Apppiiii! Läpakat koju tarvis aga ei oska valida.

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
wirx
Postitusi: 4
Liitunud: N Jaan 26, 2006 13:28
Asukoht:
Auto:

#26

N Jaan 26, 2006 16:15

AMD-l on küll suht head lauaarvuti prosed, kuid laptopide prosesi nad teha veel ei oska, ma olen näinud ainult 1-te AMD turion protsessoriga laptopi, mille ventikas ei töödanud enam-vähem koguaeg, ülejäänud on parajad helikopterid. Vanematest Sempron jms prosedest rääkimata, nad võtavad palju voolu ning rikuvad akud kiirelt ära ja lähevad kuumaks ning on lärmakad. Ainus + on 64bit, kuid hetkel pole korraliku 64bit-ist windowsigi olemas ja see mõne % kiiruse kasv ei kaalu minu arvates kohe kuidagi üles müra, mida turion teeb.
Kuigi lauaarvutis kasutan isegi AMD-d ei soovitaks küll kellegil laptopile turion sisse valida, kui sama raha eest saab PentiumM(centrino)
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#27

N Jaan 26, 2006 17:09

Pakun teile siis ka omapoolset kogemust, kuna IT abi olen juba pakkunud üle 12 aasta. Ja müünud olen igasuguseid isendeid, vaid Dell-i seni mitte, kuid remondiga seoses on ka Delli-d meie käte vahelt läbi käinud. Mis puutub brändidesse, siis nende kvaliteediprobleemide põhjused peituvad paraku globaliseerumises, toodetele lihtsalt kleebitakse kallis firmasilt külge, samas toode ise enamuses pole isegi nimetatud kalli firma poolt väljagi mõeldud (täiesti meelevaldne näide: kui mingi hiina tehas paneks autosid kokku ja välja vuravad kord Opel Omegad, seejärel aga Saaab 9-5 ). Hea näide on IBM laua/sülearvutite osa, mida hakkas kokku panema hoopis mingi suur hiina tehas (kasvasid IBM kvaliteediprobleemid) ja tänaseks päevaks on see hiina tehas IBM-i arvutitootmise hoopis IBM-i käest välja ostnud. Samas paljud meist ostavad IBM-i ja mõtlevad, oo vinge ameeriklaste välja mõeldud.
F-S läpakatest tõesti LifeBook on juba midagi, samas ühel isendil, mille müüsime, käis monitor vahetuses. Muideks läpakatel ei väsi mitte ekraan ära vaid ekraani taga olev taustvalgustus (kõrgepingega töötav värk). Ka HP olid ajad tagasi paras peavalu, vead on sagedamalt esinenud peale 1,5 ... 2 a. töö järel. Compaq, hea et teda enam pole (HP neelas alla), vot need olid tõelised peavalud.
Ja viimane proov brändiga oli Toshiba Tecra A3 (minu isiklik arvuti hetkel), mis muidu tore riist (ekraan pole nii särav, kuid pooltoonid samas teistega võrreldes paremini nähtavad a. näiteks looduspiltide peal), kuid võrgukaart jupsib, vahel töötab, vahel mitte.
Kokkuvõttes viimasel ajal olen oma klientidele müünud hoopis ML Arvuti ja Ordi keskmise hinnaga toodangut kuna hinna kvaliteedi suhe päris hea, hooldus kiire ning pole neil brändidega midagi nii suurt vahet, ka müra suhtes.
Veel mõned tehnilised märkused: Nii nagu mobiiltelefonide puhul, nii ka sülearvutitel tekitavad probleeme emaplaadi plaat ise, kuhu kogu elektroonika on laotud. Tegemist ju ülipeene vahest ka 6 kihilise asjaga, mis lihtsalt pole kvaliteetselt toodetud.
Kes soovib sülearvutit sülearvutina kasutada (aku kestvus), peaks valima kindlasti PentiumM protsessoriga isend, kes ka pisut mängida, lisaks mitte integreeritud videokaardiga isendi.
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#28

N Jaan 26, 2006 17:14

Veel lisan akudega seoses, nimelt enamasti ei kipu ka brändid akudele rohkem kui 1a. garantiid andma ja garantiiga üldse tehakse vahet, kas ostab eraisik (2a. muu garantii) või ettevõte (ainult 1a. garantiid). Alati tasub täpselt üle küsida. Ka meie astusime ühe F-S -ga sama reha otsa, lubasime kliendile 2a. tuli aga välja et ainult 1a. aku garantii ja aku kestis vaid 1a. 1 kuu, siis oli kapitaalselt kutu, nii et saime lõbusalt uue aku omast taskust kinni maksta.
wirx
Postitusi: 4
Liitunud: N Jaan 26, 2006 13:28
Asukoht:
Auto:

#29

N Jaan 26, 2006 17:20

2aatom bränd ei näita veel midagi (peale selle kuhu sa garantiisse pead viima :P) näitab äriklassi kuuluvus ;)
Compaq-i äriklassi ntx kunagi üheks vastupidavaimaks peeti.
Sellepärast qdwin ütlesingi, et võtku pigem ordi, kui Fuji Amilio, kindlasti poleks ma nii öelnud, kui ta Lifebooki nillinud oleks :eureka:
Tecra A3 on samuti 101% odavklass
Ning juhtubki see, et nagu autodegagi kui on ntx 100k kas osta uus Daewoo või kasutatud Saab....
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#30

N Jaan 26, 2006 18:01

Nii, mehed. Mulle tundub, et siin läheb sõnasõjaks. Arvan, et Qdwin on saanud piisava hulga infot. Samuti on vist selgeks saanud, kes meis teemat valdab. Kui vaja küsitakse vast otsesuhtlemisel edasi.
Selle teema keeraks kinni
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta