Vajan abi maailmakorrast arusaamiseks

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#1

K Okt 29, 2014 23:26

Mul on viimasel ajal olnud korduvalt arusaamatusi asjade ostmisel.Sarnast tegevust olen ka siin foorumis märganud.

Näide M:küsijapeepulk
Alghind 1000 €


Mul just parasjagu seda pulka hädasti tarvis- helistan.Palju maksab?Palju pakud.No alghinnaga võtaks ära küll, hädasti vaja ka.EI-EI-EI, alla 1500 see pulk mitte kusagile ei liigu.No pulk puudu- ütlen olen 1400-ga võtja- käin selle ülikõva trumbi ka välja, et tulen ise järgi ja maksan KOHA PEAL SULAS.Kui veab, et minu jultumuse peale toru ära ei visata, siis öeldakse ärritunult midagi, et tübera oled või, aru ei saa või - alla 1500 see ei liigu, ootab pigem 2 tonni.
Minu hallollus ütleb seepeale ju, et alghind on ju siis 1500, mitte tuhat.Või siis sarnase arusaamatu loogika järgi oleks ka võinud miinus 1000 olla.

Palun seletage mulle, mis selle asja iva on.Mulle tundub, et ma olen sellest ilmaloogikast täiesti viltu kasvanud.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

N Okt 30, 2014 6:30

Äkki kodanik kes müütab, on ükskik inimene ja tahab lihtsalt teiste inimestega telefonitsi rääkida ja oma "mobiili aega laadida" kui selline asi tänapäeval veel toimib? ;)
Iga ratas veab and then some!
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#3

N Okt 30, 2014 7:50

Neid üksikuid on seal vägapalju!
Pigem on asi selles, et see 1000 on hea hind mis kutsub Sind ja teisi seda numbrit valima. Jutu käigus hind tõuseb, ütled OK 1500 hakkad järgi sõitma, poolel teel helistad, et oled tulemas. Samal ajal saad teada, et keegi kuskilt teisest kohast hakkas keegi kolmas ka sõitma ja on nõus 2000 maksma.
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#4

N Okt 30, 2014 9:40

Mina isiklikult saadan/ks niisuguse müüa kohe "puutaha", niisugune vigurdamine minus küll usaldust ei ärata ja krt. teab mis kauba sa tegelikult niisuguse käest saad.
Targem on niisugustest eemale hoida, jäägu või toode soetamata.
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1965
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#5

N Okt 30, 2014 9:49

Kapitalismi alused. Niikaua, kuni nõudlust pole, on hind madal. Nõudluse tekkides hakkab hind tõusma.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#6

N Okt 30, 2014 11:22

Ma väga tihti asju ei osta, kuid senini pole sedasi veel juhtunud. Kas esimene näide on siit foorumist? Võiks juba nime ka juurde visata, oleks ju teistel ka kergem.
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#7

N Okt 30, 2014 11:52

Ma olen seda stiili siin foorumis näinud.Ma ei leidnud hetkel stiilinäidet üles.

Hinnavaatluse foorum on sellist liiki kuulutusi täis.http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=623141

See, mida Rantto siin ülal ütles, on kõige loogilisem järeldus.Aga kohe tekib küsimus, et kas ma olen või mind peetakse idioodiks, et ma saa numbritest aru, et 1500 on 1000-st suurem.

