Surmad Eesti autoteedel

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
kolhoos
Postitusi: 94
Liitunud: R Sept 29, 2006 14:58
Asukoht:
Auto:

#126

K Juun 20, 2007 15:32

Algselt postitas: will
On üks asi, mida tasuks USA-st ja mujalt meile sisse tuua
Keelata auto kabiinis alkohoolsete jookide vedamine. Ehk kõik: nii kinnised, kui lahtised alko. jookidre pudelite keeld salongis.
Hoiaks ära nii mõnegi kiusatuse.


Toetan WILL-i ettepanekut 100%. Kes tahab võib ju pagasnikus oma alkoholi koju vedada.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#127

K Juun 20, 2007 15:34

Algselt postitas: AndrusFJR
Algselt postitas: will
Minul endal kaeti lõbusa selstkonna poolt seljatagant silmad kinni ja seda 130 km/h juures.


See ei juhtunud ju ometi Eestis....:poke:

Eestis ikka. Mingit aastat 10 tagasi. Pärast seda pole purjus seltskondi vedanud.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#128

K Juun 20, 2007 15:35

Kes tahab võib ju pagasnikus oma alkohoolikuid koju vedada... ;)
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#129

K Juun 20, 2007 15:39

Algselt postitas: kolhoos
Algselt postitas: will
On üks asi, mida tasuks USA-st ja mujalt meile sisse tuua
Keelata auto kabiinis alkohoolsete jookide vedamine. Ehk kõik: nii kinnised, kui lahtised alko. jookidre pudelite keeld salongis.
Hoiaks ära nii mõnegi kiusatuse.


Toetan WILL-i ettepanekut 100%. Kes tahab võib ju pagasnikus oma alkoholi koju vedada.



keelamekäsemepoomejalaseme
tulge mõistusele inimesed!!!
mis edasi...
keelame miniseelikud...juhivad tähelepanu kõrvale(kes tahab saab ju kodus kanda)
keelame cabrio saabid (eriti kollased) juhivad tähelepanu kõrvale (kes tahab saab ju rootsis sõitmas käia)
keelame keelame KEELAME!!!
kas Teil härrased ei paista päike kasvõi natukenegi pilve tagant?
peace
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#130

K Juun 20, 2007 15:40

Pudeliga käe võib autoaknast väljas hoida ja kõrre kaudu juua.:)
Viimati muutis aednik, E Apr 19, 2021 8:41, muudetud 3 korda kokku.
kashka
Postitusi: 40
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:09
Asukoht:
Auto:

#131

K Juun 20, 2007 15:42

võite kõik asjad ära keelata. Aa need kelle pärast keelati teevad ikka edasi, kuna järelvalve puudub. Ja kannatavad korralikud inimesed, kes keelde järgivad...
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#132

K Juun 20, 2007 15:54

Algselt postitas: toolip
Algselt postitas: kolhoos
Algselt postitas: will
On üks asi, mida tasuks USA-st ja mujalt meile sisse tuua
Keelata auto kabiinis alkohoolsete jookide vedamine. Ehk kõik: nii kinnised, kui lahtised alko. jookidre pudelite keeld salongis.
Hoiaks ära nii mõnegi kiusatuse.


Toetan WILL-i ettepanekut 100%. Kes tahab võib ju pagasnikus oma alkoholi koju vedada.



keelamekäsemepoomejalaseme
tulge mõistusele inimesed!!!
mis edasi...
keelame miniseelikud...juhivad tähelepanu kõrvale(kes tahab saab ju kodus kanda)
keelame cabrio saabid (eriti kollased) juhivad tähelepanu kõrvale (kes tahab saab ju rootsis sõitmas käia)
keelame keelame KEELAME!!!
kas Teil härrased ei paisat päike kasvõi natukenegi pilve tagant?
peace

Vägagi paistab. Kuid kuna siin juhil valikuid pole siis tal suht raske olukorda kontrollida. Tead ju isegi, kuidas joobes seltskond käitub-lõbusalt, vabalt, ohu tunnet pole ning sina sõidad suure kiirusega ja need möllavad sõidukis.
Suhteliselt ohtlik tegevus.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#133

K Juun 20, 2007 15:57

Algselt postitas: kashka
võite kõik asjad ära keelata. Aa need kelle pärast keelati teevad ikka edasi, kuna järelvalve puudub. Ja kannatavad korralikud inimesed, kes keelde järgivad...


