Kas keegi kasutab Kõu ühendust?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#1

T Juun 26, 2007 18:42

On meie hulgas kasutajaid kes on liitunud EE poolt pakutava neti teenusega. Kuidas toimib?
:drive:
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#2

T Juun 26, 2007 19:54

no siin on nõrkemiseni lugemist:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=323290
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#3

T Juun 26, 2007 19:57

Minu vanematekodusse lõpuks saadi kõu - täitsa töötab vähemasti esialgu, kiirused seal 500kbit ja 1.5mbit vahel, tarvis veel suur antenn üles panna, äkki läheb paremaks. Koht ise vaid 12 km tartust eemal,aga geograafiliselt nii nõme asukoht, et ei wifi , wimax, ega jumal teab mis asi veel seal korralikult levi..
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#4

T Juun 26, 2007 20:02

seadistamine võib kohati päris jube olla....paroole ei tasuks muuta kuna modemil puudub resa nupp et taastada tehase seadmeid.....olen ise ABSUM arvutihoolduses tööl ja olen sellega juba kolmel korral kokku puutunud kuidas nõutu klient on koodid kogemata ära muutnud aga enam ei mäleta....ning tundub et EE ei tule klientidele selles osas eriti vastu kah
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#5

T Juun 26, 2007 22:19

Eile liitusin ja üldiselt võib rahul olla. Kiirus on 300kbit/s - 1Mbit/s, vasepaariga ei kannata muidugi võrrelda, kuid gprs'iga/edge'ga võrreldes ikka tunduvalt parem. Ainuke, mis häirib, on tehnoloogiast tulenev latency(gprsi/edgega on see muidugi veel hullem). "Tavakasutaja" seda 0,2-0,7sek viivitust tõenäoliselt ei tunneta, kuid üle ssh tööd tehes annab tunda.
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#6

T Juun 26, 2007 23:06

Kuidas ka hinnapolitika on:?:?
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#7

T Juun 26, 2007 23:57

Mis lehel http://www.televork.ee/?id=145 siis hinna koha pealt arusaamatuks jääb? Pead ostma seadme ja maksma 298kr kuutasu. Seda sealt otseselt välja ei loe, kas seadme võib ka mujalt osta, aga klienditeeninduse number on olemas ja võid küsida.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#8

K Juun 27, 2007 0:37

Ma võin ära rääkida enda kogemuse Kõu'st.

Nimelt oli mul võimalus Jaanipäeva nädalavahetusel kasutada ajakirjanikule testimiseks antud eksemplariga. Et test oleks kui päris sõitsime Jaani pidama Pühajärvelt edasi korralikku metsatukka, kuhu Eesti Energia elektriliinid igastahes ei ulatu.

Aga egas midagi laptopid välja ning autoantenn külge ning tehtud asi oligi. Antud asukohas saime max kiiruseks isegi 1 Mb kätte, mis polegi paha. Antud juhul olime ilmselgelt vist ainsad kasutajad ka seal piirkonnas ilmselt. :P

Vähe sellest, pühapäeval tagasi sõites autos, ei saanud me oma IT maailmat selja taha enam jätta, autos käis kaks laptopi lahti intenret püsti ning omavahel jagatud ka. Peab nentima, et Otepäält Tallinna sõites ei katkenud kordagi ühendus, läägis küll mõningates orgudes ning metsa vahel kui ühendus jäi püsti. Samuti ka kõrgematel kiirustel kui 120 km/h (mida ei saa kahjuks gprs'i kohta öelda, mis ca 100 km/h juures ära kukub)

Kuid siis jõudsime interneti tarbimise järgmise tasemeni, kasutades ühte laptopi, mängisime muusikat otse internetist auto audiosüsteemi audio sisendi kaudu. Isegi ei olnud mingi näkane mp3 vaid kenast 256-bit reidiga lastud fail. Vot siis tundsin end tõelise IT-friigina ning pakkisime laptopid ruttu ära. :headbang:

Üldiselt kokkuvõtlikult:

Hea asi on niikaua kuni palju kasutajaid ei tule. :nono:
Iga ratas veab and then some!
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#9

K Juun 27, 2007 0:39

Algselt postitas: napoleon
Eile liitusin ja üldiselt võib rahul olla. Kiirus on 300kbit/s - 1Mbit/s, vasepaariga ei kannata muidugi võrrelda, kuid gprs'iga/edge'ga võrreldes ikka tunduvalt parem. Ainuke, mis häirib, on tehnoloogiast tulenev latency(gprsi/edgega on see muidugi veel hullem). "Tavakasutaja" seda 0,2-0,7sek viivitust tõenäoliselt ei tunneta, kuid üle ssh tööd tehes annab tunda.


