Roolijoodiklus

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#1

T Dets 19, 2006 22:29

Kuna Bmw-foorumis läks suht valusaks andmiseks, http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=26962&postdays=0&postorder=asc&start=50
siis küsiks siinsetelt kaaskondlastelt:
Kuidas suhtute teie sellistesse "üheõllemeestesse",kes peale pudelit/klaasi/pitsi joonelt rooli taha sammuvad ja veel õigustavad,et mehele ei tee see midagi ja üleüldse joobes autojuhtimisse?
Enda seisukoht on :fight: igasuguse promilli kohta.Pole mõtet tuua näiteks Lõunamaid jms,sest liikluses hukkunute arvult oleme Euroopas esimeste hulgas.Hakkab järjest rohkem tunduma,et Eesti rahvas on võtnud nõuks ennast surnuks juua/sõita/süstida/põletada...:facts:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
ate
Saabiklubi liige
Postitusi: 1501
Liitunud: K Dets 08, 2004 15:21
Asukoht:
Auto: SAAB

#2

T Dets 19, 2006 22:39

See ei ole normaalne, et juht teab, et peab minema sõitma aga enne seda teeb ühe õlle ning siis hüppab roolitaha.

:fight: ja :gun:
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#3

T Dets 19, 2006 22:40

Kategooriline EI. Kui joob, siis ei sõida (ise) ja kui sõidab, siis ei joo. Mingi ühe-kahe õlle lubamine ja siis oletamine et ma olen nüüd ikkagi kaine või saan selliseks poole tunni pärast, ei vii kuhugi, parem on kohe auto ära parkida sest teine (kolmas, neljas, jne) õlle on reeglina ka väga hea ;)

Ja tegelikult ei ole see üldse raske. Kui põhimõtted paigas on.
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#4

T Dets 19, 2006 22:40

Tean mitmeid selliseid, kehakaal on ka neil muidugi vastav...
55581286
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

T Dets 19, 2006 22:42

yks õlu ei tee eesti mehele midagi

Ma olen nõus, et %-ga sõitmise eest tuleb karistusi diferentseerida, mitte panna samasse patta 1 õlu ja nädal aega tsüklit.
nii kirjutas yks bmw mees ja yks tyri mees oli ka sellega nõus.kuigi ise ei poolda

vaielge, härrased!

ja veel: vahele ei tohi jääda :cool:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#6

T Dets 19, 2006 22:45

ise saan käsi südamel vanduda, et pole 0,001% peaga kah rooli taha istunud. isegi sellist mõtet ei ole kunagi tekkinud. täielik nulltolerants poole, ühe, ja 10-õlle meeste suhtes.

kusjuures ma ei joo sugugi vähe ja ei sõida sugugi vähe autoga :wise:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14298
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

T Dets 19, 2006 22:53

Ei poolda aga jätan tuttavatel nende endi otsustada. Üldiselt ma ei teagi tutvusringkonnas selliseid inimesi, kes päris kännis peaga pulkade taha ronima kipuks. Selle vastu olen kohe ja kindlalt kõigi jäsemetega.

Kui olen ise õlle võtnud, siis katsun ikka mõnda aega vahet pidada, enne kui rooli ronin. Kui olen autoga ja kohe minek jälle, siis alkohoolseid asju ei tarbi.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
optimus
Postitusi: 177
Liitunud: N Juul 27, 2006 23:14
Asukoht:
Auto:

#8

T Dets 19, 2006 22:54

Ise ma õlut nii ei joo, et võtan 1 ja siis sõidan.
Aga hullem on hommikuti peale pidu, ei saa aru kas oled täis v ei.

Ostsin ,endale õllesummeril alkomeetri ja nüüd on alati kindel
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#9

T Dets 19, 2006 22:55

Ivomets kirjutas:
yks õlu ei tee eesti mehele midagi

Nu vot,sinna ma tahtsingi jõuda...:wall:
Kas keegi suudab mulle ära tõestada,miks PEAB JOOMA "SELLE ÜHE ÕLLE",kui sa pead pärast sõitma.
Kurat võtaks,kas see on mingi füüsiline vajadus või?
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14298
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#10

T Dets 19, 2006 22:56

Ahjaa, Olen Iisakuga täiesti päri, et eesti rahvas üritab end lihtsalt ära hävitada...:( Suhtumine on ikka nii persest, pardon my french... Jõmmid jms kontingent ...oeh...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#11

T Dets 19, 2006 22:58

Algselt postitas: iisak
Kas keegi suudab mulle ära tõestada,miks PEAB JOOMA "SELLE ÜHE ÕLLE",kui sa pead pärast sõitma.
Kurat võtaks,kas see on mingi füüsiline vajadus või?


peale esimest õlu, tuleb teine mees, kes võtab veel yhe ja ehk rohkemgi ja siis sõidab kah nagu vana mees, mis siis, et roolitaha aidata tuleb
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#12

T Dets 19, 2006 23:00

Enda ja teiste roolijoodikluse suhtes täielik nulltolerants. Kui tean, et järgmisel päeval on varakult kuskile pikemat sõitmist, siis mingist kellast peale ka õhtul enam juurde valada ei lase. Kui juua, siis ikka korralikult, niiet keel ninast väljas. Kui aga plaan sõita, siis üritada ka seda sooritada võimalikult hästi, st täiesti kainelt, ka ilma jääknähtudeta.

