OBD2 scannerid - nn mitte-äriline vahendus eBay-võõrastele

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#1

K Jaan 15, 2014 15:07

Tervis!

kelkisin siin kusagil, et koos transpordiga sain pelgalt 7,79eur eest täitsa toimiva "OBD2 scanneri".

mul töötab Androidtelefoniga - selles on taoline tasuta äpp: "Torque Lite"
näitab andurinäite, veakoode (olen ka juba nullinud). Toimiv asi.

tagasisidena küsis üks eBay-võõram kasutaja, kas ma ei soostuks ka talle tellima. "Pisukse vahendustasu eest".
soostun. Kuigi soovitan inimestel siiski ise eBay (ja PayPaliga) sõbraks saada - sealt saab päris palju asju ning kohati ka väga mõistlike hindadega. Ostmine on PayPal abil ka üpris turvaline ning jamad klaaritavad, niiet ei ole vaja karta asju, mille hingeelu päris selge pole. On küll vaja krediitkaarti, aga internetiajastu inimestel võiks ka see olemas olla - isegi kui pank selle eest kuutasu peaks küsima, ei ole raske neid tasusid mõne eBay ostuga tagasi teha. Pole paha ka reisides omada ja kasvõi ka Tallinnas - saab taksod sularahata makstud jne. Üldiselt kutsun ka inimesi üles nn eBay vahendust, kui tegelikku lisaväärtust mittetootvat "majandusharu" mitte toetama. Siin-seal foorumites müütatakse nt LED lampe, mille puhul ei räägita garantii andmisest vms lisahüvedest ning mis lõhnavad selle järele, et samad asjad on eBayst kordades odavamalt ka tüki-paari kaupa (tasuta / hinnas sisalduva transpordiga) saadaval.

teemasse. Kui on keegi, kes miskil põhjusel eBayga kohe mitte sõbruneda ei taha või saa, siis ülalviidatud juppide "tarne" Tallinnasse või Sakku hinnaga 10eur/tk ei tee mind ei vaeseks ega rikkaks. Lisaväärtusena võin nad oma masina+telefoni peal ära testida ning kui on riistahäda, siis eBays müütava hiinlasega ise suhtlema. Sealt edasi "kasutajatuge" ma kindlasti ei osuta - kui keegi nt oma telefonis asju käima ei saa, siis andke aga telefon mõnele teismelisele ja äpp on kiirelt olemas (nii sai ka mu esimene androidi-telefon oma esimesed äpid ;) ). Postikulude eest võin asjad tegelikult ka edasi saata (kuigi see pole eelistatud variant) - siis tuleb aga olla lihtsalt veel natuke kannatlikum, kui hinnanguline 6-nädalane tarne, millega asjad hiinast siia tulema peaks (ja mul ka praktikas tuli). Maksimum paari-kolme nädala võrra kannatlikum - nädal-kaks on kindlasti aeg, mille jooksul ma suudan asjad ise posti pista ning nädalaga võiks ka asi vast Eesti sees õigesse kohta liikuda.

siin teemas võivad aga soovijad tükisoovist (ütleme, et üle kahe per kasutaja ei käitle - nn riskide hajutamise eesmärgil. Pole vaja inimest, kes esialgu tahab 100tk ja 6 nädala pärast 0tk ;) ) teada anda. Tellin siis kokkusaanud arvu 01veebruaril ära, mis tähendab, et märtsi teises pooles võiks asjad vähemasti minuni jõudnud olla. Ettemakse ega jutte pole nende väikeste ja eeldatavalt ka suht likviidsete vigurite puhul vaja. Nagu viitasin, siis kõige parem tarneviis on mind mingi aeg "kümnekas näpus" üles otsida. Tel nr on profiilis olemas.

kui keegi soovib-viitsib pisema numbriga (vaikimisi samadel või parematel muudel tingimustel) tegutseda, on ta teretulnud nn rolli ja teemat siin teemas asja maha hõigates üle võtma - see muudab mu lubaduse 01veebruaril asju tellida lihtsalt kehtetuks ja asjaga tegeleb see, kes lubab seda "parematel tingimustel" teha.

