Operatiivsõidukeist

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#1

E Aug 13, 2012 22:36

Täna 22.00 tulin mööda Paldiski mnt-d linna poole ja hipodroomi juures sõitis sappa kiirabiauto, sõitis 2 m minust tagapool justnagu tahaks, et ma teed annaksin. Lõpuks vilgutas tuledega. Minu teada ei ole operatiivautole nii kaua kohustust teed anda kui tal põlevad vilkurid ja töötab sireen. Või on praegusajal kuidagi teistmoodi?
ipi
Postitusi: 152
Liitunud: K Juul 11, 2007 10:49
Asukoht: Rakvere
Auto:

#2

E Aug 13, 2012 22:40

Minu teada ei ole operatiivautole nii kaua kohustust teed anda kui tal põlevad vilkurid ja töötab sireen. Või on praegusajal kuidagi teistmoodi?


Ee mis mõttes?
Kui põleb sinine vilkur on kohustus teed anda, sireen on lihtsalt paremaks teavitamiseks
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#3

E Aug 13, 2012 22:50

Minu arvates ei pea ka mingile operatiivautole teed andma kui ta niisama liikluses vahele trügib. Sellegipoolest üritatakse end politsei eest kõrvale tõmmata, kuigi tal selleks mingit õigust pole. Ja käib jubedalt närvidele, sest ta annab teatud alaarenenud indiviididele tunde enese ülimuslikkusest. Peaks ikka oma õigustest kinni hoidma.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#4

E Aug 13, 2012 22:53

Vilkuriga on tal eelisõigus.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#5

E Aug 13, 2012 22:59

https://www.riigiteataja.ee/akt/125052012009

§ 17. Tee andmise üldised kohustused
(1) Liikleja peab tee andmisel juhinduma liikluskorraldusvahendite nõuetest ja reguleerija märguannetest.
(2) Liikleja peab andma teed sõidukile, millel on sisse lülitatud sinine vilkur või sinine märgutuli koos erilise helisignaaliga või ilma, ja niisuguse sõidukiga saadetavale sõidukile, samuti teel töötavale sisselülitatud kollase vilkuriga sõidukile ja niisuguse sõidukiga saadetavale sõidukile. Vajaduse korral peab liikleja tee andmiseks seisma jääma.

Üldharivas mõttes võiks muidugi kogu ülaltoodud lingil oleva seaduse uuesti läbi lugeda, kui sa just eile juhiluba ei saanud, on vahepeal nii mõndagi muutunud.
ipi
Postitusi: 152
Liitunud: K Juul 11, 2007 10:49
Asukoht: Rakvere
Auto:

#6

E Aug 13, 2012 23:01

kuna ma olen ise üks neist, kes vilkuriga auto roolis istub ja seda sealt küljelt näeb. (päästeautod)
siis ega teeb tigedaks küll inimeste hoolimatus ja tähelepanematus alarmsõidukite vastu.
eriti kui sa oled teate saanud, mis eeldab kiiret kohale jõudmist ja kiiret tegutsemist.

teinekord on alarmsõiduki ees oleval autol mõistlikum kiirendada, kui hakata otsima kohta kõrvale tõmbamiseks, (nt kui vastu tuleb auto ja teele kolm autot kõrvuti ära ei mahu)
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#7

E Aug 13, 2012 23:13

Ma annan alati teed, lihtsalt kui oleksin vähe järsemalt pidurdanud, oleks see vennike mulle lihtsalt tagant sisse sadanud. Siin on ikkagi küsimus liiklusohutusest, mitte sellest, kes milliste märkidega autoga liigub või kas on vahetuse lõpp ja vaja kiiresti koju saada.
mattish
Postitusi: 80
Liitunud: P Jaan 24, 2010 14:33
Asukoht:
Auto:

