jälle esimene lumi?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#1

P Jaan 21, 2007 19:22

No ei saa vait olla. Kas tõesti 70% juhtidest sõidavad suverehvidega või näevad esimest korda lund? Täna tallinnas liikudes tundus, et spidodomeeter valetab, kui spido järgi 60-ga sõites jäid peaaegu kõik jalgu ja asja tipp oli see, kui tabasalu mäest üles sõites rida ~20km/h liikus(ees ei olnud sõidukit, mis pole võimeline sealt kiiremini üles sõitma). Ei ole ju niii libe isegi 205/50/R16 talverehvidega ja suurem osa sõidab tõenäoliselt kitsamatega, mis peaks paremini pidama. Või olen hoopis mina hulljulge liiklushuligaan ja norm kiirus tänase ilmaga ongi 30km/h linnas ja 60km/h maanteel??
Sohne
Postitusi: 42
Liitunud: R Juun 09, 2006 9:25
Asukoht:
Auto:

#2

P Jaan 21, 2007 19:26

sõida mööda siis!
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#3

P Jaan 21, 2007 19:43

Eks, libe ju tegeliklt on. Ja LE isegi ütleb, et sõita tuleb teeoludele ning oma oskustele vastavalt. Teine ütleus on, et "ara koera nahk on terve" :wise:
Iga ratas veab and then some!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14297
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

P Jaan 21, 2007 19:51

tegelikult peaks minema lumme hullama..;) Mingi platsi võtma ja pisut meelde tuletama, kuidas see talvine autosõit on...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#5

P Jaan 21, 2007 19:53

Mina sõitsin täna Tartust Elva suunal välja. Kõik see mees ja naine minu ees ning taga tiksusid 60 km/h. Mõistlik kiirus kõigil - valitud vastavalt teeoludele. Need samad inimesed on praegu kodus - nagu minagi - ja vahivad miljonimängu ning mõtlevad lähenevale töönädalale. Kui tunned, et pole suvist pidamist teel, siis ei vajuta. Lubatud maksimaalne sõidukiirus pole kohustuslik.:wise:

Võib-olla mõni mees, kes meist kuskil täna mööda kimas, kahetseb tänast vajutamist juba mõnes haigemajas. Ja uurib auto24 asemel hoopis värvilisest kataloogist uusimaid ratastoolimudeleid. Ning ootab sanitari siibriga... Tundub jõhker? Elu on siuke.
Helix
Postitusi: 87
Liitunud: L Okt 28, 2006 19:42
Asukoht:
Auto:

#6

P Jaan 21, 2007 19:55

Kaareliga ühel meelel, maksimaalne lubatud sõidukiirus ei ole kohustuslik. Ja libe on :drive:
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#7

P Jaan 21, 2007 19:59

Algselt postitas: Cyber
tegelikult peaks minema lumme hullama..;) Mingi platsi võtma ja pisut meelde tuletama, kuidas see talvine autosõit on...


to Cyber: lubasin Pyridiini Aero lumme uputada - TEHTUD! :P Tõepoolest - Tartu laululava taga parklas on lund küllaga. Natuke konarlik ja raputab, aga täiesti talvine. :thumb:

Mingis teemas räägiti Raadi liberajast Tartus. Kas keegi omab selle kohta täpsemat infot? Ega see pole see aastaringi kasutatav libedakoolituse rada?:freak:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14297
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

P Jaan 21, 2007 20:01

tjah, Tartusse on pisut hiline aeg tulla, kauge kah..:D, peaks kusagilt lähemalt mõne parkla otsima. Palju parem koht enda välja elamiseks, kui teed ja tänavad.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#9

P Jaan 21, 2007 20:08

Asjaolude soodsa kokkulangemise tõttu on olnud see talv võimalus liigelda tagaveolise rootsi tehnikaga ja oh seda lõbu ja lusti. :head:
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#10

P Jaan 21, 2007 20:19

Nujah... paistab, et siis ikka mina olen hulljulge, kuigi 10a staazi jooksul on olnud ainult üks kergemat sorti plekimõlkimine ja ka seda siis, kui noor ja (natuke rohkem) loll olin....
Siiani olen libedaga sõiduvõtteid pisut kohendanud(suurem pikivahe, kõrgendatud tähelepanu, sujuvamad liigutused etc.) ja vajadusel ka kiirust vähendanud aga eks püüan ennast siis parandada ja edaspidi alustada kiirusest, mitte sõiduvõtetest(krr... cruise vist 30km/h kiirusel ei rakendu:( )

To Sohne: nii palju mul viisakust ja enesealalhoiuinstinkti ikka on, et isegi suvel ei ürita rivist mööda sõita, kui vastassuunas on tihe liiklus.
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#11

P Jaan 21, 2007 20:21

kaarel terve lennuväli on kelgutamiseks avatud, ma ka algul kelgutasin laulukal kui siis kui sai raadi lennuväljal käima hakatud... laululava on liivakast:)

Hea meelega läheks raadile Saabidega, kui on veel mõni huviline siis antke teada. Tekitame natuke adrenaliini.

