Kiiruse ületamine möödasõidul.

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#101

K Veebr 29, 2012 21:37

Ma ei saa aru, mis see peaks kellegi perset torkima, kui temast kiiremini sõidetakse ja teda ennast mitte mingil määral ei segata?
Venivillemid ei saa sellest kunagi aru ja on olnud ka olukordi, kus on otsustanud ise politseinikku mängima hakata. Arutu ning vastutustundetu kihutamine-sõelumine on loomulikult kurjast...
Minuga kord seesugune lugu juhtus: Kolonn, mis koosnes oma viiest rekkast+ ja ma ei tea mitmest sõiduautost. Loomulikult sõideti üksteisel tihedalt sabas, et jumala eest keegi vahele ei mahuks. Kiirus kuskil 80 tuuri. Ikka jupp aega seal sabas sai sörkida ja kui lõpuks aru sain, et keegi ei suvatsegi mööda sõita, kuigi selleks võimalusi üsna mitmeid oli. Ei muud, kui kolmas käik ja põhjagaas. Siis aga tekkis vajadus tagasi reastuda. Mäletan selgesti rekkajuhi irvet, kui mu olukorda nägi. See siga ei andnud millimeetrit ka järgi, et mahuksin tema ja eessõitja vahele...Sel hetkel oleksin soovinud kuulipildujat omada.....Tuli kiirust lisada...2 rubla vist keris küll ette, kui lõpuks oma ritta tagasi sain...
Väga palju on olukordi, kus ise ei saa, ei taha, ei suuda ja jumala pärast teistel ka ei lase...
saabakas
Postitusi: 124
Liitunud: N Nov 25, 2010 20:25
Asukoht:
Auto:

#102

K Veebr 29, 2012 22:37

No siin on ikka andmist:) . Ise arvan et paljudel juhtidel tekib liikluses mingi seletamatu tagaajaja instinkt. Arvan, et kui teha katse, kus lasta juhil sõita tühjal teel, kus on lubatud max ütleme 110 km/h, siis ta ka enam vähem selle kiirusega sõidaks. Aga kui panna silmapiirile ette liikuma veel üks auto mis sõidaks nt 115 km/h, siis oleks enamus juhte sellel varem või hiljem järel ja üritaks suure tõenäosusega möödasõitu. Sõidan iga jumala päev Tartus sama marsuuti ja enamasti õhtuti kus hästi hõre liiklus. Raadilt kesklinna poole läheb 1 sõidurada 2ks. Ja pea iga teine kord, kui seda lõiku läbin ja isegi kui sõidan 50 alas 70 ga on seal mööda pressijaid. Litsuvad mööda ära ja siis sõidame sõbralikult edasi, ainult selle vahega et mina sõidan siis tagapool:D Noorena avastasin ise ka tihti ennast eessõitja taguotsas kinni olemas maanteel sõites ja igal võimalusel tuld andes. Aga eriti peale seda kui Soomes sai käidud ja Kotka Helsinki marsuudill olid ainukesed kolonnist mööda litsujad Eesti numbritega autod, olen aru saanud, et sa võid rongis ka esimesse vagunisse trügida, aga ega sa palju varem kohale ei jõua. Nael kummi!!
SAAB iga saab saabast säästa- vahest vaja SAAB i päästa :)
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#103

K Veebr 29, 2012 23:09

No siin on ikka andmist:) . Ise arvan et paljudel juhtidel tekib liikluses mingi seletamatu tagaajaja instinkt.

Kusjuures, mina olen päris mitmel korral sõites mõtisklenud, et viimaks on osadel autojuhtidel mingit laadi kompleks? See meeletu-meeletu kiirustamine, justkui maja põleks. On siin äkki mõni psühholoogia haridusega inimene, võiks kommenteerida.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#104

K Veebr 29, 2012 23:10

Kunagi üks mees kiitles: "minust pole kunagi keegi mööda sõitnud". Oli päris enda üle päris uhke. :)

que. ka linnas saab 50ga sõita. Edukalt. Kusjures 50ga püsib ka väga mõnusalt ja pikalt rohelises laines. Ükskord panin õhtul 9 paiku jaani kiriku juures püsika 50 peale ja kulgesin mööda pärnu maanteed. Alles nõmme keskuse juures jäin punase tule taha.

