Soovitage akutrelli

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#1

K Veebr 28, 2007 0:19

Eile otsustas minu väga kollane akutrell peale aastat tublit teenimist lusika nurka visata... lammutasin lahti ja mingi laager oli laiali läinud, kahjustades ka muid osi. See selleks... nüüd on plaan parem ja kaunim ja uus soetada aga mida võtta, mida jätta? Põhiline kasutusala oleks laisa inimese kruvikeeraja, kuid rammu peaks jätkuma ka mõne augu puurimiseks või mõne muu trelli otsa käiva vidina lühiajaliseks kasutamiseks. Nice-to-have omadustest võiks kiirus reguleeritav olla.
Väga kollane maksis 300-400kr, nüüd siis vaataks midagi hinnaga 1-2k. Millised on teie kogemused ehk mille poole võiks vaadata ja millest peaks kaarega mööda käima?
Kui kellelgi on korralik riist mingil põhjusel nurka seisma jäänud, võib ka kasutatut pakkuda aga kuskilt tuttava-tuttava-tuttava kaudu kasutatut ei osta, kuna vargaid ei taha toita.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#2

K Veebr 28, 2007 1:26

Mul sõber tegeleb selle alaga juba aastaid ja tal kogemusi tööriistade alal palju. Teeb hea hinna SAABi inemistele! Tel. 5077903 Donald.
TFK
Postitusi: 541
Liitunud: T Juul 11, 2006 19:36
Asukoht:
Auto:

#3

K Veebr 28, 2007 8:21

To:Napoleon olles ise ka ca4aastat ehitustööriista müünd saaks ühteist pakkuda ,aga kuna su asukohta pole märgitud siis annaks kontakti 52 05 088 või u2u. Loomulikult Saabisõpradele eri hinnad.:P
Arno
Postitusi: 318
Liitunud: P Apr 18, 2004 18:07
Asukoht:
Auto:

#4

K Veebr 28, 2007 9:12

Mida te mehed siis marke varjate? Rääkige otse välja, mida osta...

PS. Miks nood Skil komplektid kadunud on, kus oli kruvikas ja lamp koos. Väga hea lamp oli/on. Ning kruvikeeraja pidas kordi kauem vastu kui Bosch analoog.
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#5

K Veebr 28, 2007 9:44

ma olen Makita 2k maksvaga rahul, marki täpsemalt ei mäleta. 2 käiku, 3 akut, 12V vist.
55581286
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#6

K Veebr 28, 2007 9:59

Üks tuttav ehitusmees kes on aastaid alal tegutsenud, ütles et parim ja vastupidavaim akutrell on Panasonic tal siiamani olnud. Neid ainult Eestis minuteada ei müüda.
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#7

K Veebr 28, 2007 10:12

Kuna pikka aega töötanud ja kohati tundub,et akutrell käe külge kasvanud ja selle aja jooksul mitmeid marke läbi pidanud,siis hetkel kaks firmat: Festool ja Makita. Festool küll ei mahu sinna kahe tuhande sisse,aga Makita peaks sobima! Mööda võiksid vaadata odavatest firmadest,pole hinda,pole kvaliteeti! Isegi Metabo pole enam seda mis mõned aastad tagasi!!
Teine lähenemine selline,et lähed poodi ja lased letti laduda vastava hinnaskaalaga trellid ja siis saad näppida,milline hästi käes istub,usu mind vahed on tuntavad!
Ära usu alati müüja juttu!! Nemad müüvad,aga sinul on vaja seda kasutada!!
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
TFK
Postitusi: 541
Liitunud: T Juul 11, 2006 19:36
Asukoht:
Auto:

#8

K Veebr 28, 2007 10:14

To :Arno. Ei varja midagi lihtsalt pole foorumis ilus reklaami teha vähemalt mina arvan nii
Töötan siis säärases firmas :Tallmac AS Mustamäe tee 44.
Pakume siis Dewalti ja Makita tooteid ja tarvikuid.Parem info siis telefonitsi või www.tallmac .ee
Jõudu otsinguil:D
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#9

K Veebr 28, 2007 10:32

Mul seisab jõude Milwaukee brandi 14V kiirpadruniga, 2 akut jne. tutikas.
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#10

K Veebr 28, 2007 10:48

Algselt postitas: stennadi
Üks tuttav ehitusmees kes on aastaid alal tegutsenud, ütles et parim ja vastupidavaim akutrell on Panasonic tal siiamani olnud. Neid ainult Eestis minuteada ei müüda.