Vihale ajavad inimesed, kes jommis peaga tulevad õlale lälisema, et näe - hea sõber sai hukka noorelt ja kui kurvad matused olid jne. Hommikul aga istub sama inimene pohmas peaga rooli ja võib poole tunni pärast osutuda ise tapjaks. :angry: :gun:

Ma ei tea, kas mul jätkuks kodanikujulgust rooli kippuvalt kamraadilt auto võtmeid ära võtta ning talle vajadusel ka lõuga sõita või äärmusliku meetodina politseid kohale kutsuda.:red:
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#13

T Dets 19, 2006 23:07

kusjuures ma olen korra teinud nii-hommikul otsisime kogu pundiga maja tagant metsast võtmeid.Ja sõber oli tänulik,sest uskumatu,kui lihtsalt võib saada sust mõrvar....
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#14

T Dets 19, 2006 23:22

Algselt postitas: optimus
Ise ma õlut nii ei joo, et võtan 1 ja siis sõidan.
Aga hullem on hommikuti peale pidu, ei saa aru kas oled täis v ei.

Ostsin ,endale õllesummeril alkomeetri ja nüüd on alati kindel


Alkomeeter ütleb sulle, kas väljahingatavas õhus on miskit aparaadile tuntavat molekuli või mitte. Kuid ta ei suuda kindlaks teha sinu muid ihulis-vaimlisi parameetreid. Kui oled väsinud ning viin on su kerest suure hulga vett välja vedand, siis ei ole tegu kõige paremas vormis oleva piloodiga, silm vajub looja, reaktsiooniaeg venib ja ongi kööga.
Ütleb ka meie kallis Liikluseeskiri, et "Juht ei tohi olla sellises haigus- või väsimusseisundis, mis takistab liiklusolude täpset tajumist."
Usalda, kuid kontrolli - ainult alkomeetrist ei piisa väitmaks, et oled roolikõlbulik. :nono:

Kõige kindlam on pagasnikus kaasa vedada lebomatti, magamiskotti ning telki - mõnusaks väljapuhkamiseks. Praeguse ilmaga võiks telgil olla ka lumepõlled. Ja telgis külmarohi ka, et kainenemise ajal piloot ära ei külmuks. ;)
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#15

T Dets 19, 2006 23:27

Ise olen joobes juhtimise vastane, kuna üks minu raskemaid avariisid tekkis tänu tüübile, kes minu Saabile juua täis peaga tagant sisse põrutas.
1 õllega on lugu põhimõtteliselt selline, et, ca 2 kuni 2,5 tunni pärast võib normaalse kehakaaluga mees sõita ja kõik on korras. Kaks õllet on juba liig. omaette teema on see, et kas 1 õllel on mõtet või olla hoopis ilma.
Mis jääknähtudesse puutub, siis näiteks Saabneti talvise ja suvise kokkutuleku pilte vaadates täitsa huvitaks, kui mitu meest hommikul vähe uimasena minema sõitis.
Üks kursavend jõi mingil üritusel end nii täis, et vaevu kõndis. Siis ronis "ülikõva" mehena keksides autorooli, et linna sõita, kusjuures autosse hüppas mitu inimest kaasa. Mitte ükski veenmine ei aidanud, kuigi tegu oli minu hea tuttavaga. Muud ei jäänud üle, kui kutsusin politsei, kes ta mõne kilomeetri pärast maha võttis. Peale seda rohkem tüübiga ei suhtle ning nende sündmuste valguses ei arva, et millestki olulisest ilma jäin.

