Aidake valida õhksoojuspumpa

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#1

N Jaan 15, 2015 21:15

Kuna ühtegi isiklikku tuttavat mul selles vallas ei toimeta, siis küsin teilt.

Palun soovitust / hinnapakkumist õhk-õhk tüüpi soojuspumbale 100m2 elamu kütmiseks. (koos standardpaigaldusega + välisosa raamile)

Uus elamu, ühekordne, 100m2, Lae kõrgus 2.8, puitkarkass. Asub ca. 30km. Tallinnast.

Toode peaks jääma põhiliseks kütteallikaks, vajalik on +10c hoidmise võimalus siseruumis ja samuti peaks see suutma töötada pakasega -25C (toetuseks jäävad kamin ja el. radiaatorid)

Ehk leidub siin keegi, kes nende asjadega tegeleb ja on pädev?

Hetkel on minu valikutesse jäänud:

Fuji LMCB14 1470€
Fuji RSG14LTCB/ROG14LTCN NORDIC 7kW 1850€
Fuji RSG14LMCB/ROG14LMCBN NORDIC 6kW 1600€
Mitsubishi Electric MSZ-FH35VEHZ 1535€
Fuji RSG12LMCB 6,5 1200€
Toshiba Daiseikai-8 mudel RAS-35G2KVP-ND 1500€

Terv,
TGB
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#2

N Jaan 15, 2015 21:41

Võin jagada oma kogemust, kasutanud Fujitsu ASYA09LGC õhksoojuspumpa alates aastast 2008.
Lähtuda tuleks siiski sellest ,et õhksoojuspump ei saa olla põhikütteallikaks kuna tegu on sisuliselt siiski kliimaseadmega, millele on lisatud küttekaabel ja programmi veidi täiendatud. Ideaalselt kipuvad nad töötama plusskraadidega ja nii kuni -5C, siis hakkab jaksu vähemaks jääma ja hakkavad ka müra ja jäätumise probleemid.
Esimene soovitus on suhtuda kerge skepsisega müügimeeste soovitatud ruutmeetritesse ja lubatud miinuskraadidesse. Ostes võta pigem nö üks number suurem pump kui kataloogid/müügimehed annavad- töötab väiksema koormusega ja seega vaiksemalt.
+10C funktsiooni olemasolust ei soovita lähtuda, kui tegu pole just suvilaga. +10 pealt elamu üleskütmine ainuüksi õhksoojuspumbaga miinuskraadide juures on sisuliselt võimatu missioon ja kuigi ka minu pumbal on see funktsioon pole seda kunagi kasutanud, sest hoopis parem on peale eemalviibimist naasta kui kodus on +18 kui +10C.
Reaalselt on nad efektiivselt kasutatavad nii kuni -15C, sealt edasi võid sama hästi kütta elektriradikatega. -25C töötamine tähendab reeglina seda, et 15-20 minutit tööd ja siis 10 minutit sulatusrežiimi ja elektrikulu on üle 1 kw.

Soovitada julgeks Mitsubishit ja kuigi Electric on vist nö rohkem tsiviilversioon, siis naabri pealt näen, et Mitsubishi Heavy töötab väga efektiivselt, ilma jäätumis ja müraprobleemideta. Plussiks just see, et kasti väliskorpuse, selle ribide ja sisemise kaadervärgi vahel on piisavalt suur. Fujitsut või siis vist nüüdset Fujit väga ei soovita- välisosa kast on jubinaid väga tihkelt täis topitud vilte ja muud kraami ja nii kui jää ribidele kogunema hakkab kandub see pegi sealt korpusele, sealt seinale ja öörahu on rikutud. Mina olen oma pumpa lasknud 2 korda ümber ehitada (sisuliselt tähendas see ebavajalike viltide ja ribielementide eemaldamist) ja lõpuks sain mulle enam-vähem vastuvõetava müratasemega seadme.
Viimasel ajal kiidetakse ka Daikinit, midagi lähemalt selle kohta kosta küll ma isiklikult ei oska.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
saabu
Postitusi: 803
Liitunud: R Juul 21, 2006 9:43
Asukoht: Tallinn-Aruküla
Auto:
Kontakt:

#3

N Jaan 15, 2015 21:43

Daikin FTXLS35K/RXLS35M.1320.-
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#4

N Jaan 15, 2015 21:49

Daikin FTXLS35K/RXLS35M.1320.-


Sedasama pakuti mulle ka 1470 € eest koos raami ja paigaldusega, kuid sama ettevõte soovitas pigem esimeses postis viidatud Toshibat.
Ise ma ei taipa neist seadmetest muud essugi, kui tehnilisi andmeid usaldada....
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#5

N Jaan 15, 2015 21:57


Ise ma ei taipa neist seadmetest muud essugi, kui tehnilisi andmeid usaldada....