Selline reegel kehtesti USA-s kindlal põhjusel. Et, kui sõiduk peatatakse ning juht natsa joobes (seal lubatud kerges joobe sõit L.A-s koguni 0,8) siis puuduks tal võimalus peale juua.
Muideks-ka EV küllalt olnud õnnetusi, kus tänu joobes seltskonnal autos õnnetusi juhtunud. Loomulikult eeldab see järelvalvet ehk jõuame ikka ja jälle tagasi kaadr juurde,
See oli lihtsalt ettepanek.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#134

K Juun 20, 2007 16:00

Ära siis sõida... pea tee ääres kinni ja ütle, et kui nad end vähe viisakamalt üleval ei pea, siis lähevad jala edasi. Kui on normaalsed inimesed, siis võtavad tuure maha, kui ei, siis noh... rohkem nendega ei sõida. Minu tutvusringkond suudab küll end autos ka alkot lipsu taha lükates viisakalt üleval pidada. Möliseda suudavad küll, aga juhti ei torgi.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kashka
Postitusi: 40
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:09
Asukoht:
Auto:

#135

K Juun 20, 2007 16:03

Algselt postitas: will
Algselt postitas: kashka
võite kõik asjad ära keelata. Aa need kelle pärast keelati teevad ikka edasi, kuna järelvalve puudub. Ja kannatavad korralikud inimesed, kes keelde järgivad...


Selline reegel kehtesti USA-s kindlal põhjusel. Et, kui sõiduk peatatakse ning juht natsa joobes (seal lubatud kerges joobe sõit L.A-s koguni 0,8) siis puuduks tal võimalus peale juua.
Muideks-ka EV küllalt olnud õnnetusi, kus tänu joobes seltskonnal autos õnnetusi juhtunud. Loomulikult eeldab see järelvalvet ehk jõuame ikka ja jälle tagasi kaadr juurde,
See oli lihtsalt ettepanek.



neist keelu seadustest hakkab juba kergelt villand saama. Ei usu mina, et keelates asi laheneb. Nagu ütlesin/d aitab ainult tõhus järelvalve ja piisavalt ranged karistused, et kui ikka süsis peaga roolis oled, siis suure tõenäosusega ka oma palga kätte saad.
Mis puutub kaineks juhiks olemisse: kui sa ei usalda oma purjus sõpru siis ära võtta neid peale!
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#136

K Juun 20, 2007 16:04

Algselt postitas: Cyber
Ära siis sõida... pea tee ääres kinni ja ütle, et kui nad end vähe viisakamalt üleval ei pea, siis lähevad jala edasi. Kui on normaalsed inimesed, siis võtavad tuure maha, kui ei, siis noh... rohkem nendega ei sõida. Minu tutvusringkond suudab küll end autos ka alkot lipsu taha lükates viisakalt üleval pidada. Möliseda suudavad küll, aga juhti ei torgi.


Loomulikult suudavad-ei kahtlegi selles. Ega selline seltskond ka POLITSEILE silma torka. Ehk, kui ei torka siis pole midagi aga kui torkab annab see politseile õiguse sõit lõpetada. Samas-pakkusin välja, et alkoholi tarbimine autos. Kas seltskond ei suuda siis ilma alkot tarbimata sõidukis viibida?Selles point.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#137

K Juun 20, 2007 16:05

Ma ei usalda ühtegi purjus inimest. Kaasa arvatud end ja sellepärast joon vähe ja mitte kunagi täis. Maks 4 kokteili.
Aimar
Postitusi: 206
Liitunud: K Sept 27, 2006 21:26
Asukoht:
Auto:

#138

K Juun 20, 2007 16:33

Olen täiesti nõus nendega kes arvavad et, liikluspatrullide hulka teedel ja tänavatel tuleb suurendada (koos palgatõusuga) aga samas tuleb ka kõik teha seaduse ees võrdseks.
Kui lugesin lehest Mikk Segeri juhtumit siis pani see mind sügavalt mõtlema.
Inimene sõidab maanteel 200km/h, satub avariisse milles teised kaotavad elu. Pool aastat hiljem mõõdetakse sama inimese juhitaval autol söidukiiruseks 160km/h ja siiamaani pole midagi kuulda tema karistamisest.
Mõni mees on täiesti avalikult väitnud et, Tln. - Trt. ots autoga sõita võtab tal aega c.a. 50 - 60 min. Teine jälle et, Tln. - Pärnu ots c.a. 35 min.
Ja kui palju on neid juhtumeid mis lihtsalt kinni mätsitakse ja millega "süüdlane" hiljem sõprade tuttavate ees kelgib?