Põhjus, miks ma seda teemat üldse tegin, on see, et ma ei taha lihtsalt kritiseerida, vaid ma tahaks lihtsalt sellest värgist aru saada.Minu piiratud adumisvõime juures ei jõua mulle point kohale.Aga tahaks ka kuidagi sellesse keskkonda sobituda ja sellest salakeelest aru saada.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1965
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#8

N Okt 30, 2014 12:00

Sul on Asi, mida tahad müüa. Tahad vähemalt X raha saada, aga parem oleks kui saaks X+5 raha. Kiiret pole. Panedki siis hinnaga X müüki ja vaatad, palju pakutakse. Kui mingi aja jooksul üle X-i ei pakuta, siis müüdki sellega, kui pakutakse, oled rõõmus ja müüd X+Y raha eest. HV reeglites on muidu kirjas, et alghind peab olema selline, millega oled nõus müüma. Niiet kui üle alghinna ei pakuta, siis pead müüma alghinna pakkujale. Kui pakutakse, siis kõrgema hinna pakkujale.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#9

N Okt 30, 2014 12:43



Põhjus, miks ma seda teemat üldse tegin, on see, et ma ei taha lihtsalt kritiseerida, vaid ma tahaks lihtsalt sellest värgist aru saada.Minu piiratud adumisvõime juures ei jõua mulle point kohale.Aga tahaks ka kuidagi sellesse keskkonda sobituda ja sellest salakeelest aru saada.


Kui täna ei saa, ei hakkagi aru saama ja ei peagi , sest tegelikult on palju selliseid inimesi kes asjadest nii aru saavad nagu sina. Lahendus oleks suhelda omasugustega aga kahjuks meie keele ruumi väiksus jätab vahest sellise tunde,et oled ainuke loll ja ei saa millestki aru.
Ka mina ei saa paljudest asjadest aru, näiteks miks müüakse remonti vajavaid asju heas korras asjade pähe? Veel enam, miks neid ostetakse? Või miks ausalt loetletud vead panevad mitte ostma? Jne. Ma lihtsalt ei oska sellisesse maailma sulanduda ja ega peagi. Veiderdan omamoodi edasi , õnneks on minusuguseid veel ja nendega on päris tore koos asju ajada.:thumb:
Kokkuvõttes jagan sinu arusaamatust ja toetan teadmisega,et sa pole ainuke arusaamatu.:)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#10

N Okt 30, 2014 17:51

Kui jutt on hinnavaatluse foorumist, siis seal enamasti müüaksegi asju oksjoni stiilis. Enamasti lisatakse ka OK(osta kohe) hind, kuid on ka selliseid, kes seda ei lisa. Kui müüjal müügiga kiiret pole, siis on ootuspärane, et ta esimese kõne peale asja alghinnaga maha ei müü. Pigem lastakse siis teemal pikemalt rippuda lootuses et keegi rohkem pakub. Hinnavaatluse reeglid muide ei sätesta üheselt, mis ajal kauba alghinnaga maha peab müüma kui keegi rohkem ei paku. Muide hinnavaatluse foorumis peaks tegema oma pakkumised müügiteemasse, mina oleks tegelikult juba selle peale tige kui keegi helistab(murphy seadus ütleb, et see juhtub kindlasti mulle ebasobival ajal) ja kauplema hakkab. Tegelikult sel põhjusel ei viitsi ma eriti odavamaid asju, mida endal enam vaja ei lähe, üldse müüa... pigem kas annan kellelegi tasuta ära, seisavad nurgas edasi ja ootavad oma aega või rändavad prügikasti/jäätmejääma.
Mina siin otsest probleemi ei näe - kui midagi kohe ja kiiresti vaja on, siis mine poodi ja osta või maksa see hind, millega müüja on nõus kohe müüma. Kui paralleele tuua, siis ega ka osta.ee ega ebay oksjonil ei saa asja ju alghinnaga kui seda kohe soovid.

Aga üldiselt ütleks, et igal pool on omad nii kirjutatud kui kirjutamata reeglid ja nendega peab lihtsalt kas kohanema või kuhugi mujale minema.

PS. et eelnevast vale muljet ei jääks, olgu igaks juhuks öeldud, et teemaalgataja mures ma osaline pole ja tegelikult pole ma üldse eriline osta-müü-vaheta tüüp.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#11

N Okt 30, 2014 20:49

Aiman ka millele siinses foorumis vihjatakse. Asi lihtne, väldi selliseid vigurdavaid müüjaid kes ei avalda kauba hinda või trikitavad alghinnaga. Defitsiidi ajad on möödas ja piirid on lahti, oska vaid otsida.