#8

E Aug 13, 2012 23:16

Olles ise alarmsõiduki juht paneb ka mind imestama, kuidas inimesed ei märka kui suur vilkurite ja valju sireeniga auto nende taga sõidab. Imestavad end alles siis peaaegu kraavi, kui autoga kõrvale oled jõudnud. Ja eelmise postitajaga pean nõustuma, et alati ei ole tark kramplikult piduripedaal vastu põrandat suruda.
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#9

E Aug 13, 2012 23:17

Ma sain asjast nii aru, et kiirabi vilgutas sõidutulede, mitte vilkuritega.. Minu arusaama järgi võib ta tavalisi lampe niipalju vilgutada kui tahab, teed ei anna. Kui paneb sinised põlema ja sireeni kah takka, siis on teised jutud.
ipi
Postitusi: 152
Liitunud: K Juul 11, 2007 10:49
Asukoht: Rakvere
Auto:

#10

E Aug 13, 2012 23:19

Minu teada ei ole operatiivautole nii kaua kohustust teed anda kui tal põlevad vilkurid ja töötab sireen. Või on praegusajal kuidagi teistmoodi?


kas kirjutasid antuke valesti või mis? kas tahtsid kirjutada, et niikaua kui EI põle vilkurid.
Kui vilkurid ei põle siis jah, teeandmiskohustust ei ole, alarmsõiduk on nagu iga teine sõiduk
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#11

E Aug 13, 2012 23:20

Ma sain asjast nii aru, et kiirabi vilgutas sõidutulede, mitte vilkuritega.. Minu arusaama järgi võib ta tavalisi lampe niipalju vilgutada kui tahab, teed ei anna. Kui paneb sinised põlema ja sireeni kah takka, siis on teised jutud.
Justnii!
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#12

E Aug 13, 2012 23:22

Võeti sõnad suust, sain ka mina aru, et ei mingit vilkurit ei põlenud, seega rahulikult edasi võib sõita
indrek
Postitusi: 183
Liitunud: T Mär 02, 2004 11:18
Asukoht:
Auto:

#13

E Aug 13, 2012 23:38

Operatiivsõidukile peab ikka teed andma. Aga mida teha siis, kui vilkuritega auto sõidab 70nega maanteel? :P
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#14

T Aug 14, 2012 0:09

Mis operatiivautodele teeandmise kohustusse puutub, siis ütles Napoleon siin ülalpool kõik ära ja muud juttu ei saa olla.
Samas loll Eestlane (ei ole kellegi pihta konkreetselt) ajab ikka oma õigust taga ja kui kõik ei käi TÄPSELT seadusega ette antud korras, siis võimalusel teeb kõik selleks et "õigus ikka majas oleks" ja mingil juhul kiirustajale teed ei anna, kõrvale ei tõmba jne. Pigem ikka risti vastupidi! Stiilis "ma nüüd sulle näitan, mul on ju õigus".
Kui ikka keegi sabas tulesid tõmbab ja mööda sõita soovib siis võiks ju seda talle võimaldada.
Võibolla on mõnel elu ja surma küsimus! Kui ka nii ei ole ja on tegemist lihtsalt juhmakaga, siis mõlemal juhul toob tema takistamine varem või hiljem kaasa ohtliku möödasõidukatse vms. Milleks seda siis vaja on?

Antud juhul ma ei saa muidugi aru, miks kiirabi auto vilkureid ei kasutanud aga ilmselgelt oli tal kuhugi kiire ja tema tahtlik takistamine oleks ilmne rumalus!
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#15

T Aug 14, 2012 0:41

Loomulikult tuleb käituda mittesigatsedes ja lasta kiireminiliikuja mööda. See ei kehti ainult alarmsõidukite suhtes. Aga kui ikka vilkurid ei põlenud, ju siis nii kiire ei olnud...
Kahjuks satub ka alarmsõidukite rooli taha sigatsejaid ja teistega mitteatvestajaid kasutades oma nö õigust.
iroman
T-viirus+
Postitusi: 360
Liitunud: R Nov 18, 2005 1:51
Asukoht:
Auto:

