:23
Asukoht:
Auto:

#211

N Okt 15, 2009 20:59

Kas keegi oskab soovitada kust saada alkomeetrit? Mitte seda, kuhu puhud vaid sellist, mille torkad märjukese või piirituse sisse ja näitab kanguse ära. Sarnaneb aku vedeliku kanguse mõõtmise riistapuule mis jääb korgina hulpima ja see kui sügavalt sees istub näitabki kangust (skaala küljes nagu kraadiklaasil).
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#212

N Okt 15, 2009 21:09

Algselt postitas: olaviv
Mulle jällegi Saku toodang ei meeldi - jube viha maitsega õlled, eriti rock. Tartu ja Pärnu õlled selles osas paremad, paljud välismaalased muidugi ka. Tegelikult on see viha-mahe eelistus kinni maitseelundite tundlikkuses.
Gösseri tume on siiani parim tume mida saanud olen. Kõige huvitavam oli Belglaste kirsiõlu, sellel pole midagi ühist Pulsi pisut kirsimaitselise vedelikuga. Belglaste toodang sisaldas 30% kirsimahla :)


Saku paneb vähem humalat kui alekokk, mis tõttu on vihasem maitse kokkil. Meil lihtsalt vähe rohkem gaasilisem mis säilitab õllet paremini.

Vanasaabile seda, et kui sa kusagilt ei saa siis ma võin aidata. Kui see muidugi on alkohoolne jooks( st toiduainetele vastav vedelik).
Saku PEOREKKA hooldaja:)
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#213

N Okt 15, 2009 21:33

Algselt postitas: vanasaab
Kas keegi oskab soovitada kust saada alkomeetrit? Mitte seda, kuhu puhud vaid sellist, mille torkad märjukese või piirituse sisse ja näitab kanguse ära. Sarnaneb aku vedeliku kanguse mõõtmise riistapuule mis jääb korgina hulpima ja see kui sügavalt sees istub näitabki kangust (skaala küljes nagu kraadiklaasil).

Asja laiem nimetus on areomeeter. Spetsiaalselt alkoholide tiheduse (kraadi) mõõtmiseks kasutatakse mõõteriista nimega alkoholomeeter.

OT: Aga näiteks küsimusele "mitu meetrit õlut joodi" vastamiseks tuleb joodud õlle korgid nööri/traadi otsa ajada ja saadud pikkus ära mõõta.

http://et.wikipedia.org/wiki/Areomeeter
vanasaab
Postitusi: 110
Liitunud: T Jaan 04, 2005 3:23
Asukoht:
Auto:

#214

R Okt 23, 2009 13:44

Sai leitud alkoholomeeter Tartu sadamaturult ühest poekesest, (poe nimi oli midagi stiilis"tuhat vajalikku asja"), vene toodang, hind praktiliselt olematu. Kel tartlastest vaja siis sealt saavad osta. Pakuvad seal nii lahjema kraami jaoks kui ka kangemale (kuni 80 kraadi).
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#215

K Juun 30, 2010 1:44

Seoses jalka MM-i, puhkuse ja jaanipäevaga sai jälle proovitud ka eksootilisemaid brände :beer: Väga meeldis tšehhide Budweiser / Budvar, karge ja rammus. Imestama pani, et mõned päevad hiljem sama asja ostes ei leidnud ses enam midagi erilist, võibolla jälle partiide erinevus.... Mitmed teised tšehhi õlled omasid kibedat kõrvalmaitset, mis mulle ei istunud.

Btw, uuendatud välimusega Saku Kuld tundus parem, kui mõned aastad tagasi (ei olnud enam ammu ostnud seda). Võibolla psühholoogiline effekt :conf:
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#216

K Juun 30, 2010 8:34

Algselt postitas: Skybound
Btw, uuendatud välimusega Saku Kuld tundus parem, kui mõned aastad tagasi (ei olnud enam ammu ostnud seda). Võibolla psühholoogiline effekt :conf:
Toodi hiljuti mulle koju üks selline... küll purk, mitte pudel, aga no jõledamat kraami annab ikka otsida..:( Oli ilusti külmkapis külmaks lastud ja puha ja... õudne, mu mälestused sellest asjast ei olnud pooltki nii õudsad. 2 Aleksandrit kulus selle jubeduse alla loputamiseks...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#217

