Kiiruse ületamine möödasõidul.

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#1

L Veebr 25, 2012 17:00

aga huvitav kus sa seadust rikkumata Soomes üle 120 km/h tohid sõita?

Jälle üks kuradima rullnokk, kes meie rahvusele häbi teeb!

Edit by Iisak: Teema kaheks jagatud.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#2

L Veebr 25, 2012 17:11

Cutomize nupukest vajuta ning otsi sealt üles 'Speed limit' Võta see maha ja korras.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#3

L Veebr 25, 2012 17:20

aga huvitav kus sa seadust rikkumata Soomes üle 120 km/h tohid sõita?

Jälle üks kuradima rullnokk, kes meie rahvusele häbi teeb!


Selline sõimamine siin foorumis ei ole rullnoklik käitumine?
Inimene küsis viisakalt küsimuse, mitte ei soovinud arutleda kiiruse piirangute teemal ja veel vähem selle eest sõimatud saada.
Võibolla soovib küsija vahel sooritada mõne turvalise (kiirema) möödasõidu?
Kui keegi soovib veel sel teemal arutleda siis teeb selleks uue teema.

OT LÕPP.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#4

L Veebr 25, 2012 17:28

Võibolla soovib küsija vahel sooritada mõne turvalise (kiirema) möödasõidu?



Selline suhtumine on veel hullem!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#5

L Veebr 25, 2012 17:29

Kui masina ostsin ja üks Ford oma masinaga poosetama hakkas siis vajutasin ka gaasi põhja aga mingi 140 peal hakkas piiksuma. Ehmatasin ära ja tõmbasin hoo maha. Fordimees muidugi nautis seda hetke täiega ja tuhises mööda. Sain samuti tänu foorumi abile targemaks ja sättisin hoiatuskiiruse vähe suuremaks. Hetkel siis 180 peal :D
preda
Postitusi: 194
Liitunud: R Nov 18, 2011 22:44
Asukoht:
Auto:

#6

L Veebr 25, 2012 17:48

Tänud neile kes targa sõna oskasid öelda...ja muideks ei ole rullnokk:poke: Lihdsalt Soomes kiirteedel vähe teine suhtumine,kui Eestis....vasakul rajal kui on kiire,vajuta palju jaksad omal vastutusel.Eks panen piirangu nii 160+km peale.
Ja muideks kohalikud taxistid sõidavad uute Mb-dega tuima näoga nii 140-ga kiirteel:) ...ja eks teised ka,aga viisakalt
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#7

L Veebr 25, 2012 18:46

Võibolla soovib küsija vahel sooritada mõne turvalise (kiirema) möödasõidu?



Selline suhtumine on veel hullem!

Kütame OT-d edasi siis.
Ivomets palun selgita natuke oma väidet.
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
que
Postitusi: 1407
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#8

L Veebr 25, 2012 22:05

Võibolla soovib küsija vahel sooritada mõne turvalise (kiirema) möödasõidu?



Selline suhtumine on veel hullem!

Kütame OT-d edasi siis.
Ivomets palun selgita natuke oma väidet.

Tahaks ka teada :freak:
Uskumatu onju, et on selliseid inimesi,
kelle ego nt. ei kannata, et nendest mööda sõidetakse
ja kiirendavad e. siis tänagi oleks minu hoiatustuli
põlema läinud :poke:
Mis see teeb nüüd minust halvema inimese v? :drink:
Everyday Regular SAAB guy!
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#9

L Veebr 25, 2012 23:00

Vastuseks siis eelpool sõna võtnud härrastele:

viimasest Que postitusest ei saanud küll üldse aru:?