Jalgujäämisest Mind ei huvita, kui max lubatuga sõites kellelegi jalgu jään (va operatiivsõiduk). See pole minu probleem, klui tema rikkuda tahab.
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#105

N Mär 01, 2012 7:54


Täpselt samamoodi on LE-s reglementeeritud pikivahe. Kui sa ei julge-taha-saa mööda sõita siis hoia eesolijaga LE-s sätestatud pikivahe. Ja kui sa seda ei tee siis ära ulu, kui mina ennast sinna jõuga vahele pressin :wall:

Aga pikivahet hoian ma eesoleva autoga ikka enda pärast, mitte et sinna vahesse veel keegi tuleks - siis peaks ju hoidma alati 2x suuremat vahet?
Iisak, kui sa nii närvis pidevalt oled, äkki ütled, mis kellaaegadel sa Järvevanal sõidad, ma telliksin patrulli ette, kes su rahulikku kohta toimetab? Võid konsulteerida ka oma ihukaitsja Cyberiga.;)
Sellist demagoogiat, nagu Cyber teeb, pole ka vaja ajada, omade foorumlaste seas (vastus peitus Iisaku postituses...).

Ja kui sind Iisak nüüd peaks huvitama, mida ma sellega mõtlesin, siis seda ma mõtlesingi.

Kui II reas on su oma ema, tädi, või onu, keegi, kes aegsasti tahab reastuda vasakule, siis ta võib teha seda. Mina pooldan +10 sõitmist täiesti tühjal maanteel. Ok, sai ära öeldud nüüd. Tervitades!
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#106

N Mär 01, 2012 8:30

Tegelikult minu kogemus ja praktika näitab seda, et aeglselt ja korralikult sõites
on sõita palju ohtlikum!!!
Usun, et MITTE KEEGI siin teemas ei sõida linnas täpipealt 50km tunnis! Kuna sa jääd
lihtsalt nii inimestele jalgu...

Iisak :thumb:


ma siis vist olen ainukene tola eesti liikluses.Kuna oma töö tõttu läbin väga pikki vahemaid siis siin väikeses eestis kiirustama hakata on suht mõtetu!

Leian, et selle nimi pole kiirustamine vaid liiklusvoos sõitmine (mitte jalgu jäämine), kiirustamine on see kui sa sõelud ridade vahel, see on mõttetu ja selliselt tegelikkuses midagi ajas ei võida.
Kruiisida saab rahulikult võibolla ainult õhtul hilja, kui liiklust on vähe, muul ajal näed ainult möödujate ettekeeramisi ja tigedaid nägusid.
Everyday Regular SAAB guy!
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#107

N Mär 01, 2012 9:12

Minu arust on see ajalooline kompleks suuresti, et igasugu reeglid ja seadused harja punaseks ajavad. Teoorjuse aegadest vist. Paha härra käsib sõita 50 km/h aga mina ei sõida, panen +10 või +15. Muidugi siis kui härra ei näe, muidu võib mõisaõuel piitsahoope saada. Eks seadused ongi selleks, et kiusata ju.
Teine mõjutaja on veel juhtoina efekt, üks tola läheb ees ja teised kohe järgi. Ja ei maksa siis kirikuõpetaja sõitu teha kui patrulli näed, olen ise sellisest kolonnist mööda sõitnud, kus värviline läheb ees 40 km/h ja teised vaguralt järgi. Lambakari!
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#108

N Mär 01, 2012 11:47

Sellest ei saa ka mina aru, miks politseid nähes on vaja 40km/h venima hakata. Spido järgi 60km/h tähendab õiges mõõdus rehve kasutades suurema osa autode puhul tegelikku kiirust 53-55. Sellega ei viitsi ükski ment nokkima hakata.
Aga mulle isiklikult hakkab tunduma, et mingi kompleks on hoopis täpselt märkide järgi või sellest pisut aeglasemalt sõitjatel, kuna kõige raevukamalt võtavad siin sõna just nemad. Niikaua kui kaasliiklejad mind sihilikult ei kiusa ega takista, on mul täiesti ükskõik kas nad sõidavad minust mööda või jäävad maha.
Hmm... aga seadused....
on ette tulnud, et olen töötanud rohkem kui 48h nädalas. ID kaardi hankisin ikka päris mitu aastat peale seda kui selle omamine kohustuslikuks muutus. Kui lähen õhtul autost välja, et värav lahti teha(seal on pisike ühe auto laiune tupiktee, mis seaduse järgi siiski asulaväliseks teeks kvalifitseerub), siis helkurvesti selga ei pane. Kindlasti on neid kohutavaid tegusid veel, mis hetkel ei meenu. Andke nüüd minna:gun:
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#109

N Mär 01, 2012 13:42


Aga mulle isiklikult hakkab tunduma, et mingi kompleks on hoopis täpselt märkide järgi või sellest pisut aeglasemalt sõitjatel, kuna kõige raevukamalt võtavad siin sõna just nemad.