Mine ka www.ehitusfoorum.com sealt võid ka nõu saada. Lisaks oli kas novembri või detsembri Tehnikamaailma ehituslisas mingi test.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Homersimpson
Saabiklubi liige
Postitusi: 1036
Liitunud: P Juul 01, 2007 10:41
Asukoht:
Auto:

#6

N Jaan 15, 2015 21:59

Mina ka pooldaks Mitsu Heavy't. Sõber kliimaspets soovitas ja kogemused on positiivsed. Pandi paika ja käib. Rohkem pole süüvinud teemasse. Sooja puhub... töötab toimib :)
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#7

N Jaan 15, 2015 22:04


Ise ma ei taipa neist seadmetest muud essugi, kui tehnilisi andmeid usaldada....

Mine ka www.ehitusfoorum.com sealt võid ka nõu saada. Lisaks oli kas novembri või detsembri Tehnikamaailma ehituslisas mingi test.


Seal foorumis on 112 lk jura, kust terasid sõkaldest eristada on suht raske :)
Aga suured tänud kõigi nõuannete eest kõigile! Ehk tuleb veel kommentaare?
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#8

N Jaan 15, 2015 22:20

Pärnus tuttavad paigaldajad ja hooldajad räägivad kiidusõnu Daikini kohta, probleeme vähe ja hinna-kvaliteedi suhe paigas.
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#9

N Jaan 15, 2015 22:21

Mul on ka kodus mingi Mitsu toode, ostetud küll jahutamiseks, kuid toimib edukalt ka varukütteseadmena. Väga vaikselt igatahes toimetab, paigaldus ja soovitus oli vägagi pädevate inimeste poolt seega ehk on hea valmistaja.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#10

N Jaan 15, 2015 22:31

Tänud! :)
Hetkel ongi sõelale jäänud:

Fuji RSG14LMCB/ROG14LMCBN NORDIC 6kW 1600€
Toshiba Daiseikai-8 mudel RAS-35G2KVP-ND 1500€
Daikin FTXLS35K/RXLS35M 1470€

Vastavate näitudega Mitsud on jube kallid osta :(

Jätkuvalt oleks hea meel saada arvamusi ja kogemusi :)
Saabs
Saabiklubi liige
Postitusi: 61
Liitunud: K Mär 16, 2005 20:52
Asukoht: Kuusalu vald
Auto:
Kontakt:

#11

N Jaan 15, 2015 22:38

Kui siis Mitsu heavy industry või siis Daikinit. Pigem maksa tsipa rohkem ja magad nende seadmetega rahulikumalt.
Lisaks tekkis küsimus, kas su elamine üks suur ruum, kuna soe ikkagi ei taha ühest toast teise minna. Räägivad küll et soe liigub, kuid võivad tekkida ikkagi suht suured temperatuuri erinevused tubades.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#12

N Jaan 15, 2015 22:42

Kui siis Mitsu heavy industry või siis Daikinit. Pigem maksa tsipa rohkem ja magad nende seadmetega rahulikumalt.
Lisaks tekkis küsimus, kas su elamine üks suur ruum, kuna soe ikkagi ei taha ühest toast teise minna. Räägivad küll et soe liigub, kuid võivad tekkida ikkagi suht suured temperatuuri erinevused tubades.


Toshibast ei arva keegi midagi?
Tubade asetusega olen arvestanud ja sellega ei teki suuremat probleemi.
1 magamistuba jääb soojusvoost eemale aga eks seda tuleb siis eraldi kütta, kui liiga jahe on. Muidu jahedam koht magamiseks justkui sobibki :)
Saabs
Saabiklubi liige
Postitusi: 61
Liitunud: K Mär 16, 2005 20:52
Asukoht: Kuusalu vald
Auto:
Kontakt:

#13

N Jaan 15, 2015 22:59

Toshibat kiidetakse soomes rohkem põhja pool kus ei ole 0 ja -5 vahel mängivat temperatuuri. See toimib paremini ühtlasemas jaheduses. Kuid sinu poolt ettenähtud tingimustele on väga raske korralikku ja odavat seadet leida, kuna nõudeks on sul miinus 25 juures töötamine. Sellega saavad nad praktiliselt kõik hakkama, aga kui kasulik sellega kütmine on ja mis on sellise temperatuuri juures soojatootmis kilowatid. Paljud seadmed annavad sellise juures juba pool oma lubatud võimsusest või isegi veel vähem.
Lisaks muudele kriteeriumitele mõtle ka müra peale, sest alguses need detsibellid ei huvita kedagi aga päevade viisi seal ruumis viibides odavama otsa seadmed söövad närvid seest.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#14