Ma kah ehitusmeeste käest sama kuulnud. Aku pidavat üle mõistuse kaua ja muidu kah väga hea ja ergonoomiline. Samas vist hinnad 4-5KEEK kandis?
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#11

K Veebr 28, 2007 10:53

Jah nii on, ega ta odav pole. Päris mugav toode oli, sain ise näppida seda. Vastu pidi ka väga hästi pidama (akud jms mehhaanika)
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#12

K Veebr 28, 2007 10:57

Algselt postitas: fofa
Algselt postitas: stennadi
Üks tuttav ehitusmees kes on aastaid alal tegutsenud, ütles et parim ja vastupidavaim akutrell on Panasonic tal siiamani olnud. Neid ainult Eestis minuteada ei müüda.


Ma kah ehitusmeeste käest sama kuulnud. Aku pidavat üle mõistuse kaua ja muidu kah korralik. Samas vist hinnad 4-5KEEK kandis

Kuna ise aastaid ehitusmees olnud,siis päris palju marke käest läbi käinud.Lõpuks on jäänud Panasonic.Enam muid brande ei tunnista,akutööriistad on ikka klass omaette:headbang:
Mul endal on kahe aku ja kiirlaadijaga akutrell-13,2V ja 6Ah. Hind on muidugi masendav-minu oma maksis 8300.- ja müüja on täitsa olemas. Mechelin Eesti Oü ja asub tallinnas Laki tänaval.
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#13

K Veebr 28, 2007 10:58

siukse pullivillu amatöörina julgen soovitada Boschi rohelist. Ei maksa suurt miskit, samas on asi maja valmis ehitanud ja varsti saab venna korter ka. Sellist mõistlikku hooramist on asi nüüd praeguseks hetkeks miski 4 aastat kannatand.

Samas ihuehitaja peale Makita ei taha ühtegi tööriista näha.
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#14

K Veebr 28, 2007 19:40

Isa mul eluaegne ehitaja olnud, kasutab palju HILTI tooteid.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#15

K Veebr 28, 2007 21:13

Algselt postitas: Trionic
Mul seisab jõude Milwaukee brandi 14V kiirpadruniga, 2 akut jne. tutikas.


Saatsin u2u-ga küsimuse hinna kohta aga seda brandi pole siiani hea ega halva sõnaga mainitud... kas keegi on kokku puutunud ja kui, siis millised on kogemused?
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#16

K Veebr 28, 2007 21:16

Peale Makita toodete ära muid vaata.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#17

K Veebr 28, 2007 21:19

Hilti on kõva sõna. Kuid ei ole just väga sõbraliku hinnaga.
Iga ratas veab and then some!
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#18

K Veebr 28, 2007 21:25

Proffid kasutavad Hiltit ja Dewalti, mis jäävad loomulikult sellest hinnaklassist kaugele välja. KOdus muidu Hilti olemas, aga mitte enda oma, pigem "määramata ajaks" laenus. Tõesti paremat enam soovida ei oskaks, aga see selleks.

Töö tõttu puutun kokku erinevate ehitusfirmadega, ja just need väiksemad tegijad, kes Hiltit ja Dewalti osta ei jaksa, on kasutanud peamiselt Makitat, Metabot ja Kressi. Endale ostsin mõne kuu eest akutrelli, valisin Makita (2000kr hinnaklassis). Pigem vaata seda, et oleks mõistlikud akud. Ehk siis kaadmiumakud on need kõige hullemad, nikkel-metallhüdriidakud on tavakasutajale parim (optimaalseim), liitium-ioon akud rohkem proffide teema ja ka kallimad (kuid ei kannata külma nii hästi, st ei sobi pakasega õues töötamiseks).

Siin mainituist on Skil-i märki kandev ainuke tööriist, mille ostmist tõesti kahetsen ja mis tõesti mitte millekski ei kõlba. Vähemalt mitte selleks, milleks see ette oli nähtud, paadi ankruna kasutamiseks kah krt liiga kerge:wall:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#19

K Veebr 28, 2007 21:45

Algselt postitas: krss
Siin mainituist on Skil-i märki kandev ainuke tööriist, mille ostmist tõesti kahetsen ja mis tõesti mitte millekski ei kõlba.
heh.. mul on ainult Skili asjad kodus, mitu aastat vastu pidanud... samas ega ma nendega pidevalt miskit ei tee kah... selline paras igaks juhuks tööriistavaru. Trell on senini vist kõige kauem olnud ja ka kõige suuremat vatti saanud. Kõikvõimalike lihvketastega on teda mööbli ja uste-akende taastamisel tundide kaupa piinatud. Seni veel käib. Pole muidugi ka akuga riistapuu see.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#20

K Veebr 28, 2007 21:47

Algselt postitas: krss
...
Siin mainituist on Skil-i märki kandev ainuke tööriist, mille ostmist tõesti kahetsen ja mis tõesti mitte millekski ei kõlba. Vähemalt mitte selleks, milleks see ette oli nähtud, paadi ankruna kasutamiseks kah krt liiga kerge:wall:



Minu hääl samuti Skili vastu. Oli 12V 1-2 keek hinnaklassis, aku ei kestnud alguseski eriti, ajas kiirelt halvenes. Uut akut müüjal mulle pakkuda polnud, nüüd seisab niisama kuskil oma kohvriga.

