Kas oled väsinud ja tüdinenud?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#26

T Juun 19, 2007 21:44

Nagu NoFear: Tööpäev lõppes kell 5 PM,aga ikka veel siin ja lõppu ei paista.Rikkaks ka veel pole hakanud.Midagi eriti teha ka ei taha/viitsi. Endal on 2 autot,aga laupäevast saati käin jala,sest lihtsalt ei jõua-saa-taha-viitsi-oska-julge mingeid pisiasju ära teha,et julgelt sõita saaks.Tööauto liba-alarm ka keeldub mulle allumast ja ainult vigiseb,kui lähenemiskatseid perlingole teen:wall:
Hakkaks jooma,aga pole eriline fänn.Parem rattaga metsa jälle vändata.
tog
Postitusi: 160
Liitunud: T Sept 20, 2005 22:07
Asukoht:
Auto:

#27

K Juun 20, 2007 0:48

Aitäh, poisid ja tüdrukud, heade mõtete eest. Nüüd tuli meelde, mis häda mind vaevab - ületöötamine. Aju oli niivõrd kokku jooksnud, et ei saanud isegi aru, milles probleem.

Kuhu ja kuna, NoFear, matkale suundud?

EDIT: Aga VT rattad viisid siiski spontaanselt tänast imelist loojangut vaatama:notworthy:.
tog
Postitusi: 160
Liitunud: T Sept 20, 2005 22:07
Asukoht:
Auto:

#28

K Juun 20, 2007 0:50

Algselt postitas: Cyber
Voolav vesi, elav tuli ja töötav inimene pidid olema kolm asja, mille vaatamisest ei pidavat väsima..:D


Khmh, voolava vee ja elava tulega olen nõus. Aga eestlaste põhimõte on ju, et töö tegemist ja s...mist pole viisakas pealt vaadata:)
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#29

K Juun 20, 2007 6:41

Täna sai siis pealikega räägitud teemal, mis meeldib/ei meeldi firmas. Koju jõudsin alles nüüd, nii et siiamaani on tööpäeva pikkus 23h, magama aga pole vist mõtet enam minna, seega kella 1700-ni läheb veel sama soojaga otsa ;).
Samas on endal sellie tunne, et kui päevas oleks 25h, siis planeeritaks kogu see aeg täis ja jääks veel puudugi, sest minu ala spetsialiste in eestis ühe käe sõrmedel kokku lugeda, teenust vajavaid tegelasi aga oluliselt rohkem. Täna õhtul saab aga tänu eelnevale pikale päevale vist enne kella 0200 magama, seega igati positiivne päev on olnud :P.
Suvepuhkuse aega on ka juba 2 korda edasi lükatud, tunne on, et seda tehakse veel, nii et püstipäi ja näpud püsti, edasi hullumeelsusesse. Kui varsti uudistes räägitakse ohtlikust hullust, kes on Seewaldist valla pääsenud, siis võin see suure tõenäosusega olla mina ;), seega hoidke alt ja lukustage öösiti uksi :P

tripp@balansseerib hullumeelsuse/normaalsuse piiril
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#30

K Juun 20, 2007 8:20

Lisan ühe sobiliku pildi...

Tegelt tahaks seda pilti siia aga ise ei oska...

Lisatud failid hoiatus (61.9 KB) 
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#31

K Juun 20, 2007 8:31

Algselt postitas: tog
Aitäh, poisid ja tüdrukud, heade mõtete eest. Nüüd tuli meelde, mis häda mind vaevab - ületöötamine. Aju oli niivõrd kokku jooksnud, et ei saanud isegi aru, milles probleem.

Kuhu ja kuna, NoFear, matkale suundud?

EDIT: Aga VT rattad viisid siiski spontaanselt tänast imelist loojangut vaatama:notworthy:.


Olen kunagi käinud mitu suve järjest kummipaadiga jõgede peal matkamas. Just kummikaga, kuna süstaga liikumine on liiga kiire ja ei jõua loodust nautida. Kummikaga vähe hoiad tüüri ja naudid. Olen käinud Suurejõelt Sindini välja. Samuti Kõpu jõe peal paar korda ning Emajõel. Tegelt oleks selline matk paaripäevane jälle igati päevakohane. Kusjuures siin minu töövalla piirist läheb läbi Põltsamaa jõgi, mille ääres paar kohta paadimatkajate jaoks. Alam-Pedja looduskaitsealast üldse keegi teab midagi...Eesti suurim looduskaitseala...:facts:
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#32

K Juun 20, 2007 8:43

Algselt postitas: NO FEAR
Lisan ühe sobiliku pildi...