N Jaan 15, 2015 23:05

Daikin FTXLS35K/RXLS35M siis neist odavatest parim? Vähe vaiksem ka kui teised.. Müratase on muidugi oluline, kuna siseseade tuleb elutuppa.
Samas Fuji RSG14LMCB/ROG14LMCBN NORDIC 6kW ei ole miskit head ega halba kuulnud...
Saabs
Saabiklubi liige
Postitusi: 61
Liitunud: K Mär 16, 2005 20:52
Asukoht: Kuusalu vald
Auto:
Kontakt:

#15

N Jaan 15, 2015 23:28

Pigem nendest daikin. Fuij petab nimega Nordic kuid andmetest lugedes kasutegurit ei ütleks küll seda. Fuij on vana Fujitsu edasiarendus, kuid pladtik on vaid kehvemaks läinud ja hind on arenenud. Muu on praktiliset samaks jäänud.
Homme õhtuks võiksin lisada sulle hea hinna mitsu heavyle ka, kuid täna ei saa seda nii täpselt kätte. Täpsustaksin üle veel, kas praegu antud hinnad olid ikka koos paigalduse ja käibega. Kontrolli need ikka üle, kuna on juhuseid mõningate paigaldajatega kus hind on olnud käibeta.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#16

N Jaan 15, 2015 23:33

Pigem nendest daikin. Fuij petab nimega Nordic kuid andmetest lugedes kasutegurit ei ütleks küll seda. Fuij on vana Fujitsu edasiarendus, kuid pladtik on vaid kehvemaks läinud ja hind on arenenud. Muu on praktiliset samaks jäänud.
Homme õhtuks võiksin lisada sulle hea hinna mitsu heavyle ka, kuid täna ei saa seda nii täpselt kätte. Täpsustaksin üle veel, kas praegu antud hinnad olid ikka koos paigalduse ja käibega. Kontrolli need ikka üle, kuna on juhuseid mõningate paigaldajatega kus hind on olnud käibeta.


Hinnad mis on pakutud on koos käibega ja koos alusraami ja paigaldusega.
Igasuguse soodustuse eest oleksin loomulikult tänulik :)
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#17

N Jaan 15, 2015 23:52

Mul Daikin Urura-Sarara something something hea mitu aastat. Tookord oli see ainuke soojuspump, mis pakkus niisutusfunktsiooni - on ju tuntud kontoriinimeste kuivad silmad ja kuivanud nina kuna õhksoojuspump on õhu nii ära kuivatanud.

Mina siiamaani rahul.

terv, teager
saabu
Postitusi: 803
Liitunud: R Juul 21, 2006 9:43
Asukoht: Tallinn-Aruküla
Auto:
Kontakt:

#18

R Jaan 16, 2015 8:16

Küsi Kliimasalongist pakkumist,mulle tegi alla 1320.-, koos paigaldusega.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#19

R Jaan 16, 2015 9:12

Müra osas vaata pigem välisosa mürataset. Välisosa müratese kipub suuresti sõltuma välisosa kasti ehitusest ehk mida efektiivsem sulatus ja suurem õhuvahe välimise kasti ja selle sisu vahel, seda vaiksemad nad reeglina on. Minu kogemusest konkreetne näide, minu Fujitsul on välimiste ribide ja sisemise osa ribide vahe vaid mõned millimeetrid, naabimehe Mitsu Heavyl on see silma järgi ca 3-5 cm.
Siseosa vaikseimal režiimil-quiet jmt on alla 20 db enamikel ja sellega magamisel probleeme ei teki. Pigem on just välisosa see, mis vahel lärmab. Kui eramu, siis soovitaks välisosa paigutada maaraamile- jääb ära vibratsiooni ja müra kandumine majaseinale ning sealt sinu tubadesse.
Minu jutust jääb ehk mulje, et müra jubedalt palju, aga müra tekib vaid sellisel 0 kuni -5C vahemikus saju ja jääga...muudel temperatuuridel on pumbad reeglina vaiksed. Uued müraprobleemid algavad tõsistest miinuskraadidest ja need on seotud sagedaste sulatustsüklitega kuna sulatustsükli tipmes kompressor lärmab suht täispööretel.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#20