:):)
jah, nagu on neil kompleks, kes purjus peaga ei sõida, turvavööd kasutavad, naisi ja lapsi ei peksa. kes ei varasta. midaiganes.

Ausalt. mina üritan oma lastele liigeldes head eeskuju anda, et järgmine põlvkond ei arvaks (LE rikkkumise näitel), et näiteks kiiruseületamine on normaalne.

Kunagi oli normaalne ka lahtise turvavööga sõit. Vöö segab ja häirib ju. ISegi olen korduvalt tagaistmel istudes lahtise vööga sõitnud - tagaistmel ei pea ju! Nüüd ei liigu mu auto enne paigast, kui kõigil rihmad peal.

Ja mäletan aega, kui joobes rooliistumise oli täitsa OK.
Kõik need asjad on tänaseks päevaks muutunud. Uus, parem põlvkond tuleb peale.
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#110

N Mär 01, 2012 14:41

Kasutaja napoleon teeb kas nalja või üritab provotseerida. Raevukamad on siin need kes kiivrita seina rammivad ja automaadist lakkamatult tuld sülgavad.
Arvan kui oled load vastu võtnud siis sellega ka nõusoleku andnud kehtivast liikluskorrast kinni pidada. See on ka mida kaasliiklejad sinult ootavad ja millega arvestavad.
Ausam on siis ARK-is koorikud letile visata, öeldes, "ei sobi, ei ole nõus neil tingimustel liikluses osalema", saaks inimesest vähemalt lugu pidada.
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#111

N Mär 01, 2012 14:43

Suur, loe oma jutt nüüd palun veelkord läbi kah :freak::freak:
Räägitakse linnas 60km/h sina räägid naiste ja laste peksmisest, varastamisest,
turvavööst :mad:
minu eesmärk on pere turvaliselt ühest kohast teise toimetada.. thats it!
kui ma teen seda 60km/h siis nii ka on!

haige jutt :mad: :bs:
Everyday Regular SAAB guy!
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#112

N Mär 01, 2012 14:45

Ma usun, et kõige raevukamad siin on ka need kõige alalhoidlikumad. Tahaks siiski rohkem kui 60 aastat täis saada ja rohkemgi eksole. Alles käis ajakirjandusest läbi eelmise aasta laibarivi pikkus liikluses, võrreldes Rootsiga näiteks on olukord masendav, täpseid numbreid ei mäleta. Hea näide elust - juba mitmed aastad tagasi nägin maanteel ca. 100m eespool surmalaksu - kõrvalteelt tuldi peateele ette. Väga kole ja mõjus, ükski Youtube video ei suuda nii mõjuda nagu see case. Õnneks sai surma süüdlane (Subaru, lootustandev jalgpallur roolis). Põhjus - kiirustamine.
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#113

N Mär 01, 2012 15:01

geneetik, Kindlasti ei saa kellegi surma üle rõõmustada "õnneks"!

cabric, napoleon rääkisin siin turvaliselt koduõuele parkimisest ja sina automaadiga laskmisest :freak:

:gun:

mis sind cabric häirib/segab kuidas napoleon oma autot rahulikul koduteel pargib?
mind ausalt öeldes küll ei huvita, kas või tagurdagu väravast sisse :D
Everyday Regular SAAB guy!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14300
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#114

N Mär 01, 2012 15:19

Mul on tunne, et nii mõnigi siin ei suuda cabricu postidest irooniat välja lugeda..:) Kahju kohe, et ja tag'id italic-u tähendavad ja mitte irony-t.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#115

N Mär 01, 2012 15:30

Sõitke kuidad tahate, oma asi.

Peaasi, et need, kes eeskirjast üritavad kinni pidada, teid närvi ei aja (iisaku väide kuidas ta vihkab neid, kes järvenana II reas märkide järgi sõites uinuvad) ja te neid kompleksides vaevlejateks ei pea. Või, noh, pidage kui tahate - mis mul sellest.

Ausalt, tunnistage, et LE järgimine on pigem normaalne tegevus, kui ebanormaalne. Ja eeskirjade rikkumine on siiski pigem ebanormaalne, kui normaalne.

Ma ei takista kiiruseületajaid ega mängi miilitsat. Samas ma neid ei soosi ka ning nende pärast järvevanal I ritta ei võta, kui vasakpööre ees ootamas. Samas ei sõida ma enamasti ka oluliselt alla piirkiiruse.