Tegelt tahaks seda pilti siia aga ise ei oska...

Aitäh, selle pildi eest, printisin välja ja kleepisin kontori seinale:D
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Salenga
Postitusi: 122
Liitunud: K Apr 11, 2007 18:43
Asukoht:
Auto:

#33

K Juun 20, 2007 10:30

Väga meeldiv teema. Ma arvasin, et ma ainuke hull, kes sipleb mitmel rindel korraga. Veel eelmine kuu olid päevad sellised- hommikul kooli, lõuna paiku tööle, õhtul koju õppima ja siis sinna kuhugi vahele pidi veel mahtuma ka aeg suhtlemiseks tüdrukuga ja aeg enda jaoks. Rääkimata sellest et vahepeal tahaks ka veidi trenni teha. Tundus pidevalt et 24h'd päevas ja 7 päeva nädalas on masendavalt vähe.

Nüüd veel tuleb kannatada ära järgmine nädal Taanis ja siis Saab puhkusele. Esimese asjana lähen Võrumaale järve äärde telgiga ja üksinda. Mediteerin seal õnge ja raamatute ümber 3-4 päeva ning mõtlen elu üle järele. Kas tõesti on kõike seda vaja? Kui on siis kellele seda vaja on? Laen seal enda akud täis ja loodetavasti tulen tagasi uue inimesena.

Äkki peaks asutama uue klubi: Saabiga Töönarkomaanid, Ületöötanud Saabistid vms
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#34

K Juun 20, 2007 11:00

ei saa mitte vaiki olla:)

lugesin siinseid postitusi ja püüdsin postituse taga inimest ette kujutada. igakord tekkis küsimus MIKS nad töötavad nii palju----on see raha, mida taga aetakse? põgenemine kellegi millegi eest? kahjuks ei tunne Teid ja ei oska vastata?
igal asjal on algus ja lõpp. kuidas keegi lõppu jõuab on iseasi. kuid seal me kohtume kunagi kõik.

äkki kirjutate siia MIKS te töötate nii palju?

lisaks ühe anektoodi:

-"Viina jood?"
-"Ei"
-"Suitsu teed?"
-"Ei"
-"Naised?"
-"Mitte eriti"
-"Kuidas Sa siis lõõgastud?"
-"AGA MA ERITI EI PINGUTAGI"
EnnSvensson
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 19, 2007 22:00
Asukoht:
Auto:

#35

K Juun 20, 2007 11:24

Hull aeg nõuab hulle inimesi.Seoses töönarkomaaniaga meenus ca 5aastatagune aeg ,kui ma täpselt 24h järjest oma esimest automaattreipinki käivitasin-seadistasin ,et järgmise päeva hommikuks tellitud kogus detaile auto peale saaks.Sellistel juhtudel on närvid nii püsti,et isegi järgmine öö ei maganud üle poole tunni korraga-kõik on kinni mõtlemises.
Saksa filosoofi Fichte järgi on inimest ümbritsev see,mida inimene oma mõttemaailmas ette kujutab(placebo-efekt välispidiselt?).Kui seada eesmärgiks vahendid,asjad- arvates,et asi iseenesest tagabki heaolu ,ongi tulemuseks asjad mitte heaolu.
Minu jaoks on asjad protsessi jääk ja järelikult hea asi on hea protsessi jääk nagu vana SAAB on vanaSAABiehtamiseprotsessi jääk.
Kallid kaaskannatajad ,nautige protsessi,asjad on kõigest materjaliseerunud energia.
sheik
Postitusi: 79
Liitunud: P Juul 04, 2004 17:27
Asukoht:
Auto:

#36

K Juun 20, 2007 11:48

NO FEAR, ega sa ometi enesetappu plaani? Kirjutad, et igast mõtted tulevad pähe...Töö ja raha pärast ei maksa end tapma hakata :)

Ületöötajatele:
1. Muutke enda mõtlemist töökeskselt hobi-/vabaajakeskseks: tehke tööd nii vähe kui võimalik, kuid niipalju kui vajalik, et see ei haaraks kogu teie ärkveloleku aega ööpäevast! Kuid olge selle vähese tööaja jooksul maksimaalselt efektiivsed! TÕMMAKE PIIRID VAHELE!