#16

T Aug 14, 2012 1:47

Mis operatiivautodele teeandmise kohustusse puutub, siis ütles Napoleon siin ülalpool kõik ära ja muud juttu ei saa olla.
Samas loll Eestlane (ei ole kellegi pihta konkreetselt) ajab ikka oma õigust taga ja kui kõik ei käi TÄPSELT seadusega ette antud korras, siis võimalusel teeb kõik selleks et "õigus ikka majas oleks" ja mingil juhul kiirustajale teed ei anna, kõrvale ei tõmba jne. Pigem ikka risti vastupidi! Stiilis "ma nüüd sulle näitan, mul on ju õigus".
Kui ikka keegi sabas tulesid tõmbab ja mööda sõita soovib siis võiks ju seda talle võimaldada.
Võibolla on mõnel elu ja surma küsimus! Kui ka nii ei ole ja on tegemist lihtsalt juhmakaga, siis mõlemal juhul toob tema takistamine varem või hiljem kaasa ohtliku möödasõidukatse vms. Milleks seda siis vaja on?

Antud juhul ma ei saa muidugi aru, miks kiirabi auto vilkureid ei kasutanud aga ilmselgelt oli tal kuhugi kiire ja tema tahtlik takistamine oleks ilmne rumalus!


Täiesti nõus, kunagi ei tea, mis kedagi "tagant sunnib". Kiirabil, võibolla, lihtsalt tumbler jupsis:eureka: Pikivahe on reguleeritav, kiirendad korraks:drive: ja vahetad väärikalt rida, meil ju ressurssi on:headbang: ja tasub meeles pidada, et viisakus liikluses ei tule kunagi kahjuks:thumb:
ipi
Postitusi: 152
Liitunud: K Juul 11, 2007 10:49
Asukoht: Rakvere
Auto:

#17

T Aug 14, 2012 2:45

Teine asi, nagu me vast kõik kogenud oleme, on see, et eks meil ole roolis olnud kõigil nö häid ja halbu päevi, kui see auto juhtimine pole nagu üldse see millega tegelema peaks. Ununevad osad asjad ja ka vilkurid võivad teine kord ununeda põlema panna, sest mõtted on mujal või lihtsalt pole minu päev.
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#18

T Aug 14, 2012 7:32

Mõistetav. Mina tõmbaks ruttu koomale, sest ei meeldi, kui bii sabab sörgitakse :D
Huvitav, kas ta siis kõrvalt ei mahtunud mööda, sellisel kellaajal ei tohiks väga tihe liiklus olla...
Vitautas
Postitusi: 435
Liitunud: T Juun 03, 2008 18:52
Asukoht:
Auto:

#19

T Aug 14, 2012 8:55

Ma saan aru, et antud teema on nüüdseks end suhteliselt ammendanud, kuid siiski avaldan oma arvamust.
Esimeses postituses on öeldud, et kiirabi sõitis 2m vahega. Kujutleme end nüüd oma saabiku roolis vaadates tahavaatepeeglitesse. Kas teie näete kiirabi katusel olevaid vilkureid? Mina arvan, et ei näe. Vb ta siiski vilkus, kuid seda ei olnud päevavalges näha.
Sireen. Vb tegu oli linnas, ei tahetud teeääres liikuvat memmekest vigaseks ehmatada vms. OK see on viga. Oleks pidanud sireeni kasutama.
Tulede vilgutamine. Ennemgi nähtud kuidas töötavate vilkuritega operatiivsõiduk lisatähelepanu äratamiseks tulesi vilgutab. Minu arvates on see täiesti OK.
Kui liikluses keegi sini-valge vilkuritega mööda sõita soovib siis leian rahulikult koha mööda laskmiseks. Kui puna-valge siis mine sa tõesti tea, võibolla on kellelgi viimased sekundid arvel. Tõusen või lendu kuid tee vabastan nii kiiresti, kui võimalik. Puht minu arvamus.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#20

T Aug 14, 2012 9:06

Oh ärge arvake, et sireen kasutamata jääb mutikeste pärast. Ma elan Vabaduse puiestee ääres, ei ole vahet, mis kell on, kui ikka keegi jalus koperdab operatiivsõidu ajal, siis seda ka kasutatakse.