Kui ikka hommikul loeks uudistest et, X poliitik või Y muidu tuntud tegelane sai kiiruse ületamise ja avriiohtliku olukorra tekitamise eest maksimum karistuse või alkojoobes sõidu eest 15 päeva aresti siis see tooks paljudki "vennad" pilvedest maapeale tagasi.
Aga niikaua kui raha eest saab kõike ja on "eeskujusid" ei muutu siin vist midagi!
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#139

K Juun 20, 2007 18:56

Algselt postitas: Aimar
Olen täiesti nõus nendega kes arvavad et, liiluspatrullide hulka teedel ja tänavatel tuleb suurendada (koos palgatõusuga) aga samas tuleb ka kõik teha seaduse ees võrdseks.
Kui lugesin lehest Mikk Segeri juhtumit siis pani see mind sügavalt mõtlema.
Inimene sõidab maanteel 200km/h, satub avariisse milles teised kaotavad elu. Pool aastat hiljem mõõdetakse sama inimese juhitaval autol söidukiiruseks 160km/h ja siiamaani pole midagi kuulda tema karistamisest.
Mõni mees on täiesti avalikult väitnud et, Tln. - Trt. ots autoga sõita võtab tal aega c.a. 50 - 60 min. Teine jälle et, Tln. - Pärnu ots c.a. 35 min.
Ja kui palju on neid juhtumeid mis lihtsalt kinni mätsitakse ja millega "süüdlane" hiljem sõprade tuttavate ees kelgib?

Kui ikka hommikul loeks uudistest et, X poliitik või Y muidu tuntud tegelane sai kiiruse ületamise ja avriiohtliku olukorra tekitamise eest maksimum karistuse või alkojoobes sõidu eest 15 päeva aresti siis see tooks paljudki "vennad" pilvedest maapeale tagasi.
Aga niikaua kui raha eest saab kõike ja on "eeskujusid" ei muutu siin vist midagi!


ja jõuamegi tagasi sinna, kus ainult hirm karmilt karistada saada on nii suur, et isegi mõttest kaob soov kiiremini liigelda.
Ehk näiteks niikaua, kuni load on "hoiul" on ka rikkumise toimepaneku "ese" hoiul.

.
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
erki
Postitusi: 70
Liitunud: P Mär 18, 2007 1:22
Asukoht: Tallinn
Auto:

#140

K Juun 20, 2007 19:27

Algselt postitas: will
On üks asi, mida tasuks USA-st ja mujalt meile sisse tuua
Keelata auto kabiinis alkohoolsete jookide vedamine. Ehk kõik: nii kinnised, kui lahtised alko. jookidre pudelite keeld salongis.
Hoiaks ära nii mõnegi kiusatuse.


kallid kaaskannatajad soovin edu maailma parandamises aga siinkohal tahaks natuke täpsustusi et millest jutt.... ???
et midagi kommenteerides tehke palun viited, ärge lahmige umbes - et kuulsin kusagil...
mina näteks kuulsin et ühendriikides kehtib avatud konteineri seadus " commonly referred to as Open Container laws " :facts: paluks näiteks konkreetset seadust millest siin jutt käib. ja ärge saage samas ka valesti aru - ma ei õigusta rikkumisi liikluses.
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#141

R Juun 22, 2007 9:53

tegelikult aitaks kogu selle kammajaa vastu üks pisike asi: nö. 'aukude' süsteemi taastutvustamine. Ei mingeid trahve ja muud pahna: rikud, auk. Rikud kolm korda: võetakse load hoiule ja saadetakse eksamile. Ja see korduseksam võiks olla summas a la 10x keskmine kuupalk :) Ja seda enne sooritada ei saa, kui oled autokoolis uuesti käind. Ja saad uuesti vahtralehe peale :P

Töötab ilmselt 10x paremini kui miljonitesse ulatuvad trahvid. Raha on inimestel kui putru, a ma kujutan ette, et vahtralehte 40ndetas härrasmees oma lexusele küll nõus paigaldama ei ole :)
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#142