2. Hankige hobi: mul näiteks a) motokross - parim viis "ketast" tühjendada, kuna nõuab 100% keskendumist ja muid mõtteid lihtsalt ei ole sellel ajal peas - isegi naist ei suuda armastada :); b) windsurfing - rahu, vaikus, oled üksi. Kas suudad üksi opereerida merel, kui tead, et jalgeall on 10-40m tühjust?; c) velotamine ja sport - tõstab toonust, hea füüsiline vorm teeb tuju heaks.

Milleks töötada, kui te teenitud raha ei saa ISE kulutada?

3. Vahetage töökohta - kui tööl kõik vastu hakkab, no miks, krt, siis seda tööd selle tööandja juures teha? Õppige ümber, täiendage ennast, leidke uus ja huvitav töö - teie praegune töökoht ei ole maailmas ainus võimalik, kus te töötada võiksite!

4. Öelge inimestele EI - kui pannakse lisaülesandeid, keelduge! Kui klient tahab pärast tööaega kokku saada, keelduge! Kui ülesanded ei ole vastavuses kompetentsiga, keelduge! Uskuge, et sellest ei juhtu midagi - kõik on korraldamise küsimus! Kapitalistlikus ühiskonnas oleme kõik kellegi kliendid ja varem-hiljem õpitakse üksteise privaatsust hindama ning ei nõuta enam, et kliendi pärast nahast välja oleks vaja pugeda.

5. Ärge kontrollige - laske asjadel "voolata". Mida vanemaks saan, seda enam saan aru, et asjad kipuvad ise paika loksuma ja ainult vahel on vaja nende suunda pisut korrigeerida. Vähem on rohkem!

6. Laiselge kodus - ärge tehke midagi! Magage hommikul kaua, tõustes ärge riietuge, vaid võtke külmikust jogurt ja lohistage end teleka ette pikali. Sööge seda jogurtit tund, siis vaadakse seitsmendat korda A-rühma, kui uni tuleb, magage. Võtke aega!

7. Minge kursustele - uued näod, uued teod. Õppige keeli, tehke C-kategooria, voolige savi....

8. Lugege Sass Henno raamatut: Elu algab täna! Tunnete ära ise-ennast ja saate veelkord aru, kui kitsastes piirides te seni elanud olete...vastupidiselt lapsepõlve unistustele!

Need vaid mõned momendid, mis mind elus aidanud! Peamine on mitte-unustada, et elame endale, mitte tööle, tööandjale, rahale, naabrimehele - säilitage eneseväärikus! Töö peab olema meeldiv ja kui selle eest muuhulgas ka makstakse, on OK!

Saab Heil!
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#37

K Juun 20, 2007 11:49

Algselt postitas: toolip
äkki kirjutate siia MIKS te töötate nii palju?

Vat, ma kohe mõtlesin järele ja jõudsin sellise mõtte peale, et ma vist ei põegi töönarkomaaniat. Mul on krooniline hulkurlus. Ületöötamine on ainult ettekääne, et hulkuma pääseda... ;)
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#38

K Juun 20, 2007 13:23

Ka mina vaevlen vahest (minevikus rohkem) ületöötamise all. Ja kõige jubedamalt häirivad kliendid, kes ei saa aru, kui palju aega (olen iseenda tööandja juba 14a.) e. minu jaoks teenitud raha, võivad asjad võtta. Nimelt projekteerin/valmistan elektroonikat, kuid tihti soovivad kliendid saada asju "Hiinlase" hinnaga. Ehk ei austata ja väärtustata sinu tööd, mis tegelikult ülikeerukas ja suht tänamatu.
Stressi aitavad maandada muidugi loodus (ma elan suisa looduse keskel) ja uskuge või mitte, ka väga Saabnet-i lugemine.
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#39

K Juun 20, 2007 14:04

Natuke nalja ka.

Töötamine oma tööajnda heaks on üks paras hooramine.
Seega töökoht on ikka paras hooramaja.
Kui sa teed palju ületunde siis sinu tööandja kasutab sinu ressurssi ikka ülbelt palju ära.
Seega kui ikka üksi hoorates ei jõua kõiki kundesid ära rahuldada, peab ikka ülemusele ütlema, et ta lisa kaadrit palkaks sinna hooramajja.

:headbang:
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
hoplaa
Postitusi: 165
Liitunud: L Nov 13, 2004 15:49
Asukoht:
Auto:

#40

K Juun 20, 2007 14:16

Mingis juhtimisõpikus oli vahva tõdemus: "Ükski suurmees pole oma surivoodil öelnud, et oleks pidanud rohkem aega kontoris veetma"

Mille nimel te kõik rabate? Et oleks rohkem raha? Et sellega osta poppe asju? Mängite mängu, et võitja on see, kellel on surres kõige rohkem asju?