Vaidleks vastu, istusin üle ssh ilma mingisuguse probleemideta. Kui levi on hea ning kasutajaid vähe siis on kõik tiptop. Ma ise kasutasin muidugi koguaeg autoantenni, mis sõidu ajal oli katusel ning toas olles aknalaual.
Iga ratas veab and then some!
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#10

K Juun 27, 2007 1:22

Algselt postitas: IFF
Ma ise kasutasin muidugi koguaeg autoantenni, mis sõidu ajal oli katusel ning toas olles aknalaual.
Möhhhh???
Nüüd ei saanud (mehaanikainsenerina) mitte s...i aru!
Siis kui Su saab veel liikus, ei mäleta ma rohkemat kui seda raadio teleskoopantenni poritiivast välja turritamas!
Mis asi Sul veel autos on? Ja mida ta püüab? Ja mis on sellest kõigest kasu?
Paluks tõlget maakeelde!
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2136
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#11

K Juun 27, 2007 2:17

Praegu on jah 1Mbit/s, aga jääks siis nii. Mõni jorss pistab samas areaalis oma diviksi tõmbama ja teiste nett kukub kolinal. Kui kasutajaid palju, siis kiirus langeb kõvasti. Oleks siis nii, et igale kasutajale piiratakse ribalaius mingi 250kb/s (tehniliselt peaks see võimalik olema), aga siis ei saa ju reklaamida asja kui "tänapäevaselt kiiret" internetti. EE-l hakkaks häbi, ma arvan.

Minu meelest ainukesed "head asjad" on parem levi tänu 450MHz (oli vist) sagedustele ja saadavus seal kuhu 2,4GHz wifi ei levi või pole piisavalt tugiantenne.

Hallil ajal läks soomlane oma NMT-ga (kah 450MHz) sossi mäe otsa ja rääkis oma "telliskivi" abil Helsingiga nii mis mühises. Sahises hullu moodi, aga ajas asja ära.
Sellest näha see madalama sageduse eelis.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#12

K Juun 27, 2007 2:47

Algselt postitas: IFF
Vaidleks vastu, istusin üle ssh ilma mingisuguse probleemideta. Kui levi on hea ning kasutajaid vähe siis on kõik tiptop. Ma ise kasutasin muidugi koguaeg autoantenni, mis sõidu ajal oli katusel ning toas olles aknalaual.


Mida ssh-ga tegid? Mõne käsu käivitamisel ei saa nagu arugi, aga mõnda editori või kasvõi midnight commander'it kasutades annab tunda.
Aknalaual on kahe antenniga isend ja mast on 3-4km kaugusel, seega leviga ei tohiks probleeme olla ja vaevalt, et praegusel kellaajal kasutajaidki palju on. Võibolla olen ka liiga nõudlik, tegelikult ju toimib ja kui paremat näinud poleks, ei oskaks võibolla ka tahta:)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#13

K Juun 27, 2007 2:57

Algselt postitas: sebastian
Praegu on jah 1Mbit/s, aga jääks siis nii. Mõni jorss pistab samas areaalis oma diviksi tõmbama ja teiste nett kukub kolinal. Kui kasutajaid palju, siis kiirus langeb kõvasti. Oleks siis nii, et igale kasutajale piiratakse ribalaius mingi 250kb/s (tehniliselt peaks see võimalik olema), aga siis ei saa ju reklaamida asja kui "tänapäevaselt kiiret" internetti. EE-l hakkaks häbi, ma arvan.