Aga Krss'i paadiankru jutt meenutas sõbrast Festooli esindaja lugu, et kord proovisid kummipaati akutrelliga käitada ja olidki saanud kiireminii edasi kui mõlaga ning seda rõõmu olla olnud pea tund aega vist :thumb:
Emmerich
Postitusi: 164
Liitunud: L Juul 29, 2006 21:19
Asukoht:
Auto:

#21

K Veebr 28, 2007 21:49

Algselt postitas: napoleon
Algselt postitas: Trionic
Mul seisab jõude Milwaukee brandi 14V kiirpadruniga, 2 akut jne. tutikas.


Saatsin u2u-ga küsimuse hinna kohta aga seda brandi pole siiani hea ega halva sõnaga mainitud... kas keegi on kokku puutunud ja kui, siis millised on kogemused?


Milwaukee on Atlas Copco (mis vist kah päris kõva sõna) ja AEG'ga seotud brand. Ise tööl kasutan nii umbes ülepäeviti ca neljandat aastat Milwaukee 12V toodet ja annan talle kõvasti säru aga ta teenib tublilt edasi.

EDIT: kogemusi on ka HILTI, Makita ja Bosch'iga ning pingerida umbes selline olekski.
¿_ __ ' ' )
( . ( . ) /|/|
LC___ @
¿___, ) (
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#22

K Veebr 28, 2007 21:53

Akutrelli eluiga ongi nii pikk kui on tema aku (akupaari) eluiga. Vahetusakud on reeglina nii kallid (või ei müüda üldse), et odavam on uus tööriist osta.
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#23

K Veebr 28, 2007 21:59

Algselt postitas: stennadi
Akutrelli eluiga ongi nii pikk kui on tema aku (akupaari) eluiga. Vahetusakud on reeglina nii kallid (või ei müüda üldse), et odavam on uus tööriist osta.

Olen selles osas eriarvamusel - enne ostmist tuleb kindlasti uurida, kas on saada vahetusakusid, mis hinnaga, ja kas äkki lähitulevikus mingit põlvkonnavahetust ei plaanita. Täpselt nagu autogagi, et nii mõnelgi käiks jõud üle ägedast autost, kuid hiljem varujuppe osta ei jaksaks. Näiteks profitööristad saavad hirmsat vatti hommikust õhtuni ja hirmkalli Hilti akud on sama odavad kui mõnel ersatstrellil, mõne ersatstrelli aku hind on sama mis teine selline trell kahe aku ja taskulambiga:P. Just see eeltöö tulebki teha enne ostmist, ise tegin ja osaliselt ka sellepärast Makitani jõudsin, ei viitsi hakata võrdlusi uuesti välja otsima ja siia ümber kirjutama. Kui ikkagi ise ei viitsi seda tööd teha, vaata mis asju kasutavad proffid ja tee nagu nemad
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#24

K Veebr 28, 2007 22:26

Nagu minu esimesest postitusest lugeda võib, ei öelnud töölepingut üles aku... ehk eluea määrab kõige nõrgem raskesti asendatav lüli. Raha peale ma vihane ei ole ja selleks nüüd küsingi teiste arvamust, mitte ei osta esimest ettejuhtuvat, mille hind vastuvõetav on;)
Mis proffide pealt õppimisse puutub siis kindlasti kasutavad nad kvaliteetseid tööriistu aga amatööri jaoks, kes riistadele kordades vähem vatti annavad, ei pruugi hind mõistlik olla umbes samuti nagu mõnikord paari klõpsu tegemiseks on parem valik kvaliteetne seebikarp, kui (mitte vähem kui)viiekohalise summa maksvad profifotokad.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#25

K Veebr 28, 2007 22:53

Minul on hea kogemus Makita akutrelliga, konkreetselt mudeliga 6270D. Komplekti eest, kus kohvris trell, 2 akut (Ni-Cd 12V 1,3Ah) ning lamp, võisin maksta vast 1800.- krooni kandis. Hea tööriist, ergonoomiline, sobilik isegi siis kui käenumber 46. Valiku põhjuseks oli ka lühem mootoriosa - mahub paremini kitsastes tingimustes toimetama.

Tõsi on see, et pärast 2-aastast hobiehitust - mõned põrandad jms on akud omadega õhtal. Seetõttu viisingi üleeile ühe aku Renovaari Tartu esindusse sisuvahetusele (Tlna Renovaaris vist töötab hr Morris?). Pidi saama 450.- krooniga korda. Uus aku maksaks sadakond raha rohkem.
Vasta