Eramu katlasüsteemi ehitamine

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#1

R Nov 02, 2012 12:57

Päevakorral katlamaja ehitamine.
Mõtlesin, et uurin kas foorumirahva seas ka kompetentseid inimesi, kes oskaks nõu anda Ja kelle käest Sõbrahinnaga vajalikke materjale saada.

Vaja oleks katelt Viadrus U22-7, akumulatsioonipaaki 1500l, kahesüsteemset boilerit ja kõike sinna juurde kuuluvat, et süsteem töötama ja iseseisvalt toimima hakkaks.

Kätte saab mind telefoniga 5131173 või ka u2u kirjutan.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
marti420
Postitusi: 196
Liitunud: E Aug 03, 2009 9:40
Asukoht:
Auto: EV6
Kontakt:

#2

R Nov 02, 2012 14:39

Viadruse malmkatelt on hea kütta kivisöega - suitsugaasi temperatuur püsib enamvähem 200c juures. Kuiva puiduga küttes tõuseb temperatuur suitsukäigus ligi 300c-ni ja kasu saavad sellest ainult külmetavad varesed.
Kui plaanid kasutada puitu, puitbriketti või muid puidu jääke siis soovitaks kindlasti mitmekäigulist altpõlemisega teraskatelt - kasutegur oluliselt kõrgem ja hooldus lihtsam.

Malmkatla pikk eluiga on suhteline - piisab järsust temperatuuri muutusest või valesti pingutatud ribist ja tagajärjeks on mõra mida ei saa parandada vaid tuleb vastav element vahetada. Viadrustel ei ole selline viga kahjuks väga harva esinev...

Aku paaki pane võimalusel alla vaba soojusvaheti, saad hiljem näiteks mõne päikesekütte paneeli järgi ühendada.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

R Nov 02, 2012 14:57

ahaa, tänud.

millegipärast mingid sellid on just seda viadrust soovitand.
kuna ma asja vaikselt mingi 2 kuud uurind, siis olen aru saanud,. et igasugu "spetse" on liiga palju. ja kahjuks nad liiga vähe jagavad asjast.
seepärast mõtlesin ka siit uurida, ehk äkki keegi midagi teab.

plaan tõepoolet põhiliselt puitu ja sellega sarnanevaid asju kasutada.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
marti420
Postitusi: 196
Liitunud: E Aug 03, 2009 9:40
Asukoht:
Auto: EV6
Kontakt:

#4

R Nov 02, 2012 15:11

Nostalgilise Viadruse põhiline argument on "katel isalt pojale" ja õige kasutuse korral see nii ka on, kuid tänapäevase küttesüsteemi eesmärk peaks olema hoopis effektiivsus.

Korralik teraskatel töötab tõrgeteta vähemalt 15 aastat (vajadusel saab seda prandada tavalise keevitusega) ja kütab edukalt kõike mis vähegi põleb. Enda Kalvise katel on töötanud 8 aastat ja mingeid vananemise märke veel ei näita.
H.K
Postitusi: 132
Liitunud: T Okt 09, 2007 21:57
Asukoht:
Auto:

#5

L Nov 03, 2012 20:51

Ma panin endale Atmose puugaasikatla ja olen sellega siiani rahul. Korstnapühkija ka kiidab(ilus peen tuhk ja kõik OK). Endal köetavat pinda 120m2 ja panin 32kw. Kuna mul ruumiga priisata ei olnud(katlaruum ehitus garaasi arvelt), siis mul katlaruum 1550x2600mm. Ehk antud süsteemi saab teha suhteliselt kompaktseks.


Kahesüsteemne boiler- milleks see hea??? Ma panin akupaaki ca 20m vasktoru. Trassist tulev vesi läheb kõigepealt akupaaki ja sealt boilerisse(boiler ise tavaline 80l elektri oma). Siis suvel jõuab ca 20kraadine vesi boilerisse juba ning talvel kui paagid kuumad ca 70-80kraadi. Enne sauna lasen tavaliselt paagid kuumaks, siis peale sauna on boileris kuumem vesi kui elektriga kütta jõuaks. Talvel tarbib boiler harva elektrit.

Katel- Torujüri.
boiler, pumbad, paisupaak- FEB
akupaak- tööl peaks üks olema ca 1500+l, kaks paaki kokku ühendatud(ühe paagi diameeter 700mm) mõõdud siis ca 1500x700xXXXXmm. Samas Pärnus mõni firma ikka metalli keevitada oskab ja suudab valmis teha.

Kui rohkem infot tahad, siis 5143427

Hannes
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#6

L Nov 03, 2012 21:24

Ma arvan ka, et lähen teraskatla peale.
mõnde kasutajad mulle ka u2u-d kirjutanud ja olen nendega lobisenud.
praegu hoopis silmapiiril rapla kandis alus valmistatud katel.
ja see, et katel peab vastu kas 15 või 30 aastat pole ma arvan tänapäeval määrav, sest arvatavasti juba mingi 5 aasta pärast on midagi muud ja efektiivset jne...


igaljuhul lahe, et elukogemusi jagatakse.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
H.K
Postitusi: 132
Liitunud: T Okt 09, 2007 21:57
Asukoht:
Auto:

#7

L Nov 03, 2012 21:32

Lisaks katlale on mul akupaagis ka 5Kw elektritenn. Kui kodust eemal, ei lähe külmaks.

Ise otsustasin puu kasuks AINULT selle pärast, et puu on tasuta käes. Kui seda peaks ka ostma, siis oleks valinud millegi muu ja mugavama.

Eks kõike määrab tasuvuse aeg.
Vasta