K Juun 30, 2010 9:51

Eks see õlleeelistus on väga individuaalne asi ja maitse muutub ka ajaga.Viimasel paaril aastal on enamus õllesid,mis auto- ja kodukülmikus jahtuda aega saavad,ikka mitte-eestimaised.Prantslastelt St. Omer, Taani Faxe , Carlsberg Gold, rootslastelt Sofiero, Falcon.Nende markide ostu puhul saab määravaks ka hind,kuna 24 x 0,5l karbi saad vähem kui 10 euriga kätte
Mingitel aegadel olin ka suht suur Rocki fänn,nüüd polnud vist üle aasta maitsnud ja tundus kuidagi vale maitsega.Siitmailt saab ostetud enamasti siis Sassi-ehk Aleksandrit,pindimõõdu pärast ja maitse kah hea mahe.
Miskid aastad tagasi sai Norras tööl olles väisatud Rootsi poolel System Bolagetit ja naljaviluks ostetud suurima alko % õlut.Oli see vist miski 14 või 15 % vol.Oli ikka selline õlu viinaga maitselt.Aga nagu vanemad vene mehed ütlevad: Pivo bez vodki, trata deneg---tõlge:Õlu ilma viinata, on raha raiskamine:P
Aga elagu õlu ja kuna ilmad kuumaks läind,siis õlletootjatel tööd peaks jaguma.::beer:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#218

R Mär 11, 2011 13:31

Pole ammu keegi seda teemat torkinud. Saku "Dublin" on täitsa hästi välja kukkunud lahjemapoolne tume õlu, pisut kalja maitsega, magusamapoolne. Selline vähehaaval libistamise õlu.

A. LeCoq-i "Pils" tahab vist veel mõned korrad "harjutamist", enne kui mingit otsust julgeb öelda.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#219

R Mär 11, 2011 14:18

Mu jaoks oli pilsis liiga palju mulli. Ei meeldi.
kas Dublin sarnaneb maitse poolest Tõmmu Hiiuga?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#220

R Mär 11, 2011 14:29

kas Dublin sarnaneb maitse poolest Tõmmu Hiiuga?
No sinna kanti ta kipub küll, aga on natuke tugevama maitsega, kui Tõmmu Hiid.
Esimest korda proovisin, siis lõi esimese asjana suht tugev kalja maitse ette..:) Selline karamellisem.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#221

R Mär 11, 2011 14:43

Kui Dublinit vodkaga lahjendada,saab päris asise koksi:head: .
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#222

R Mär 11, 2011 15:08

Pole ammu keegi seda teemat torkinud. Saku "Dublin" on täitsa hästi välja kukkunud lahjemapoolne tume õlu, pisut kalja maitsega, magusamapoolne. Selline vähehaaval libistamise õlu.

A. LeCoq-i "Pils" tahab vist veel mõned korrad "harjutamist", enne kui mingit otsust julgeb öelda.


Pils-i olen paar pdl proovinud ja on täitsa Tsehhi õllede moodi maitsega, natuke mõrkjam selline. Mulle sobib igatahes.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#223

R Mär 11, 2011 18:17

kas Dublin sarnaneb maitse poolest Tõmmu Hiiuga?
No sinna kanti ta kipub küll, aga on natuke tugevama maitsega, kui Tõmmu Hiid.
Esimest korda proovisin, siis lõi esimese asjana suht tugev kalja maitse ette..:) Selline karamellisem.


Võtsin ligi. Meenutab Guinnessi õlut ilma vahuta. Täitsa hea krt.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#224

L Apr 09, 2011 23:19

A. Le Coq I proovitud. 2,9%. Olen sellist lahjat jooki juba oi kui kaua oodanud. Tuligi lõpuks. Aga kogu oma lugupidamises tootja suhtes, on siiski see toode halb. Täielik pettumus. Nagu kraaniveega lahjendatud kraanivee maitseline õlu. Ka lahjat õlut saab teha õlle maitsega. Konkurentidel peaks olema võimalik väga lihtsalt paremat kraami teha.
saabakas
Postitusi: 124
Liitunud: N Nov 25, 2010 20:25
Asukoht:
Auto:

#225

P Apr 10, 2011 0:34

Võibolla on sellest juba eespool juttu (ei ole viitsimist tervet teemat läbi lugeda), aga kogenumad mehed räägivad, et alkoholivabast õllest kumminaiseni on vaid väike samm. Noh siis loogiliselt võttes, pole sellest A. Le Coq Ist see lateksist lady ka just mägede taga. Kuigi peab tunnistama, et maitsmiseni ma ei jõudnudki. Panin ta kenasti riiulile tagasi kui voldid ära olin lugenud. Ei saagi aru, mis sellise morsi mõte täpselt on. Kardan, et just noored hakkavad seda rohkem tarvitama, kuna arvavad et se ju nii lahja. Aga teadupärast just sellistest lahjadest jookidest noorte alkolembus algabki. Nii, et laidan maha. A see Pils on küll väärt kraam nii sauna, kui niisama januks kui ka prae kõrvale. Nii, et kiidan heaks. :beer:
SAAB iga saab saabast säästa- vahest vaja SAAB i päästa :)
Vasta