Aga ilma vilkurite ja sireenita sedasi tagumikus istuda ja mingeid nõudmisi esitada.. See on lihtsalt ebaviisakas. LPT-l on muidugi kabrio..:) Seal ei tohiks olla väga probleeme vilkurite mittemärkamisega.:) Arvan, et ka seekord ei olnud asi selles. Tegelikult märkab neid ka kinnises autos, sest need on ikka väga tugevad, valgustavad kaugele ja peegeldavad suht suvalise asja pealt.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#21

T Aug 14, 2012 9:22

Kogu selle asja teeb naljakaks see, et mina olin teises reas ja sõitsin Sõle-Tulika ristist üle, tema tegi lõpuks Sõlesse vasakpöörde ja kuna ta mingi hetk minu tagant vasakusse ritta suskas (mis oli sel hetkel täitsa vaba), siis ei saanudki aru, milles küsimus. Kabriol oli katus maas, ehk tahtis lihtsalt uudistada, mis imeloomaga tegu. Sõidan alati lubatud kiiruste piires, nii et ees ka ei tolgendanud. Kes teab võib-olla oli sõidutulede vilgutamine lihtsalt tunnustav zest. Operatiivautolt lihtsalt veidi kohatu.
Oh ärge arvake, et sireen kasutamata jääb mutikeste pärast. Ma elan Vabaduse puiestee ääres, ei ole vahet, mis kell on, kui ikka keegi jalus koperdab operatiivsõidu ajal, siis seda ka kasutatakse.

Aga ilma vilkurite ja sireenita sedasi tagumikus istuda ja mingeid nõudmisi esitada.. See on lihtsalt ebaviisakas. LPT-l on muidugi kabrio..:) Seal ei tohiks olla väga probleeme vilkurite mittemärkamisega.:) Arvan, et ka seekord ei olnud asi selles. Tegelikult märkab neid ka kinnises autos, sest need on ikka väga tugevad, valgustavad kaugele ja peegeldavad suht suvalise asja pealt.
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#22

T Aug 14, 2012 9:22

Kell oli 22:00, seega vilkurite mittenägemine on vast suht välistatud? Kellaajast lähtuvalt võiks ka arvata, et liiklust sealkandis meeletult ei olnud ning tegu peaks olema neljarealise teega.
Mul on pigem küsimus ipile - kas kõik operatiivsõidud registreeritakse - st kui juht lükkab vilkurid sisse, siis kas keskuses peab see teada olema? Ehk - "koju supile" sõiduks ei saa vilkureid kasutada ja peab muid tulesid vilgutama..
Vitautas
Postitusi: 435
Liitunud: T Juun 03, 2008 18:52
Asukoht:
Auto:

#23

T Aug 14, 2012 9:35

Kell oli 22:00...
:gun:
Ei tea kuidas ma seda lugedes ei märganud :D Siis küll täiesti arusaamatu... Vaikin ja häbenen...
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#24

T Aug 14, 2012 9:39

Lisaks veel, et ma pole pime ja vilkureid nähes oleksin varakult eest ära tõmmanud, kui aga sõelutakse mersu bussiga ridade vahel ja paariks sekundiks mulle 2 m kaugusele selja taha, et siis täistuledega mingeid märguandeid teha, läheb asi minu jaoks arusaamatuks.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#25

T Aug 14, 2012 9:58


Kui puna-valge siis mine sa tõesti tea, võibolla on kellelgi viimased sekundid arvel. Tõusen või lendu kuid tee vabastan nii kiiresti, kui võimalik. Puht minu arvamus.


Kisub juba OT-ks, aga punast vilkurit nähes "lendu tõusmine" ei pruugi juhi jaoks hästi lõppeda. Nimelt sinine kohustab teed anda ja punane on peatumismärguanne ja selle eiramise eest, isegi juhul kui muid patte hingel pole, on karistus päris krõbe.
Vasta