Arutelu suunanäitamisest, pööretest jms.

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#1

N Apr 16, 2015 11:20

SPLIT: siit teemast, kus teema läks sigatsejatelt üldistele teemadele.
Kui iga pildi eest pappi saaks või moraalset rahuldust, siis võib keegi minna istuma Kadaka teele autoturu kurvi, kus peatee keerab ja end rahus väljaelada. Peale õppesõidu masinate ei näita seal keegi suunda.

ca 10..15a tagasi oli igatahes nii, et peateele jäädes ei tule suunda näidata. Kui vahepeal on LEd muudetud, siis info on teretulnud. Vastasel korral loeme Kadaka tee kurvis suunata liiklejate toimimise õigeks. Liiga palju (tarbetut) vilkumist ei ole kah liiklusesse vaja.

eeskirjad jne on eelkõige selleks, et liiklejatel oleks ühine arusaam ja liiklemine mõistlik. Tunnistan, et ma ignoreerin kohati ebamõistlikke liikluse korraldamise vahendeid. Nt mõned uued ja vist lausa 24/7 töötavad foorid - no milleks vahtida fooripunasega tõtt Pärnu mnt-lt kell kümme õhtul Tässilma poole keerates - erinevalt foorist näen ma ju, et silmapiiril pole ühtki sõidukit ja tean, et selle foori point on hoopis tihedama liikluse ajal pöörajaid abistada ;)

ka meeldib mulle parempöörde puhul nn USA-stiil - fooris võib ju punane olla, aga ma suudan ühelt poolt tuleva liikluse puhul oma pöörde ja kiirendamise ilma foori abita ära teha...

jalakäijana - sebra kõrval olev nupp on küll tore, aga kui saab seda torkimata valutult üle tee, siis jääb nupp minust puutumata ning mõnel masinal kohati tonni kuni paarteise tonni jagu massi (tarbetult) punase fooritule tõttu pidurdamata ja kiirendamata.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#2

N Apr 16, 2015 11:36

Kui iga pildi eest pappi saaks või moraalset rahuldust, siis võib keegi minna istuma Kadaka teele autoturu kurvi, kus peatee keerab ja end rahus väljaelada. Peale õppesõidu masinate ei näita seal keegi suunda.

ca 10..15a tagasi oli igatahes nii, et peateele jäädes ei tule suunda näidata. Kui vahepeal on LEd muudetud, siis info on teretulnud. Vastasel korral loeme Kadaka tee kurvis suunata liiklejate toimimise õigeks. Liiga palju (tarbetut) vilkumist ei ole kah liiklusesse vaja.

No varemalt oli hobusega liigeldes ka teine nõudmine:)

Kui sõidad pärnu poole, siis saad otse liigeldes vanale turuplatsile ja ARKi eksamineerija arvates ilma suunata peaksid sa sinna ka minema:)
Tegin veidi aega tagasi käru lubasid ja sõitsin sellest kohast mööda 2x. Kui seal Trionicu väravas seista, siis ainukesed vilgutajad on õppesõidu masinad eksamiks valmistudes:)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

N Apr 16, 2015 11:53

Sama situatsioon on Vääna tn üleminekul Tähetorni tn-ks ja Raudtee tn üleminekul Rahumäe teeks. Aga peab tunnistama, et suunanäitamist näeb neis kohtades haruharva... :red:

EDIT: Ma arvan, et see suunatule näitamine otsitakse välja läbi punktide
§ 39. Juhi märguanded
(1) Juht peab andma suunamärguande vastavalt liiklusolukorrale õigel ajal, kuid mitte hiljem kui kolm sekundit enne sõidu, manöövri või sõiduki peatamise alustamist. Suunatulemärguanne peab jätkuma manöövri ajal ja tuleb lõpetada kohe pärast manöövrit, käega märguande andmise võib lõpetada vahetult enne sõidu alustamist, manöövrit või sõiduki peatamist. Juht peab pärast suunamärguannet veenduma, et talle antakse teed ja et sõidu jätkamine on ohutu.

ja "manööver" on:
37) manööver on igasugune pööre või mis tahes sõiduraja vahetus või ümberpõige;

ja "pööre" on
61) pööre on kõrvale- või tagasipööre;

Et siis kui on ristmik, siis on pööre ja selle läbimine on manööver ja siis tuleb suunda näidata... Ühtegi muud otsest punkti ma hetkel sealt Liiklusseadusest ei leia.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#4

N Apr 16, 2015 12:10

Samas, oleme ausad, üsna idiootlik on suunda näidata näiteks sealsamas Jõe, Narva ristis kui ma juba olen pöördereas ja mulle särab suunaga foor aga kui tuleb siis tuleb, nii on kirjas.
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#5