R Jaan 16, 2015 9:16

Ma ostsime eelmisel aastal Kaalu tn õue peal olevasse majja Daikini, kuna oluline oli see, et see on kõige vaiksem oma mürataseme poolest, sest igasugune müra on mingil hetkel öövaikuses ikka tajutav. Samas on meil suures maja Panasonic, mis on soetatud ligi 10 aastat tagasi ja nüüd sellel aastal läks läbi siseosa mootor, mis on tavaline kuluosa aga kuna meie kasutasime seda harva, siis tänu sellele see nii kaua ka vastu pidas, väideti meile.
Edu valimisel, see on tõesti keeruline...aitasin möödunud sügisel ühel tuttaval samuti valida ja tema oma kahekorruselise ridaelamu lisakütteks valis just Mitsu...
spark
Saabiklubi liige
Postitusi: 757
Liitunud: E Mai 22, 2006 23:46
Asukoht:
Auto:

#21

R Jaan 16, 2015 10:28

jah müra on tähtis tegur
Paljud ei kannata isegi sundvendi kohinat (liigub ju ainult õhk) magamise ajal.
Aga see on see tänapäevaste energiasäästlike majade probleem, kus sul tuleb seda kasutada ...
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#22

R Jaan 16, 2015 10:42

TGB, ma just tegelesin sellega November-Detsember. Kirjutada ei viitsi, võid helistada.
Iga ratas veab and then some!
Herki
Postitusi: 85
Liitunud: K Juul 11, 2012 22:39
Asukoht:
Auto:

#23

R Jaan 16, 2015 11:21

Tere,

Mina lasin paigaldada 7a tagasi Mitsu pumba ja siiani töötab edukalt. Mis puutub pumba võimekusse, siis mina kütsin esimesel aastal mõned üksikud päevad ahju juurde ja pump sai kenasti hakkama(viimastel aastatel olen ahju tihemini kütnud, kuna puukuuri ruumi vaja). Võimalusel paigalda välisosa raamiga maapinnale, kuna maja küljes kipub kõvemate külmakraadidega häält tegema ja puitmajas kandub müra päris hästi sisse. Siseosa hääl pole probleemiks olnud.
Nagu mainiti ka varem, siis ära lubatud m2 lähtu. Võta veidi kangem ja pikas perspektiivis tasub see ära. Sama on seadme endaga, parem käi tiba rohkem välja ja sa ei pea oma pead enam vaevama. Mitsu on kallis, aga iga aasta sa pumpa ei osta ja jagades hinnavahe aastate peale mis sa kasutad, siis ei ole asi hull. Mõtet ei ole ju panna poolkõva lahendus, millest tolku ei ole.
Mina tellisin oma pumba(lingil) sellelt firmalt http://www.kliimaekspert.ee/index.php?leht=tooted&grupp=osp&prod=1&com=mitE&com1=mitE1
Tol hetkel oli hind mõistlik.

edu,
Herki
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#24

R Jaan 16, 2015 12:03

Tere,

Võimalusel paigalda välisosa raamiga maapinnale, kuna maja küljes kipub kõvemate külmakraadidega häält tegema ja puitmajas kandub müra päris hästi sisse.
edu,
Herki


Mul ka puitmaja, kuid on kinnitatud sokli külge. 50cm paneelide külge paras selliseid asju (45kg) asju paigaldada.
Iga ratas veab and then some!
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 816
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#25

R Jaan 16, 2015 18:31

Mitsu heavi öhk-öhk soojusvaheti kasutusel nii möneski kodus probleemivabalt kuid abiküttena ja suvel jahutusena.Eesti niiskes ja muutuvas kliimas on nii seintele , katusele kui ka maapinnale kinnitatud raami puhul olnud probleeme. Suure niiskuse ja lumetuisu ajal sulatatud vesi tekitab raami ümbruses jäämäe/purikad ja kui öigeaegselt seda ei märka ja ei likvideeri siis soojusvaheti alla anumasse kogunev vesi rikub detaile. Seda juhul kui lihtkonstruktsiooniga tegu (odavam). Elamu pöhiküttesüsteemina toimib rahuldavalt öhk-vesi soojusvaheti. Kogu maja soe kuna küte ka WC ja dushiruumide pörandates ja igas toas. Reaalselt aga alla -15 C välisöhu temperatuuri puhul selline süsteem väljastab energiat sama palju kui kulutab.Õhk vesi soojusvaheti eelis ka juhul kui maja ventilatsiooniöhu ja kanalisatsiooni lahkuva tarbevee soojus tahetakse kodu soojendamiseks taasringlusesse saada. Köige soodsam on puuküte. Ja sooja saab mitmeid kordi - puid metsas kogudes , koduöuel neid saagises/löhkudes , riita ladudes , riidast ahju/pliidi juurde kandes ja löpuks küttekoldes puid pöletades. Puuküte aitab närve rahustada( kui midagi närvidele käib siis peksa halge kirvega) ja aitab ka füüsiliselt vormis püsida.
Vasta