EDIT: Kui vahel kõvasti viina põrutan, siis üsna tihti näitab alkomeeter hommikul nulli, kuid enesetunne ja peapööritus on sellised, et autojuhtimine oleks enesetapp.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#16

T Dets 19, 2006 23:31

Kuni 0,5% oleks täitsa ok. Millegipärast Hispaanias, Inglismaal jne lubatud ja olen ka sõitnud. Kas seal inimesed siis teistusugused? Ei, ei ole. Ning ka ka kõik uuringud näitavad, et mitte igasugune joove ei muuda juhti OHTLIKUKS. Just siin peitub asja mõte. Eestis läbiviidud uuringu kohaselt põhjustavad avariisid juhid, kelle joove on kaugelt üle 0,5. Ehk kuni 0,5 joobega ei ole inimene liikluses ohtlik.
Olen ise sõitnud ja sõidan ka edaspidi, kui olen koonud pokaali kaks veini.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#17

T Dets 19, 2006 23:34

Veel. Jäi lisamata, et praeguse praktika kohaselt saavad ühtmoodi karistada nii 3 promilliga juhid, kui 0,4 promillisega. Ja see ajuvaba. Mind lüüakse siin nüüd risti, kuid tehke seda. Pooldan ise kuni 0,5.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14298
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#18

T Dets 19, 2006 23:36

Algselt postitas: will
Kas seal inimesed siis teistusugused? Ei, ei ole.
Jah, on sealsed inimesed teistsugused. Aga ärgem rääkigem neist lõunamaa inimestest.
Minu arvates läheb siin veel terve inimpõlv või rohkem enne kui võiks lubada mujal euroopas tihtiesineva 0.5 vms numbri. Meil võetaks seda praegu kui reeglit, et peab olema nii palju, mitte erandit, et kui juhtub olema, siis pigistatakse silm kinni.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#19

T Dets 19, 2006 23:37

Kusjuures, ei ole midagi, teiste maade inimesed ON teistsugused. Alustuseks kasvõi suhtumise poole pealt. Nt prantslased lakuvad vabalt pudeli veini sisse ja lähevad ilma mingi küsimuseta rooli, aga keegi ei hakka siis veel liikluses ässama ja oma komplekse välja elama, pigem sõidetakse vaikselt ja madalat profiili hoides vajalikku kohta ära. Meie omad löövad aga lapatsi põhja et näidata, kes siin ikka mees on ja lõpetavad ümber posti või vastutulijaga ninapidi koos. Mõistlikele inimestele saab ilmselt rohkem lubada.

Ideena on 0,5%% lubamine tegelikult isegi OK, aga Eestis ei tule see (praegu) paraku kõne allagi, kuna siis hakkab seda "tingimist" (oh ma ainult üks/kaks/kolm jooki võtsin ja mahun vabalt lubatud piiridesse ära.. ah anna kiiresti üks veel, mis see mehele teeb) palju rohkem olema. No ei oska meie inimesed asju mõistusega (ja ükshaaval) teha ...
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#20

T Dets 19, 2006 23:37

Kaalun ise tunduvalt üle 100kg ja tõesti kannataks juua ikka päris mitu õlut, enne kui sõit seadusega vastuollu läheks. See rohkem põhimõtte küsimus, et kui joon ei sõida, või kui sõidan ei joo - kui isegi seda ühte õlut ei suuda joomata jätta, on tegemist juba alkohoolikuga. Kahtlejatel soovitan proovida mängida poole promillise joobega mõningaid osavust nõudvaid mänge, tulemused räägivad enda eest.

Samas ei saa ma panna kätt südamele, et pole kunagi joogisena sõitnud - hakkasin 16-lt sõitma igapäevaselt Tallinnas ja esimese paari aasta jooksul polnud vist nädalat, kus poleks purjus peaga rooli sattunud. Load tegin 18-lt ja pärast seda pole tõesti rohkem purjakil roolis olnud. Kuigi 80ndate lõpu liiklustihedus oli oluliselt väiksem tänasest, tänan vaid Jumalat, et midagi ei juhtunud. Aga ei saanud olukorra tõsidusest aru tollal mina tatikana, ei saa ka praegused. Praegu vast juhtub õnnetusi rohkem, kuna võimsad Lääne masinad lihtsalt kutsuvad kihutama. Omal ajal sõideti mingite vaevu koos püsivate käuladega, parema puudumisel veokaga, seegi distsiplineeris inimesi omajagu. Auto on praegu kättesaadav igaühele ja raske oleks oodata, et selle vastu mingit aukartust tundma hakataks. Praegune pahesid ülistav ühiskond ja suitsu-joomareklaamiga üleskasvanud uus põlvkond oleks nagu vastuolus selle alkoholi ohtlikkuse jutuga - on kuiv teooria, milles enamikul (õnneks) isiklikud kogemused puuduvad, ja on uksest-aknast sissetulev reklaamitulv, joomingulised "kultuuriüritused"... enamus kalu ujub ikka allavoolu ja nii olemegi jõudnud olukorda, millest iisak kirjutama hakkas. Tore näha, et Saabiseltskond selles osas Bemmimeestele eeskujuks sobiks!
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#21

T Dets 19, 2006 23:40

Algselt postitas: kaarel
Algselt postitas: optimus
Ise ma õlut nii ei joo, et võtan 1 ja siis sõidan.
Aga hullem on hommikuti peale pidu, ei saa aru kas oled täis v ei.