Vahel mõni selline unustab piirhinna oksjonil panemata ja ohh seda hala kui oksjon ei ulatu selle piirini, mis tema ootas. Kunagi sai ühe sellise pisarsilmse müüja käest uus nutitelefon poole letihinnaga osta.ee oksjonilt ostetud.
Hea näitaja on ka kasutajate tagasiside sellistele müüjatele, reeglina ei ole tagasiside neile eriti positiivne.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
SvenR
Postitusi: 269
Liitunud: T Mär 05, 2013 8:53
Asukoht: Võrumaa
Auto:
Kontakt:

#12

N Okt 30, 2014 20:58

Facebook keskonnas on igati popp panna asi müüki ja siis hinnaks:"Pakkuge" Olen seal silmanud teinekord täiesti ok pakkumisi isegi aga müüja ajab ika et "Ei". Tundub et inimestel po vist mingi suuremat sorti suhtlemisvaegus vist.
Rootslane kagunukas!
Volvo diagnostika 1996-2016 autod, FB Volvokodu.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#13

N Okt 30, 2014 22:23

Selliseid ma kutsun rottideks. Nende elu mõte ongi teisi rottida. Ilmselt see teeb neil tuju heaks, võib olla mõjub nagu mõni narkots. Kindlasti meeldib neile kõvatada teiste ees. Kokkuvõttes ei saavuta nad suurt emmigi.
breisner
Postitusi: 31
Liitunud: L Nov 17, 2012 20:51
Asukoht:
Auto:

#14

R Okt 31, 2014 14:46

Facebook keskonnas on igati popp panna asi müüki ja siis hinnaks:"Pakkuge" Olen seal silmanud teinekord täiesti ok pakkumisi isegi aga müüja ajab ika et "Ei". Tundub et inimestel po vist mingi suuremat sorti suhtlemisvaegus vist.

Facebookis hiljuti nägin, kuidas ühele rimakale pandi hinnaks 9999 €, mille peale sh*tstorm lahti läks, müüja hiljem selgitas, et 9999 tähendab ju "Paku ise hinda".
9-5 2.3 169 kw --> 9-5 2.3 184 kw --> 9-3 SS 2.0 154 kw
isakene
Postitusi: 55
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:20
Asukoht:
Auto:

#15

P Nov 16, 2014 23:29

Kui siin juba hinnaarutluseks läks, siis veidi teise kandi pealt veel üks viimase aja tähelepanek.
Nimelt, tegelen hobikorras väikestviisi vanade jaapani maasturitega. Mõni aeg tagasi sain ühe kerge avariiga isendi omanikuks. Algul oli plaan juppideks teha, siis aga selgus et apastraadil on oma ea kohta väga heas korras kere ja raam ning ei raatsinud. Üleskloppimise käigus selgus, et esitiivad on liiga palju kannatada saanud ja oma doonorilt ka midagi asjalikkku võtta ei ole. Uurisin, mis uue tiiva hind kohaliku varuosamüüja käest oleks - €35. Aga lammutuskojad on meil ka olemas, helistasin. Kolmes kohas olid vajalikud asjad olemas. Ning kõigi meestega toimus peaaegu sõna-sõnalt sarnane dialoog, hakka või arvama, et lammarid on määrustiku välja andnud.
"Kas seda ja seda on?"
"Kohe vaatame järele. Helistage sellise ja sellise aja pärast tagasi."
Helistasin
"On küll. €50 + saatmine"
"? Uus maksab 35. Mille poolest teie oma parem on?"
"A meil on originaal." Kõik, hinnakauplemisele ei allutud.
Krt, ma taastan 90-ndate rahvamaasturit, mitte Ford T-d või Pontiac GTO-d... uute tiibade paigalduse käigus ei olnud probleemi ka, et ei oleks paika hakanud või midagi kehvasti olnud.
Lõpliku koostamise käigus selgus, et üks tagatuli oli liigselt kannatada saanud. E-poodide hind oli €25 kandis. Helistasin jälle lammutusse. Nagu maki pealt sama jutt, isegi hind oli sama, €50...

