Rootsi telefonid :)

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#1

T Veebr 26, 2013 15:12

Hiljuti Aux-In liidese teemast jäi meelde, et mitu inimest kasutab SE Xperia Active aparaati. Mina ka.

Kuidas rahul olete? Ma hetkel väga ei ole. Mõned kuud tagasi kooles kõrvakuular poole kõne pealt. No juhtub. Viisin garantiisse, tehti korda. Tegelt päris heaks ei saanud, miski pinin tekkis juurde peale remonti. Kui keegi kõvemini rääkis, siis kuular läks (kas ise või siis ajas midagi enda lähedal) justkui resoneerima.

Varsti hakkasid paljud kurtma, et nad ei kuule mind normaalselt. Viisin jälle meistrite kätte, vahetati midagi, uuendati tarkvara. Nädal-paar oli justkui korras ja siis algas jälle seesama jutt - ma ei kuule sind normaalselt, kuhu sa kaod vahepeal? miks sa telefoni kõrva ääres ei hoia? jne Pistan sim-kaardi sama tehase rumaltelefoni (k530i) ja mitte keegi ei kurda! Rootinud ei ole, vette visanud ei ole. Võiks ju töötada... Kuidas teie kogemused on?
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#2

T Veebr 26, 2013 15:39

No nüüd läks küll valeesti. Rootsi telefoniga pole siin pistmist juba aastaid. Kui Sony ostis ära Ericssoni mobiiliüksuse, siis nimemuutus Sony-Ericssoni peale oli ainult ühese eesmärgiga - murda sisse EU telefoniturule Ericssoni nime abil. (Sama üritas ka BenQ(-Siemens) kuid luhtus).

Vaata nüüd hoolega telefoni - seal ilutseb ainult nimi Sony ja Rootsist on asi väga kaugel.

terv, teager
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#3

T Veebr 26, 2013 15:41

Miks Rootsi telefon? Ammu juba Sony.
Sõbral on ka Sony ja ka on halb kuulda teda.
Mina ei osta enam kunagi Sony(ericsson) peale kogemusi Satio-ga, mittu korda uuendati tarkvara ja ikka ei töötanud korrallikult, õnneks kolmanda korrraga vahetati telefon ära.
__In Boost We Trust__
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#4

T Veebr 26, 2013 19:26

Mina olen väga rahul ja ega alternatiivi hetkel väga ei näe. Suurus, kuju ja see, kuidas käes istub, sobib mulle täpselt. Jaksu on piisavalt, ekraan täiesti hea pildiga ja kriimudele vastupidav. Mehhaaniline kaheastmeline kaameranupp rokib täiega. Teksapüksi tagataskus kannatab ka peale istuda, ilma et pooleks läheks :)
Erilisi probleeme ei meenu, kuigi olen teda korduvalt ka meres uputanud, lihtsalt surfivesti taskus või kaasasolnud (mitte-veekindla) neopreenkotiga ümber käevarre. Vee all meduuse filmis ka täitsa kenasti :)
Keegi ei ole veel kurtnud, et kehvasti kuulda oleks. Kasutan seda isegi käed-vabana (vent. resti kõrval hoidikus) tema enda mikrofoniga ja olen ka küsinud, kuidas kuulda on. Vastuseks olen saanud "täitsa normaalne, kuigi kajab veidi ja müra tuleb sisse".

Active peal ilutseb veel ka nimi Ericsson. On see hea või halb või kui palju seal rootsi inseneritööd sees on, seda ei tea muidugi.