Ostsin ,endale õllesummeril alkomeetri ja nüüd on alati kindel


Alkomeeter ütleb sulle, kas väljahingatavas õhus on miskit aparaadile tuntavat molekuli või mitte. Kuid ta ei suuda kindlaks teha sinu muid ihulis-vaimlisi parameetreid. Kui oled väsinud ning viin on su kerest suure hulga vett välja vedand, siis ei ole tegu kõige paremas vormis oleva piloodiga, silm vajub looja, reaktsiooniaeg venib ja ongi kööga.
Ütleb ka meie kallis Liikluseeskiri, et "Juht ei tohi olla sellises haigus- või väsimusseisundis, mis takistab liiklusolude täpset tajumist."
Usalda, kuid kontrolli - ainult alkomeetrist ei piisa väitmaks, et oled roolikõlbulik. :nono:
...


Õige Kaarel !
:gun: odavate alkomeetrite pihta, need ei näita mitte halligi isegi uuena, aasta vanana enam kindlasti mitte. Veel mingi aeg tagasi olid ka poliisi alkomeetrid ainult üliprimitiivsel oksüdeerimisel põhinevad, kui miski su väljahingatud gaasisegus oli oksüdeeritav, siis said tulukese põlema ja ongi :wise: hetkeseisu enam ei tea kahjuks.

Väsimus ja jabur kellaaeg on teinekord veel palju suuremad vaenlased kui 1 õlu.
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#22

T Dets 19, 2006 23:42

Ja samas ühiskond niiväga ei pahanda kiirusületajate vastu - mis kuradi vahe on sellel, kas minust sõidab üle purjus juht, kaine juht aga nii kiiresti et ta ei jõua mind märgata, algaja juht kes on küll kaine ja ei kihuta ka, aga lihtsalt ehmatusest ei leia piduripedaali üles. Minu meelest on kõik kampaaniad oma olemuselt jaburad. Seni kainena roolis olnud (võibolla kergete jääknähtudega), ja nii ka edaspidi.. Aga üle 2 promillised juhtidelt tuleks küll autod käest ära võtta...
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#23

T Dets 19, 2006 23:46

Algselt postitas: Tan

Väsimus ja jabur kellaaeg on teinekord veel palju suuremad vaenlased kui 1 õlu.


Selle mõttes olen täiesti nõus. Olen ise olnud korduvalt roolis kui üleval on järjest oldud 40+ tundi ning sellest 35+ tundi tööl. (Kahjuks on töö iseloom selline, et kui midagi tegema hakkad pead enamasti ära lõpetama ning ikaldused ei hüüa tulles) Pärast koju sõites on tunne nagu oleks siga-umb joobes, ei saa saa aru foori tuledest ega oska peegleid kasutada. Kõige räigem oli pärast 30h tööpäeva sõit Tartust-Tallinna tagasi. :wall:

Eks me noorest peast enamus igast "julgus/vägi" -tükke teinud. Nüüd mõtlen hirmuga tagasi ning enam ei taha.

Mis puutub purjus inimese rooli taha laskmisesse, siis on olnud kordasid küll kus tuleb sõbramehega pea, et riidu minna, teda mitte rooli lastes. Samuti on alati head kained isikud seltskonnas olgu and siis noormehed või tütarlapsed. Nende kätte kogutakse õhtul võtmed, siis kõigil Turvaline õhtupoolik. :drink:
Iga ratas veab and then some!
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#24

T Dets 19, 2006 23:47

Algselt postitas: epsum
Ja samas ühiskond niiväga ei pahanda kiirusületajate vastu


Pahandatakse küll.. aga just teiste kiiruseületamise üle ning eriti veel siis kui nende enda väärtuslikult isikust juhtutakse mööda sõitma. Samas see et teinekord ise ebasündsalt palju välja saab vajutatud, see.. einoh, kõik ju teevad nii ;)

P, mõnikord mängib maanteel troppi (kiirusepiirang + 5 kmh, viisakalt paremas servas ja ilma blokeerimiseta). Oi neid näppe, neid näppe, palju ma neid näinud olen.. ;)
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#25

T Dets 19, 2006 23:54

Ei poolda joogisena sõitmist. Ise joogisena ei sõida (kuigi paar korda tõenäoliselt olen jääknähtudega roolis olnud- täpselt ei tea aga kahtlus oli)
Minu tutvusringkonnas selliseid inimesi, kes purjus peaga sõidaks, eriti ette ei tule.
Vasta