R Juun 22, 2007 10:03

Algselt postitas: erki
Algselt postitas: will
On üks asi, mida tasuks USA-st ja mujalt meile sisse tuua
Keelata auto kabiinis alkohoolsete jookide vedamine. Ehk kõik: nii kinnised, kui lahtised alko. jookidre pudelite keeld salongis.
Hoiaks ära nii mõnegi kiusatuse.


kallid kaaskannatajad soovin edu maailma parandamises aga siinkohal tahaks natuke täpsustusi et millest jutt.... ???
et midagi kommenteerides tehke palun viited, ärge lahmige umbes - et kuulsin kusagil...
mina näteks kuulsin et ühendriikides kehtib avatud konteineri seadus " commonly referred to as Open Container laws " :facts: paluks näiteks konkreetset seadust millest siin jutt käib. ja ärge saage samas ka valesti aru - ma ei õigusta rikkumisi liikluses.


Avatud konteineri all peetakse USA-s silmas igasuguseid anumaid. Ehk sõidukis ei tohi olla avatuid anumaid alkoholiga.
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#143

R Juun 22, 2007 12:09

Ja läks eile üks tuttav jälle manalateed tsikliga Loksal. Volga keeras peateele ette. Tsikli kiirust ei ole veel öeldud. See juba teine hea tuttav kahe kuu jooksul liikluses kadunu.:(
Sent from my Monte Carlo using B236
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#144

P Juul 01, 2007 21:36

Natuke OT aga üks tähelepanek, mida täna õhtul sõites eriti hästi näha oli, kuigi olen ka varem märganud. Koduteel(maantee) on tee rekonstrueerimine ja kiirus piiratud 50km/h. Sõidan autopildoodiga spido järgi ~60km/h. Mõni jõuab järele, sõidab pisut "tagumikus kinni", seejärel suurendab pikivahet ja sõidab rahulikult järel, kuigi liiklus polnud tihe ja võimalusi möödasõiduks oli piisavalt. Võibolla on soov iga hinna eest mööda saada seotud hoopis sellega, et sellise järel, kelle kiirus kõigub mõjuva põhjuseta 40-70km/h, on suhteliselt ebamugav sõita... ise sõidan ka sellistest mööda, kuigi kulgen edasi umbes sama keskmise kiirusega;)
Jumindamiis
Postitusi: 36
Liitunud: N Mär 08, 2007 17:39
Asukoht:
Auto:

#145

P Juul 01, 2007 22:00

ei mõju ka karistus. Kuigi jah on hoob, mis pisut suunab. Arusaamine- mis võivad olla tagajärjed, muudab midagi: paljud ei tea sedagi, et kui näiteks purjakil ajad mõnda millisesse masinasse sisse, siis suht suure tõenäolisusega maksad selle kinni, ajad kellegi surnuks- ei pruugi ähvardav vanglakaristus ainus tagajärg olla peale teadmise et sinu käe läbi selline asi juhtunud, normaalsele elule ei pruugi kunagi jõuda, kui kannatanute sugulastele(või kindlustusele) n. milli, või paari hakkad maksma...
senikaua kuni tagajärjeks peetakse trahvi ei muutu midagi...
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#146

E Juul 02, 2007 7:43

Algselt postitas: napoleon
Võibolla on soov iga hinna eest mööda saada seotud hoopis sellega, et sellise järel, kelle kiirus kõigub mõjuva põhjuseta 40-70km/h, on suhteliselt ebamugav sõita... ise sõidan ka sellistest mööda, kuigi kulgen edasi umbes sama keskmise kiirusega;)

Vat-vat, ka mina sõidan ebaühtlase kiirusega kulgejaist mööda. Just täpselt selle pärast, et oleks võimalik autopilooti kasutada.
kolhoos
Postitusi: 94
Liitunud: R Sept 29, 2006 14:58
Asukoht:
Auto:

#147

E Juul 02, 2007 9:18

Algselt postitas: will
Ettepanekud
1. Rohkem politseid maanteedele, tänavatele -eeldab eelarve suurendamist
2. Kaameraid saab kasutada, kuid eeldab paberimäärijate arvu suurendamist.
3. Kui pannakse kaamerad siis loodan, et mitte sirge peale. Kurvides ja muudes ohtlikes kohtades oleks kasu.
4. Karistuse vältimatus. Kui saad rikkumise eest kasvõi 500 eeki trahvi ja 30% tõenäosusega (jääd vahale) siis hakkatakse ka hoolsamalt sõitma. Praegu võimalus saada trahvi ja seega ka vahele on põhimõtteliselt kuskil 3% ehk olematu. see eeldab vt p 1

Seaduses on meil täitsa ok aga kahjuks ei suuda politsei neid täita ega neid täites mõelda. Selle kuni +10km/h ajamisega saavutavad nad selle, et moodi tuleb jälle suurem tulede vilgutamine jne.
Meie politsei arvab, et kui kirjutada seadusse trahvi määraks 50000 siis see päästab. Ei, ei päästa, sest vahale jäämise võimalus sisuliselt 0.


