Kas olete käinud Saabi muuseumis Trolhättanis ?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
muidumehike
Postitusi: 258
Liitunud: P Okt 31, 2004 17:20
Asukoht:
Auto:

#1

N Dets 01, 2005 15:39

Rääkige muljetest ja kuidas meeldis ? ja palju reis maksma läks ? :cool:
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#2

N Dets 01, 2005 21:26

Olen käinud. Aastal 1997, siis kui oli SAAB i 50 a juubel.

Meeldis väga:thumb:
Sellel aastal tuli ju uus 9-5 välja ja seda näidati ka.
Aga ekspositsioon on selle ajaga muutunud. Jäi nagu kuskilt kõrva, et va ameerika närud(GM) olla osad vanad eksemplarid üle lahe ära viinud. Trollhättan on väga ilus koht ja veel ilusam on teekond sinna. Sõitsin Stockist Göteborgi alguses, nendest suurtes järvedest altpoolt-meeletult ilusad maastikuvaated-ja nii vinged tõusud ja langused, et kõrvad lähevad lukku.
Mis maksab? No ei oskagi vastata-läksin rendiautoga, neljakesi-ühe öö ööbisin telgis ja teise mingis majakeses. Rendi Civicuga sellepärast, et oma 96 oli hetkel remondis.
Göteborgis sai lõbustuspargis ka käidud-jällegi hea elamus.

Sel reisil oli paar päris naljakat juhtumist. Ma pean pildid üles otsima ja siis kirjutama.
Muidugi toredam oli siis ka sellepärast, et igalt poolt maailmast oli Saabihuvilisi autodega kokku tulnud
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

R Dets 02, 2005 21:02

kuskilt netist leidsin kunagi mingi 200 või enam pilti muuseumist.
äkki keegi leiab yles ja paneb lingi,
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#4

R Dets 02, 2005 21:39

siin üks piltide link

http://www.ostgotasaabklubb.com/trollhattan2005.htm
bankdoc
Postitusi: 59
Liitunud: N Juun 09, 2005 22:44
Asukoht:
Auto:

#5

L Dets 03, 2005 12:11

Muuseum on seal tõesti tore, asub keset Industriomrade't, seega hea tahtmise juures saab ka muid Rootsi tööstuse suursaavutusi näha.
Jutud materjalide USAsse vedamise kohta võivad olla tõesed, kuid kohapeal võis tutvuda kõigega alates ursaabist ning lõpetades ideemudelitega. Mingil hetkel hoidsin ka näituse pilte netis, aga nüüd olen need sealt maha võtnud.
Nurisemise koha pealt on puuduseks parkimiskohtade nappus ning nännipoe vähene valik - Mercedese keskus Stuttgartis on selles suhtes natuke parem valik.
Kuidas sinna pääseb - mina läksin laevaga üle Kapellskäri ning ööbisin Jonköpingis (4 tundi sõitu), sealt hommikul veel paar tundi Göteborgi suunas ning natuke ekslemist Trollhättanis. Õnneks on Rootsis kombeks suuri silte tarvitada, nii et eksimise ohtu ei ole.
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#6

L Dets 03, 2005 15:41

1989, 2005 Uusikaupunkis; 2001 Trollhättanis. Kusjuures Uusikaupunki väljapanek on minu meelest huvitavam.
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#7

P Dets 04, 2005 0:35

Sealt mart96 poolt lisatud lingi pealt pilte vaadates ja veel edasi linke kruttides tekib selline hea tunne, et kõik ei ole veel kadunud. Seal teiselpool merd on olemas piisavalt palju fanatte kes viitsivad/suudavad/on võimelised vanu klassikuid elus hoidma. Minu lugupidamine ka kohalikele taastajatele.

Aga nüüd teema juurde.
Ise ei ole seal muuseumis käinud aga külastamise peale olen mõelnud küll. Kui see äkki veel kellegile peaks huvi pakkuma siis puhtast huvist panin kokku väikse kava, et kui palju inimesele Maarjamaalt see külastus maksma läheks. Lähtun võimalikult soodsatest hindadest.

