Miks ei suuda meie raadiod korralikku hommikuprogrammi toota?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#1

T Juul 10, 2007 12:17

Alljärgnev teemaarendus on toodud ära siit teemast
ei taha kellelegi (eriti Marisele) rusikaga näkku anda, aga minu arust Eesti raadiote hommikuprogrammid, vahet pole mis raadiojaamas, sakivad täiega.:wall:

Hommikud isegi rasked, tahaks vahest peale oma mp3 purgimuusika ka eetrist miskit kuulata, AGA EI SAA!
Igal pool käib mingi "killu rebimine", vahet pole, kas siis loetakse ette värskete ajalehtede pealkirju ja ilgutakse sel teemal, või võetakse kõnesid ei tea kuhu, ei tea kellele. Üles äratavat muusikat ei mängi keegi!:(

Saan muidugi saatejuhtidest aru, kui tahta teha häid saateid, peab ka hea idee olema, mida siis realiseerida, aga enamasti seda pole.

Vanem Põhja-Eesti generatsioon võibolla mäletab Soome raadiojaama nimega RADIOMAFIA. :head:
Kahjuks too raadjojaam lõpetas tegevuse aastal 2003 ja asemele tuli hulga kesisema tasemega YleX. Sellist taset nagu Radiomafial, Eestimaa raadiojaamad veel saavutanud pole.

Näide: Radiomafias kajastati hommikuti antud päeva kontserte ja muid pop sündmusi. Samuti tehti peakorraldajatele kõnesid ja uuriti, mis siis tegelikult juhtuma hakkab. Sellist pelgalt "killu viskamist" seal ei olnud. Mulje jäi, et raadiojam oli hariva suunitlusega. Siin kipub asi alati mölaks ära. :angry:

Hea, et teema esile kerkis, sain suu puhtaks rääkida.
Lööge nüüd mind maha.
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#2

T Juul 10, 2007 13:39

Algselt postitas: jack
ei taha kellelegi (eriti Marisele) rusikaga näkku anda, aga minu arust Eesti raadiote hommikuprogrammid, vahet pole mis raadiojaamas, sakivad täiega.:wall:

Hommikud isegi rasked, tahaks vahest peale oma mp3 purgimuusika ka eetrist miskit kuulata, AGA EI SAA!
Igal pool käib mingi "killu rebimine", vahet pole, kas siis loetakse ette värskete ajalehtede pealkirju ja ilgutakse sel teemal, või võetakse kõnesid ei tea kuhu, ei tea kellele. Üles äratavat muusikat ei mängi keegi!:(

Töö juures kuulan häid interneti raadioid. Nt Digitally Imported ja Praegu on hea Radioseven.se:thumb:

Saan muidugi saatejuhtidest aru, kui tahta teha häid saateid, peab ka hea idee olema, mida siis realiseerida, aga enamasti seda pole.

Vanem Põhja-Eesti generatsioon võibolla mäletab Soome raadiojaama nimega RADIOMAFIA. :head:
Kahjuks too raadjojaam lõpetas tegevuse aastal 2003 ja asemele tuli hulga kesisema tasemega YleX. Sellist taset nagu Radiomafial, Eestimaa raadiojaamad veel saavutanud pole.

Näide: Radiomafias kajastati hommikuti antud päeva kontserte ja muid pop sündmusi. Samuti tehti peakorraldajatele kõnesid ja uuriti, mis siis tegelikult juhtuma hakkab. Sellist pelgalt "killu viskamist" seal ei olnud. Mulje jäi, et raadiojam oli hariva suunitlusega. Siin kipub asi alati mölaks ära. :angry:

Hea, et teema esile kerkis, sain suu puhtaks rääkida.
Lööge nüüd mind maha.