Kurbusega pean nentima, et arvasin härra TGB-st(ja ka härra Iisakust) siiani väga hästi. Kuni nende postitusteni siin teemas ja täna.
Selgitan natuke oma postituse tagamaid:
1. enamus minu elust möödub praegu Soomes ja seetõttu saan ma konkreetselt omal nahal tunda, kui mõni rahvuskaaslane negatiivselt esineb.
2. välismaal viibides oleks ikkagi viisakas seadusi järgida, sest Eestis viibides oleme Jukud ja Malled, välismaal oleme kõik ühed eestlased nende jaoks...
Ise olen ka Soomes kiirust ületanud ja nautinud oma Saabi minekut-seda siis kui mul oli veel kiire Saab ja suvel ning heades ilmastikuoludes, mis ei vabanda muidugi minu seaduserikkumist.
3. kõikidele, kes mind ei tunne, siis sõidan praegu pea iga päev Soomes ja sõidukiga, mille liikumiskiirus on piiratud 100 km/h peale. Sõidan iga ilmaga ja igasuguste teeoludega.
Nii umbes 350 km päevas, nii et midagi ma ikka sellest teemast tean ja võin oma noka lahti teha küll-vanust ka juba sobivalt:)
Ja ma ületan tihti sellega lubatud suurimat kiirust(siis kuni 100 km/h-ni). Mitte selle pärast, et see mulle meeldiks(uskuge, absoluutselt ei meeldi), aga lihtsalt keegi on teinud sellise ajagraafiku mulle, et iga minut on arvel. Loomulikult tuleb sõita ikkagi nii, et suudad teel püsida-ja ma olen suutnud.
Mida aga ei saa öelda nende ''TURVALIST MÖÖDASÕITU'' tegevate kaasmaalaste kohta siin Eestis ja ka mujal, kellest me peame pea iga päev õhtustest uudistest kuulma-paljud nendest ja mis kurvem-nende süütutest ohvrites ei kuula ega näe enam kunagi uudiseid.
Härrased, tehke endale ikka liikluseeskiri selgeks-ka möödasõidul ei tohi te lubatud suurimat sõidukiirust ületada!!!!!
Ivometsalt tuli ainuke loogiline ja mõtleva inimese kommentaar: kihutamine on võistluste jaoks. Ja seda Ivomets ka oskab nagu viimastest uudistest nähtus:)
4. mul sellist kompleksi ei ole, et kui keegi mööda sõidab siis see mind häiriks ja neid taksojuhte ja muid soomlasi on ka kraavid ja piirded täis kohe kui ilma ja teeolud raskemaks muutuvad.

Minu OT lõpeb siis kui mina selle lõpetan ning jumala pärast: ma ei pea siin foorumis olema-ma saan ka ilma hakkama.

Tänan tähelepanu eest.

p.s. kui minu sõnavõtt on ''rullnoklik'', aga mul õnnestub tänu sellele päästä mõni elu või parandada eestlaste mainet-siis see mind ei morjenda:wise:
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#10

L Veebr 25, 2012 23:09

Saad sa nüüd aru, kui rumalalt see jutt kõlas?

Kui satud sõitma meeldiva rekkamehe taha, kes liigub 87kmh ja vilgutab paremat suunda, et ole lahke ja möödu turvaliselt. Peale seda hakkad 90kmh tunnis möödasõitu tegema?

Kui vastus on jah, siis mina küll aru ei saa, kuidas see on turvaline ja kui pikk sirge peab olema, et sedasi mööda saada.

Elasin ka ise kunagi soomes pisut üle kolme aasta ja seal on tõesti tavaks kiirteedel sõita pisut üle lubatud kiiruse, suviti oli lausa 120kmh lubatud.

Või on viimase 10ne aastage see muutunud ja suvine piirkiirus on ka 100 ja kõik Pekkad sõidavadki korralikult lubatud kiirusega?
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#11

L Veebr 25, 2012 23:20

'Hahaaa' ütles Nelson Muntz, kui sa üritasid rekkast mööduda 90km/h.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#12

L Veebr 25, 2012 23:25

me kõik teeme vahest ebrdeid möödasõite, mis ei ole päris normaalsed ja ületame lubatud kiirust; aga seda pidada normaalseks , ei tohi.
ei tohi tekitada muljet , kasvõi siin foorumis, et kiiremini lubatust, mille iganes tegemine, oleks õige, või tavapärane, või aksepteeritav.
meil siin üle 4000 kasutaja ja kui me näitame halba eeskuju oma suhtumisega,,,, siis me vääname selle liikluskultuuri veel hullemaks kui ta meil on.