Linnas kiiruse ületamine eriti kuhugi ei vii. Näide: sõidan kadaka pst-l 40-ga nagu peab. Mis siis, et tundub, et tõmban sellega ühtlase liiklusvoo aeglasemaks (ja muudan mõned närviliseks). Miks - sest kiiremini sõites jõuan ma nagunii enamasti mõnele bussile järgi, ning pean ikka pidurdama. Seega puudub point suruda.

Linna suurematel tänavatel püsib 50-ga väga mõnusalt rohelises laines. Kiiremini sõites tuleb nagunii varem või hiljem mõne foori taga passida.
---
Que, kui õigesti mäletan, siis oled sa pedagoog. Pedagoog, üldiselt, võiks olla igas asjas teistele eeskujuks (mitte raiuda foorumis, et mina rikun reegleid).

Näide: Minu lapse lasteaiakasvataja/õpetaja oli lapsele lasteaias öelnud, et politseid peab kartma. Oi kui raske oli last veenda, et politseid ei pea kartma. Politsei ei ole halb ega kuri. Ainult pätid kardavad politseid. Aga-aga, õpetaja ütles et peab kartma. Miks peab kartma?
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#116

N Mär 01, 2012 15:32

Ma ei tea kuidas napoleon pargib, aga järgnenud raevukast reaktsioonist järeldan, et pargib eeskujulikult.
Viitasin siin kasutaja suure poolt välja toodud fraasile. Otsige, vaadake ise, viige ots otsaga kokku.
Kas teil salved tühjaks ei saa juba?
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#117

N Mär 01, 2012 16:21

Jummeljummel....
To Suur:
Kuna sa seda Järvevana teemat siin nii kangesti rõhutad siis ma küsin:
Kuskohas on sul Järvevanas vasakpööret sooritada????
Ainuke koht kus seda teha saab on Ülemiste poolt tulles solgijaama juures ja seal on niikuinii 50 lubatud ja tee kõver nagu ussim..n. Seega keegi niikuinii seal ei "kihuta".
Ja milleks on sul üldse vaja II reas sõita? Sellele küsimusele tahaks ma küll vastust saada!

Miks ma sõidan maanteel alati +10?
Sellepärast,et navi järgi on mu tegelik kiirus 95 km/h. Selline kiirus ei huvita politseid ega kiiruskaameraid. Samuti ei ole see "ajudeta kihutamine"

Miks ma teen möödasõite "labidas põrandas"?
Sellepärast,et mulle ei meeldi vastassuunavööndis eriti aega veeta. Samuti tahan ma võimaluse korral mööda saada nii paljudest kui võimalik.
Need kes siin õigustavad kolonnis kulgemist ja kiruvad "kihutajaid" ja "vahelepressijaid" tunduvad olema "pühapäevasõitjad", kellel väga tihti näiteks Tallinn-Tartu trassile asja ei ole. Miks ma pean venima kolonnis, kus kiirus kõigub 65-90km/h ja iga kaamera ees kukub kiirus 60 peale? Reeglina keegi isegi ei ürita kilomeetrite kaupa möödasõite teha. Mis aja ja kütusekulu kokkuhoiust me siin räägime? Lisaks need poripilved, mida eessõitvad rekkad üles keerutada suudavad-eriti praegusel aastaajal...
Jah, ma tunnistan,et ma ei ole "musterliikleja". Aga ma ei riku ka tahtlikult ja julmalt LE-d.
Ei sõida punasega ristmikku kinni, ei ületa pidevjoont, ei sõida Tallinnast Tartusse 130km/h kruiisi peal. Kiiruse ületamise eest sain viimati möödunud aasta aprillis trahvi (möödasõit Kosel järjekordsest kolonnist,mille sabas olin juba Paia ristist kulgenud- +65km/h 90 alas üle ja päris valus trahv) ja neid on ka varem olnud.
Aga ma ei kulge krampis sõrmedega 50(70) spido peal II reas märkamata mis ümberringi toimub, sest "mul on ju õigus siin niimoodi sõita"
Ma ei sõida maantee peal kilomeetrite kaupa sivis nina eesolija summutis.
Seda följetoni võiks siin jätkata aga tundub suht mõttetu olema kuna osa ajab siin ikka oma joru ja "õigust" taga :bs:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#118

N Mär 01, 2012 16:26

Kasutaja napoleon teeb kas nalja või üritab provotseerida. Raevukamad on siin ..... mida kaasliiklejad sinult ootavad ja millega arvestavad.
Ausam on siis ARK-is koorikud letile visata, öeldes, "ei sobi, ei ole nõus neil tingimustel liikluses osalema", saaks inimesest vähemalt lugu pidada.