Minu raha jäi neil igatahes saamata ja ilmselt paljude teiste oma ka. Kes neilt üldse ostavad ja mis sellise äri loogika on?
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#16

T Nov 18, 2014 0:46

Kui siin juba hinnaarutluseks läks, siis veidi teise kandi pealt veel üks viimase aja tähelepanek.
Nimelt, tegelen hobikorras väikestviisi vanade jaapani maasturitega. Mõni aeg tagasi sain ühe kerge avariiga isendi omanikuks. Algul oli plaan juppideks teha, siis aga selgus et apastraadil on oma ea kohta väga heas korras kere ja raam ning ei raatsinud. Üleskloppimise käigus selgus, et esitiivad on liiga palju kannatada saanud ja oma doonorilt ka midagi asjalikkku võtta ei ole. Uurisin, mis uue tiiva hind kohaliku varuosamüüja käest oleks - €35. Aga lammutuskojad on meil ka olemas, helistasin. Kolmes kohas olid vajalikud asjad olemas. Ning kõigi meestega toimus peaaegu sõna-sõnalt sarnane dialoog, hakka või arvama, et lammarid on määrustiku välja andnud.
"Kas seda ja seda on?"
"Kohe vaatame järele. Helistage sellise ja sellise aja pärast tagasi."
Helistasin
"On küll. €50 + saatmine"
"? Uus maksab 35. Mille poolest teie oma parem on?"
"A meil on originaal." Kõik, hinnakauplemisele ei allutud.
Krt, ma taastan 90-ndate rahvamaasturit, mitte Ford T-d või Pontiac GTO-d... uute tiibade paigalduse käigus ei olnud probleemi ka, et ei oleks paika hakanud või midagi kehvasti olnud.
Lõpliku koostamise käigus selgus, et üks tagatuli oli liigselt kannatada saanud. E-poodide hind oli €25 kandis. Helistasin jälle lammutusse. Nagu maki pealt sama jutt, isegi hind oli sama, €50...

Minu raha jäi neil igatahes saamata ja ilmselt paljude teiste oma ka. Kes neilt üldse ostavad ja mis sellise äri loogika on?


Loogika on selles, et üks on originaalosa ja teine VUFFEL!
Ma olen 20 aastat autosid näppinud ja tean, mida räägin.Enda autole ei pane ma mitte kunagi vufflit külge.On mõningaid erandeid- näiteks tonnise esituli.Aga enda elu lihtsamaks tegemiseks ei taha ma vufflit näha.Nad on ikka ja alati kehvemad originaalist.Mõnikord läheb ilusasti külge, aga ma olen ka väga suurt keberniiti näinud, et see vuffel üldse kuidagigimoodi külge saada.Nii vale ja kõver, jne.

Teine oluline asjaolu vuffli juures on see, et seda tuleb eelenevalt pikalt töödelda, mis on ajakulu.Muidu on see varsti roostes.Terve ilm on neid mitte väga vanasid autosid täis, mia on vuffliga remonditud ja mis on roostes.

Ja loogika osa on ka see, et mina näiteks ostan selle originaali kallimalt, kui uue vuffli.Ja neid inimesi on palju veel.
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#17

E Okt 19, 2015 19:25

Mul on viimasel ajal olnud korduvalt arusaamatusi asjade ostmisel.Sarnast tegevust olen ka siin foorumis märganud.

