e-hääletamine vs tavalised valimised vs mittevalimine

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#51

T Veebr 27, 2007 10:07

Algselt postitas: Nastix
OT lainet jätkates nõustun Aljogaga, et ID-allkirjaga dokumentide väljastamine on ülimalt mugav. Tõsi - kahjuks paljud riigiasutused ei suuda endal süsteemi toimima panna ja inimestele 5 minutilist õppekursust teha.


Mina nt saatsin netist ostetud liikluskindlustuse poliisi tagasi digiallkirjaga. Kiire, lihtne, tehtud!
Minu teada on riigiasutused suisa kohustatud digiallkirjaga dokumente vastu võtma.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#52

T Veebr 27, 2007 10:20

mitte valima minemine on ikka väga rumal otsus, nii saavad asjad Eestis liiga kergelt "DEHDUD"

Lisatud failid
braun
Postitusi: 30
Liitunud: E Veebr 13, 2006 16:27
Asukoht: Tallinn
Auto: SAAB 9-5 Vector 2009

#53

T Veebr 27, 2007 11:58

vinge pilt, kust said?
kashka
Postitusi: 40
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:09
Asukoht:
Auto:

#54

T Veebr 27, 2007 12:09

Algselt postitas: part
mitte valima minemine on ikka väga rumal otsus, nii saavad asjad Eestis liiga kergelt "DEHDUD"


nu tõesti. lihtsalt raiskad väheke oma aega ja muud tolku sest pole. tõesti pole. usu, mida iganes, aga SA EI MUUDA SELLEGA MIDAGI.
Minu jaoks ainus rahuldav tulemus oleks ääretult madal osavõtt valimistest. Siis oleks selgelt näha, et rahval kopp ees sest mölast
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#55

T Veebr 27, 2007 12:20

Algselt postitas: kashka
Algselt postitas: part
mitte valima minemine on ikka väga rumal otsus, nii saavad asjad Eestis liiga kergelt "DEHDUD"


nu tõesti. lihtsalt raiskad väheke oma aega ja muud tolku sest pole. tõesti pole. usu, mida iganes, aga SA EI MUUDA SELLEGA MIDAGI.
Minu jaoks ainus rahuldav tulemus oleks ääretult madal osavõtt valimistest. Siis oleks selgelt näha, et rahval kopp ees sest mölast


senikaua kuni sinusuguseid heategijaid (vabatahtlikke hääleloovutajaid) jagub, jätkubki paraku "DEHDUD" . Kahju et täiskasvanud inimene niimoodi mõtleb. palju õnne ENSV taastekkimisele kaasa aitamisel
KaidoV
Postitusi: 254
Liitunud: E Nov 28, 2005 13:49
Asukoht:
Auto:

#56

T Veebr 27, 2007 12:23

Algselt postitas: kashka


nu tõesti. lihtsalt raiskad väheke oma aega ja muud tolku sest pole. tõesti pole. usu, mida iganes, aga SA EI MUUDA SELLEGA MIDAGI.
Minu jaoks ainus rahuldav tulemus oleks ääretult madal osavõtt valimistest. Siis oleks selgelt näha, et rahval kopp ees sest mölast


Nii, ütleme osavõtt tuleb 25%, mis sellest siis nii väga muutub? Ei vaidle vastu, eesti poliitmaastiku kohta võib laias laastus öelda "same s***, different names" aga sellegi poolest on võimalik anda hääl (enda arvates) väiksemale saastale. Ka minul on mölast kopp ees aga kui valimistel anda võimalus "700-krooni hingedele" ja muidu kergesti mõjutatavatele siis seda väiksem on lootus, et üldse kunagi midagi muutuma hakkab.
Vähe naiivne oleks vist loota, et lambist ilmub meil välja uus poliitikute põlvkond kes on üdini ausad ja kelle siiras eesmärk on RIIKI tervikuna edasi viia. Mitte tegeleda presidendi vastuvõtul käimise kulude kompenseerimise taotlemisega? :nono:
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#57

T Veebr 27, 2007 12:41

Jah, olen nõus selgitama oma seisukohta ID -kaardi totruse ja mõttetuse osas isklikult minu jaoks:

- ei meeldi kui keegi tark mõtleb välja DUBLEERIVA isikut tõendava dokumendi, see muudetakse seadusega kohustuslikuks ja lisaks veel ka tasuliseks (150,- vist kui ei eksi). Saan aru, et pass on pass (kinnitab, et oled just see kodanik), autojuhiluba on autojuhiluba (kinnitab, et omad juhtimisõigust). Aga ID kaart ? Kinnitab, et oled seesama kodanik mis sul passis kirjas on ?!
- kui soovitakse seda kohustulikuks teha, ok, aga ärgu küsigu pappi selle, rõhutan DUBLEERIVA dokumendi eest
- kui ID kaart välja tuli siis sisuliselt puudus tal rakendus, hiljem hakati mõtlema kus seda plasttükki kasutada saaks :wall: Peaks vist vastupidi olema, kui on vajadus mingi funktsiooni rahuldamiseks siis mõeldakse kuidas ja millega seda kõige parem teha oleks.
- ID kaart ei pruugi olla turvaline, kui sa tema kadumist ei märka, juhtudel kus puudub näost-näkku isiku tuvastamise vajadus, samas aga on olemas võimalus elektrooniliseks kasutamiseks
- ID kaardi tootmise tüki omahind ei ole mittemingil juhul soodsam kui paberkandjal isikudokumendi tootmine, seega kulutatakse ressurssi (võib-olla küll mitte puid metsast) igaljuhul tk kohta rohkem kui paberi puhul
- ID kaart vajab info lugemiseks lisaseadmeid, nendegi tootmiseks on vaja ressurssi ja nad maksavad omavalitsusele pappi. Kuna tegu elektroonilise dokumendiga siis võib alati tekkida probleeme info lugemisega
- ID kaardi omanikule (Tallinnas) on ühissõiduki kuukaart soodsam kui mitteomanikule, mis on sulaselge diskrimineerimine
- kui homme koputab sinu uksele veel keegi targem mees ja pakub sulle uut, nüüd juba tikutopsi suurust kaarti, see on VEELGI parem, VEELGI täiuslikum jne., aga maksab pappi juba 500,- , kas kiirustad ostma ?
- kui sa advokaat ei ole, siis kui palju sõlmid juriidilisi lepinguid interneti teel ?, kui palju see vähendab su jalavaeva, ja kas see on üldse vaev ?
- digiallkirja aksepteerimine ei ole minu teada hetkel kohustuslik, kes soovib see akseptib, kes ei soovi see ei aksepti
- kui on vaja üle piiri käjja on pass kaasas, see ei ole ebamugav ega raske, ainult natuke suurema formaadiga dokument
- pass maksab ka raha aga tegemist on PÕHIDOKUMENDIGA ning see on esmane isiku dokument
- aastate jooksul pole kordagi tundnud vajadust ID kaardi järele, kui tegemist on pealesurutud asjaga ning see mulle ei meeldi siis olen selle põhimõtteline vastane

Kui keegi tunneb selle ID vajadust enda jaoks siis andke minna, seletasin ainult oma seisukohtasid.

Lühidalt, saan ajada kõik toimingud ilma ID -ta, järelikult puudub vajadus selle jupi järele.
kashka
Postitusi: 40
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:09
Asukoht:
Auto:

#58

T Veebr 27, 2007 12:56

Algselt postitas: KaidoV
Algselt postitas: kashka


nu tõesti. lihtsalt raiskad väheke oma aega ja muud tolku sest pole. tõesti pole. usu, mida iganes, aga SA EI MUUDA SELLEGA MIDAGI.
Minu jaoks ainus rahuldav tulemus oleks ääretult madal osavõtt valimistest. Siis oleks selgelt näha, et rahval kopp ees sest mölast