Mina küll sind maha ei löö.
Olen ise täpselt sama meelt...
Kunagi kuulasin Raadio 2-e ja siis kui vahetus vist programmidirektor või mis ta iganes oli, siis enam ei tahtnud üldse kuulata. See mis ta nimi nüüd oligi...noh...see kes Eurovisioonil käis, kui see hommikuprogrammis oli , oli jokk. Mul on mitmed sõbrad varem kuulanud 2-e nüüd enam mitte. Skaipluss on minu jaoks täielik saast, sest seal ilguvad saatejuhid absoluutselt kõige ja kõigi üle. Samuti kordub seal muusika pea iga tund. Ja tõelised hitid on seal küll. Samuti on nüüd läinud see ka unos ja raadio kolmes. Reitelman ja TImmer on ikka tegelased...:wall: Viimasel ajal kuulan Elmarit. Tegelt kah! Ise kah imestasin ennast leides Elmari kanalil, aga seal on hommik mõnus. Kuigi jah, hommikul tuleb lasta energilist muusikat, mitte unejutte. . Aga tegelt on savi, piisavalt häid plaate ja isegi vanu kassette on olemas ning saan kuulata 80-te aastate muusikat nii mis kole...:)

Tööl kuulan Digitally Imported ja praegu on super hea Radioseven.se:thumb:

Äge ju!
petsla
Postitusi: 66
Liitunud: T Mai 15, 2007 12:46
Asukoht:
Auto:

#3

T Juul 10, 2007 14:10

...Jazzofrenia, Up-Teekki ja Avaruusromu. Neist viimane oli just mu lemmiksaade ja sai seda just Saabi raadoist kuulatud kui õhtul koju cruisimisega hiljemaks jäi.
Olid ajad, olid majad
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#4

T Juul 10, 2007 14:29

See teema läheb rohkem rubriiki "maitseüle ei vaielda"!

Mina seevastu ei taha hommikul kuulata muusikat, mina olen ärganud, kui ma voodist püsti saan ja autosse istun ning tööle sõitma hakkan. Ma ei vaja äratuseks miskit muusikat, veelvähem mõnd "karmimat" muusikastiili.
Kuulan vastupidiselt just Sky+'si ja seda just selle ilkumise ja "killurebimise" pärast, kuna see toob juba hommikul muige suule ja teeb tuju heaks, lisaks hommikul ei kuule eriti nn. "ainult hitte"!
Selle ilkumise ja "killurebimise" seest saad ka kätte põhilised uudised ja päevasündmused.
Enasmati kuulan raadiot ainult tööle ja koju sõites, seega päevas healjuhul ca~30 minutit.

Vahel kui on pikemad sõidud päeval, leian üsna tihti ennastki Elmari või Star FM'i sageduselt kuna "ainult hitid" ajavad tõesti kõrvad seda (teate küll mida) jooksma.
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#5

T Juul 10, 2007 14:34

Ka mulle ei meeldi raadiost kuulda ilgumist ja nõmedat möla. Ei tea kas hakkan vanaks jääma. Ning seetõttu on Skaipluss minu jaoks täiesti välistatud (aitab lisaks ka liiklusjõmmlusele igati kaasa). R2-s vähemalt on vahest hommikuti mõni huvitav "telefonikõne" vm.
Kuid pealinnast tagasi kruisides olen avastanud Klassikaraadio, kust ei tule sugugi ainult klassikalist muusikat alati.
Loodan, et ei tulnud väga OT, vähemalt on millest teemaalgatajal mõtteid koguda.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#6

T Juul 10, 2007 14:38

Proovige paar hommikut vaikuses tööle/vm sõita.
Mul on see mõne nädalaga nii sisse harjunud juba,et...
Ei meeldi ka mulle need hommikused "punnitatud vaimukused":wall:
:wall:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Kuska
Postitusi: 33
Liitunud: T Juun 05, 2007 16:12
Asukoht:
Auto:

#7

T Juul 10, 2007 14:51

Kui juba jutuks tuli, siis mina kuulan igal võimalikul juhul ja puhul Raadio Maniat ;) Tallinnast üle 70 km eriti ei levi, aga SAABu antenn kiskus ka 100 km kauguselt Mania välja, nii et kõva :headbang:

Eriti kõvad on Andres Raidiga hommikud ;)
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#8

T Juul 10, 2007 14:52

just.

Too punnitatud vaimukus :gun:

Klassikaraadios on saade FANTAASIA. Meenutab kergelt Radiomafia Avaruusromu't. Kahjuks ainult õhtuti.