liiklus ei koht, kus end välja elada.
ja tuleb arvetada ka teistega. ja just see on see, millest nagu enam puudust tunnen ja mida näen, mida ei ole.
Kui olengi kiirem, siis kõrvale ei võeta ja mööda ei lasta; kui keeratakse, ei vaevuta suunakat näitama; kui pargitakse, siis nii, et teised mööda ei mahu; kõik on ju takistaja poolt ÕIGE aga inimlikkus ja teineteisega arvestamine puudub. Õigust saab ainult kohtus; selline suhtumine.

ja veel; See Segeri avarii Pärnumaal, kus hukkus 3 noort meest, sai lõpliku lahendi just sellest lähtudes, et poisid , kes ette sõitsid arvestasid , et Segeri masin liigub lubatud kiirusega; mitte et topelt kirusega ja et purjus sell kah roolis.( neid 2 viimast asja kohtus olid tõestatud mitte piisavalt oma juriidilistes nüansides).
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#13

L Veebr 25, 2012 23:44


Ja ma ületan tihti sellega lubatud suurimat kiirust(siis kuni 100 km/h-ni).


Alatest sellest lausest kadus härra jutust mõte...

Täiesti hoomamatuks on muutunud see möla, et see sõitis kiiresti, teine aeglaselt. Õnnetusi juhtub nii suurte kiiruste tõttu kui ka venijate pärast. Liikluse põhireegliks on teistega arvestamine. Kui enamus meist seda teha suudaks, pole see liiklus nii ohtlik midagi.

Kui teadvustame endale, et vastutulevas plekkkastis on teine inimene, siis normaalsel inimesel teeb moraal juba omad korrektuurid.

TGB kaitseks ütlen ma seda, et pean isegi kiiret möödasõitu ohutumaks. Eriti veel peale seda, kui korduvalt minust ca 2km/h kiiremini sõitvad möödujad proovinud ka mind kabelisse saata. Mida vähem aega veedame vastassuunas, seda vähem on meil aega lollusi teha ning eksida.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#14

L Veebr 25, 2012 23:45

Ivomets - siin tuleb mängu teema nimega liikluskultuur. Paljudes maades ( isegi Lätis) lastakse mööda kiiremaid hoides paremale tee äärele, paljudes riikides sõidetakse vaikimisi lubatust suurema kiirusega ( loomulikult vastavalt teeoludele) ja seda peetakse normaalseks. Ka Soomes oli vanasti tava, et kiirteedel ei sõidetus lubatud 120kmh tunnis ja peaaegu kõik ületasid lubatud kiirust ca 20 võrra. Liiklus oli sujuv ja meeldiv! Meil on siin kodumaal näiteid piisavalt, kui oma auto spidomeetri järgi võetakse lubatud kiirus ja sõidetakse teises reas ausa näoga.

Mina pooldan mõistusega sõitu - kui tee on libe ja lumine, siis ei pea keegi sõitma sajaga, kuna tal on minuti pealt tehtud graafik. Kui tee on kuiv ja kena, võib sõita ka lubatust veidi kiiremini. Minu isiklik arvamus on, et selline liikumine ongi "normaalne". Normaalne pole paberilt vaadata, kui kiiresti tohib sõita ja siis seda pimesi jälgida!

Kui teis keegi on saksas käinud, siis sealsed külade vahelised teed omavad piirangut 100kmh, mis minu jaoks enam normaalne ei tundu, kuid oli täiesti legaalne.

Loodetavasti jõuame kunagi ka nii kaugele, et segerid on välja surnud ja suur osa liiklejatest kasutab pead abivahendina igapäeva liikluses.