Nii, ütleme osavõtt tuleb 25%, mis sellest siis nii väga muutub? Ei vaidle vastu, eesti poliitmaastiku kohta võib laias laastus öelda "same s***, different names" aga sellegi poolest on võimalik anda hääl (enda arvates) väiksemale saastale. Ka minul on mölast kopp ees aga kui valimistel anda võimalus "700-krooni hingedele" ja muidu kergesti mõjutatavatele siis seda väiksem on lootus, et üldse kunagi midagi muutuma hakkab.
Vähe naiivne oleks vist loota, et lambist ilmub meil välja uus poliitikute põlvkond kes on üdini ausad ja kelle siiras eesmärk on RIIKI tervikuna edasi viia. Mitte tegeleda presidendi vastuvõtul käimise kulude kompenseerimise taotlemisega? :nono:


see nn "väiksem saast" on tavaliselt väiksem saast ainult seetõttu, et senimaani pole nad võimul olnud. Vaata kasvõi respublicat- rahvas oli nigu lambakari pöördes sellest parteist, lootes, et nüüd tõesti miskit muutub.
viimase su mõttega olen täitsa nõus, et sellist aega vist ei tulegi kui kogu võimul olev poliitseltskond täiesti aateline oleks. Tüüpiliselt väga ausatest inimesestest suures plaanis lihtsalt sõidetakse üle.
KaidoV
Postitusi: 254
Liitunud: E Nov 28, 2005 13:49
Asukoht:
Auto:

#59

T Veebr 27, 2007 12:59

Ok, ma pole 100% kursis aga on ID-kaart ikka kohustuslik kui sul näiteks pass olemas on? Vist ei ole??
Milles siis probleem. Keegi ei sunni.
Üle piiri käimisest - räige vahe on kas sul dokument mahub rahakotti ning on oluliselt vastupidavam kulumisele kui pass. Usu, on. Käin aastas nii korda 10-15 üle piiri ja naudin iga kord seda, et ma ei pea eraldi kaasa kandma õrnukest paberdokumenti.
ID-kaardi elektrooniline kasutamine vast eeldab ikka turvakoodide teadmist, teadliku inimesena sa ju pangakaardi peale PIN'i ei kirjuta, järelikult ka ID-kaardile mitte?

Aga - sama palju kui inimesi, sama palju arvamusi. Üritasin lihtsalt paar pointi pikali lükata kui vast mitte kõige põhjendatumat.

Damned - tuleb nentida, et täna on vist vähe tööd, kole palju aega on siin vahutada :cool:
Kasutaja avatar
saabotska
Postitusi: 306
Liitunud: P Mai 22, 2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Auto: SAAB 9-5 1.9TiD `08

#60

T Veebr 27, 2007 12:59

ID kaart on olemas aga ma selline vanakooli inimene,et vean end ikka õigel ajal jaoskonda kohale. Hea põhjus SAABi rooli istuda ja valimised meeldivaks kogemuseks muuta:thumb:
EX: SAAB 9000 CD 90`
SAAB 900 GLS 78`
SAAB 99 GL 81`
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#61

T Veebr 27, 2007 12:59

Algselt postitas: miku
aga mul on mac. ja aegund sertifikaat ID kaardil. Ma panen ennast põlema nüüd, sest ma pean minema serti kuhugi pangakontorisse uuendama. Ostke kõik mac omale.


Aegunud sertifikaati saab veebipõhiselt uuendada, võtab umbes sama kaua aega kui hääletamine...

- digiallkirja aksepteerimine ei ole minu teada hetkel kohustuslik, kes soovib see akseptib, kes ei soovi see ei aksepti


Riigiasutused on kohustatud digiallkirja aktsepteerima vist aastast 2009, väga pikk maa on veel minna, hetkel ma olen suutnud vanematele töötajatele ID-kaardi lugeja paigaldada ning primitiivselt näidata kuidas asi töötab. Küll nad küsima tulevad kui kohustuslikuks läheb :)

Mõned ID-kaardi plussid:
+ OÜ, MTÜ jms loomine vähendatud paberi- ja ajakuluga.
+ Internetipanka logimine ei vaja enam eraldi pangakoode.
+ Sama pin-koodiga on võimalik sisse logida mitmetesse keskkondadesse - kodanikuportaal, x-tee, maksuamet, emt, starman, valimised jne
+ ID pilet, väga mugav.
+ ttü-s saab printida ja kopeerida ID-kaardiga, kuhu on laetud raha (näiteks m-maksena), mugavam kui eelmine süsteem.
+ tunduvalt kompaktsem rahakoti vahel kui pass.