N Apr 16, 2015 12:48

see manöövriteema on huvitav - tahaks küll vaielda, aga LSi vaadates ei oska kusagilt kinni hakata. Nn common-sense vaate tõi ivark ülal juba pildidle, aga tahaks seaduse kah sinna pildile mahutada. Ma püüan hiljem (kui rohkem aega LSi sukelduda) uuesti - kuigi ARK eksamineerija on selles küsimuses oma ametikoha tõttu kahtlemata autoriteet :)

leidsin muidu ühe tobeda asja - ristmiku kinnisõitjatele annab LS õiguse:

§ 58. Sõitmine reguleeritud ristmikul
...
(2) Foori lubava tule süttimisel peab juht andma teed juhile, kes lõpetab ristmiku ületamist


vaevalt, et keegi ilma selle punktita ristmikule jäävale ullikesele pahatahtlikult sisse sõidaks, aga see punkt ütleb justkui, et § 56 (all) rikkumine on mingil hetkel möödanik, unustame selle ära ja räägime hoopis teist juttu :)


§ 56. Ristmiku ületamise üldnõuded
...
(2) Sõiduteede lõikumisalale ei tohi juht sõita, kui liiklusolude tõttu võib ta olla sunnitud lõikumisalal seisma jääma ja teisi liiklejaid sellega takistama.


LS on täitsa huvitav lugemine - peaks mõni õhtu ette võtma :)

edit: vabandused OT-suuna jätkamise eest. Kui teema poolitataks, võiks LE/LS teemal rahus ja pikemalt jutustada.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#6

N Apr 16, 2015 13:01

Panen oma bemmile saabi märgi taha. Saate iga päev seda teemat täiendada sest kui terve faking linn uimerdab nagu eelsperma munarakku otsides siis ajab ikka vahel "sigatsema" küll.
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#7

N Apr 16, 2015 13:30

Mul pöörde kohta selline küsimus, Nõmme keskuse ritmikul kui teed mustamäe poolt (ehitajate teelt) pärnu maantee suunas manöövri, kas siis rohelise tule korral on mul õigus keerata vana-pärnu maanteele, kuigi pärnu maantelt ehitajate teele suunas põleb lisasektsioon ja nurgatagant pole hästi näha kas keegi tuleb v mitte. Märk on sõidurajad-sõidusuunad vasak rida otse ja vasakule ja parem rida paremale? Sai segane jutt aga kui avarii tekib siis kes süüdi?
Saku PEOREKKA hooldaja:)
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#8

N Apr 16, 2015 13:35

Saku PEOREKKA hooldaja:)
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#9

N Apr 16, 2015 14:04

No minu eksam oli 2010 aastal:) ja võibolla on veel elu edasi läinud ja enam ei peagi vilgutama... See oli viitega sellele lisatahvlile, et peatee suund muutub.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#10

N Apr 16, 2015 14:10


leidsin muidu ühe tobeda asja - ristmiku kinnisõitjatele annab LS õiguse:

§ 58. Sõitmine reguleeritud ristmikul
...
(2) Foori lubava tule süttimisel peab juht andma teed juhile, kes lõpetab ristmiku ületamist


vaevalt, et keegi ilma selle punktita ristmikule jäävale ullikesele pahatahtlikult sisse sõidaks, aga see punkt ütleb justkui, et § 56 (all) rikkumine on mingil hetkel möödanik, unustame selle ära ja räägime hoopis teist juttu :)


§ 56. Ristmiku ületamise üldnõuded
...
(2) Sõiduteede lõikumisalale ei tohi juht sõita, kui liiklusolude tõttu võib ta olla sunnitud lõikumisalal seisma jääma ja teisi liiklejaid sellega takistama.


LS on täitsa huvitav lugemine - peaks mõni õhtu ette võtma :)



Tegelikult on see igati põhjendatud. Võtame natuke teistsuguse olukorra. Oletame, et on fooriga ristmik ja vasakule pööramiseks nooletuld ei ole. Vasakpöörde tegemiseks sõidad rohelisega(ja mitte vilkuva rohelisega) rismikule välja ja jääd ootama, millal vastassuunas auk tekib, et pöörde saaks sooritada. Paraku vastassuunas tullakse veel noore punasega läbi ja enne kui viimane noore punasega ristmikule sõitja sinust mööda on saanud, alustavad liikumist autod ristuval suunal ja hakkavad sinust eest ja tagant mööda trügima. Nii sa siis seisadki seal keset ristmiku, takistad liiklust ristuval suunal kuid ei saa ohutult ei edasi ega tagasi.
Tegelikult on see umbes sama teema, et kiirust ei tohi ju ületada, kuid sellest hooimata ei tohi sa möödasõitu takistada kui mõni ületaja sinust mööda sõitma hakkab.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