Siinkohal olen williga 100% nõus.

Olen selle teema üle pikalt mõelnud ja jõudnud kah järdusele, et kui pole kontrolli (politseid) olemasolevate seaduste täitmisel - ei lähe midagi ka paremuse poole. Nii et liikluspolitseinike juurde ja tööd oma tegema!
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2277
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#148

E Juul 02, 2007 9:59

Aga riigil ei ole ju raha?! Politseinikele palka ka ju vaja maksta. Mul on politseist palju tuttavaid ära läinud, mõned patrioodid on vaid jäänud...:beer: tublid vähemalt.

Üks jutt purjus seltskonnast...

Juhtus see umbes 12 aastat tagasi, siis kui olin endale Ford Granada soetanud ning seltskonnaga oli vaja kuhugi minna ning sai siis abikaasa rooli ning sõit võis alata. Enne ristmikku küsis ta, et kuhu lähme. Mina ütlesin paremale, keegi taga ütles vasakule ning kolmas veel, et otse, meil õudsalt naljakas:D, minu naine vajutas aga sel hetkel järsku pidureid..põhja vajutas! Meil siis ninad klaasis ning istmetes. Ja siis olime vait!!!:beer:.Peaaegu terve tee.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#149

T Juul 03, 2007 16:40

Arvamuslugu Postimehes: Üleskutse: pöörane mõte - sõidaks märkide järgi.

Mõistlikud mõtted. Kui igaüks meist muudaks grammikese oma mõtteviisi mõistlikumaks ja suudaks kahele heale sõbrale ka idee pähe panna, siis saaks asi juba parem.
:wise:


Teisest asjast ka. Eile õhtul peatusin Tartus Riia tn-l Väike-Kaare nurgal reguleerimata ülekäiguraja ees - teiselt pool tänavat hakkas tütarlaps teed ületama. Mina seisin 2. reas, tagant lähenes hea hooga noorte seas populaarne sportlik automark, vahtralehega. Ja viuhti! esimese rea kaudu minust mööda. Ülekäigurajal. :gun:

ÕNNEKS oli neiul tarkust minu auto varjust piiluda, kas asi on ohutu ja ma ei pidanud koledat õnnetust pealt nägema. Tõenäoliselt see noor juht, kes must ülekäigurajal mööda põrutas, ei saa kunagi teada, kui lähedal ta oli sel hetkel oma elu täielikule rikkumisele.

Kas sina - mõistlik saabijuht - tõmbad ülekäiguraja juures aeglustuvaid autosid nähes ALATI hoo maha?
kaurikk
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 28, 2006 12:21
Asukoht:
Auto:

#150

T Juul 03, 2007 17:00

OT:

Jäi eile selline olukord ette.

Pärnu mnt. Seisin viimase foori taga, mis on enne Pärnu mnt ja Tammsaare tee ristumist. Ühe foori võrra tagapool seisid eelmise kerega Audi A8 ja uus Golf GTI. Nii kui roheliseks läks hakkasin rahulikult sõitma, ning peeglist oli näha kuidas mõlemad masinad päris kärmelt lähenevad. Golf möödus paremalt ja Audi vasakult napilt enne seda, kui Pärnu mnt läks üle kaherealiseks. Selleks hetkeks oli mul 55-60 sees, ja lähenema hakkas Sky+ esine valgusfoor, milles ilutses ilus punane tuli. Golf võttis hoo ilusti maha aga Audi vend vajutas korraks pidurit ja siis uuesti gaasipedaal põhja ja edasi. Nii nahhaalset punasega ülesõitu pole ma veel näinud.
Kuskil endise Kalevi ees jõudsin oma tempos sõites Audile järgi - edasi sõitis ta umbes 45km/h, hakkas vist midagi kartma, ja roolis oli ikka selline mõnus turske kiilakas mees parajalt jämeda kuldketiga - ei olekski nagu osanud midagi muud oodata.
Vasta