Miinused:
- Kui id-kaart kaduma peaks oled kõikidest mugavustest mõnda aega ilma.
- dubleeriv dokument (vbl kaotaks hoopis passi ära? :P)
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#62

T Veebr 27, 2007 13:10

Algselt postitas: maxuud
- kui soovitakse seda kohustulikuks teha, ok, aga ärgu küsigu pappi selle, rõhutan DUBLEERIVA dokumendi eest

Mis sisulist vahet seal on? Kui kõigile kohustuslik, tuleb raha lõpuks ikka samast kohast(loe: maksumaksja taskust)


- kui ID kaart välja tuli siis sisuliselt puudus tal rakendus, hiljem hakati mõtlema kus seda plasttükki kasutada saaks :wall: Peaks vist vastupidi olema, kui on vajadus mingi funktsiooni rahuldamiseks siis mõeldakse kuidas ja millega seda kõige parem teha oleks.


Keegi ei viitsi hakata uusi rakendusi juurutama, kui puudub kriitiline mass potentsiaalseid kasutajaid.

- ID kaardi omanikule (Tallinnas) on ühissõiduki kuukaart soodsam kui mitteomanikule, mis on sulaselge diskrimineerimine


Miks? kuukaardi omahind on ju samuti soodsam, kuna seda ei pea paberkujul trükkima, ei pea a'la r-kioskile müügi eest protsenti maksma jne.


Lühidalt, saan ajada kõik toimingud ilma ID -ta, järelikult puudub vajadus selle jupi järele.


Põhimõtteliselt saab kõik vajaliku tehtud ka ilma mobiilita, ilma autota... ellu jääks isegi ilma elektrita jne. Küsimus on pigem mugavuses;)
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#63

T Veebr 27, 2007 13:40

Härrased te unustate selle toreda asja, et meie riigis on ID kaart kohustuslik ( loe: ESMANE isikutuvastamise vahend). Põhimõtteliselt aktsepteerivad reisides ELi piires kõik riigid ID kaarti. Ja passi omamine pole kohustuslik.
raull
Postitusi: 69
Liitunud: K Nov 01, 2006 19:13
Asukoht:
Auto:

#64

T Veebr 27, 2007 14:10

epsum on ilusti väljatoonud fakti, et keegi ei käsi teil passi omada ning passi ei ole ka ühelgi juhul vaja, kui sa ei reisi väljaspoole EU'd ning ID kaart on märksa soodsam omada kui pass.

Plussina lisaks veel juurde, et ID kaart on märksa turvalisem pangas käimise vahend kui su x aastat vana paroolikaart.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#65

T Veebr 27, 2007 14:51

iideekaart v mitte iideekaart, point selles et valima tuleb minna, tuleb halvast parem halb valida
indrek
Postitusi: 183
Liitunud: T Mär 02, 2004 11:18
Asukoht:
Auto:

#66

T Veebr 27, 2007 15:00

Andsin oma e-hääle juba ära :thumb:
Ja põhimõtteliselt poleks mul midagi selle vastu kui hääletamine oleks avalik.
(Muidugi meie haiges ühiskonnas ei tuleks sellest vist midagi välja...)
sheik
Postitusi: 79
Liitunud: P Juul 04, 2004 17:27
Asukoht:
Auto:

#67

T Veebr 27, 2007 15:15

Nii, ütleme osavõtt tuleb 25%, mis sellest siis nii väga muutub?


Madal valimisaktiivsus on ohtlik signaal, mille Eesti edastab muule maailmale, sh ka tibladele, kes endiselt ihuvad meie peale hammast. Seda tõlgendatakse kui eestlaste vähest huvi ja rahulolematust demokraatliku riigikorra suhtes - madal osalus on hea kont SRÜ-le närimiseks, mistõttu on äärmiselt oluline seda võimalust neile mitte pakkuda. Valima tuleb minna, kui sovieti-aega tagasi ei taha! Kodukootud demokraatia ja kapitalismus on igatahes etemad kui tühjad poeriiulid, kgb, isikukultus ja suletud piirid!