Minu meelest ainukesed "head asjad" on parem levi tänu 450MHz (oli vist) sagedustele ja saadavus seal kuhu 2,4GHz wifi ei levi või pole piisavalt tugiantenne.


Garanteeritud on 144kbit/s ja tehniliselt on võimalik ka nii piirata, et piiratakse vaid siis, kui selleks vajadus on. Tõenäoliselt on nii ka tehtud.
Hea on tõesti ainult madal sagedus ja minu puhul see otsustavaks saigi... mõne traadita pakkuja saatja on lähemal kui kilomeeter, kuid takistuseks on mets.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#14

K Juun 27, 2007 8:14

Algselt postitas: napoleon
Algselt postitas: IFF
Vaidleks vastu, istusin üle ssh ilma mingisuguse probleemideta. Kui levi on hea ning kasutajaid vähe siis on kõik tiptop. Ma ise kasutasin muidugi koguaeg autoantenni, mis sõidu ajal oli katusel ning toas olles aknalaual.


Mida ssh-ga tegid? Mõne käsu käivitamisel ei saa nagu arugi, aga mõnda editori või kasvõi midnight commander'it kasutades annab tunda.
Aknalaual on kahe antenniga isend ja mast on 3-4km kaugusel, seega leviga ei tohiks probleeme olla ja vaevalt, et praegusel kellaajal kasutajaidki palju on. Võibolla olen ka liiga nõudlik, tegelikult ju toimib ja kui paremat näinud poleks, ei oskaks võibolla ka tahta:)


Üle ssh, screen ning selle sees irssi, ircu oli vaja ju :)
Iga ratas veab and then some!
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#15

K Juun 27, 2007 8:15

Algselt postitas: qdwin
Algselt postitas: IFF
Ma ise kasutasin muidugi koguaeg autoantenni, mis sõidu ajal oli katusel ning toas olles aknalaual.
Möhhhh???
Nüüd ei saanud (mehaanikainsenerina) mitte s...i aru!
Siis kui Su saab veel liikus, ei mäleta ma rohkemat kui seda raadio teleskoopantenni poritiivast välja turritamas!
Mis asi Sul veel autos on? Ja mida ta püüab? Ja mis on sellest kõigest kasu?
Paluks tõlget maakeelde!


Autoantenn on siis selline väike spets antenn, mille aluse all on jupp magnetit, mille saad katuse pleki külge panna näiteks sõidu ajaks.
Iga ratas veab and then some!
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#16

K Juun 27, 2007 8:48

Ise kah hädas, kuna kolin linnast välja ja vaja traadita internetiteenust. Uurisin seda Kõu värki ja kõige rohkem hakkas mind häirima see, et mul ei ole nö endale reserveeritud kiirust.

Peab ilmselt ikkagi Elioni megase ühenduse tellima, nad küll kah seda 1 Mb täies mahus ei garanteeri, kuid vähemalt tean, et ei sõltu kellestki teisest. Kui keegi oskab midagi paremat soovitada, siis andke tulla (mobiilside operaatorite pakutavad teenused kahjuks ei sobi, kuna jään neist liiga kaugele).
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#17

K Juun 27, 2007 12:17

töökaaslane sai ka oma Kõu kätte. Tallinnas vanalinnas paksude müüride vahel toimis päris normaalselt. Kiirustestis sai stabiilselt 1Mbps.
Siis viis oma maakodusse kusagil pärapõrgus ning ka seal oli sama hea.

Kuid kui tõesti p2p-l hoitakse silma peal ja piiratakse, siis see on veidi jama.
Selles suhtes on küll traadiga operaatorid paremad, kuid ka nendel on kodukasutajate ressurss jagatud.
Fakt on see, et kogu ribalaiust läheb ikka väga harva vaja.
Muidugi lähituleviku teema saab olema IPTV, mis vajab stabiilset ja kiiret internetiühendust ning selleks KÕU kindlasti ei sobi.