Lapsel kunagi olnud SE Limpa telefon oli küll paras õnnetus :P
yksheikki
Postitusi: 601
Liitunud: R Sept 12, 2008 1:36
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 Aero

#5

T Veebr 26, 2013 20:42

Actie'i ei ole, on Xperia GO ja olen väga rahul sellega. Telefon töötab laitmatult, aku kestab hästi, jaksu on küll ja veel, jääb ülegi, disain on ka viisakas. Ei oskagi midagi paremat tahta hetkel.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#6

T Veebr 26, 2013 21:28

Minu hea tuttav kõneleb sellest asjast nii:
http://www.avastaeesti.ee/index.php?option=com_sights3&id=76&task=view
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#7

K Veebr 27, 2013 0:46

Vabandust, päris piinlik (samas naljakas) oli seda kirjutist lugeda. Tüüp lahmib raevunult seinast seina, ilma ühtegi fakti ega võrdlust samaväärsete teiste aparaatidega esitamata. Samuti tundub, et see telefon on tal täitsa katki (ekraan, gps, aku, resetid-värgid) ja tuleks remonti anda.
Ilmselgelt on ka kõik, mis teda Androidi juures vihale ajab, just selle telefoni süü.
Google Maps tahab netiühendust? No šhit, Sherlock! Pole piisavalt matkajatele suunatud rakendusi? Krdi Sony, rsk.
Omalt poolt võin kinnitada, et GPS toimib minu telefonil täiesti laitmatult, fiks reeglina ~5 sek. Ja ma kasutan seda sageli. Iga ilmaga. SportsTracker, Maverick, Locus ega Sygic ei virise kunagi :cool:
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#8

K Veebr 27, 2013 8:57

Minu hea tuttav kõneleb sellest asjast nii:
http://www.avastaeesti.ee/index.php?option=com_sights3&id=76&task=view


Kuigi mina ei ole üldse nutikas, siis teine lõik antud kirjutises kõlab juba nii, et ilma võrguta ei olegi elu. Marko, Kes iganes Sa ka seal oled, kui Sa lähed matkaselliks, siis need asjad jäetakse KOHE KINDLASTI seljataha.
TGB-võid oma tuttavale minu sõnad järelhüüdeks saata. Ausalt kah. Ma ei lugenudki enam seda teksti edasi, sest sealt ei tule peale sellist avaldust midagi...eriti veel arvustust.
Tsitaat: Metsas olles on meil tihti vaja...kõike seoses tööga teha. Ma viibin oma ajast väga palju metsas ja tsivilisatsioonist eemal ja alati saab ilma hakkama. Samuti nädalavahetusel irdun arvutist täielikult. Vähemalt proovin ja siiamaani on mul see õnnestunud. Krt ei ole ikka asi nii, et kui vaja siis loen seenekorvi kõrval uudisedi, et mida´s nüüt? Ilmas liikumiseks on pead ja aju vaja mitte elektroonilisi vidinaid.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

K Veebr 27, 2013 9:05

Seepäarst see fix tulebki kiirelt, et kasutad tihti. Kui ikka korra oled kusagil Rootsis näiteks asja käima pannud, siis pole tükka aega kasutanud ja üritad kusagil suva Eesti punktis käima saada autos sõidu pealt... lolliks ootad.

Aga too artikkel selle telefoni kohta... noh, kasutada seda mingi matkavahendina, pigem siiski ei. See oleks nagu oleks isand Kaldur üritanud seal polaarjoone taga käia puhvaikas, et soe on küll, aga ega väga mugav vist mitte... Natuke siiski peaks eeltööd tegema ja omale selgeks tegema kuidas üks Droid töötab ja mida tal vaja on selleks. Ei tasu päris loota, et see on lahendus kõigile probleemidele.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#10

K Veebr 27, 2013 9:56

Palju neid matkaselle tänapäeval ikka on, kes seljakoti, kaardi ja kompassiga mitmeks päevaks või nädalaks metsa kaovad. Tegime ka eelmine suvi ca 10 päeva eesti tripi... noh jah, oleks ju võinud ka kodus kogu eeltöö ära teha, aga eelnevalt panime paika vaid orienteeruva trajektoori ja mida tega või kuhu minna otsustasime käigu pealt. Sel juhul on toimiv netiühendus ikka hindamatu abimees ja mis seal salata, paar korda päevas vaatasin ka e-posti. Tõenäoliselt pole ma siis tõsine matkasell, aga pakun, et tänapäeval on selliseid matkaselle palju, kes kasutavad ka looduses tänapäeva tehnika pakutavaid võimalusi. See ei tähenda, et lähed metsa, võtad piknikukorvi välja, istud maha ja teed päeva läbi läpakaga tööd, aga miks mitte näiteks hommikul kohvi kõrvale uudiseid lugeda....