Tulin tunnikese tagasi Võrust Tartusse ja Võrus sadas vihma, Tartus on lumi, 80km/h oli kiirus sellel lõigul.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#12

P Jaan 21, 2007 20:43

Algselt postitas: kaarel
Mingis teemas räägiti Raadi liberajast Tartus. Kas keegi omab selle kohta täpsemat infot? Ega see pole see aastaringi kasutatav libedakoolituse rada?

Raadist on poole sõnaga siin ja seal räägitud. Väga tahaks pärismaalaste kommentaare kuulda.

OT: Samas vahet pole, kas talvine liberada või "suvine". Tahaks niiväga ükskord ometi sõitma õppida. Unitedmotors teeb vastavat koolitust oma pemmidega. Kuidas ja kus saaks kellegi targa koolitaja käe all automaatkastiga esiveolisega sõitma õppida? Et kas keegi teaks mõnda õpsi kes oleks nõus portsu saabimehi ohutult sõitma koolitada? Ja teaks kus oleks sel eesmärgil ohutu külg ees rajalt välja lennata?
ken
Postitusi: 180
Liitunud: K Nov 24, 2004 20:23
Asukoht:
Auto:

#13

P Jaan 21, 2007 20:50

Sai käidud 2 tundi tagasi Raadil.
Autosi oli paarikümne kanti.
Kuigi praegu ei ole seal eriti hea sõita sest väga künklik ja rohkem autolõhkumine.
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#14

P Jaan 21, 2007 20:53

Raadi lennuväljal asub GoodYeari libedarada kus toimub koolitus. Peale selle on veel lennuvälja starti-maandumisrada ca 3km pikk ja piisavalt lai see on avatud kõigile soovijatele.
Kasutage võimalust kui veel saab sest detailplaneeringu järgi tuleb sinna kaubanduskeskus ja palju muub.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#15

P Jaan 21, 2007 20:53

Algselt postitas: rantto
kaarel terve lennuväli on kelgutamiseks avatud, ma ka algul kelgutasin laulukal kui siis kui sai raadi lennuväljal käima hakatud... laululava on liivakast:)

Hea meelega läheks raadile Saabidega, kui on veel mõni huviline siis antke teada. Tekitame natuke adrenaliini.

Tulin tunnikese tagasi Võrust Tartusse ja Võrus sadas vihma, Tartus on lumi, 80km/h oli kiirus sellel lõigul.

Selge - Rantto hakkab mulle giidiks Raadil (kunagi suvel eksisin auotga peaaegu ära seal - 750 hektarit ju, krt). :thumb:
Miks mitte mõni õhtupoolik ajada Tartu saabihaiged kokku ning tõepoolest minna kelgutama? Olen käpp. :)
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#16

P Jaan 21, 2007 20:56

Algselt postitas: ken
Sai käidud 2 tundi tagasi Raadil.
Autosi oli paarikümne kanti.
Kuigi praegu ei ole seal eriti hea sõita sest väga künklik ja rohkem autolõhkumine.


Või eksida kuid olen näinud kuidas su masin köieotsas sealt minema rändas..

kaarel lähme kohe? Teeks natuke nn. trenni
ken
Postitusi: 180
Liitunud: K Nov 24, 2004 20:23
Asukoht:
Auto:

#17

P Jaan 21, 2007 21:02

Algselt postitas: rantto
Algselt postitas: ken
Sai käidud 2 tundi tagasi Raadil.
Autosi oli paarikümne kanti.
Kuigi praegu ei ole seal eriti hea sõita sest väga künklik ja rohkem autolõhkumine.