N Apr 16, 2015 14:34

Mul pöörde kohta selline küsimus, Nõmme keskuse ritmikul kui teed mustamäe poolt (ehitajate teelt) pärnu maantee suunas manöövri, kas siis rohelise tule korral on mul õigus keerata vana-pärnu maanteele, kuigi pärnu maantelt ehitajate teele suunas põleb lisasektsioon ja nurgatagant pole hästi näha kas keegi tuleb v mitte. Märk on sõidurajad-sõidusuunad vasak rida otse ja vasakule ja parem rida paremale? Sai segane jutt aga kui avarii tekib siis kes süüdi?
Et kui sa tuled mäest üles ja tahad kultuurimaja nurga taha keerata vasakust reast? Jah tohid, kuigi seal märgi peal võiks olla ka üks lisanool nagu on Pärnu mnt Hiiu poolt tulles ja vasakule turu ette pöörates. Google street view pealt on näha. Aga ilmselt see ei mahu sinna ära.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kroom
Postitusi: 319
Liitunud: P Nov 23, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Auto: OG 9-3 automaat 1999 aastast

#12

N Apr 16, 2015 15:09

Kui on ristmiku märk, on tegu ristmikuga, kui iganes palju see tee ka tegelikkuses ei keera ning suunda peab näitama.
See teine variant, see read ja suunad - seal on mngi teine teema. Tartu näidet tuues: tuled Võru tn, oled paremas reas, tahad minna Tähe tn - näitad suunda; tahad minna paremale Riia tn paremasse ritta - ei näita suunda. Kui aga olla vasakus reas, siis nagu ei oskagi midagi kindlat väita... mina paremale Riia tn vasakusse ritta minnes ei näitaks suunda, Akadeemiasse ja vasakule Riia tn minnes näitaks - kas see õige ka on, peaks raamatust üle vaatama.
Ristmik on siin: https://www.google.ee/maps/@58.373801,26.722978,3a,41.9y,34.6h,82.06t/data=!3m4!1e1!3m2!1seexiGRPcplrH1mYbsEAyRQ!2e0
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#13

N Apr 16, 2015 15:27

Mul pöörde kohta selline küsimus, Nõmme keskuse ritmikul kui teed mustamäe poolt (ehitajate teelt) pärnu maantee suunas manöövri, kas siis rohelise tule korral on mul õigus keerata vana-pärnu maanteele, kuigi pärnu maantelt ehitajate teele suunas põleb lisasektsioon ja nurgatagant pole hästi näha kas keegi tuleb v mitte. Märk on sõidurajad-sõidusuunad vasak rida otse ja vasakule ja parem rida paremale? Sai segane jutt aga kui avarii tekib siis kes süüdi?

See on päris killer koht küll, sellepärast ma lähenengi teiselt pool või sõidan Vana-Pärnu mnt.-le Rahumäe teelt. Olen ikka mõttes visualiseerinud seda kui sealt kurvist keegi parasjagu tuleb ja minul näiteks jalakäijad ka veel pöördel ees on (nagu see üsna tavaline on seal), siis on pauk kindel. Samas on seal minu arust üks bussirida, seega nagu ruumi jagub.
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#14

N Apr 16, 2015 18:19

Jalakäia punast foori ei näe seal keegi, mingile mammile ma näitasin et see on sõidu tee ja jalakäiale on seal fooris punane tuli. Astus edasi ja pobises :o . Olen ise ka ringiga läinud. Samas ei lubata ja ei keelata :)
Saku PEOREKKA hooldaja:)
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#15

N Apr 16, 2015 19:18

Mina lähtun põhimõttest, et kui olen kindlaks määratud suunaga sõidurajal, siis suunda ei näita. Nii nagu eelpool juba mainiti jala liiklemist, siis jääb ka minu poolt see nupp näppimatta, kui pääsen muidu üle. Inimesed on nagu sõgedad seda näppima ja kui talle roheline süttib, on juba ise kadunud nagu sitt ihust... Arvestagem üksteisega
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#16

N Apr 16, 2015 20:25

Varsti saate peksa. Niipalju kui mina märganud olen, siis siin foorumis on üldiselt suhtumine selline, et mis iganes reeglite rikkija tuleb oksa tõmmata isegi siis, kui reegel mille vastu ta eksis, ise kõige mõistlikum ei ole ja ta oma rikkumisega kellelegi kahju ei tekitanud :D
Vasta