PS. vabandan OT pärast, rootsi telefoniga oli viimane kogemus ca 10 aastat tagasi(paraku samuti negatiivne), seega tänapäeva rootsi telefone kommenteerida ei oska.
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#11

K Veebr 27, 2013 10:50

Seepäarst see fix tulebki kiirelt, et kasutad tihti. Kui ikka korra oled kusagil Rootsis näiteks asja käima pannud, siis pole tükka aega kasutanud ja üritad kusagil suva Eesti punktis käima saada autos sõidu pealt... lolliks ootad.

Nii see on, aga see kehtib kõigi gps-ide kohta ja tuleneb tehnoloogia eripärast, mitte mõne konkreetse mudeli äpardumisest :)
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#12

K Veebr 27, 2013 11:29

Teager, D116 ja teised eksperdid - mitu smailit ma oleksin pidanud teema lõppu lisama, et teie ka näeksite? :freak:

See matkaselli jutt paneb õlgu kehitama. Mul selliseid muresid pole. Seaded ise ei muutu, resetti ei tee, laadides anomaaliaid pole, kaamerapäästik probleeme ei tekita. Võibolla sellepärast, et ma ei käi telefoniga põtru pildistamas :).

Gps - EU-piiridest väljaspool pole käinud, seespool on täpne. Olen märganud, et kui sinihammas on aktiivne, siis läheb sattide leidmiseks tavalisest rohkem aega. Seda teades, saaks ilmselt taskeri või phoneweaveriga seadistada, et kui gps käima, siis bt pannakse kinni. Pole viitsinud :). Üle andmeside navi-kaarte tõmmata - geniaalne mõte :thumb:. Ma juhm ostsin mälukaardi ja mässasin jupp aega, et kaardid och värgid sinna peale saada. Ei ole ikka kõigile antud seda moodsat pilvedega mõtlemist :(.

Aku - kui on palju kõnesid, kestab 2-3 päeva. Kui vähe, siis 5-6 päeva. Pole seal miskit ära murdumas.

Sellele mehele on mingi toomispraak juhtunud. Arusaamatu, miks ta seal kurdab. Selle asemel, et garantiisse pöörduda. Või nojah, ma teen ise ka suht sama asja :D.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#13

K Veebr 27, 2013 22:12

Mnjaa... lugedes seda artiklit, http://pr.pohjarannik.ee/?p=7017 siis on meie nn matkasell väga kõva tegija ja loomulikult on sellistesse tingimustesse vaja telefoni, mis töötab "täie raha eest". Seega võtan oma pahandavad sõnad tagasi... Sry!
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#14

N Veebr 28, 2013 9:00

Mul Xperia S juba mõnda aega, täitsa hea telefon.
Ega ma mingi superuser pole, et kõik tuled ja viled kogu aeg huugaksid,
seega minu vajadused täidab kenasti.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#15

N Veebr 28, 2013 9:46

Ma olin pikaaegne Ericssoni kasutaja (1018, 388, 628,T10, T28, R380, X1, X2, X8) ja lõppeks ostsin hoopis Motorola Droid Razri. Ja peale seda sain aru, et telefon võib ka töötada... kuna SE nutitelefonide valik hakkas väga kiiresti allapoole käima.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#16

N Veebr 28, 2013 12:05

Kasutan isegi töö telefonina Sony Ericssoni toodangut (Xperia x8). Kui nüüd aus olla, siis ei kõlba see asi mitte kuhugi. Isiklikuks telefoniks kasutan vahelduva eduka juba 10 aastat Nokia 6310i, mis erinevalt kõigist nutitelefonidest on võimeline helistama igal hetkel ja sõnumeid saatma. 10 aasta sisse on ka mahtunud 2 iPhone, Autorollo Razr, Samsungi Galaxy (ei mäleta mis täpsemalt). Ikka ja jälle on Nokia tulnud sahtlist välja võtta.

