Kui hästi sa oma autosse mahud??

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#26

K Mär 07, 2007 22:26

Algselt postitas: heikiw
Algselt postitas: Cyber
Saabiiirt nendes küll ette ei kujuta..:D


jalanumber on 34. ------sellise jalanumbriga vist enamasti kontsi kantakse,mitte 43-ga:P:P


Kantakse küll, aga Cyber viitas konkreetselt Saabiiirele, siis ilmselt seepärast, et teda on lihtsam tanksaabastes ette kujutada kui 12 cm kontsaga kingadega - see viimane nõudis isegi minult kõvaste vaimujõudu ja ajas seejärel naerma :P

Aga oma 44-45 jala ja ca 182 cm pikkusega tunnen end klassiku roolis üsna hästi igasuguste jalatsitega (ilmselt v a kõrgekontslised kingad - pole proovinud ega hooli kah) :thumb:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#27

K Mär 07, 2007 22:34

Algselt postitas: heikiw
Algselt postitas: Cyber
Saabiiirt nendes küll ette ei kujuta..:D


jalanumber on 34. ------sellise jalanumbriga vist enamasti kontsi kantakse,mitte 43-ga:P:P

Esiteks - eks ürita nr 34 kõrgekontsalisi kingi (üldse naistejalatseid) leida - ega ikka ei õnnestu küll, kui veab, siis nr 36 leiad. :gun:
Teiseks - ma ei ole masohist, enesepiinamine jäägu neile, kes sellest lõbu tunnevad (ja mis puutub atraktiivsusse - siis seda olen ma niikuinii piisavalt, kui tahan ja nende jaoks, kelle jaoks vaja on) :P
Kolmandaks - ma ei usu, et selliste kontsadega üldse autot juhtida saaks.
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#28

K Mär 07, 2007 22:38

mina 178 ja jalanumber 44, sama probleem, käed lühikesed ja jalad pikad, e. kui istet tõsta, siis pea ebamugavalt lae lähedal. oma eelmisel 626-l seda muret nii palju polnud, kuna auto (ka salongi osa) oli kõrgem. Siiski mingi normaalse seade olen leidnud. Samas istmed on ikka mõnusad.
Pajuvillem
Postitusi: 23
Liitunud: L Jaan 13, 2007 22:57
Asukoht:
Auto:

#29

K Mär 07, 2007 22:52

Pikkust 190 ja jala nummer 45, ei saa nagu ruumi puuduse üle küll kurta.
On küll olnud selline juhus, kus tuli sõita ots Tallinn- Peterburg- Tallinn, sellise apastraadiga nagu Daewoo Tico kaaslaseks oli sama suur vend kui ma ise. Vot selles autos oli näiteks võimatu korraga esiuksi sulgeda, õlad jõudsid enne kohakuti kui ust korralikult tõmbama sai hakatud.:P See reis oli tõeline elamus:wise:. Miilitsalt saime selle eest trahvi, et teine kord ikka autoga tuleksime aga mitte ei :drive: mingi aparaadiga
binleo
Postitusi: 225
Liitunud: K Nov 15, 2006 14:53
Asukoht:
Auto:

#30

N Mär 08, 2007 1:00

Mina mahun oma 3D-sse küll igale poole väga ilusti. Isegi pakiruumi! :)
Ainus asi, mis ette jääb on tagaluugi lukk (lahtises olekus). Pidevalt löön pea sinna pihta ära kui midagi seest välja tõstan.:angry: Aga eks see minu enda lollus. Päevast päeva astun ühe ja sama reha peale! :drink:

Ning katsumustest: olin sunnitud sõitma sama pika elajaga nagu ma ise marsruudil Milaano-Vicenza-München-Trieste-Milaano. Iseenesest kõik ilus, kuid sõiduvahendiks oli nissan micra 1.2 :wall: Vot see oli läbu!
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#31

N Mär 08, 2007 8:20

Algselt postitas: aatom
mina 178 ja jalanumber 44, sama probleem, käed lühikesed ja jalad pikad, e. kui istet tõsta, siis pea ebamugavalt lae lähedal. oma eelmisel 626-l seda muret nii palju polnud, kuna auto (ka salongi osa) oli kõrgem. Siiski mingi normaalse seade olen leidnud. Samas istmed on ikka mõnusad.