Minu olen oma pere jaoks ise olemas, mitte ei püüa neile kompenseerida rahaga aega, mis ma neist eemal olen.

hoplaa@kell.pool.neli.lõpeb.suvel.tööpäev
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#41

K Juun 20, 2007 14:24

Algselt postitas: toolip

MIKS nad töötavad nii palju----on see raha, mida taga aetakse? põgenemine kellegi millegi eest?
äkki kirjutate siia MIKS te töötate nii palju?


Ega ei oskagi vastata, ei tea isegi. Seda juttu nüüd lugedes jäingi mõtlema, milleks. ja tekkis NO FEAR esimese postituse meeleolu.
Pidevalt saan tunda asjaolu et - iga heategu saab "tasutud"
aga ikka teen edasi, ka oma vitsad ei õpeta.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#42

K Juun 20, 2007 16:17

Milleks raha teenida?
No ikka selleks, et näiteks maja vajab lõpetamist, juba otsast remontimist, lapsed kasvavad, mida suuremad, seda suuremad väljaminekud, vanemad võivad ju ka vajada toetamist ja isegi armas Saab vajab hellitusi (remondi ja hoolduse näol).
Kellel lisaks suured laenud/liisingud kaelas, need paratamatult ikka üsna sunnismaised oravad rattas ...
Vahest mõtled, et tõesti, puht enda jaoks nagu ei rabelegi ja see kõik veel ei ole millegi kokku ajamine
lihtsalt ajamise pärast.
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#43

N Juun 21, 2007 8:51

Algselt postitas: aatom
Milleks raha teenida?
No ikka selleks, et näiteks maja vajab lõpetamist, juba otsast remontimist, lapsed kasvavad, mida suuremad, seda suuremad väljaminekud, vanemad võivad ju ka vajada toetamist ja isegi armas Saab vajab hellitusi (remondi ja hoolduse näol).
Kellel lisaks suured laenud/liisingud kaelas, need paratamatult ikka üsna sunnismaised oravad rattas ...
Vahest mõtled, et tõesti, puht enda jaoks nagu ei rabelegi ja see kõik veel ei ole millegi kokku ajamine
lihtsalt ajamise pärast.


See küsimus milleks raha teenida võib lihtsalt ära kaduda, kui ma näiteks mõtlen, preagu läheb mu palk auto peale, ma ei pea ju autoga sõitma, ja polekski nagu tööl vaja käia. Kodu mul pole, lapsi ka mitte, vanemad saavad ise hakkama. Rahavajadus sõltub sellest kui palju sa tahad. Ainuke kohustus on maksta ära 2aastal võetud õppelaen omandatud hariduse eest.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
andresj
Postitusi: 16
Liitunud: K Mai 24, 2006 9:34
Asukoht:
Auto:

#44

N Juun 21, 2007 9:09

Alam-Pedja looduskaitsealast üldse keegi teab midagi...Eesti suurim looduskaitseala...:facts:

Aga mida sa teada tahad? Käin seal üpris regulaarselt, ~ 2 x nädalas võib mu Saabi seal metsateede ääres seal kohata :)
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#45

N Juun 21, 2007 10:57

Kui endal mõtted otsas või tupikusse jooknud, võib vahelduseks lugeda erinevate filosoofide loomingut, et näha asju veidi teise nurga alt.

Antud teemal võiks mõtlemisainet pakkuda näiteks järgnev:

"Kõlbelisuse eelduseks on mõistuslik tahe ehk praktiline mõistus. Seda nimetab Kant tahte autonoomia printsiibiks. Tahte autonoomia seisneb selles, et tahe annab ise endale seaduse ja peab sellest seadusest vabatahtlikult kinni. Tahte autonoomias realiseerub vabadus positiivses tähenduses – vabadusena millekski. Vabadus on vabadus mõistuslikuks enesemääratlemiseks."
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#46

E Juun 25, 2007 11:26

Jõematkad on mõnusad ja täidavad oma eesmärki 100%.

Nädalavahetusel käisime sõpradega traditsioonilisel jaanipäevamatkal. Kanuudega, Võhandul, selline korralik kahepäevane matk, kus kõik telgid-madratsid-magamiskotid-toidud tuli kaas tassida. Tõeline elamus. Laupäeva lõuna paiku alustasime Paidralt ja pühapäeva õhtul kell pool seitse oli Leevakul lõpp.