Näide M:küsijapeepulk
Alghind 1000 €


Mul just parasjagu seda pulka hädasti tarvis- helistan.Palju maksab?Palju pakud.No alghinnaga võtaks ära küll, hädasti vaja ka.EI-EI-EI, alla 1500 see pulk mitte kusagile ei liigu.No pulk puudu- ütlen olen 1400-ga võtja- käin selle ülikõva trumbi ka välja, et tulen ise järgi ja maksan KOHA PEAL SULAS.Kui veab, et minu jultumuse peale toru ära ei visata, siis öeldakse ärritunult midagi, et tübera oled või, aru ei saa või - alla 1500 see ei liigu, ootab pigem 2 tonni.
Minu hallollus ütleb seepeale ju, et alghind on ju siis 1500, mitte tuhat.Või siis sarnase arusaamatu loogika järgi oleks ka võinud miinus 1000 olla.

Palun seletage mulle, mis selle asja iva on.Mulle tundub, et ma olen sellest ilmaloogikast täiesti viltu kasvanud.


Just sarnase käitumisega, üks vana kaasfoorumlane(I....ts) on.
Tegi pakkumise 150€ ja nüüd nädalapäras utoopilised 350€ :head:
__In Boost We Trust__
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#18

E Okt 19, 2015 19:51

Kes tegutseb- see tegutseb , kes niisama kiibitseb ja kommenteerib vaidl

:P

Tegelikult ma ikka ootasin, et sa Pärnusse järele ka tuleks; siis ma oleks sulle öelnud, et müüsin just maha, et keegi jõudis ette ( ja võib olla poleksi öelnud, et rohkem maksis kah).


Aga sul vedas. Mulle väga meeldivad lahendused a la A- team!

Tegelikult pole sul vaja kõiki teemasid kommenteerida!
See on asja point!


Mulle meenub üks lugu kahest lahedast tüübist, kes mõtlsid välja kõikide kahjurite hävitaja! Ja nad müüsid seda suure eduga. Asi oli lihtsalt nii, et pakis oli kaks puitklotsi ja õpetus: pane kahjur ühe klotsi peale ja suru siis teise klotsiga kahjur sodiks!

Ja veel tänan üht oma klassivenda, kes siis kui ma olin noor ja armastasin palju lobiseda ja anekdoote rääkida ütles kord, et teised ei naera sinu anekdootide peale vaid nad naeravad sind!
ühest korrast piisas, et käiks klõps....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#19

E Okt 19, 2015 20:00



Kes tegutseb- see tegutseb , kes niisama kiibitseb ja kommenteerib vaidl

:P

Tegelikult ma ikka ootasin, et sa Pärnusse järele ka tuleks; siis ma oleks sulle öelnud, et müüsin just maha, et keegi jõudis ette ( ja võib olla poleksi öelnud, et rohkem maksis kah).

Aga sul vedas. Mulle väga meeldivad lahendused a la A- team!

Tegelikult pole sul vaja kõiki teemasid kommenteerida!
See on asja point!


Taäiskasvanud mees oled? Kui jah, siis peaksid teadma mida selline huumor võib endaga kaasa tuua! Aprilli kuu pole!
__In Boost We Trust__
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1197
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#20

E Okt 19, 2015 20:07

Mida selline huumor kaasa toob siis?
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#21

E Okt 19, 2015 20:10

Eks vist üritati viisakalt vihjata:
- ära näita niimoodi keelt, saad veel mingi jubeda haiguse
- mis haiguse?
- no nagu näiteks peapõrutus või lahtine lõualuu murd

Aga kas selline vihje antud kontekstis asjakohane on(IMHO ei ole), see on juba hoopis teine teema.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#22

E Okt 19, 2015 20:16

Tegelikult poleks midagi juhtunud, sest siis sa vastust poleks ette teadnud.
Nüüd ma lihtsalt lobisesin välja.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Pootsman
Postitusi: 1099
Liitunud: T Juun 05, 2007 19:00
Asukoht:
Auto:

#23

E Okt 19, 2015 20:17

selline huumor ei too mitte midagi endaga kaasa. :bs:
Vasta