Pikkust 182 ja jalg umbes 44+-1. Kurdan kah, et jalad pikad ja käed lühikesed. Samas pole probleem eriti suur, kuna püsikiirushoidja teeb selles osas elu tublisti mugavamaks.

Muuseas mõned sõbrad on kurtnud, et nemad oma jalgadega ei mahu tonnisega sõitma ja seda mitte jala laiuse vaid pikkuse pärast. Nende jalanumber onligikaudu sama mis mul, kuid sõiduasend ilmselt tiba teine.
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#32

N Mär 08, 2007 12:29

On minugi autol ikka mehiselt reguleeritavad istmed (manual) ja sama arv reguleerimisnuppe ka kõrvalistujal, kuid siiski ei paranda see "jalad pikad käed lühikesed" probleemi täiesti. Vaid siis, kui pea laes (iste kõrgele tõstetud), kuid nii on alati mingi "ähvardav ohutunne".
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#33

N Mär 08, 2007 12:36

Ma mahun isegi cabriosse suurepäraselt:P

Ja lausa nii hästi, et rohkem probleem hoopis selles, et millegipärast tundub politseile, et üldse kedagi pole roolis:D

Ja tõesti kontsadega soitmine on masohhistidele, üks kord elus, mil ma seda tegema pidin, viskasin ka kingad tahaistmele ja sõitsin paljajalu.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Susanna
Postitusi: 38
Liitunud: N Nov 09, 2006 22:56
Asukoht:
Auto:

#34

N Mär 08, 2007 16:02

Sõidan 9-3-ga ja see auto on just nagu minu jaoks loodud (pikkust 164). Mul on vastupidine probleem kui teemaalgatajal - enamasti on vaja mul juhiiste kaugele ette lükata, et ulatuks sidurit põhja vajutama. 9-3-ga seda probleemi ei ole, ka ei ole juhipoolne uksepiit mul vaateväljas nagu nt Scorpio või enamuse Audidega.
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#35

R Mär 09, 2007 0:25

Pikkusest olulisem on ilmselt mingi jalgade/käte propertsioon, mis mul napist kasvust (172) hoolimata Trollhattani standardile ei vasta: et siis kah käed ei küüni roolini hästi kui vasak põlv liikuda saab. Niiet istet (käsijuhitav) peab timmima isegi riietusest (pikk mantel / paks jopp vs pintsak) olenevalt.

Aga iste ise on üks mugavamaid ja nahkrool istub hästi kätte :thumb:
TFK
Postitusi: 541
Liitunud: T Juul 11, 2006 19:36
Asukoht:
Auto:

#36

R Mär 09, 2007 9:29

Ei saa miskit kurta päris rahul kuigi tonnise rool võiks 4-jas suunas liikuda ja gaasipedaali juures võiks ka tiba rohkem ruumi olla ,suvejalanõdega pole probleemi kui aga talve saapad-roomikud jalga panna jääb ruumi pisut puudu ehk paarkorda olen pidurit ja gaasi korraga vajutanud.:drive:
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#37

R Mär 09, 2007 11:32

194 pikk ja 80kg, tonnise roolis on küll mugav olla, istumine on parajalt madal. Talvejalatsiga tõesti võib kohati jalg kahe pedaali peale korraga minna.