Laevapilet Tln-Stockh. reisija C4 klassi kajut edasi-tagasi kokku 800.- / autopilet SAAB marki sõiduautole :) edasi-tagasi 1700.-

Teekond Stockh-Trollhättan-Stockh. kokku 850 km, oletame, et kulu on 10l/100 km peale millest 60 l tangin siin ja ülejäänud Rootsis, siis kütuse peale kulub a 1400.-
Alternatiiv kui minna Swebus Expressiga edasi-tagasi siis bussipiletid kokku a 1500.- (Stockh.-Göteborg üks ots on 400 SEK + sealt edasi Trollh.-sse). Rongi varianti ei uurinud.

Muuseum "Saab Bilmuseum",
Äkerssjövägen 10,
tel.+46(0)52084344,
e-post: saab.carmuseum@se.saab.com,
avatud E-P kell 11.00 - 16.00
pilet täiskasvanule 100.- (60 SEK) (perepilet 120 SEK)

Majutus. Vaevalt, et keegi viitsib seal ühe päevaga ära käija. Hotell Göteborgis 850.- (500 SEK).
Alternatiiv: suvisel ajal istmed alla ja autos pikali, kulu 0.- + õlleraha.

Elamiskulud. Toit(umine) on Rootsis ai-ai kui kallis, pakun 2 päeva kokku min a 400.- (paha mõte ei ole siit toitu kaasa võtta).

Kokku teeb siis koos hotelliga a 5500.- (ilma umbes 4500.-). Muuseumi külastuse kohta natuke krõbe hind. Ega vist üksi ei viitsiks käija ka, seega kaaslase (või pere) arvelt siis +inimese kulud topelt juurde.
Aga noh selle raha eest saab ju sõita laevaga, nautida põhjamaist looduse ilu, vaadata vingelt rajusid Saabe, väänata keelt rootsi keeles, puhata närvi ja veel elamusi ka kuhjaga mis on hindamatu väärtusega. Võib-olla tulevikus tasub siiski kaalumist.

Kui ma millegagi väga puusse panen siis tihedamad Rootsis käijad (-elajad, -töötajad) võivad parandada.

P.S. kohustuslik reisivarustus: MUST LEIB.
propp
Postitusi: 10
Liitunud: K Apr 21, 2004 9:45
Asukoht:
Auto:

#8

T Jaan 31, 2006 17:56

Sai kah seal juubeliüritusel käidud, 12 inimest ja 3 Saabi (vana hea sinine 95, Vuksi roosa 96 ja veel üks punane 96 Tallinnast). Trügisime esimesel päeval klubiüritusele sisse, seal võttis üks korraldajatest meid oma tiiva alla ja smugeldas teisel päeval polügoonile vabaõhuüritusele. Kolmas päev oli avatud pralle muuseumis. Põrkasime seal mingite eestlastega ka korraks kokku, kes alles sel päeval olid saabunud, pärast kaotasime üksteist jälle ilusti ära. Ega viimati mart96 end sealt ära ei tunne?
Sõit sinna ja tagasi käis kolonnis, ööbisime telkidega kämpades, ei mäletagi, mis kõik kokku maksma läks. Igatahes jäi veel kolm 96-te Tallinna maha, sest laevapiletiteks polnd pappi.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#9

T Jaan 31, 2006 21:49

Algselt postitas: LPT
1989, 2005 Uusikaupunkis; 2001 Trollhättanis. Kusjuures Uusikaupunki väljapanek on minu meelest huvitavam.
Mu 5a. pojal läks Mart96 lingil nähtu peale saba rõngasse. Eriti just Saab 92 ja 93 pilte nähes. Ja et tema tahab nüüd ja kohe Saabi muuseumisse.
Miks Sa LPT pead soomlaste väljapanekut paremaks? On seal ka kogu perel midagi teha?
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#10

K Veebr 01, 2006 12:37

Ei tea, mis seal Trollhättanis praegu toimub. Uusikaupunkis on peale Saabide ka igasugu muid huvitavaid kärusid. Kogu perel kui just saabihaiged, ei ole kummaski peale autode vaatamise midagi peale hakata.

Mu 5a. pojal läks Mart96 lingil nähtu peale saba rõngasse. Eriti just Saab 92 ja 93 pilte nähes. Ja et tema tahab nüüd ja kohe Saabi muuseumisse.
Miks Sa LPT pead soomlaste väljapanekut paremaks? On seal ka kogu perel midagi teha?