uhh - lihtne asi läks nüüd kole pikaks ja keeruliseks, aga lõppkokkuvõttes on nii äkki ikkagi lihtsam ;)

parimat,
Teet
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#2

K Jaan 15, 2014 19:14

Ei taha targutada vaid oma kogemusi jagada.
Sa arvesta sellega, et hulgim Hiinast tellides, kui tellimuse maksumus ületab 22 euri tuleb tasuda ka tollimaks (ca 5%) ja käibemaks 20%. Nii võid selle 10 eurise hinna puhul isegi kahjumisse jääda. Heal juhul võib jopata, et müüja märgib pakile "gift" ja toll jääb ka seda uskuma ega hakka pakki avama ja makse ei kaasne.
Lisaks peab Hiinast tellides arvestama, et keskmiselt iga kolmas saadetis läheb kaduma (loe kehva elatustasemega Hiina tolliametniku elujärje parandamiseks). Hiinast saab asjad kätte keskeltläbi 3-5 nädalaga, sealt edasi on juba 99% tõenäosus, et asjad kaduma läinud.
Sõbralik soovitus on neid asju pakkuda siis kui mingi x kogus Eestis kohal on, muidu võid ise jääda rumalasse olukorda tellijate ees.

Räägin seda oma 7aastase ja enam kui 200 eBay tehingu kogemuse põhjal.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
amazon
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 13, 2009 14:01
Asukoht:
Auto:

#3

K Jaan 15, 2014 19:32

Kui kaup pole kohale jõudnud, siis on hiinlased vähemalt raha ilusti tagasi maksnud.
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#4

K Jaan 15, 2014 20:08

Kui kaup pole kohale jõudnud, siis on hiinlased vähemalt raha ilusti tagasi maksnud.

Seda ei tasu kartta.
Raha tavaliselt ei saadeta tagasi, saadavad uuesti kauba.
__In Boost We Trust__
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#5

K Jaan 15, 2014 20:23

Ei taha targutada vaid oma kogemusi jagada.
Sa arvesta sellega, et hulgim Hiinast tellides, kui tellimuse maksumus ületab 22 euri tuleb tasuda ka tollimaks (ca 5%) ja käibemaks 20%. Nii võid selle 10 eurise hinna puhul isegi kahjumisse jääda. Heal juhul võib jopata, et müüja märgib pakile "gift" ja toll jääb ka seda uskuma ega hakka pakki avama ja makse ei kaasne.
Lisaks peab Hiinast tellides arvestama, et keskmiselt iga kolmas saadetis läheb kaduma (loe kehva elatustasemega Hiina tolliametniku elujärje parandamiseks). Hiinast saab asjad kätte keskeltläbi 3-5 nädalaga, sealt edasi on juba 99% tõenäosus, et asjad kaduma läinud.
Sõbralik soovitus on neid asju pakkuda siis kui mingi x kogus Eestis kohal on, muidu võid ise jääda rumalasse olukorda tellijate ees.

Räägin seda oma 7aastase ja enam kui 200 eBay tehingu kogemuse põhjal.


Kas siin sellist trikki ei saa teha, et teed PayPal's mitu erinevat aadressi ning siis ei saadeta kaupa koos elik jagad summa summarumilt aadresside vahel kauba nii ära, et tollimaksu ei tule?