Aga matkal kogesime järjekordselt, et Eesti on väga väike. Laupäeval "kündsid" meist mööda saabneti kasutajad Epsum ja Iuo.

Väsinud ja puhanud suur

Lisatud failid
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#47

E Juun 25, 2007 16:02

Lisa Suure postitusele - veeüritused, minu meelest väga vahva :)
Täna sain selle lingi meilile läbi sukeldumiskeskuse (ei tööta Reimann Retkedes):
http://www.retked.ee/index.php?lang=et&pg=pages&id=264
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#48

T Juun 26, 2007 13:34

niisiis. lugesin ka teemat. ütleks siis ka paar arvamust:

1. Kuulsin Andres Raidi ütlemas Radio Mania-s: Ajapuudus on organiseerimatus.

2. Inimene on päevas suuteline tööd tegema 4 - 6 tundi päevas. Mõttetööd siis. Kõik, mis peale selle tuleb, on niisama kekutamine, mis tehakse järgmine päev värske peaga ringi. Ehk siis lihtsam on kohe tegemata jätta.

3. Aega tuleb võtta. Ehk siis, 12 tundi ei muuda midagi. Enamus inimesi magab öösiti. See, et sa neile kell 4 öösel näiteks e-kirja saadad, ei oma mingit eelist selle ees, kui sa selle järgmine hommik kel 9 teed.

4. Ma kujutan ette, et eestlase loomuses on juba töötöötöö... kusagilt kuulsin sellist killukest: Kui eestlane saadetaks lõuna-ameerikasse, antakse kaasa 2 miljardit dollarit ja keelatakse töötegemine, leiab eestlane ikka salaja mooduse, kuidas tööd teha ja mitte elu nautida. Ilmselged masohhistlikud kalduvused.

5. Hommikust hommikuni rabamine ei ole usinus ja töökus. See on sulaselge lollus. Sellega tapad enda, keerad tuksi suhted jne.

Kahjuks pean nentima, et ma tean, millest ma räägin :(
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#49

T Juun 26, 2007 14:01



3. Aega tuleb võtta. Ehk siis, 12 tundi ei muuda midagi. Enamus inimesi magab öösiti. See, et sa neile kell 4 öösel näiteks e-kirja saadad, ei oma mingit eelist selle ees, kui sa selle järgmine hommik kel 9 teed.

5. Hommikust hommikuni rabamine ei ole usinus ja töökus. See on sulaselge lollus. Sellega tapad enda, keerad tuksi suhted jne.

Kahjuks pean nentima, et ma tean, millest ma räägin :(


Kahjuks on töö rahvusvaheline ja enda tahtest sõltumata tuleb maile saata ka öösiti kuna ntx on see ainus viis ameerikaga suhtlemiseks. Kui suhelda igaüks oma töö ajal jääb vastuse ootamine ülipikaks

Kahjuks on tegelikult sul õigus kõiges muus.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#50

T Juun 26, 2007 20:27

näe mina olen nii laisk loom et ei viitsi kõigi kolleegide näpunäiteid läbilugeda vaid räägin kohe mis mina asjast arvan lähtudes pealkirjast:

väsimus ja tüdimus on suhteline
inimene võib säilitada ka hea tunde kui ta töötab 10st - 21ni
lihtsalt kõik oleneb ka muudest faktoritest
meedikud räägivad et tähtis on ka õigeaegne toitumine ja õigetes kogustes
siis vajab inimene vähesel või suuremal määral võimalust suhelda
kindlasti peab töö motiveerima ja seda mitte ainult palganumbrites

eelmine suvi töötasin klienditeenindajana ja müüjana handymannis kus õhtul oli ikka ülimalt hea tunne kuna töö oli mõnusalt jaotatud......koosnes siis füüsilisest osast ehk kauba vastuvõtmisest, inimestega suhtlemisest ja nende aitamisest......pakkusime ka teenust et aitasime kliendil pärast tööriistad autosse paigaldada ja transportida....ning neid tänulikke nägusi pärast nähes oli ikke väga hää olla

mina ei poolda eriti riigist välja rändamist kuna olen ise suht palju reisinud erinevates kohtades euroopas....arvan et eestis on piisavalt ilusaid kohti ja ja eraldatud paiku....eestis on üle saja saare mida võiks avastada

rahvas võimelge endast väsimus välja ja kui stress on siis võtke endale koer...see aitab
Vasta