kas Lõuna-Eestis on see tavaline?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
spark
Saabiklubi liige
Postitusi: 757
Liitunud: E Mai 22, 2006 23:46
Asukoht:
Auto:

#1

P Okt 07, 2007 21:24

Lihtsalt huvipärast tahaks teada, kas "lõunas" käibki nii?
Lihtsalt sõites Tartust lõunapool, kasutati möödumiseks paremalpool olevaid, kõrvalteele peale ja mahasõimiseks mõeldud ala (loodetavsti saate aru mida mõtlen :red:) )
ja seda ei teinud mitte ainult nn"sõrmuste isandad", vaid ka proua "konnasilmse" Corolla roolis!!!
Nädalavahetusel õnnestus näha 5 sellist ...
Jürgen

#2

P Okt 07, 2007 21:30

Elva - Tartu lõigul on see tavaline nähtus..
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#3

P Okt 07, 2007 21:30

kuule siin lõuna eestis sõltub see suuresti sellest kui kiiresti ja millega liigud

mina pole veel saabiga kogenud kuid
lada, sierra on olnud pidevad ohvrid ning uuest almerast sõideti ka korra niimoodi mööda:gun:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#4

P Okt 07, 2007 21:31

Kus?

Kui hoolsalt jälgida liiklusmärke ja jooni, läheb üks sõidurada aegajalt kaheks. Mõlemad lähevad otse ja pööravad vastavalt ka vasakule paremale. Näiteks lõigul Tartu Elva. Kasutan tavaliselt siis isegi paremat (vaba) rada möödumiseks.

EDIT: Mind häirib lõunaeestis pigem see et paremale keeratakse võimalikult tee keskelt ja vasakule hästi paremast äärest.
kolhoos
Postitusi: 94
Liitunud: R Sept 29, 2006 14:58
Asukoht:
Auto:

#5

P Okt 07, 2007 21:36

Sõidan iga päev 15 km Tartusse tööle ja tagasi ja vähemalt 2-3 korda nädalas sõidetakse minust selle aja jooksul paremalt poolt mööda, nii et jah see tavaline värk. Imelik ainult et sellise tegevuse juures veel nii vähe õnnetusi on.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#6

P Okt 07, 2007 21:39

Tartu Elva lõigul ei näe probleeme. Ka liiklusmärkide järgi on kõik legaalne.
Jürgen

#7

P Okt 07, 2007 21:59

Algselt postitas: qdwin
Tartu Elva lõigul ei näe probleeme. Ka liiklusmärkide järgi on kõik legaalne.

Nii see seal on jah, aga paari aasta pärast lubati sinna 4realine tee.:headbang:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#8

P Okt 07, 2007 22:15

Algselt postitas: Jürgen
Nii see seal on jah, aga paari aasta pärast lubati sinna 4realine tee.
See oleks uskumatu tegu. Aga enam kui vajalik. Ma ei saa aru kuidas seal saab liiklus niiiiiiii tihe olla, seda kellaajast ja hooajast sõltumata! Tavaline on et sõidad 80-ga Nõo esimese teeristini ja siis sellel eelkirjeldet lõigul rivist kirelt mööda (seal on turbomootori omapära väga teretulnud). Külitse pikal sirgel võiks ju sama teooria järgi ka mööda sõita aga et asfaldi parem serv on laialt kruusane - kiviklibune, ei ole tahtnud möödasõidetavate esiklaase lõhkuda. See on ka lõik kus vaatamata meeletule laiusele ma alati kahtlen kas seal ikka on kaks rada ühes ja kaks teises suunas.
Jürgen

#9

P Okt 07, 2007 23:07

Elva - Tartu vaheline liiklus on tihedaks viimase 2 aastaga läinud, kui ma ei eksi siis 2009 pidi teed ehitama hakkama koos Tartu - Elva jalgratta teega(!), mis on eraldatud maanteest.:thumb:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#10

P Okt 07, 2007 23:10

Algselt postitas: Jürgen
Elva - Tartu vaheline liiklus on tihedaks viimase 2 aastaga läinud, kui ma ei eksi siis 2009 pidi teed ehitama hakkama koos Tartu - Elva jalgratta teega(!), mis on eraldatud maanteest.:thumb:
Kõlab nagu taevamanna.
Siis võikski sellest krdi Tallinnast ära kolida. Rohkem takistuse ei ole. ok. äärmisel juhul töökoht. Aga ehk muutub selle ajaga minu valdkond ka kobedamaks seal.
tarr
Postitusi: 42
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:34
Asukoht:
Auto: XC70

#11

P Okt 07, 2007 23:45

Ääremärkus: By definition on möödasõit siiski vaid teostatav vastassuunavööndi kaudu, paremalt poolt on tegu siiski möödumise, ettejõudmisega vmt.-ga. :facts: A' see ei õigusta põhjenda kedagi ega midagi.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#12

P Okt 07, 2007 23:53

No jah. Ei saa just öelda et see 500m sõitsin täpselt lubatud kiirusega, mis on aga ehk uus teema (kas kiire möödasõit on ohutum kui pikalt jobutamine?). Seega vist tõesti on tegemist pigem möödasõiduga. Samas kui otse liikumiseks on kaks sõidurida, millest vasakpoolses liiguvad autod liiklust takistava kiirusega (kah eksimus???) ja paremas ei ole ühtegi autot, mida ma ka ära kasutan. Nokk kinni, saba lahti.
Triin
Postitusi: 30
Liitunud: K Okt 25, 2006 14:46
Asukoht:
Auto:

#13

E Okt 08, 2007 16:24

Algselt postitas: tarr
Ääremärkus: By definition on möödasõit siiski vaid teostatav vastassuunavööndi kaudu, paremalt poolt on tegu siiski möödumise, ettejõudmisega vmt.-ga. :facts: A' see ei õigusta põhjenda kedagi ega midagi.


Pmst käib möödasõit ikka vastassuuna vööndist ja paremalt ei tohi vist ka muidu mööduda, kui eessõitja ei anna märku, et ta pöörab vasakule. Ma nagu mäletan autokoolist midagi sellist... :wise:
Et mis auto mul on? Punane.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#14

E Okt 08, 2007 19:26

See on jah müstiline, et aeglasemalt sõitjad ei suvatse kahe Nõo teeristi vahelisel lõigul esimesse ritta minna. Mõnikord on ka täitsa legaalsel kiirusel mõnest Ladast või kallurist seal möödutud esimese rea kaudu. Maanteel teises reas ja 75-ga kuiva tee ja hea nähtavusega alal liikuda on süüdimatu ülbus minu arvates.
:wall:

Hiljuti nägin samas kohas rõvedat vaatepilti, kus minu ees sõitvast autost hakati mõlemalt poolt mööduma. Vasakult mööduja lasi julmalt üle pidevjoone ka. Seekord laksu ei toimunud.
:gun:
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#15

E Okt 08, 2007 20:48

Pole eriti sellel trassil liikleja kuid pole kuskil sellist sõidustiili kohanud ja pole ka ise kasutanud. Samas ajab ikka harja punaseks kui mõni vanema generatsiooni esindaja kõrvalteelt oma olematu kiirusega maanteele keerab. Samuti on vist reegel, et mida aeglasemalt sa sõidad seda rohkel tee keskele pead hoidma, et juma eest keegi mööda ei saaks. Sellistel puhkudel jääb paremale poole just niipalju ruumi, et lihtsa vaevaga mööduda.
Vasta