Ma pole nüüd aastaid enam Hiinast midagi tellinud kuid mäletan, et vanasti sai PayPal's kontole mitu aadressi lisada. Ma võin valesti ka mäletada, ausalt.
WASSAAB?
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#6

K Jaan 15, 2014 20:38

Ei taha siin tujurikkujaks olla, aga vastan ja selgitan
Ei saa hiinlaselt raha tagasi kui jääd heauskselt 6 nädalaks lootma kauba kohale jõudmist. eBays pead juhtumi algatama kui õigesti mäletan siis 35 päeva jooksul alates ostukuupäevast, siis on kindlust läbi Paypali raha tagasi saada. Sealt edasi oleneb vaid müüja armulikkusest. Korra jäin Hiina müüjat uskuma, et ta ikka pani uue kauba teele, ei tulnud ka seda, ja 2 kuud hiljem ei saanud enam juhtumit üles võtta ja kuna tehing oli nii vana ei saanud ka negatiivset tagasisidet enam müüjale anda.
Hiinaga jamamise asemel tellin peamiselt Saksamaa ja Inglise eBayst Euroopa müüjatelt, Hiinast tellin vaid seda, mis tõesti odav ja on aega oodata ca kuu oodata. Neid ELM327 saab ka Euroopa müüjatelt, tõsi hind veidi kõrgem, aga kätte saab 1-2 nädalaga ja kaup reeglina aus, sest neid ELM327 kloone liigub ka ringi omajagu. Selle kohta ütleb lausa Wikipedia:
The 1.0 version of the ELM327 did not implement copy protection, and the PIC code was copied and widely sold in devices claiming to contain an ELM327 device. Numerous problems have been reported with Chinese clones, partially due to bugs inherent in the early code.

Although these pirate clones may contain the ELM327 v1.0 code, they may falsely report the version number as the current version provided by the genuine ELM327, and in some cases report an as-yet non-existent version.The actual function of these pirate clones is nonetheless limited to the function of the original ELM327 v1.0, with inherent deficiencies.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#7

K Jaan 15, 2014 21:48

Olen 2 sellist scannerit tellinud Hiinast, eraldi. Esimene töötab korralikkult, aga teisega oli jama. Saatja andis juhise, mille järgi pidin haamriga ära lõhkuma scanneri ja saata pildid. Miinuseks on ooteaeg. Õnneks oli vedanud 2-3 nädalat Hiinast, Saksast 4 tööpäeva.
__In Boost We Trust__
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#8

K Jaan 15, 2014 21:54

Ei taha siin tujurikkujaks olla, aga vastan ja selgitan
Ei saa hiinlaselt raha tagasi kui jääd heauskselt 6 nädalaks lootma kauba kohale jõudmist. eBays pead juhtumi algatama kui õigesti mäletan siis 35 päeva jooksul alates ostukuupäevast, siis on kindlust läbi Paypali raha tagasi saada. Sealt edasi oleneb vaid müüja armulikkusest. Korra jäin Hiina müüjat uskuma, et ta ikka pani uue kauba teele, ei tulnud ka seda, ja 2 kuud hiljem ei saanud enam juhtumit üles võtta ja kuna tehing oli nii vana ei saanud ka negatiivset tagasisidet enam müüjale anda.
Hiinaga jamamise asemel tellin peamiselt Saksamaa ja Inglise eBayst Euroopa müüjatelt, Hiinast tellin vaid seda, mis tõesti odav ja on aega oodata ca kuu oodata. Neid ELM327 saab ka Euroopa müüjatelt, tõsi hind veidi kõrgem, aga kätte saab 1-2 nädalaga ja kaup reeglina aus, sest neid ELM327 kloone liigub ka ringi omajagu. Selle kohta ütleb lausa Wikipedia:
The 1.0 version of the ELM327 did not implement copy protection, and the PIC code was copied and widely sold in devices claiming to contain an ELM327 device. Numerous problems have been reported with Chinese clones, partially due to bugs inherent in the early code.

Although these pirate clones may contain the ELM327 v1.0 code, they may falsely report the version number as the current version provided by the genuine ELM327, and in some cases report an as-yet non-existent version.The actual function of these pirate clones is nonetheless limited to the function of the original ELM327 v1.0, with inherent deficiencies.