Mis puutub nüüd näiteks navi kasutamist, siis minu arvates ükski täie mõistuse juures olev inimene ei kasuta planeeritud reisil nutiseadme navi. Kasutan isegi ootamatutes olukordades oma tahvli navi, kuid võimaluse korral läheb ikka käiku Garmin.

Saaks kõhutäie naerda, kui politsei pistab puhumiskontrolli ajal telefoni nina alla ja ütleb, et puhu nüüd pikalt...
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#17

N Veebr 28, 2013 13:09

mul on experia V ja kah toimetab, enne olid pikalt nokiad, ka ei kurda.
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#18

N Veebr 28, 2013 15:10

Mis puutub nüüd näiteks navi kasutamist, siis minu arvates ükski täie mõistuse juures olev inimene ei kasuta planeeritud reisil nutiseadme navi. Kasutan isegi ootamatutes olukordades oma tahvli navi

Mille poolest tahvli navi erineb nutiseadme navist?
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1965
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#19

N Veebr 28, 2013 15:16

Mis puutub nüüd näiteks navi kasutamist, siis minu arvates ükski täie mõistuse juures olev inimene ei kasuta planeeritud reisil nutiseadme navi. Kasutan isegi ootamatutes olukordades oma tahvli navi, kuid võimaluse korral läheb ikka käiku Garmin.

Mille poolest tahvli navi erineb nutiseadme navist?


Loe nüüd quotitud lause lõpuni.
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#20

N Veebr 28, 2013 15:25


Loe nüüd quotitud lause lõpuni.

Minu paha. Rõhumärke meil kirjakeeles ei kasutata ja aru võis saada mitmet pidi...
Kasutaja avatar
Oliver777
Postitusi: 301
Liitunud: K Jaan 16, 2013 11:04
Asukoht:
Auto:

#21

T Mär 05, 2013 15:43

Minul ka taskus SE või siis õigemini Sony hetkel.
Selleks siis Sony U, ennem seda kasutasin Satiot mis on ka senini alles, ja kui keegi eespool mainis, et Satio ei käinud korralikult siis mul õnneks sellega probleeme polnud, kõik töötas ilusti ja töötab siiani. :)
Samsungi kapsaaeda viskaks kohe sülemiga kive...niipalju kui mul neid olnud siis pole ükski vastupidanud, olenemata hinna klassist, ka kallid mudelid said iseenesest otsa.
Nokiat ei taha sest kummikuga pole nõus rääkima ja kogu Nokia olemus ja ehitus käib mulle vastu karva.
Aga muidu hobi korras kogun telefone, vast tüki 35 juba seismas alates telliskivi sarnaste Nokiatega, Ericssonidega ja lõpetades igasugu muude veidrustega.
Aga siiani truu Sonyericsson/ Sony peale. Sony U-s olen pettunud aga eks näis mis järgmiseks.
Saab 9-3 MapTun Performance
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#22

T Mär 05, 2013 15:57

Mis puutub nüüd näiteks navi kasutamist, siis minu arvates ükski täie mõistuse juures olev inimene ei kasuta planeeritud reisil nutiseadme navi. Kasutan isegi ootamatutes olukordades oma tahvli navi, kuid võimaluse korral läheb ikka käiku Garmin.
Tead Jupats, mu habe ja juuksed on hallikad, aga mõistus omateada veel täitsa terav! Vohh!
Sõitsime Taanis 1500km maha telefoninaviga. Väga hästi saime hakkama, uue audi navi oli kohutavalt ebamugav telefoni omaga võrreldes. :wise:
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#23

T Mär 05, 2013 18:34

Mina just Rootsis 750 km. Mycket bra oli. Kõned läksid üle sinihamba Parrotisse ja kõne lõppedes lülitasid android ja navi end kenasti navigatsioonile tagasi. Igaks juhuks oli rumaltelefon ka kaasa võetud aga ei näinud mingit vajadust sim-kaarti ümber tõsta. Molto bene! :thumb:.
Vasta