Mis põhjustab möödasõite?

Lambakari kes on otsustanud piirkiirusest 10km/h aeglasemalt sõitma, tänu selle koguneb nende taha autode rivi.
Need kes sõidavad piirkiiruse juures või natsa üle peavad nende pärast kiirust ületama maanteel et neist mööda saada.

Nad siis sama moodi ei sobi liikluses sest nad ei pea kinni liiklus reeglidest ehk põhjendamatu munemine ja liikluse takistamine.

Kahjuks meie banaanivabariikis keegi neid ei karista selle eest ja nad saavad teha mida nad tahavad.

Ning mu arust +10km/h pole suurem asi kiiruse ületamine sest auto spidokas nagu nii valetab kindlasti 5km/h või isegi rohkem, sõltub rehvist ja reaalselt +10km/h on lubatud piires.
www.tmuuga.eu
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#119

N Mär 01, 2012 16:28

Jummeljummel....
To Suur:
Kuna sa seda Järvevana teemat siin nii kangesti rõhutad siis ma küsin:
Kuskohas on sul Järvevanas vasakpööret sooritada????
Ainuke koht kus seda teha saab on Ülemiste poolt tulles solgijaama juures ja seal on niikuinii 50 lubatud ja tee kõver nagu ussim..n. Seega keegi niikuinii seal ei "kihuta".

Võid ka asja teiselt poolt vaadata :). Näiteks tartu mnt. ristist linna poole.


Aga ma ei kulge krampis sõrmedega 50(70) spido peal II reas märkamata mis ümberringi toimub...

Noh, nii sõidavad ilmselt algajad juhid.

E: Noh, ma juhindun kah "kepsu" kiirusest. Õnneks on auto spidukas üsna täpne ja näitab praktiliset sama, mis keps.
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#120

N Mär 01, 2012 16:40

Lihtsalt õli tulle valamiseks(võibolla ka veidi mõtisklemiseks) - tolerants peaks olema kahesuunaline.
St kui +5 ei ole liiga kiire sõit, siis ka -5 ei ole põhjendamatult aeglane sõit ja karistust ei saaks nõuda ei ühele ega teisele.. Oma 95km/h kiiruse juures 85km/h sõitjale politsei kaela manamine on ....? :beer:
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#121

N Mär 01, 2012 16:43



Seda följetoni võiks siin jätkata aga tundub suht mõttetu olema kuna osa ajab siin ikka oma joru ja "õigust" taga :bs:


Paraku selles asi ongi, et igaüks ajab oma joru ja "õigust" kui ometigi eksisteerib ainult üks õigus ja see on Riigi teatajas kirjas ja kehtestatud. Ülejäänud on omavoli ja isetegevus. See, et kõike ei karistata (+10 km/h üle) jääb puhtalt ressursi ja otstarbekuse taha kinni.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#122

N Mär 01, 2012 18:37

Näide: sõidan kadaka pst-l 40-ga nagu peab. Mis siis, et tundub, et tõmban sellega ühtlase liiklusvoo aeglasemaks (ja muudan mõned närviliseks).
Seega tekitad teadlikult närvilisust ja teades, mis sellega kaasneda võib. Palju õnne Su ohutule sõidule, oled ikka paras 'Kolmas kivi Päikesest' peaosatäitja eesnimi!
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#123

N Mär 01, 2012 20:12

Sellest vaidlusest küll tõde ei selgu :D
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#124

N Mär 01, 2012 20:30

Teen ettepaneku see teema lukku panna, sest nagu ARZT ütles: tõde ei selgu. Kruiisige 80, 90, 100, 110ga, ei ole olemas ühte ja ainsat tõde... nagu ma ennist ka mainisin: Käsi Piiblile

Niipalju, kui on olemas autosid, on erinevaid juhte, ei ole mõtet vaielda, näpuga näidata, see EI VII mitte kuhugi. Nulliring.

Lõpetuseks: sõidan korralikult. Punkt. Unustatagu vaidlused.

EDIT: Kui kellelegi ette jään, siis palun, sõitke mööda, viisakalt. Reg. märk on 607 TFA

EDIT2: Pretensioonid palun U2U kaudu.
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 393
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#125

N Mär 01, 2012 20:32

Ärge pange lukku!! Lahe lugemine....:beer:
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
Vasta