See on tõsi, et raha tagasi ei saa, saadavad sama toote uuesti.
Kunagi tellisin Canoni kaamerale bajoneti M42 adapteri, kuid saadeti Olympuse oma. Müüja hiljem kirjutas ja palus positiivset tagasisidet. Kirjutasin vastu, et ta saatis mulle vale toote ning mul ei ole aega seda talle tagasi saatma hakata ning positiivset tagasisidet ei tule. 2 nädalapärast oli õige toode postkontoris mind ootamas, lisaks sain Olympuse bajoneti adapteri tasuta :)
WASSAAB?
amazon
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 13, 2009 14:01
Asukoht:
Auto:

#9

K Jaan 15, 2014 22:15

Kui kaup pole kohale jõudnud, siis on hiinlased vähemalt raha ilusti tagasi maksnud.

Seda ei tasu kartta.
Raha tavaliselt ei saadeta tagasi, saadavad uuesti kauba.


Olen kaks korda raha tagasi saanud, ühel korral kui kaup oli kergelt määrdunud, kompenseeriti mingi osa summast. Ühe korra, kui oli vale kaup, siis tõesti saadeti uus.
turuplats
Postitusi: 385
Liitunud: R Sept 17, 2010 21:43
Asukoht: Tartu
Auto: 2 x Saab 9-5 1.9
Kontakt:

#10

N Jaan 16, 2014 0:01

Ma olen ebyst juba aastaid tellinud igast kama, karta pole midagi vaja. Tuleb lihtsalt teada oma õigusi ja muid nüansse ;)
iphonede ja ipadide remont
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#11

R Jaan 17, 2014 0:59

Kui hiljuti ühe asja tellisin siis tasusin ka ausasti kõik maksud. Pärast kuulsin, et kui on müüjaga võimalik kokku leppida siis saab sama asja eest tasuda kaks korda. Ostad $100 maksva asja ja maksad selle eest $10 ja $90 kahe eri maksega. Siis kui kaup kohal ja toll tahab makse tõestust näitad $10 suurust makset neile.

NB! Ei ässita kedagi seadust rikkuma aga kuulsin et nii pidi saama teha :)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#12

R Jaan 17, 2014 11:24

Nii hull see asi nüüd ka ei ole, et Hiinast iga kolmas pakk kaduma läheb, üldiselt tulevad ikka kohale.
Mis mitmes osas maksmist puudutab, siis müüjaga võid ju nii kokku leppida, aga kui näitad paberit kus on asja hind oluliselt odavam kui selle eeldatav turuhind, siis võib toll võtta maksud ka turuhinnast lähtudes. Iseasi muidugi kui arve peal on suht mittemidagiütlev kirjeldus ja esemele endale otsa vaadates tollitöötaja ka pihta ei saa, millega tegemist võib olla.

Aga Hiinast tehnikat tellides võib hoopis üks suurem jama tulla. Nimelt juhul kui seadmel pole CE sertifikaati, siis seda maale tuua ei tohi ja kui toll jaole saab, siis kas hävitab selle või saadab tagasi. Seega mingi natukenegi kallima seadme puhul tasub enne müüja käest uurida, kas paberid on ikka korras ja seda üldse saab legaalselt Euroopasse tuua.
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#13

L Jaan 18, 2014 10:50

siit teemast saab targemaks küll. Ma jätsin tolli ja KM sootuks täitsa kõrvale, arvates et need on jutuks suuremate summade puhul. "Margusmaa" viidatud kombel toimides võiks need ära jääda. Igatahes eelnev jutt kehtib. Sh ka viide, et kui kohale jõuavad, saab kümneka eest lunastada ning et ei tee mind paar eerot ei vaesemaks ega rikkamaks (ka miinuse puhul). Ma olen ka suht kindel, et peale mul maksta küll ei tule. Igatahes asi läheb teema arenedes huvitavamaks ;)

CE-kirjad on point, aga mu teada nn võrgutoitel asjade puhul.
ndr3k
Postitusi: 87
Liitunud: N Mai 09, 2013 20:17
Asukoht: TLL / EETN
Auto: 9-3SS MY04 2.0t Vector, TurboX

#14

R Veebr 28, 2014 14:38

Natuke rohkem kui lihtsalt veakoodid :eureka: :

http://www.automatic.com/

https://ifttt.com/p/automatic
Vasta