Kusjuures roolis olles on väga tähtis, mis tüüpi muusikat sa kuulad. Vaikus ka vahest väga kasulik.
Mul näiteks väga hirmus kogemus ühe oma lemmik bändiga The Prodigy. Muusika ok aga peale veerand tunnist kuulamist avastasin end maanteel põhjendamatult hulle möödasõite tegemast ja tublisti kiirust ületamast.
Vahetasin chillout stiili peale ja sõit kulges taas rahulikult.:drive:
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#9

T Juul 10, 2007 15:23

Algselt postitas: Kuska
Kui juba jutuks tuli, siis mina kuulan igal võimalikul juhul ja puhul Raadio Maniat ;) Tallinnast üle 70 km eriti ei levi, aga SAABu antenn kiskus ka 100 km kauguselt Mania välja, nii et kõva :headbang:

Eriti kõvad on Andres Raidiga hommikud ;)

Kuigi pean Mania muusikavalikust lugu, siis hommikuti seda raadiojaama kuulama ei kutsu. Ei suuda taluda Margus Pildi pessimistlikku möla. See mees on väga väikse silmaringiga ja ajab kohutavat ila suust välja. Asjalikku juttu satub väga harva sekka. Õnneks suudab A. Raid teda hommikuti pisutki ohjata ja selgitada asjade teist vaatenurka.
Helix
Postitusi: 87
Liitunud: L Okt 28, 2006 19:42
Asukoht:
Auto:

#10

T Juul 10, 2007 15:29

Olen "suure" mõttega 100% päri, samas ei saa selle Offtopicu püstitusest aru. Igal raadiol on minuteada olemas OFF nupp või on raadio kuulamine kohustuslik, et siin kurjustate?
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#11

T Juul 10, 2007 15:37

kulla Helix!

See ei ole offtopic, see on loba saabneti foorumis. Kas ma ei või rääkida loba all seda, mida soovin, või pean "reegleid lugema"?

Vabandust, aga mul tõesti ei ole täna rääkida oma autode kohta midagi halba ja probleeme ka ei ole.
Samas on teema algataja tutvusringkonnas hommikuprogrammi juht ning need meie mõtted edasi anda...pluss veel meie tuttvate mõtted. Äkki aitaks see tuua raadiote juurde rohkem inimesi-tagasi.

:notworthy:

Vabandust...
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#12

T Juul 10, 2007 15:51

No alati on võimalik punnitatud vaimukuse asemel vabalt vaimukas olla, selleks see teemagi, andke kuulajatele seda, mida aravate, et nad kuulata tahavad :)
Tühi möla ei meeldi kellelegi, see on üheselt klaar.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

T Juul 10, 2007 15:53

Algselt postitas: NO FEAR
kulla Helix!

See ei ole offtopic, see on loba saabneti foorumis. Kas ma ei või rääkida loba all seda, mida soovin, või pean "reegleid lugema"?

Vabandust, aga mul tõesti ei ole täna rääkida oma autode kohta midagi halba ja probleeme ka ei ole.
Samas on teema algataja tutvusringkonnas hommikuprogrammi juht ning need meie mõtted edasi anda...pluss veel meie tuttvate mõtted. Äkki aitaks see tuua raadiote juurde rohkem inimesi-tagasi.
Põhimõtteliselt võiks üritada ka Loba all teemas püsida..;) Praegu ma ilmselt splitin teema, et algne teema siiski vähemausse ei jääks...;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#14

T Juul 10, 2007 15:59

Kui läks juba raadiosaadete sarjamiseks siis annan kah takka :mad:
90% saadetest on minu meelest täielik jama, satun mingi suvalise laine peale ja mõtlen endamisi, et mind, kui kuulajat, peetakse vist üsna idioodiks.
Samas, inimesed teevad oma tööd ja teenivad leiba. Mikrofoni võib ju kõike rääkida, kui kuulajaid on.

Ainukeseks tõsiseltvõetavaks raadioks pean Kuku raadiot.
sebastianil oli au monteerida kokku Kuku 15 sünnipäevaks tehtud dok. film (Kanal2-st see vähemalt korra tuli, ehk keegi sattus nägema)...tegu on mõtlevale inimesele suunatud raadioga, selles pole kahtlustki.
Aga eks "igas toidus on natuke juuksekarvu", sellest ei pääse, mõnes toidus on neid lihtsalt vähem ;)
waldoS
Postitusi: 134
Liitunud: L Mai 20, 2006 9:30
Asukoht:
Auto:

#15

T Juul 10, 2007 16:00

Algselt postitas: suur
Algselt postitas: Kuska
Kui juba jutuks tuli, siis mina kuulan igal võimalikul juhul ja puhul Raadio Maniat ;) Tallinnast üle 70 km eriti ei levi, aga SAABu antenn kiskus ka 100 km kauguselt Mania välja, nii et kõva :headbang:

Eriti kõvad on Andres Raidiga hommikud ;)

Kuigi pean Mania muusikavalikust lugu, siis hommikuti seda raadiojaama kuulama ei kutsu. Ei suuda taluda Margus Pildi pessimistlikku möla. See mees on väga väikse silmaringiga ja ajab kohutavat ila suust välja. Asjalikku juttu satub väga harva sekka. Õnneks suudab A. Raid teda hommikuti pisutki ohjata ja selgitada asjade teist vaatenurka.


Kunagi üritasin neile sinna raadiosse helistad ja härra Pildile vastu vaielda, sain vastuseks vaid roppu sõimu. Peale seda eriti nende raadiot kuulata ei taha, muusika on aga iseenesest hea. Lihtsalt halb maitse on küljes.
Ohmoon
Postitusi: 48
Liitunud: E Aug 21, 2006 14:40
Asukoht:
Auto:

#16

T Juul 10, 2007 16:24

Täpselt minu masti teema. Ma ka muidu R2-e kuulaja, aga hommikuprogramm ei aita mite kuke saba allagi. Kuulaks nagu juhmi ja veel tuhmimat. Oleks raadiokanal, kust korralikke lugusid pullikaka asemel tuleks, oleks see mul nupu 1 all ja ilmselt teistes maakondades ka teiste nuppude all. Pole leidnud jaama, mis hommikul kõlbaks kuulata rohkem kui CD-d, mida ma just eriti tihti ei viitsi vahetada... :poke:
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#17

T Juul 10, 2007 16:26

Ei saa ausalt öeldes kurta, kuna ise natuke sellise deep muusika fänn, siis Tallinnas olles kuulan alati Energy fm-i, kus Madis Malk ja Mark White hommikusaates mõnusat nalja, huvitavaid fakte ja meeldivat muusikat levitavad. Tegelikult Energy fm on üldse minu lemmik raadio Eestis.:thumb:

Ja kui Tallinnas ei viibi, siis hommikuti kuulan tavaliselt kas mõnda plaati, või siis R2-te:notworthy:.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#18

T Juul 10, 2007 16:27

Enne kuulasin R2-te aga niipea, kui seal Roosileht selle klouni Eplikga asendati ja ajalootund ellimineeriti siis hakkasin kuulama Star FM-i, sest Roosileht kolis sinna üle. 88,8 on kea-eriti siis, kui Raid seal on, sest peab Waldoga nõustuma-Pilt kipub ka iroonitsema valdkonnas kus ta ise täiesti tume. See loll komme on küljes paljudel saatejuhtidel-iroonitseeda seal, kus ajsast midagi aru ei saada ehk mis tundmatu see jama, paha, imelik jne.
Kuid vahel kannatab Sky-d samuti kuulata. Neil oelneb täitsa päevast. Vahel ok ja eriti hea-teine kord viskavad nalja teema üle millest ei jagata tuhkagi.
Seega nagu raadios ikka on saade täpselt nii hea, kui hea on saatejuht. Ja neid vanu häid tegijaid meil palju pole.'
Noortel kitsas maailmavaade või jälle raadiosse absoluutselt sobimatu hääl jms.
optimus
Postitusi: 177
Liitunud: N Juul 27, 2006 23:14
Asukoht:
Auto:

#19

T Juul 10, 2007 16:50

Mulle meeldib see r2 hommiku värk va reedeti, kui seal hiphopparid on.

Kahjuks Eplikku enam seal pole , on need teised tüübid.

enne seda kuulasin raadio 3, mida vahest praega ka kuulan.

Ja enne seda Sky+ kuni Puna ära läks ja minuarus läksid asjad seal taskaalust välja.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#20

T Juul 10, 2007 17:00

Ohoo, maitse avaldamise teema, siit siis ka minu eelistused: kuulan enamasti R2-te või EnergyFM-i.