Saab Heil!
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#68

T Veebr 27, 2007 15:36

Algselt postitas: epsum
Põhimõtteliselt aktsepteerivad reisides ELi piires kõik riigid ID kaarti. Ja passi omamine pole kohustuslik.


Sellisel juhul tuletan härradele meelde, et maailmas on peale EL -riikide veel a 200 riiki, millistes võib ID-kaardiga kukalt sügada või kärbseid peletada, kuigi nendesse riikidesse reisimine on meie inimesel harvemini esinev vajadus.

Part, Sinu üleskutsest saime aru, KÕIK VALIMA :facts: ja ka järgime seda, kas siis ID kasutades või mitte.

Kuna siin aga "e" teema peale jutt läks, siis sai ka selles suhtes natuke teemat lahatud.

Kui ei tea keda valida siis helista sõbrale või kasuta saabneti abi ;)

Väljaspool kodukohta valijatele kehtib hääletamine veel homme õhtul kella 20.00 -ni.
KOLE
Postitusi: 53
Liitunud: N Apr 29, 2004 21:51
Asukoht:
Auto:

#69

T Veebr 27, 2007 19:54

Mina olengi see väljaspool kodukohta valija ja käisin valimas juba möödunud neljapäeval.
LiVE FAST,DiE OLD!
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#70

T Veebr 27, 2007 20:33

Algselt postitas: kaarel

:? Kas ning kuidas valid sina? :?



kaarel ise tundus nii sympaatne inimene ja eksib jõhkralt saabifoorumi reeglite vastu.
ja adminnid kah midagi ette ei võta????:wall:

see justkui meite riigi poliika: on reeglid, aga mida ei peata millekski ja need kes peaks selle järgi vaatama, et reegleid täidetakse, ei tee seda.:fight:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#71

T Veebr 27, 2007 20:51

Vali mind, mul on suudlemata huuled , mul on hellad töökad käed.....

jne...

See valimistsirkus võtab päris põnevad mõõtmed. Mingi valimiskandidaadist kloun jagas mitu päeva sikupillli prismas oma pildiga kohvi ja teepakke.... :gun:
andreas
Postitusi: 381
Liitunud: P Okt 02, 2005 1:00
Asukoht:
Auto:

#72

T Veebr 27, 2007 20:53

Vali SAAB! Turvaline, mugav & kiire :cool:
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#73

T Veebr 27, 2007 21:15

vinge pilt, kust said?


Panin mõned veel, kui mõnele huvi pakub:
http://www.saabnet.ee/pildid/reklaam/

Potsatasid täna minu postkasti
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#74

T Veebr 27, 2007 21:26

Algselt postitas: ivomets
kaarel ise tundus nii sympaatne inimene ja eksib jõhkralt saabifoorumi reeglite vastu.
ja adminnid kah midagi ette ei võta????:wall:

see justkui meite riigi poliika: on reeglid, aga mida ei peata millekski ja need kes peaks selle järgi vaatama, et reegleid täidetakse, ei tee seda.:fight:
Millisele reeglile sa vihjad? Kõige esimesele lausele? Võibolla ma siis kustutaks ära ka teemad fotograafiast, mille puhul sa väga huvitatud olid asjast? Või õlleankru teema või naljateema või Tartu maratoni? Ilmselt leiaks veel nii mõndagi.

Võiks ehk aru saada, et pealt 1000 liikmega foorumi puhul on inimeste huvide ring üsnagi lai ja kuigi suunda tuleb hoida, ei pea igat kõrvalekallet karmilt ära koristama. Ühiskondlikult valusad teemad tulevad üles igal pool ja nende tsiviliseeritud kujul arutamist ei peaks mitte põhjalikult ära keelama. Keegi ju ei küsinud KEDA sa valid, küsiti ainult KAS ja KUIDAS...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#75

T Veebr 27, 2007 21:56

Mina ka ei kurjustaks. Väga põnev teema. Minule näiteks olid need e-hääletuse ja erinevate valmisvõimalused suht arusaamatud. Laiendas silmaringi kõvasti ja täna käisin ka valimas ära.
Vasta