Auto dokumendid kõik olemas aga pole midagi

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#1

L Jaan 13, 2018 22:51

Ühesõnaga mõtlemiseks lugu, et kus maal me oma e-riigiga oleme. Ehk mõnel läheb kunagi midagi tarvis.

1. Mul on auto- saab 9000. Ostsin mõne aja eest ja nüüd eelmisel nädalal tegime omanikuga netis omanikuvahetuse. Kõik toimis ja liikusid kirjad, et auto on ümervormistatud minu nimele ja et passi saan kätte pärnu maantemaneti.... et ARkist.

2. Kuna auto minu nimel, siis hakkasin tegema kindlustust netis, et remontigi sõita. looda, et saad! Enamus kohti ütleb, et masin ei ole arvel ja ei saa. leidsin koha _ KindlustueEST ja tegin kindlustuse poole aasta peale. Maksin raha jne. Programm lubas saata poliisi ja arve mailile. seda pole siiani.- Tuli mõni tund hiljem hoopis kõne, et teha kindlustust ei saa, kuna autol pole ülevaatust ja ei ole arvel!!! Lubati raha tagastada mida pole siiani.
3. Otsustasin, et lähen teen ülevaatuse ära, teades, et autol esiklaas katki, saan korduva.Läksin, vaatasid auto üle, sain korduva. Paberi kah lausa, et võin sõita ja masin tuleb ette näidata 1 kuu jooksul.

Ja ikkagi masin arvel " aktiivseks" ei läinud!!!!

Mul on auto reg tunnistus, mul on netis tehtud kindlustus ja kindlustuse panga ülekanne, mul on ülevaatus, mis siis, et korduv aga mul ei ole luba autoga tänaval liigelda, sest auto ei ole arvel!!!!!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#2

P Jaan 14, 2018 0:34

masin on ilmselt olnud pikalt peatatud registrikandega - siis ei saa ise ajutist registrist kustutamist lõpetada. Kui läbid TÜV, muutub masin registris tavapäraseks.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

P Jaan 14, 2018 8:56

Vaata, maanteeamet saatis mulle just e-kirja sellise tekstiga:::


Tere, Valdo Urb

Sõiduki SAAB 9000 registreerimismärgiga 592ANV ülevaatus kehtib kuni 12.02.2018.

Tehnoülevaatuspunktid leiate Maanteeameti kodulehelt.

Turvalist liiklemist soovides
Maanteeamet

:headbang:
Aksepteerivad, et mul on ülevaatus. aga ei registreeri?! :wall:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3182
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#4

P Jaan 14, 2018 9:08

Sul on ainult kindlustus praegu puudu, et liiklusesse sukelduda.
Korduv ülevaatus on sul vigade kõrvaldamiseks, et kui ülevaatuse peale saad läheb kõik heaks.
Et siis tambid 2x40 EUR ülevaatuse peale, et asjad edeneks.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

P Jaan 14, 2018 9:38

rantto kirjutas:
P Jaan 14, 2018 9:08
Sul on ainult kindlustus praegu puudu, et liiklusesse sukelduda.
Korduv ülevaatus on sul vigade kõrvaldamiseks, et kui ülevaatuse peale saad läheb kõik heaks.
Et siis tambid 2x40 EUR ülevaatuse peale, et asjad edeneks.
Oh, ei!!
Ülevaatus 30 ja koos kordusega midagi juurde maksma ei pea, sest vaid klaasis praegu ja klaas läheb teisip. vahetusse.. Käidud uuritud , kokku lepitud.

Ootan homse päeva ära ja uurin, miks mu tehtud kindlustus ei tööta!? kas oli põhjuseks ülevaatuse puudumine, või....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#6

P Jaan 14, 2018 11:21

me võime siin jutustama jäädagi - mida tohib ja mida mitte, ütleb sulle see koht (ja sealt õige sõiduk):
https://eteenindus.mnt.ee/main.jsf

ma olen jätkuvalt üpris kindel, et Sul on seal taolised kirjad ja need räägivad konkreetselt, mis seis on ja mis on puudu:
Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist
Sõidukil puudub kehtiv tehnoülevaatus »
Liikluskindlustus puudub »
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#7

P Jaan 14, 2018 17:21

Kindlustus ei tea, et 1 kuu ülevaatus olemas, seal on konn kivi all.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#8

E Jaan 15, 2018 11:45

UHHH! Lõpuks sain ka kindlustuse peale! kella 9st kella 11.30 ni telefonis. asju ajamas.

Liikluskindlustuseseadus laseb vaid teha kuni 1 kuu pikkuse kindlustuse sellistele masinatele, mis arvelt maas olnud., ja seda kõik ei teegi , kes kindlustust pakuvad vaid hoopis kindlustusseltsid või mida iganes. igaljuhul lõpuks õnnestus .... swedpanga lehel see asi ära teha ja 1 kuu kinlustust lepinguga maksab 5.47. ja lkf sait isegi näitab, et kindlustus kehtib!! Jee!!
Reg pass mul on ja korduvülevaatuse paberid kah, et nyyd julgen täie raha eest liikluses osaleda. kuigi registris auto arvel ei ole.....
seda pidi siis saama kui ülevaatus puhtalt läbitud!!

Suhtlesin maanteeameti, erinevate kindlustuse ja liikluskindlustusefoniga. ja sealt viimasest sain asjalikku infi, samuti ka swedpanga st.
Lihtne see asi ei ole aga kuidagi tehtud saab!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta