Klaasipesuvedelik

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#1

Ostsin Statoilist 4l kanku klaasipesuvedeliku (peal kirjas, et valmis segu ja kuni -22) ja klaasile pihustades tõmbab üsna häiriva jää kirme tervele klaasile. On kellegil veel sellist kogemust? Peale selle oli see veel 2x kallim kui mujal aga kuna olin maantteel ja vesi sai otsa, siis olin sunnitud....
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#2

Olin hiljuti samas olukorras, aga toimis ilusti. Väline temperatuur oli tookord mõned kraadid alla 0-i.
Ehk ei saanud sul tuuleklaas piisavalt soojust peale ja oli liiga külm?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14308
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

Seda kontsentratsiooni peaks ju saama mõõta.
Kui vanad kojamehed on? Need võivad ka selle kihi peale vedada, aga tavaliselt see hajub mõne hetkega.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#4

kojamehed korralikud. Pealegi vahetult enne vedeliku vahetamist, vana vedelikuga oli klaas puhas ja mingit jääkirmet ei tekkinud. Arvan, et lasen paagist vähemalt pool tühjaks ja kallan uue peale.
Tahtsin lihtsalt kuulda, kas kellegil veel juhtunud...
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#5

ilmselt oli "kullahinnas" vedelik toatemperatuuril. Proovi jahtunud vedelikuga uuesti - täitsa võimalik, et on ok. Ning ehk on ka karmima miinusega ok.
ma vaid pealiskaudselt seda lugenud, aga on omamoodi loogiline - sooja vee arustumine (ka nullilähedasel temperatuuril) toimub aluspinna (vedelikukiht) energia arvelt. Mingites tingimustes võib vedeliku aurustumine allesjääva vedelikukihi lausa külmutada.
sidumist "päris-elu" näidetega:
- klaasipesuvedelik moodustab jääkirmet maanteel paremini (liikumine ja parem aurustumine)
- liig kuuma saunalava (no 90..100 kraadi) saab sellele pea keevat vett (sama temp, mis lava) lajatades märkimisväärselt jahedamaks. Lihtsalt numbreid ja seda, et vedelik on hea soojusjuht (+suurendab kokkupuutepinda) arvestades peaks nii toimides asi hullemaks minema ;)

füüsikahuvilisi aitab guuglisse "Mpemba efekt" märksõna tippimine.
yksheikki
Postitusi: 601
Liitunud: R Sept 12, 2008 1:36
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 Aero

#6

On juhtunud seda küll, aga selles olin ise süüdi. Lasin aknale vett kohe siis, kui tugevate miinustega auto külmalt käivitasin.
Kui mootor soe ja puhub sooja klaasile, siis ei ole ette tulnud sellist jäätumist.
Vasta