Omal kodus on 12,5Mbps üles/alla internet, mis Linxtelecomi meeste poolt pandud juba aastaid tagasi ning siiani väga tasemel asi. Kui tõmban mõnest normaalsest serverist (ala pump või datanet), siis divx jõuab kohale 7 minutiga.
romza
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#18

K Juun 27, 2007 20:23

Algselt postitas: napoleon
Mis lehel http://www.televork.ee/?id=145 siis hinna koha pealt arusaamatuks jääb? Pead ostma seadme ja maksma 298kr kuutasu. Seda sealt otseselt välja ei loe, kas seadme võib ka mujalt osta, aga klienditeeninduse number on olemas ja võid küsida.


Nojah, vat näe selle kuumakse ma jah loen välja aga mis kiiruse ma selle eest saan?? Siin on olnud juttu erinevatest numbritest. Tavaliselt on ju ikka nii et niisuur on kuumakse ja vat nii palju konkreetselt ma ka saan?
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#19

K Juun 27, 2007 20:25

Algselt postitas: melka
Algselt postitas: napoleon
Mis lehel http://www.televork.ee/?id=145 siis hinna koha pealt arusaamatuks jääb? Pead ostma seadme ja maksma 298kr kuutasu. Seda sealt otseselt välja ei loe, kas seadme võib ka mujalt osta, aga klienditeeninduse number on olemas ja võid küsida.


Nojah, vat näe selle kuumakse ma jah loen välja aga mis kiiruse ma selle eest saan?? Siin on olnud juttu erinevatest numbritest. Tavaliselt on ju ikka nii et niisuur on kuumakse ja vat nii palju konkreetselt ma ka saan?


Kus sa seda loed, et saa nõnda palju ka saad kiirust raha eest mida sa maksad. Kui sa võtad nüüd ette need lepingud ja värgid siis minu arust on see kiirus, mis välja reklaamitakse maksimaalne kiirus.

Edit: Räägime ikka tava tarbijate internetist, mitte võimalustest rentida endale optikat või otse vaske, mis on vägagi võimalik kui ebameeldivalt kallis. :facts:
Iga ratas veab and then some!
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#20

K Juun 27, 2007 20:32

http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=323290 Siit lugedes saan ma aru nii et kuumaks on koguaeg üks aga kiirus sõltub siis levialast See tähendab et mida ligemale mastile ja mida vähem kasutajaid seda suurema kiiruse ma saan. ( Kuni 1 Mbit ) Saan ma õigesti asjast aru.?
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#21

K Juun 27, 2007 20:37

Algselt postitas: melka
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=323290 Siit lugedes saan ma aru nii et kuumaks on koguaeg üks aga kiirus sõltub siis levialast See tähendab et mida ligemale mastile ja mida vähem kasutajaid seda suurema kiiruse ma saan. ( Kuni 1 Mbit ) Saan ma õigesti asjast aru.?


Täpselt nii ta on. Ära ei tohi unustada ka, et kõik oleneb kust sa sikutad ning kuidas mõõtmist läbi viia. :)
Iga ratas veab and then some!
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#22

K Juun 27, 2007 20:51

Iseenesest, kui kõik klappib võib siis ju normaalse rahaga hea ühenduse saada. Seni kasutan ma samuti raadiolainetel põhinevat ühendust mille kiirus on 384 kbit/s ja hinnaks 295 kr kuus. Maakohtades, kus muud võimalused ei tule kõne allagi on raadiolainetel põhinevad ühendused ikka väga vajalikud.
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#23

K Juun 27, 2007 21:07

Kiirustega on jah segadus.... http://www.kou.ee/?id=13 ütleb muuhulgas:
Kuidas tagate kõikidele kasutajatele minimaalse kiiruse?

Võrguplaneering on tehtud katmaks Eesti võimalikult ühtlaselt internetiga. Meie tüüptingimustes on määratud reaalne interneti kiiruste vahemik, mille alumine piir on 144kbit/s ja selle kavatseme kliendile tagada efektiivse võrguplaneeringu-, monitooringu ja pideva parendamisega.


Samas tüüptingimusi uurides seda miinimumi seal tegelikult ei ole. Kui sul on 384kbit/s garanteeritud kiirusega ühendus, siis mina valiks parem varblase pihus. Kui pole midagi või on gprs/edge, siis on kõu muidugi hea valik.
Vasta