Või eksida kuid olen näinud kuidas su masin köieotsas sealt minema rändas..

kaarel lähme kohe? Teeks natuke nn. trenni

Eip.pole kordagi nööri otsas istunud.
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#18

P Jaan 21, 2007 21:05

Üks valge pidevalt kelgutab seal ja korra veeti nööriotsas minema.
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#19

P Jaan 21, 2007 21:10

Tund aega tagasi sai sõidetud Lagedilt Tallinnasse, ringteel Tallinna poolse raudtee silla peal oli keegi sillast alla sõitnud, politsei, kiirabi, päästeamet.

Tee oli lumine, kahe sõiduraja vahel ca 5cm lund, ise sõitsin ca 80. Enne silda tuli üks uljaspea väga kiiresti lähemale, peale silda sõitis viisakalt minu taga, kuigi vastu ei tulnud enam kedagi. Sai vist ka aru, et tee ikka libe...
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
raull
Postitusi: 69
Liitunud: K Nov 01, 2006 19:13
Asukoht:
Auto:

#20

P Jaan 21, 2007 21:10

Täiesti jube kuidas Tallinna peal kõik venivad täna tõesti.

Paari päeva pärast harjuvad ära ja sõidavad nomraalselt.

Ise oma 225/45 R16 Michelini lamellidega küll mingit erilist libedust ei tundnud.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#21

P Jaan 21, 2007 21:18

Tegelikult, asi võib minus olla aga see ei ole koht kus mõõta, et minul on suurem/parem kui sinul. Inimesed sõivad erinevalt. Kõik ei vaata igapäev õudusfilme ning samuti parem karta kui kahetseda.

Nagu ütles juba meile tuntud tegelane "Rahu, ainult rahu" ütles Karlsson ning märatses edasi. :cool:
Iga ratas veab and then some!
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#22

P Jaan 21, 2007 21:27

täna oli tõesti lahe talve nautida, sai käidud täna Väike-Maarja kandis, kus teed suht lahti lükkamatta ja tuisuvallidest läbi uhatud. Päris lõbus ikka.
R17 Nokian lamellid pidasid päris hästi, kuigi jah see 9-5 on ikka päris alajuhitav libedaga, vist suvaliste rehvidega.

Kuigi jah suure maantee peal oli uimamist kõvasti. Päris palju tallinn-narva maanteel sõitsid 80-ga. Tundus tõesti, et paljudel vist suverehvid.
romza
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#23

P Jaan 21, 2007 22:42

Tuisuvaaludes ja lahtises lumes on suvalise naelaga sõitmisel ohutu kiirus umbes 80kmh.. eriti kui ilm veel ka tuuline on. Pidamine võib ära kaduda nii kiiresti, et isegi Loeb ei jõuaks reageerida, eriti kui on tarvis mõnda äkilist manöövrit teha. Täna õhtul Trt-Tln marsruudil silmati vähemasti 9t autot kraavis - kõik olid need "sõidumeistrid" kelle jaoks sellise ilmaga 80kmh oli liiast.. parim juhus juhtus sõbraga, kellest peale koset hakkas üks "meister" umbes 120ga mööda sõitma ja nagu mööda sai, nii teiselpool kraavis oli.. mitte sendi eestki pole kaastunnet sellistele enesetapjatele, tehku seda suletud territooriumil ja nii et teised ohtu ei satuks.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#24

P Jaan 21, 2007 22:53

Ei ole ise mingi eriline sõidujumal ja ka nii mõnigi avarii on elus tehtud(ka enda süül...:wall: ) aga tõesti... Kas on vaja hakata venima 30km/h,kui taevast esimene lumehelves langeb????
Hoiame pikivahet,teeme sujuvaid liigutusi ja jätame nõelumised ära-that`s it!
Ei ole eriti põnev venida näiteks Järvevana teel kellegi taga 40km/h,kui mõlemad sõiduread on puhtad.Täna õhtul suunaga Tartu maantee poole -hirmunud vahtralehega Scorpio omanik,nina rooli vahel ja suisa kahe raja vahel:fight:
Mis selles lumes nii hirmsat on,kui su auto on tehniliselt korras,klaasid puhtad ja nõuetekohased rehvid all?
Edit: Suurel maanteel tuisus teiste vahel tõmblemine on kaigast(mitte vitsa) väärt.Niipalju võiks ikka mõistust olla...
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#25

P Jaan 21, 2007 23:23

Eks see kõik taandub lõpuks sellele,et parem 20minutit hiljem kodus,kui 20min varem kabelis:notworthy:
Ma olen ise kogenud,kui ruutu saab soojast,mugavast,hea muusikaga ja turvalisest autost lumine ja kortsus plekihunnik.Uskuge mind-ei ole meeldiv kogemus...
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Vasta