Üldiselt on sõidetud ka viiekesi autos, kaks 50kg koera taga, ruumi on täpselt parajalt...
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
arhitekt
Postitusi: 119
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:19
Asukoht:
Auto:

#38

T Mär 13, 2007 10:08

olen meeterseitsekendneli ja mahun oma saabi TÄPSELT, pruut istub kõrval siis... me olemegi loodud kokku. Mis puutub käiguvahetusel sidurivajutamisse, siis olen viimasel ajal sellest ültse loobunud ;)
Black
Postitusi: 254
Liitunud: N Okt 19, 2006 17:36
Asukoht:
Auto:

#39

K Mär 14, 2007 20:39

Pole probleeme!:thumb:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#40

K Mär 14, 2007 21:06

Algselt postitas: foxer
194 pikk ja 80kg, tonnise roolis on küll mugav olla, istumine on parajalt madal. Talvejalatsiga tõesti võib kohati jalg kahe pedaali peale korraga minna.
Huvitav huvitav. Mina olen keskmiselt 175cm pikk ja tonnise iste on kõige madalamas asendis ikka liiga kõrge. Mul oli vahepeal kuri mõte leiutada uued istmekinnitused et viia iste üle toe tahapoole ja vastavalt ka allapoole. Projekt jäi pooleli kuna abikaasa jaoks on iste paraja kõrgusega ja kõige tagumisem asend on talle piisav. NB! Ta on minust lühem ja vaatamata harmoonilistele proportsioonidele, on iste, nagu öeldud, kõige kaugemas asendis. Lisaks, peale 9-5 aero istmetega harjumist selgus, et mu veidi untsus selg väsib ülikiiresti igasuguses tonnise istmeasendis ära. 9-5 aero kaameliküürude vahel on minu jaoks üsnagi ebamugav istuda (tõsi hakkan tasapisi harjuma) aga huvitaval kombel selg ei väsi absoluutselt ära. Tonnise tugitoolis on istuda mugav aga autost väljudes on selg väsinud ka peale lühikest distantsi. Kahju et mu truu tonnine sellise avastuse põhjustas. :(
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#41

K Mär 14, 2007 21:20

Algselt postitas: qdwin
Algselt postitas: foxer
194 pikk ja 80kg, tonnise roolis on küll mugav olla, istumine on parajalt madal. Talvejalatsiga tõesti võib kohati jalg kahe pedaali peale korraga minna.
Huvitav huvitav. Mina olen keskmiselt 175cm pikk ja tonnise iste on kõige madalamas asendis ikka liiga kõrge. Mul oli vahepeal kuri mõte leiutada uued istmekinnitused et viia iste üle toe tahapoole ja vastavalt ka allapoole. Projekt jäi pooleli kuna abikaasa jaoks on iste paraja kõrgusega ja kõige tagumisem asend on talle piisav. NB! Ta on minust lühem ja vaatamata harmoonilistele proportsioonidele, on iste, nagu öeldud, kõige kaugemas asendis. Lisaks, peale 9-5 aero istmetega harjumist selgus, et mu veidi untsus selg väsib ülikiiresti igasuguses tonnise istmeasendis ära. 9-5 aero kaameliküürude vahel on minu jaoks üsnagi ebamugav istuda (tõsi hakkan tasapisi harjuma) aga huvitaval kombel selg ei väsi absoluutselt ära. Tonnise tugitoolis on istuda mugav aga autost väljudes on selg väsinud ka peale lühikest distantsi. Kahju et mu truu tonnine sellise avastuse põhjustas. :(


Kardan, et on tegu istme äravajumisega ehk istme toed on lamandunud lihtsalt, et sul selg ära väsib.
Enda tonnisel on väga heas korras istmed ja teades, et mu selg on juba ürgajast maha kantud, saab tonnine minu käest tahes või tahtmata täispunktid.Siiani pole paremat istet tundnud kuigi olen läbi käinud oi kui palju masinaid.
Kahjuks natuke ülekaalulisel inimesel või väga pikal tonnise roolitaga olemine mõnu ei paku.
sookoll
Postitusi: 34
Liitunud: N Mai 05, 2005 13:41
Asukoht:
Auto:

#42

K Mär 14, 2007 21:43

175cm jalg 43, mis puutub tonnisesse, siis max. punktid, ruumi ülearugi minu jaoks, kui turvavöö lahti juhtus olema:red: , siis tekkis nahksel istmel libisemine külgsuunas isegi:P. Pedaalid-tuled-viled nagu käe järgi tehtud, ei jäänud selgki kangeks pärast kolmeööpäevalist sõitu, ainult istmik.... NG-ga teine teema veidi, natuke kitsas isegi minule, pedaalidega juba hakatud harjuma(masin minu valduses alles kuu aega), väljudes tikub parem jalg roolisamba taha kinni jääma, kuna iste suht ees, sest ei ulatu korralikult:drive: suunatulelüliti ebamugavam kui tonnisel- liiga pika käiguga. kuid need ainult piisk meres kui :drive::P
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#43

K Mär 14, 2007 22:33

Algselt postitas: qdwin
Huvitav huvitav. Mina olen keskmiselt 175cm pikk ja tonnise iste on kõige madalamas asendis ikka liiga kõrge.

Mis tähendab liiga kõrge? Pea vastu lage? Ma sinust mõned sendid pikem ja ei kurda küll, et liiga kõrgel istuks. Just parasjagu kõrgel, et liikluse toimuvast ka hea ülevaade.
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#44

K Mär 14, 2007 23:33

Minu autosse mahub igasuguse suurusega inimene igalepoole hästi :P

Sry Saabitu postituse pärast :red:
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#45

N Mär 15, 2007 0:41

Algselt postitas: suur
Algselt postitas: qdwin
Huvitav huvitav. Mina olen keskmiselt 175cm pikk ja tonnise iste on kõige madalamas asendis ikka liiga kõrge.

Mis tähendab liiga kõrge? Pea vastu lage? Ma sinust mõned sendid pikem ja ei kurda küll, et liiga kõrgel istuks. Just parasjagu kõrgel, et liikluse toimuvast ka hea ülevaade.


Maitse asi, mulle täiesti subjektiivselt meeldib põranda lähedal istumine... aga võibolla on see subjektiivsus põhjustatud kuskil alateadvuses olevast objektiivsusest, kuna auto tunnetus on samuti nii pisut parem;)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#46

N Mär 15, 2007 0:44

Algselt postitas: arhitekt
olen meeterseitsekendneli ja mahun oma saabi TÄPSELT, pruut istub kõrval siis... me olemegi loodud kokku. Mis puudub käiguvahetusel sidurivajutamisse, siis olen viimasel ajal sellest ültse loobunud ;)


Minul polegi midagi vajutada, kuigi käike vahetan käsitsi... palju mõnusam, kui ilma sidurita käiku vahetades sobivaid pöördeid otsida;)
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#47

N Mär 29, 2007 8:41

Nüüd siis juba suviste jalatsitega avastasin, et ma mahun liigagi hästi oma autosse, kui istuda roolis nii nagu näitas ühes saates, STOP oli äkki, siis sidurit ma vajutada ei ulatagi:D
Nii et ikka peab lamamisasendi sisse võtma ja leppima sellega et nn "ilma juhita" autot kinni peetakse.
Gaasipedaalil on telliskivi all seda Saab ikka vajutada:P
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Black
Postitusi: 254
Liitunud: N Okt 19, 2006 17:36
Asukoht:
Auto:

#48

N Mär 29, 2007 14:29

Mul on selline jama, et kinga nina jääb sidurit vajutades kuhugi plastiku taha kinni, muidu autosse saamisega probleeme pole:D
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#49

R Mär 30, 2007 7:03

Mina toimetasin ennast 6 aastat tagasi 36 kg väiksemaks(ei mahtunud enam armatuuri alla elektritöid tegema ronima).Peale seda mahun igasse autosse,aga kitsaid masinaid ei talu endiselt. Juhikohal peab saama vabalt toimetada.
Vasta