OT lõpp minu poolt. Teema algataja sai vist juba vastuse kätte:)
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#15

L Veebr 25, 2012 23:50

Omaltpoolt ütleks veel seda, et kui sõidan maanteel siis üritan hoida stabiilselt ühltlast ettenähtud kiirust ja selle järgi sõita. Pideva kiiruseületamisega ma ei tegle. Külla aga meeldib mulle kiirendada seda vahemikus 30 - 100 (seal kus 100 km tunnis lubatud on). Lisaks on see asi, et kui teen möödasõitu siis vajutan lapatsi põhja ja jälgin, et saan kiirelt mööda masinast kellest mööda sõidan. Sellel hetkel ma spidokat ei vaata ja jälgin teed. Kuna kiirendus on piisavalt hea on juhtunud, et möödasõidu lõppedes ja oma ritta tagasi reastudes on spidokal päris suur number ees olnud. Olen rahulikult maha pidurdanud ja jätkanud sõitu kiirusel, millel seda teha võib.

Ennast ma ei õigusta ja kellegile sellist sõidustiili ei soovita aga nii on olnud vahest :cool:
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#16

L Veebr 25, 2012 23:51

Siinkohal oleks vist paslik öelda, et "Käsi Piiblile sellel, kes üle 90 km/h tunnis möödasõitu ei soorita"

Näen kätemerd??
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#17

L Veebr 25, 2012 23:57

Soooriii, kuid liikluskultuur minu jaoks on see, kui eemalt paistab ohtlik manööver ja mul on lihased valmis keskmist pedaali suruma, ilma mõtlemata, et 'minul on ju õigus'. Fakk off, kuid olen Vabakal ühe suvalisega võtnud 'kihutaja' karpi, kuid langetatud akna alla jõudes polnud tõesti muud öelda, kuid et 'ära enam nii tee'.. Teine karpi võtja oli slaavlane ning tema kõnepruuk lähtus vedurimehe omast. Tõesti, mehed, olge mehed oma kottidega!
preda
Postitusi: 194
Liitunud: R Nov 18, 2011 22:44
Asukoht:
Auto:

#18

P Veebr 26, 2012 8:23

Ja jutt polnud üldse möödasõidust,vaid kohati kiitreedel 3-4 rida ja kui kedagi pole pikal sirgel,miks ka mitte,aga siiski arvestades teistega ja nt möödasõitudel lähtudes oma oskustest ja masina tunnetusest.
Soomes lihtsalt tunned ennast inimesena...Eestis jälgid spidokat ja vaatad kaugustesse,et ega mente ei ole,kui peaksid 5+km/h kiirust ületama isegi möödasõidul
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#19

P Veebr 26, 2012 9:32

Soomes tavalisel ületavad KÕIK välismaalased kiirust, soomlased ja üle +20km/h ei julge. Ja vasakus reas antakse alati teed.
Eestis aga väga palju on vanureid roolis kes ise vot-vot lagunevad rooli tagaära(Soomes üle 70 aastased ei või juhtida) ja ei liigu absoluutselt ja takistavad liiklust. Teised sõidavad maanteel 80-85 ja kui hakkad nendest mööduma, siis tuleb nendel meelde, et võib kiiremini sõita, ja vot siis gaas põhja ja ei vaata keegi juba spidomeetrit kas 120 või 220 on manöövri lõpus, põhiline et võimsust piisaks ja manööver sooritatud turvaliselt endajaoks. Milleks siis paljudel on Turbod ja chippid:)


TO Ivomets lausele "Õigust saab ainult kohtus; selline suhtumine." Filmis "The Devil's Advocate" oli hästi öeldud, et kui tahad õigust mine lõbumajja, kui tahad valet mine kohtusse"

mart96 ise ületad kiirust ja ise jonnid kah sellepeale, kuidagi absurdselt kõlab. See, et graafik on tehtud nii, et pead kiirustama MITTEKUIDAGI sind ei vabanda!!!
__In Boost We Trust__
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#20