Kui Eplik tegi R2-s hommikusaateid, oli saade minu arust päris hea, pärast tema lahkumist on läinud kuidagi lamedaks. Reedehommikuse ilkumise kuulamiseks peab olema vastav tuju, vahest läheb peale, vahest mitte. R2-s on lemmiksaade aga Koidu juhitav "player", mis tuleb just töölt koju liikumise ajal, seda kuulan võimalusel alati.

Energy FM-i peale keeran siis, kui R2-st mingi ebameeldiv lugu juhtub tulema (seda suudavad nad päris tihti paraku). Aeg-ajalt kuulan ka nende hommikusaadet, kus Mark on lahe aga see eesti poiss mitte nii tasemel...

Kunagi kuulasin ka Maniat (või mis selle jaama nimi enne oli, V6 vist) aga ausaltöeldes nüüd ajab kodanik Pildi jutt südame pahaks.

Ja skyplus on raadiote põhjakiht mu arust..., ei sünni üldse kuulata.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#21

T Juul 10, 2007 17:11

Algselt postitas: AndrusFJR
Kunagi kuulasin ka Maniat (või mis selle jaama nimi enne oli, V6 vist) aga ausaltöeldes nüüd ajab kodanik Pildi jutt südame pahaks.
Kod. Pilt on jah kohati ikka väga kitsa silmaringiga..:) Raidiga kahe peale suudetakse siiski peaaegu normaalne saade kokku panna. Omal mängib ka Mania autos, sest mujalt raadiotest eriti mingit kuulatavat muusikat ei tule. Paraku ei ole see playlist neil eriti pikk, ka seal kuuleb kordusi vägagi tihti. Hommikune töölesõit kestab nii lühikest aega, et ei jõua väga vihastada, kui mõni mees lõugu laiutab.
Teiste raadiote peale satun vahel, täiesti suvalisel hetkel, seega mingeid saateid sealt välja tuua ei oskagi.


Ja skyplus on raadiote põhjakiht mu arust..., ei sünni üldse kuulata.

sky plus - Eesti raadiomaastiku SL õhtutleht..:D
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kuska
Postitusi: 33
Liitunud: T Juun 05, 2007 16:12
Asukoht:
Auto:

#22

T Juul 10, 2007 17:13

Ma olen omandanud oskuse Pildi juttu mölaks pidada ja mitte tähele panna ;) Mania point minu jaoks ongi see, et see on ainus raadio, mille puhul pole põhjust kanalit vahetada ;) Kõik lood on head :headbang:
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#23

T Juul 10, 2007 17:53

Mis puutub Maniasse,siis minu meelest on nende playlist suhteliselt lühike.Ja kahjuks levib ta ka piiratult.Isiklikult kuulan roolis hommikuti R3-e,kuid nende kava oli koosseisus Milling+Reitelman parem kui praegune Reitelman+Timmer.Sest seda kõkutamist pole küll meeldiv kuulata.:angry:
Kui tahta uuemat Eesti muusikat huvitavat leida,siis asendamatu saade Pleier Raadio 2-s.Kuna ise elan Raadio Marta levis, siis pean kiitma siinset raadiojuhti Käot.Ja eriti head on Onu Bella ülevaated vanemast raskemuusikast.Nii et kui Lõuna Eestisse satute, siis 100,7Mhz:headbang:
Aga peab mainima,et kogu reklaami müüv meedia on paraku "kroonika-õhtulehestunud":angry:
Kasutaja avatar
TROLL
Postitusi: 133
Liitunud: P Mai 28, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-3 VIGGEN jälle:)
Kontakt:

#24

T Juul 10, 2007 17:54

peale stari ja enrgy ei ole üldse eestis midagi kuulata, vahel harva ka R2, juba mõnda aega tassin autos kaasas päris suurt plaadikogu, et mitte vaikuses igavusse surra või idiootse mõla peale närvi minna...
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#25

T Juul 10, 2007 18:03

Tõesti TROLL 1.Energy või 2.star fm, või 3. R2 õhtused saated
4. Kuku nädalavahetuse päevakajalised saated :)
Muu on pläust.
Madis ajab Energys närvi.... Mark on alati mulle meeldinud oma ülivõrretes liialdatud lausetega.
Skypluss mind ei häiri. Ma lihtsalt ei kuula seda, sest see on saast.:fight:
Sent from my Monte Carlo using B236
Vasta