Palju keegi maksab ?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
metsapoiss
Postitusi: 169
Liitunud: P Nov 19, 2006 11:17
Asukoht:
Auto:

#1

P Juun 17, 2007 10:19

Tervist.
Ei tea, kas on kusagil selline teema juba , mina ei leidnud.

Kui palju maksab keegi liisingut või laenu kuus, pluss
jooksvad arved ?


Pole ise ka ennem kokku arvutanud aga pulli pärast sai siis seda teha ja summaks tuli keskmiselt 8000.-

Ainult autoliisingut mul pole, ülejäänud arved vist on kõik olemas;)
Black
Postitusi: 254
Liitunud: N Okt 19, 2006 17:36
Asukoht:
Auto:

#2

P Juun 17, 2007 11:26

Ei meeldi järelmaksud, sestap maksan alati kõik välja. Kõige suuremad kulud siiski bensiin ja kommunikaal maksud. Need kokku ca 3-5k.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#3

P Juun 17, 2007 12:09

Et mõõdame rahakotti? :D Küsimus on muidugi huvitav, kuid selleks, et arvutada kuu keskmist, peaks aluseks võtma ikkagi rohkem, kui ühe kuu SAABi (hoolduse, remondi + jooksvad) kulud. See, mida üks inimene arvutab igakuiseks liisingumakseks, on teine inimene korraga välja käinud (kui on auto 100% välja ostnud), nii et siin läheb võrreldavus tiba nihkesse- kui me räägime kuu keskmisest. Ma olen maksnud SAABi eest ostuhinda korraga kõvasti üle 200 000 eegu, see on ka kulu ühes kuus, kuid omanud olen seda autot vaid alla pooleteise kuu.
Kui küsida, palju on jooksev kulu kuus, siis see annab mingi ülevaate. Pole ju võrreldav, et minu auto kulud koos ostuhinnaga kuus pannakse kõrvuti liisingus oleva (kuumaksetega) auto kuludega kuus. Ma saan aru, et andmeid korjatakse selleks, et teha mingit statistikat. Seega peab auto hinna (kas siis laenu/liisingu tagasimakse või väljaostuhinna) jooksvatest kuludest eraldi hoidma/näitama.

Ei ole SAABi (pooleteise kuu) keskmist kulu veel välja arvutanud :)
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#4

P Juun 17, 2007 12:21

saabi peale kulub umbes ca 10k. Sellest:
1. Bensiin ca 5000
2. Autopesu möllud ca 2500
3. Remont ca 1500 (kui kuude peale ära jaotada)(peale mitsut läheb vast suuremaks)
4. 1000 läheb nipet-näppeti peale.
Liisingut ei maksa, kuna ostsin auto kohe välja.
kame
Postitusi: 76
Liitunud: T Nov 28, 2006 0:04
Asukoht:
Auto:

#5

P Juun 17, 2007 13:40

Kulub päris palju.
Eks korras auto nõuab ka suuremaid kulutusi kui "sõidan kuni sõidab" suhtumine.
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#6

P Juun 17, 2007 21:43

Sellel teemal oleks ehk mingi point, kui uuriks, kui suure % sissetulekutest moodustavad autoalased väljaminekud, muul juhul ju üsna mõtetud numbrid.
Ise õnneks pankadele võlgu ei ole, sõidan ühe sõbraliku firma liisitud odava autoga ja elan peost suhu :)

Jupatsi autopesu eelarve on raju (30.000EEK aastas?), kas hommikut alustad tavaliselt kummide vahatamisega ennem sõitu? :D
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#7

P Juun 17, 2007 22:08

Eks jutul ole ka absoluutsummades pointi - saab ettekujutuse, palju ühe või teise isendi pidamine siis maksab.
Samas minus ärkab selliste andmete kõigile avalikult lugemiseks ülesriputamisel pisike paranoik - ei või iial teada, kes seda loeb ja mis järeldusi sellest teha võib;)
Aimar
Postitusi: 206
Liitunud: K Sept 27, 2006 21:26
Asukoht:
Auto:

#8

P Juun 17, 2007 22:13

Minu arvamus selle teema kohta:
Eks igaüks kirjutab siia temasse vabatahtlikult.
Aga üldiselt ei meeldi mulle see teema.
Rahaasjasd on minumeelest liiga delikaatne teema.
Siin foorumis võiksid kõik ikkagi võrdsed olla.
Hetkel on mul tänu töökohale võimalusi palju. Tean et, paljudel selliseid võimalusi ei ole.
Mõnedel kindlasti jälle suuremad võimalused.
Parem siis jätta igaühe enda teada kui palju keegi oma sissetulekutest millegi peale kulutab.
Aga see on kõigest minu arvamus.
Vabandage kui jutt liiga loll tundub aga mul juba pool pudelit brändit sees kah!
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#9

P Juun 17, 2007 22:42

Hmm. Lõin need numbrid kokku ja ikka on läinud aastakese jooksul. Kuid kulumaterjali (klotsid, puksid jne) sinna hulka ei peaks tegelikult arvama, neid peab igal autol vahetama.
Sõiduk liisingus aga kuna panga arvates olen hea klient siis % väike ehk praktiliselt mitte midagi. Pesu peale kulutan ainult aega vähemalt 2x nädalas väljast ja 2x seest aga ka seda ei saa ma kuludesse panna, sest tööandja omandas teada tuntud pesulua ketid ja seega pesu tasuta :P. Samas maksab tööandja auto kompi:thumb:
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#10

E Juun 18, 2007 0:17

osamakse miski veidi üle 2000e
kasko miski 800
kütus ~3k
aastane hoolduskulu ~12k
kindlustus ~100 eek
ehk kokku laias laastus 6900 kr kuus

kuupalgast on see 164%
tänu jumalale, et muid sissetulekuid lisaks palgale on ka olemas.

Edit: liising vs kohe väljaostmine - kuna lepingusse sai võideldud intress mis on oluliselt odavam kui vähese riskiga investeerimine, on mõistlik hoida raha mujal teenimas ja maksta pangale seda naljaintressi, kui hoida 100k tuima näoga auto all lihtsalt kinni ja vaadata kuidas see õhku haihtub.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#11

E Juun 18, 2007 7:59

Oh teid arvutajaid. See, kui palju kuus kulub ei loe midagi kui pole teada, kui suur igakuine läbisõit on. ma võin ju kisada. et mul kulub kuus bensu peale 1500 krooni, kuid mis infot see meile annab? Mitte midagi. Aga kui lisan, et sõidetakse peamiselt linnas ja aastane läbisõit jääb ca 20 000 km, siis on pilt kohe selgem.

IMHO on auto puhul oluline teada, mitu krooni kilomeeter maksab. Kui autot liisisin, siis tuli koos kõikide kuludega keskmiseks kilomeetrihinnaks ca 5 krooni, millest ca 1,3 kr. kulus kütusele, 1kr kulus hooldusele/remondile ning ülejäänud raha kulus auto väljaostmiseks. Nüüd, kus liising läbi, langeb üldine kilomeetri hind mühinal, kuna üks oluline kuluartikkel on igakuiselt vähem.
Vasta