P Veebr 26, 2012 11:06

Teema läks täiesti käest nagu näen aga mis puudutab kiiruseületamist, siis siin ei ole alati kõik must ja valge. Ivometsa kommentaar meeldis mulle, selles osas, mis puudutab teistega arvestamist, kahjuks seda ei ole meil eriti. Ise tõepoolest arvestan ja tõmban paremale kui keegi mööda soovib, võimalusel muidugi. Tartu mnt.-l sõidan harva aga minu arust meil on teed ehitatud nii, et kõrvale tõmmates oled kraavis, Leedus on see teisiti. Lisaks on meil hoolimatu suhtumine kaasliiklejatesse ja üldse suhtumine inimestesse. Ütleme nii, et meie ühiskonnas on facebooki sein ja uus iphone tähtsam kui inimelu.
Kiiruseületamist ikka esineb ka mul ja ma väga kahtlen, et on neid, kellel seda üldse pole olnud. Kujuta ette, et sinu kõrval on masin, mille juht lisab kiirust kui sa parasjagu möödumas oled, mul on juhtunud.
IQ*
Komakonstaabel
Postitusi: 512
Liitunud: P Okt 24, 2010 13:45
Asukoht:
Auto:

#21

P Veebr 26, 2012 12:43

Arenemisruumi jätkub:
http://www.youtube.com/watch?v=vHJXm1gw4a8

Mulle isiklikult meeldiks, kui vähemasti SAABiomanikud võtaks koos Rootsi autoga üle ka Rootsi liikluskultuuri.
SAAB on tegusõna!
Tartz87
Postitusi: 137
Liitunud: N Juun 30, 2011 14:07
Asukoht: Järvamaa
Auto: Sportage, Peugeot 4007, Kawasaki
Kontakt:

#22

P Veebr 26, 2012 13:02

Njah ma parem ei hakka seda teemat isegi mitte puudutama siin... Kõik mis oleks tahtnud öelda see on öeldud. aga jahh tavaliselt möödasõiduga ei ole võimalik jääda kiiruspiirangu sisse nagu elu on näidanud...
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#23

P Veebr 26, 2012 13:16

Arenemisruumi jätkub:
http://www.youtube.com/watch?v=vHJXm1gw4a8

Mulle isiklikult meeldiks, kui vähemasti SAABiomanikud võtaks koos Rootsi autoga üle ka Rootsi liikluskultuuri.


10 - Punkti sulle lisatud video eest sest see näitab, et meil on asjad veel ikka päris hästi siin ja mujal palju hullem :D
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#24

P Veebr 26, 2012 19:10

Õhutaks veel natuke möödasõidu vaenu, s.t. kui minu ees 87 km/h sõitev rekka vilgutab paremat suunda, siis teen ma sellest järelduse, et roolis on ohtlik kuriteole ahvatleja ja võiks põhimõteliselt kohe moblaga politseisse helistada (kui ainult sõidu ajal helistada tohiks). Ma ei pea ju otse rekka perses sõitma, kui kiirus on niigi piirkiiruse lähedal, eks.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#25

P Veebr 26, 2012 21:09

Õhutaks veel natuke möödasõidu vaenu, s.t. kui minu ees 87 km/h sõitev rekka vilgutab paremat suunda, siis teen ma sellest järelduse, et roolis on ohtlik kuriteole ahvatleja ja võiks põhimõteliselt kohe moblaga politseisse helistada (kui ainult sõidu ajal helistada tohiks). Ma ei pea ju otse rekka p...s sõitma, kui kiirus on niigi piirkiiruse lähedal, eks.


See vist käis minu pihta:)
Kas Sa tõesti jäädki sõitma 87 kmh liikuva rekka sappa ( pikivahe pole praegu teemask) ja ei teki kiusatust mööduda? Kui jah, siis tõstan kaabut! Mina kahjuks seda ei tee ja üldjuhul üritan võimaluse korral mööduda ja alati tänan neid rekkamehi, kes suunaga näitavad, kui ees tee tühi on.

PS. Miks neist politseisse peaks teatama?
Vasta